Ženy, které rozdávají adventní věnce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyřicátník Petr se navzdory vášnivému vztahu s nádhernou a neukojitelnou Karolínou, které říká lvisexuálka, toulá tak svobodně, že občas skončí v posteli své bývalé manželky Marty, jindy zase před vilou v dobře ukryté luxusní pražské ulici, za jejímiž okny se možná rozhoduje o jeho dalším osudu. Naivně se domnívá, že jeho partnerka nic neví a že slzy, jimiž ho ve chvílích vrcholné slasti zkrápí, vyvolává jen její nezvladatelná rozkoš. Ano: Karolína, zhmotněný sen všech bláhových mužů, opravdu žije pro tyhle intimní momenty. Ale plakat přece může i nad svým milovaným – už dopředu… Svět Petrových „jistot“ se otřese ve chvíli, kdy zjistí, že jak jeho bývalá, tak i současná partnerka pletou adventní věnce. Dost možná spolu. A ukrývají v nich stříbrné jehlice. Jeho vztah s Martou skončil nehezky. Dopadne stejně i ten s Karolínou jen proto, že jejich jehlice jsou identické? Platí v životě a v erotice logika matematických implikací? A platí v životě a v erotice vůbec nějaká logika? Petr si příliš pozdě uvědomuje, že i zlatovlasá diva v bílém sexy kostýmku, pevně svírající volant stříbrného jeepu, může být černou Madonou. Tak dlouho se nechal rozmazlovat a utvrzovat v domnění, že tuhle Bohyni ovládá, až poznal, že je to přesně naopak. Že zdánlivě bezbranná a vášní zmítaná kráska ho může za jeho poklesky nechat zabít hned dvojím způsobem – jednak rukou nájemného vraha, jednak tíhou vzpomínek na život s ní a vyhlídkou na živoření bez ní. A že cena, jíž bude muset zaplatit, aby se takovému trestu vyhnul, je vysoká až k nepřežití…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208165/zeny-ktere-rozdavaji-adventni-vence-iqi-208165.jpg 2.728
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Čas
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Ženy, které rozdávají adventní věnce

Přidat komentář
Ewishekk
31.08.2020

Četlo se to rychle, menší rozměr knihy a větší písmena, takže to byla rychle stránka za stránkou. Ovšem děj nic moc, nějaká hlubší promyšlená zápletka chyběla, konec pofiderni..

haki34
25.10.2018

mno , co si o knížce myslet ??? četlo se rychle, příběh tak nějak přímočarý a jednoduchý...němělo to sice hlavu a patu, takové že WTF ? Karolína závislá na sexu, Petr hodný, citlivý, intelektuál bez mozku ? příběh mi přišel narychlo "vycucaný z prstu"..adventní věněc od začátku evokoval věnec smuteční...hehe, nějak jsem to neúmyslně asi odhadla či co...mno, shrnu to... krátká oddechovka, vypnout, nemyslet, nečekat vysokou literatúru a raději nečekat nic..navzdory všemu mě něčím zaujala, a odsýpala rychle, četla se dobře, (asi 2h čistého času) místy náznak "detektivky", a opravdu, ale opravdu jsem chtěla vědět, co se z toho nakoneec vyklube ;) takže ...dávam ty 3... ale nevím, jestli ještě od autora něco vyzkouším :D


Mariamaria
10.02.2018

Ctivy příběh. Jen závěr je velice podivný.

Coccinelle
07.12.2017

No, dočetla jsem to (čemuž jsem po pár kapitolách ani nevěřila). Jsem ráda, že to mám za sebou a už nikdy více...

Dimas
05.11.2017

Velmi zvláštní kniha. Nevšední a čtivý styl, příběh je do dvou třetin napínavý, ale "něco" tomu přece jen chybí...

hlina
01.10.2017

Zaujal mě název. Knížka se četla rychle, ale nějak nevím, proč. Co bylo motivací jednotlivých postav? Jaký byl jejich cíl? Proč to autor napsal? Netuším.

Monolit0713
28.08.2017

Mně se to nelíbilo. Vlastně jsem vůbec nepochopila, co ty ženský chtěly a proč by z nich měl být ten chlap tak vystrašený. Podle mě nereálný.

druzickaster
09.08.2017

Zábavná jednohubka. Při čtení se mi vybavila jedna stará moudrost: Ženy jsou pro nás vzduch a bez vzduchu se nedá žít. Hlavní hrdina nemá lehký život ani se ženami ani bez nich, ale jak se říká: Každý svého štěstí strůjce.

1

Autor a jeho další knihy

všech 28 knih autora

Kniha Ženy, které rozdávají adventní věnce je v

Právě čtených1x
Přečtených35x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce40x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x