Jednooký králík

Druhý román mladého držitele ceny Nejlepší švédská detektivka roku 2013. V údolí za městečkem, kde Airman David strávil dětství, stojí opuštěný dům. Společně s pěti přáteli tu teď David tráví dlouhé letní dny – slunce, grilování, pití, sex a páchání krádeží pod rouškou noci. Kradené zboží ukrývají v domě. V malé skupině ale postupně narůstají rozbroje, pod povrchem to vře. Co se opravdu děje v údolí? Jednooký králík je napínavý román o malém místě, kde se dějí velké věci. Letní venkovský thriller s náladou, která se zadírá pod kůži. Příběh o lásce a přátelství, tajemství i lžích. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201848/jednooky-kralik-qr6-201848.jpg 3.382
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Panteon

Kniha Jednooký králík

TomHr
27.10.2020

Autor umí nenápadně probudit čtenářovu zvědavost. Příběh vrtá v hlavě a nelze ho nedočíst. Dalším plusem je dobře vykreslená atmosféra venkova a opuštěného domu. Postavy a jejich motivace jsou napsány uvěřitelně, místy vadí až moc 'kůl' projev. Ale: občas jsem se do čtení musel nutit, rozvleklých pasáží je až moc, jinde se autor spokojil s nevysvětlenou zkratkou a některá fakta prostě ignoroval. Výsledný dojem je tak rozporuplný.

hellena1523
03.01.2020

Přiznám se, že mě kniha moc nebavila. Špatně se mi četla a postavy mi přišly takové nijaké...příběh mě nakonec taky nijak zvlášť neoslnil. Navíc jsem si občas přišla zmatená, protože byla kniha, jak už zde padlo, dost zmatečná.

Arsen
18.03.2019

Strhující bravurně napsaný příběh, ve kterém je skvěle vystižena atmosféra nudy, bezčasí a bezvýchodnosti dospívaní v malé ospalé vesničce, kde každý, kdo se rozhodne zůstat, pohřbí naději na lepší budoucnost.

Mademoiselle
01.01.2019

Neurazí...
Nenadchne...

SilvieSisinka
03.08.2018

Zmatek,zmatek a zase zmatek.Mnoho postav.Dej nic moc.Kralik co je snad buh,vsechno vi a vidi.Kniha se cetla dobre to ano,ale obcas jsem tapala.Pak chvilku nic a sup jedna vrazda,kradeze...zas nic a sup dalsi masakr.Docela orisek kdo patri k sobe.Nakonec zaver knihy zadny... tedy si ji dopisi sama ;-) Nemam rada takove nedopecene knihy :-(

Marekh
08.06.2018

Knihu bych hodnotil jako průměrný thriller, od knihy jsem očekával trochu více. Z druhého hlediska si myslím, že pokud se rozhodně tuto knihu někdo přečíst, tak úplně špatná volba to nebude, pokud od knihy nebude očekávat neustálé zvraty a napětí.

Mladí lidé se rozhodnou vloupat do domů lidí ve městě, ve kterém bydlí a odcizují jejich majetek, který mají v úmyslu posléze prodat. Jednoho dne dojde k tragické události.. Hrdinové také experimentují s drogami..

Líbilo se mi, když David vzpomíná na své dětství, co prožil se svým bratrem nebo kamarády. Líbila se mi i ponurá atmosféra domu, ve kterém se scházeli naši hrdinové. Z knihy jsem si odnesl také to, že rodiče by se neměli stydět za to, jakou práci vykonávají jejich děti, ať je jakákoliv, tzn. neuvádět lepší pracovní pozici, než vykonávají ve skutečnosti jejich děti.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Myslím na toho mladíka, který si vzal život o pár domů dál od toho, v němž jsem vyrostl, a zanechal po sobě jenom čtyři slova. Vůbec jste mě neznali.

iveta3689
10.08.2017

Bohuzel je to dost nuda. Namet slibny, ale zpracovani je fadni, dej je rozvlekly.

adnov
23.04.2017

Na idnesu měla recenze na tuto knihu 90%. nechápu. první čtvrtina nudná, pak se začíná něco dít, ale pak zas zmatek. Do toho divná mládež (incest, homosexuálové), chápu že je zajímá hlavně sex, že nechtějí pracovat, že zkouší drogy, ale vražda a žádné výčitky? Pochybnosti? Proč v detektivce nebo sociálním románu je králík jasnovidec? Jak to bylo s těmi mafiány? Spousta věcí jen nakousnutá a nedořešená. Proč tak častá citace písniček? Proč je alepson pod čarou nepřeložili? A ten konec, ten me dorazil. Dávám 3 hvězdy - dobře se to četlo, zajímavé to bylo, psychologie postav občas super, občas kulhala, a přesto, že jsme četli z pozice pachatele, bylo to napínavé.