Jednooký králík

Jednooký králík https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201848/mid_jednooky-kralik-qr6-201848.jpg 3 85 27

Druhý román mladého držitele ceny Nejlepší švédská detektivka roku 2013. V údolí za městečkem, kde Airman David strávil dětství, stojí opuštěný dům. Společně s pěti přáteli tu teď David tráví dlouhé letní dny – slunce, grilování, pití, sex a páchání krádeží pod rouškou noci. Kradené zboží ukrývají v domě. V malé skupině ale postupně narůstají rozbroje, pod povrchem to vře. Co se opravdu děje v údolí? Jednooký králík je napínavý román o malém místě, kde se dějí velké věci. Letní venkovský thriller s náladou, která se zadírá pod kůži. Příběh o lásce a přátelství, tajemství i lžích. První vydání.... celý text

kety76
09.01.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velice dobře se četla. Zajímavé na příběhu bylo to, že hlavní hrdina, téměř bezproblémový student se nechal strhnout partou kamarádů k provádění zločinů a neudělal vůbec nic, aby to změnil, a to přesto, že si musel uvědomovat, jak strašné věcí provádějí, lžou svým blízkým a podvádějí ostatní. Závěr knihy je překvapivý.

jarin58
15.10.2014 4 z 5

Zvláštně pojatá detektivka,nevím co si myslet o konci nekonci.

kubla111
12.10.2014 4 z 5

Vynikající kniha. Psaná netradičně, jakoby ze vzpomínek. Trochu mě udivovala chladnokrevnost té party, ale na druhé straně uvědomění si citů, které byly jaksi mimo dění. Autor se dokonale vcitil do duše vypravěče, protože jinak by nemohl tak dokonale pubertálně přehlédnout sám v sobě důsledky vraždy. Hvězda dolů za rozprostřený konec. Jakoby najednou autor nevěděl, co s tím.

JindraH
24.09.2014 5 z 5

Trochu netradiční detektivka, ale možná o to zajímavější. Určitě doporučuji přečíst!

bivkova
25.08.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, až na konec, který mi přišel, nevím - nedokončený? Jinak super kniha na léto :-)

kaja.marik
22.08.2014 3 z 5

Zajímavý příběh, ale moc mě to nezaujalo, spíš jsem tu posledni třetinu prolistoval, abych věděl jak to dopadlo s majitelem králíka apod. Nesedí mi to na bestseller. Ale moožná by se to líbilo náctiletým a mírně starším, že by se s některým z hrdinů mohli zotožnit. Třeba s tím hlavním hrdinou: prázdniny, nástup na vysokou školu, fetování, sex, krádeže, návrat z univerzity do rodného maloměsta, staré lásky, - to všechno tam je pěkně popsané.

ciniminisek
07.08.2014 5 z 5

Nemám knize absolutně co vytknout, jelikož je bravurně zpracovaná do posledního puntíku, odhaluje ve Vás hluboko vsazené emoce a nuda, Vám při čtení této knihy, vůbec nic neříká. Obálka je tématická tak moc, že se při čtení přistihnete, jak na ni neustále koukáte