Lovec

Thriller je nabitý napětím, sexappealem a smrští dech beroucích akcí. Mistři svého řemesla nedávají svůj život lacino, ať už jsou to zločinci nebo agenti ruských výzvědných služeb. Když jde o ztracený arsenál, který by mohl zničit svět, je možné úplně všechno. Kdo je tu padouch a kdo hrdina?

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128894/lovec-Hxf-128894.jpg 429

Krycí jméno Tesseract 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Metafora

The Killer / The Hunter, 2010

Kniha Lovec

TeaPeter
12.12.2019

Velmi dobrý thriller. Postavy i děj uvěřitelné. Hlavní postava někomu může připadat jako superman na steroidech, ale autor přece jasně píše, že je dobrý, fakt dobrý, a jen díky tomu je stále na živu. Kdyby nebyl tak dobrý, tak by přece kniha skončila už v tom pařížském hotelu. A to by byla škoda. Dalo by se namítnout, že téma "soukromého" projektu vysokého špióna tu už bylo mnohokrát v knihách z šedesátých až osmdesátých let, ale v této knize to není nosný motiv, takže to ani nevadí. Těším se na další díl.

janina66
09.01.2019

Za mě super. Přečteno jedním dechem

nero 13
08.05.2018

Tato kniha je takový manuál pro nájemného vraha. Když jsem na straně 36 napočítal už devátou mrtvolu, tak jsem si říkal že to bude pěknej masakr, potom se tempo zabíjení trochu snížilo ale masakr to stejně byl. Vzhledem k tématu knihy jsem si vzpomněl na vraždu kmotra Mrázka a jsem zvědavý jestli se někdy dozvíme kdo byl zadavatel jeho vraždy.

xxBILLY
09.01.2018

Výborný akční thriller, někdy až moc akční,
velmi dobře se četl, vhodný na zfilmování.

konicekbily
12.01.2017

Autor svou bohatou fantazii uplatnil někdy až trochu přehnaně. Určitě to není nejlepší thriller, který jsem kdy četl.

trudoš
15.11.2016

Viktor řeší problémy. Patří mezi naprostou elitu a o to větší je pro něj překvapení, když se on sám stane zcela nečekaně problémem někoho jiného. Problémem, jenž vyžaduje přístup skutečného profesionála. A ne jednoho. Rovnou každého, co je k mání.
Tom Wood nabízí vše, čím disponují moderní akční filmy. Sice nijak neochromí zápletkou a sem tam zbytečně přešlapuje na místě, to však vyvažuje překotným spádem, spoustou násilí, šplíchanci krve a chlapáckých hlášek. Vtipná a nápaditá akce je namíchána s prvoplánovým dějem, ve kterém se všichni drží přidělených rolí - v kostce čistokrevná zábava bez vyšších ambicí, přičemž ke slovu přijdou i podlí Rusové a jejich jaderné hlavice. Prostě lahůdka.
Bohužel, ta nalajnovanost je ve výsledném hodnocení trochu na škodu, stejně jako umělé postavy a natahovaný děj. Být kniha o dvě stě stran kratší, hodnotil bych určitě lépe. Takhle to čekání, kdy se postavy konečně přestanou vybavovat a začnou po sobě zase střílet, bylo chvílemi docela otravné.

renefer
18.10.2016

Sice nejsem příznivcem špionážních akčních thrilerů, ale tohle se četlo stejně jako by se dívalo na akční film. Opravdu dobře napsané včetně bojových scén. jenom ten sex-appel avizovaný na obálce mi tam jaksi chyběl :-)

Michal_ctenar
06.06.2016

Hodně rychle přečteno...
Na první pohled příběh klouže jako po másle, ale pokud se nad některými částmi člověk zamyslí, tak přijde na to, že by hlavní hrdina musel být křížencem Supermana a nějakého zdatného boha (třeba Promethea?).
Kdyby došlo na zfilmování, tak asi uvidíme největší výbuchy v dějinách kinematografie :-)

Sicilián
Sicilián