Vodní apokalypsa

Vodní apokalypsa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200990/mid_vodni-apokalypsa-bW3-200990.jpg 3 35 12

V severním Švédsku celý podzim stále prší a v řekách stále stoupá voda. Nakonec stoupne natolik, že to nevydrží zdejší kaskáda přehrad: jedna po druhé pod tlakem vodních mas povolí a rozpoutá se peklo, vnitrozemské tsunami, které smete vše, co mu stojí v cestě. Tato tragédie zasáhne do života mnoha lidí: pilota vrtulníku, jenž se zrovna chystá spáchat sebevraždu, protože ho opustila žena, vyhořelé učitelky, která pořádá kurz malování v plenéru, zaměstnance elektrárenské společnosti, který se rozhodne ukázat ženám, zač je toho loket... A jak to všechno dopadne? Zcela jinak, než jsme zvyklí z hollywoodských katastrofických filmů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Fallvatten , 2012

KTera
01.11.2021 5 z 5

Katastrofických román který mě bavil a zároveň je to náhled na mezilidské vztahy a chování při vyhrocené situaci.

janha
24.01.2020 5 z 5

Nejsem sice příznivcem katastrofických románů, ale tady mě to bavilo. Ono to vlastně byla spíše sonda do mezilidských vztahů a taky trochu hra se čtenářem s prvky černého humoru. Prostě Seveřané se vším všudy, včetně tragikomické scény s totálně našrot milencem. Takový je někdy život.

midloch
11.03.2019 4 z 5

Další Niemiho skvělá knížka. Vypadá to, že autor se rozhodl s každou knihou zkusit jiný žánr. Tentokrát thriller, který je ale tak trochu netradiční, neb se v něm objevují různé absurdní situace a prvky magického realismu. Kniha se mi četla velmi snadno a rychle a počasí o minulém víkendu, kdy lilo a foukal silný vítr jen dotvářelo zážitek.

Ludy1990
12.06.2018 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala,čekala jsem od toho něco víc,i přesto jsem knížku přečetla za pár dní.Špatně se mi četla a je psaná arogantní,sprostou mluvou.

acegi
19.08.2017 3 z 5

Velkými klady této knihy jsou čtivost a propojení lidského chování v krizových situacích!! Množství postav je sice větší, ale není to nepřehledné, během čtení děje se dá zorientovat kdo je kdo. Konec mi připadal trochu uspěchaný, ale poslední stránky stačily pro dovršení příběhu.
Ačkoli se kniha četla raz dva, není to něco, co bych si přečetla znova kvůli ději. Znovu bych tuto knihu otevřela, pokud bych se chtěla zamyslet nad některými výjevy lidského chování. Kniha obsahuje totiž momenty, kdy člověku spadne brada.

L_Into
17.03.2017 3 z 5

Apokalyptický příběh, ve kterém zkázu nepřináší jaderné zbraně ani cizí tělesa z vesmíru, ale příroda, které dle autora jasně po právu došla trpělivost s nadutou snahou člověka spoutat ji a zneužít. Originální a velmi čtivé.

ThomasRuhe
11.03.2017 3 z 5

Solidní knížka o potopě. Zároveň je to taková malá sonda do lidského chování. Je to pohled na několik postav, které na katastrofu různě reagují a při níž se různě zachovají.

Dormar
07.10.2015 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Očekávala jsem od ní víc. Možná by neuškodilo i méně postav. Je jich tam na mě moc.

Hombre
03.02.2015 4 z 5

Jakoby si Niemi zkoušel postupně různé žánry. Losos - detektivka, Ďáblík - dětská literatura, Vodní apokalypsa - katastrofický thriller. Bohužel, pro mě už právě přijetím nějakého schématu (a to jsem z výše zmíněných knih pokaždé cítil) ztrácí na originalitě a stává se předvídatelný. Vodní apokalypsa se čte jedním dechem, severské reálie dodávají specifickou atmosféru, ale pocit něčeho mimořádného, jako u Popmusic z Vittuly, se nedostavil.

helena8701
30.01.2015 4 z 5

Kniha se čte moc dobře a špatně se odkládá do druhého dne, protože chcete vědět,co se bude dít dál. děj plyne rychle jako voda v řece, líbila se mi.

Sobotikova
09.01.2015 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha. Dvě postavy se vzhledem k situaci chovaly dost absurdně,ale budiž :) Akorát konec bych možná ještě trochu víc rozvedla...

ciniminisek
01.10.2014 4 z 5

Spisovatel Mikael Niemi představil pozoruhodné dílo, u kterého jistě nezůstanete klidní, a celému světu dokázal, že nejen detektivkami severští autoři vynikají.

švédská literatura

Mikael Niemi