Ďáblík

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třináctiletý Matti uposlechne tajemného volání svého rodu a začíná naplňovat svoje poslání – boj proti Zlu, představovanému náhle oživlými ďáblíky. V paralelním snovém světě prochází rituálním zasvěcením a stává se šamanem. Pomáhají mu jeho dva věrní kamarádi, krásná Malin, do níž je tajně zamilován, a Simon s darem jasnozřivosti. Pak přicházejí i další pomocníci – záhadný dědek s darem zastavovat krvácení a kouzelný šamanský nůž. Naprosto netradičním způsobem se dostaví i magické zvíře, které stojí po boku každého šamana. Kdo zvítězí – mladý šaman, nebo ohavná horda nelítostných ďáblíků?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166856/dablik-166856.jpg 3.822
Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Blodsugarna, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Ďáblík

Přidat komentář
Kniha2006
03. prosince

Moc pěkná kniha.

ArtepKu
21.12.2017

Knihu jsem dostala a začala ji číst, aniž bych pořádně tušila, o čem je. Příjemně překvapila a na každou další chvíli, kdy ji budu číst, jsem se těšila. Našlo by se pár míst, kterým by prospělo lepší propracování, hlavně závěr mi přišel takový urychlený, ale celkový dojem z knihy byl příjemný.

Devil-Ivet
10.04.2017

Na Ďáblíka jsem byla zvědavá. Četla jsem Muž, který zemřel jako losos a to se mi moc líbilo. Bohužel tahle kniha byla zklamáním. Nebavila mě, ani nic nedala...

Falquar
26.03.2017

Pro cílovku (10-13 let?) snad dobrá, krásně drsná, "dospělá" záležitost; co se staršího čtenářstva týče, líbit se může těm, co nemají v rámci fantasy moc načteno, anebo jim nevadí dějová linka nenápaditě sledující zažité, ba mnohdy klišovité šablony žánru. Až na dva neokoukané prvky (ďáblíky a švédsko-finské kulisy) jde totiž o počin snadno zaměnitelný s tucty podobných a často zdařileji napsaných příběhů.

Aniday
03.05.2015

včera jsem ji koupila úplnou náhodou a od včera jsem se od ní nedokázala odtrhnout... na každé straně nepředvídatelný průběh událostí mě prakticky mrštil až do samého konce...

Hombre
03.02.2015

Část komentu kopíruju z Vodní apokalypsy :) Jakoby si Niemi zkoušel postupně různé žánry. Losos - detektivka, Ďáblík - dětská literatura, Vodní apokalypsa - katastrofický thriller. Bohužel, pro mě už právě přijetím nějakého schématu (a to jsem z výše zmíněných knih pokaždé cítil) ztrácí na originalitě a stává se předvídatelný. Ďáblík je příjemně ponurý, ale pocit něčeho mimořádného, jako u Popmusic z Vittuly, se, bohužel, nedostavil.

anibeni
03.04.2014

je to taková zvláštně tajemná kniha.... čte se dobře, je zajímavá, napínavá, místama i celkem strašidelná...
Jen bych jí teda nezařadila do kategorie fantasy, na mě to dělalo spíš dojem takového nějakého skoro až hororu...

mySaints
09.12.2013

Kniha je to sice o dětech, ale nemusí být jen pro ně. Teda já být děcko, tak z toho mám ošklivé sny. :) .. To, jak Matti vytahá z jednoho ďábla vnitřnosti a pak si na něm "pochutná" mi tedy hezké sny nepřineslo ani teď.. a to co se stalo potom...:D Vyrobit si medvědo-psa tímto způsobem je velmi originální, ovšem já už bych pak jen myslela na to, odkud vlastně vypad. :) Takové se mezi laponskými potomky šamanů vypráví příběhy nebo je to jen Niemiho čirá fantazie?
... Niemiho mám velmi ráda už od doby, co jsem četla Popmusic z Vittuly a nyní mě opět nezklamal, hlavně díky všudypřítomnému tématu švédsko-finské komunity. Jen opravdu doporučuji knihovníkům přesunout tuto knihu do oddělení pro dospělé! ;)

1