ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Kořeny jsou pro mě zklamáním, ovšem další díl si ujít nenechám, protože věřím, že autorka si pro nás ten správný příběh plný šťávy teprve připravuje.

Knihu doporučuji pro mladší čtenáře a určitě číst celou sérii hned po sobě.

08.09.2014 3 z 5

Remy Remy Katy Evans

Myslím, že lepší zakončení jsme si nemohli přát a já jsem ráda, že jsem mohla strávit příjemné chvilky u čtení příběhu Remyho a Brooke.

Doporučuji od knihy očekávat spíše erotický román plný sexu chtivých myšlenek.

31.08.2014 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Dívčí román, který v sobě ukrývá daleko více, stačí se pořádně podívat. Spisovatelka vytvořila lehké dílo plného každodenních starostí ve kterých se najde nejeden z nás.

26.08.2014 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Z knihy i samotné obálky sálá příjemné a horké léto plné očekávání, ztrát, lásky ale i utrpení. Z počátku jsem v knize viděla podobnosti s jinými tituly, jako například Ella a Michael a všemi známé Hvězdy nám nepřály. Přes určitou podobnost, je i tak tato kniha jedinečná. Je plná slovních hříček, témat k přemýšlení a explozi emocí, která vybuchuje postupně, během dění. Po celou dobu čtení jsem v hlavě měla jedinou myšlenku a to slovo milá. Ovšem po závěru jsem to přehodnotila, jelikož spisovatelka čtenáři udeří očekávanou, přesto drtivou ránu.

Přiznám se, že takový druh knih jsem od nakladatelství CooBoo neočekávala, ale jsem velmi ráda, že jsem byla překvapena, velmi mile překvapena. Knihu doporučuji nejen mladistvým čtenářů, ale i starším ročníkům, kteří si z knihy dokáží vzít daleko víc, než na první pohled nabízí.

17.08.2014 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

V ději se odráží Ilonin důraz na vtip a nenásilnou lásku, ale i tvrdost a touha zamést se všemi padouchy, kterou do příběhu vkládá Gordon. Dohromady tento pár tvoří skvělý styl Ilony Andrews a ještě lepší výtvory, ke kterým se přidává i tento titul.
Magie střelného prachu je luxusní záležitost a v žánru urban fantasy má své místo na výslunní jisté.

17.08.2014 4 z 5

Borec Borec Julie Garwood

I když občas nějaké scény se můžou zdát jako pohádka viz. zděděný resort, přesto je příběh uvěřitelný a vznikající láska mezi Peyton a Finnem, přímo hmatatelná. Děj v sobě skrývá i pár občasných sexuálních scén, které jsou detailně popsány, přesto nám zanechávají určitou mez pro fantazii a tím se z příběhu nestává erotikou nabitý vulgarismus.
Z knihy Borec jsem vážně nadšená a věřím, že se k této autorce ještě několikrát vrátím.

Borce doporučuji všem ženám a klidně i mužům, jelikož obě dvě pohlaví, si přijdou na své. Ženy rády zavzdychají nad krásným a přísným Finnem a muži si oblíbí dramatické části, kterých v knize není málo.

10.08.2014 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Děj je strhující a čtivost příběhu nás nutí otáčet stránky jednu za druhou. Čtenář očekává velkou fantasy akci a místo toho se ocitá v pozici vyšetřovatele a hltá text s takovou urputností, aby zjistil, zda se mýlil, či měl pravdu. To má za následek to, že kniha je absolutně nepředvídatelná a netušíte, co od ní můžete očekávat.

09.08.2014 5 z 5

Co můžou muži, můžu i já Co můžou muži, můžu i já Silvia Antalíková

Kniha se čte vážně dobře a velmi rychle. Příběh je až hmatatelně uvěřitelný a přes počáteční rozpaky nad autorčinými ustavičnými vykřičníky, si dokážu představit, že si příběh přečtu zas. Jako matka dvou dětí jsem z počátku měla problémy s hlavní hrdinkou, ale možná právě proto, že jsem ta "pravá" matka, dokázala jsem se vcítit do protagonistky Majky, možná až moc snadno. A právě proto se mi celá kniha líbila.

Příběh ze života, plný očekávání.
Jinde by mi hlavní protagonistka vadila, ale v tomto příběhu se mi líbila a sedla mi tam. Díky ní, se u čtení pořádně emočně vybouříte a nebude Vám kniha lhostejná a přesně tak, to má být. Navíc nám autorka darovala úžasného partnera pro život. Konečně pořádný chlap, o kterém si ženy myslí, že prostě neexistuje, ale on je, právě v této knize. Po celou dobu čtení, jsem byla jak na trní, četla jsem s pocitem očekávání, kdy přijde to veliké osvícení.

09.08.2014 4 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Nemám knize absolutně co vytknout, jelikož je bravurně zpracovaná do posledního puntíku, odhaluje ve Vás hluboko vsazené emoce a nuda, Vám při čtení této knihy, vůbec nic neříká. Obálka je tématická tak moc, že se při čtení přistihnete, jak na ni neustále koukáte

07.08.2014 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Příběh v sobě skrývá jednoduchou dějovou linii plnou žhavého sexu a absenci pořádné akce. Přesto je kniha čtivá, napsána velmi svižným stylem, kdy Vám stránky kmitají před očima. Je v celku tenká, takže ji zhltnete, jako malinu.

05.08.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Děj bych zhodnotila jako velmi čtivý příběh s dech beroucími úseky, kdy jeden šok střídá překvapení. Poslední kapitoly jsou pro čtenáře infarktovými stavy, který nám dokazuje, jak poutavě a zajímavě autorka umí psát.

04.08.2014 4 z 5

Lovec Lovec Tom Wood

V příběhu se střídá několik pohledů, kde přesto je psán ve třetí osobě, což považuji za skvělý tah, jelikož čtenář si může oblíbit právě toho koho chce a ne toho, kdo je mu podstrčen.
Pokud máte rádi Kobru 11 a MacGyver, je právě tato kniha určená pro Vás.
Mistr ve svém oboru, někdy až nesmrtelný Tesseract nám zajistil skvělé čtení, ale také mnoho šoků a nepříjemných zvratů.
Krev, smrt, akce a napětí, to vše se skrývá za Viktorem Tesseractem.

27.07.2014 4 z 5

Ženy, které rozdávají adventní věnce Ženy, které rozdávají adventní věnce Josef Pepson Snětivý (p)

Příběh bych přirovnala k malině politou čokoládou, jelikož je na povrchu sladká, vábivá, přesto v sobě skrývá ostře kyselé pozadí.

22.07.2014 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Autorka vsadila na vtipnost a nemohla si vybrat lépe. Smích Vás provází každou stránkou a vy se přichytíte, jak si do notýsku zapisujete sarkastické hlášky, které dokáže vymyslet pouze Charley Davidson. Přečetla jsem již dost knih v podobném duchu, ale Charley je na samotném vrcholu otravných, nenechavých a tvrdohlavých hrdinek a to v tom nejlepším slova smyslu. Příběh je velmi čtivý a děj do detailu propracovaný. Když na otočení stránky opouštíme své hrdiny, na každém začátku kapitoly nás přivítá symbolický obrázek a povedené hlášky. Přesto, že to legrací srší, když se podíváme více do hloubky, tak zjistíme, že z příběhu o jedné hubaté holce, která se zamiluje do toho nesprávného, číší něco víc. Děj je propletený více scénáři a ještě v půlce knihy zjistíte, že se na ně nabalují další, přesto v tom není zmatek a postupné odhalování Vám ještě více zpříjemní čtení.

12.07.2014 5 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Tento příběh mi vůbec nic nedal, pouze vzal a to spousty času. Snad vůbec poprvé jsem úplně záměrně vyhledávala reakce a pocity z této knihy a i když se výjimky našly, přesto jsem byla jedna z mála, které kniha nesedla. Možná na to nemám ten správný věk, třeba jednou dodatečně zjistím, že tak špatné to přeci jen nebylo, každopádně dnes vím, že knihu si znovu již nepřečtu. Tento titul mě znovu svedl na cestu hříšných myšlenek o českých spisovatelích. Toto shrnutí zavání subjektivitou, takže to raději shrňme.

Kniha je táhla, nudná, postrádá smysl i dějovou linii. Dozvíme se spousty informací, přesto v nás nezanechává žádné emoce. Ani překvapivá poslední kapitola, nezachrání tuto knihu před mým záporným názorem... bohužel.

09.07.2014 1 z 5

Omámení Omámení Jessica Shirvington

Andělského tématu je ve světě mnoho, přesto Violet Eden nám dává něco nového, neotřelého. Jako zajímavý nápad pokládám zvýrazňování smyslů. Je to neznámé a neobyčejné. Kniha v sobě ukrývá skvělý potenciál a já se velmi těším na další díl, jelikož toho máme stále co odhalovat.
Navíc, jak nám ta láska dopadne...

09.07.2014 4 z 5

Outsider Outsider Kristina Čechová

Škoda, že to bylo tak krátké a málo rozvedené. ráda bych si přečetla další část. Styl psaní mi vůbec nesedl. Thomase jsem si moc oblíbila.
P.S. Odehrává se to v Anglii, přece nechcete česká jména v cizí zemi!

05.07.2014 3 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Přečetla jsem půlku, mám to v rozečtených už skoro rok. Je to děsný díl. Jen díky krásné obálce dávám jednu hvězdu.

05.07.2014 1 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Autorka se nemohla se svými čtenáři lépe rozloučit, než za pomoci všech hrdinů, které jsme si oblíbili v předchozích dílech a obsahem knihy propleteném tajemstvím, napětím a krutou pravdou. Svižně psaný styl, pro tuto autorku typický, Vás nutí otáčet jednu stránku za druhou a děj plný nečekaných zvratů a hlavně odhalení kdekomu zajistí bezesnou noc.
Zpětně si říkám, že tento díl je lehce předvídatelný, ale při čtení jste do knihy tak ponoření, že tuto malou výtku úplně přehlédnete. Navíc závěr je tak šokující, že této knize vážně nic nechybí.
Autorka, ale ani Cat s Bonesem nemají ve svém žánru konkurenci.

04.07.2014 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

Kniha Šance je přehlcená sexuálními scénami, barvou očí, tvrdostí svalů a osmi buchtami na břiše. Ovšem pod naivitou a primitivností příběhu, se skrývá něco hlubšího, těžšího a je jen na čtenářích, zda to z knihy vyčte. Každý sex, každá fráze je stejná, přesto úplně jiná. Spisovatelka si Remyho chorobou nasadila laťku docela vysoko a věřím v to, že ani netušila, jakou bude mít tato série úspěch. Co mě na knize mrzí je to, že je veliká absence dialogů a malá slovní zásoba, což se od prvního dílu moc nezměnilo, ale opět musím říci, že Remy a jeho příběh, nám to vše perfektně vynahradí.

03.07.2014 4 z 5