ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Velmi zajímaví příběh. Opět něco nového. Psáno stylem, který se čte úplně sám. Přečteno jsem měla za pár hodin. Na to, že to jsou puberťáci, se mi vážně líbilo. Z dětské romanťárny se pomalu přechází až skoro k detektivce. Příběh byl nerozluštitelný a nepředvídatelný. K tomu všemu, pěkná obálka navíc.

27.03.2013 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tento díl i samotná série, je prostě dobrá. Postavy nejsou přehnané a ufňukané, prostředí bylo dobré a cestování v čase prostě paráda. Styl psaní bezvadný, knihu otevřete a pak se snažíte jí zavřít až u poděkování. Příběh vás strhne a vy nemůžete přestat číst, a tak to má být. Obálky jsou naprosto úžasný, tak jako kniha. Šitá, široká, tvrdší papír, velké písmo. Nemám příběhu, ani samotné knize co vytknout. Musím ještě pochválit nakladatelství Cooboo, jelikož jsem od nich nečetla ještě, žádnou špatnou knihu,

27.03.2013 5 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Zase jeden s dobrých dílů z této série. Dávám o hvězdičku méně, za zbytečně moc vysvětlování a popisování. Opět jsem se u knihy zasmála, bohužel co jsou dvě hlavní postavy spárované, už ho tam je o něco méně. To však nemění nic, na kvalitě celé série a doufám, že na další díl, nás nenechají dlouho čekat. Ty ošklivé obálky si mohli odpustit.

25.03.2013 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Nejednou jsem knih zavřela, s tím, že "někdy" jí dočtu. Když jsem se do ní pustila naposledy, tak jsem jí přečetla na jeden zátah. Kdybych jí četla před rokem, jsem z toho nadšená, teď musím říct, že jsem určitě četla lepší. Za posledních cca 100 stránek dávám hvězdičku navíc. Přesně do 245 strany mě to vážně nudilo. Nejvíc se mi příčilo, to časté přehazování pohledů. Teď jsem si "bratry" oblíbila a někdy v budoucnu, se do dalšího dílu určitě pustím.

23.03.2013 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Musím smeknou a omluvit se, za své předsudky o českých spisovatelích. Kniha byla čtivá, velmi vtipná, příběh sám o sobě nebyl nudný. Líbilo se mi celkové dořešení. Nejen zneškodnit záporáka a zbytek si domyslete. Vztahy i postavy se mi moc líbili a přesto to nebyla žádná přeslazená slátanina. Já prostě dávám plný počet bodů.

19.03.2013 5 z 5

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Pěkný příběh. Nemám ráda a nevyhledávám knihy o čarodějích, tento příběh se mi ovšem líbil. Mnoho citů, ty já ráda. Výborný styl psaní a veliké plus dávám za střídavé dva pohledy.

17.03.2013 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Příjemná změna. Dobrá oddychovka. U knihy se nemusí přemýšlet, nerozčilujete se, ani napjatě nečekáte na lásku nebo nějaký boj. Prostě pohodička, parádička. Občas jsem se i od srdce zasmála. Určitě doporučuji, taková příjemná jednodenovka.

13.03.2013 4 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Výborný rozjezd. Pak se to trochu zabrzdilo. Bylo to docela předvídatelné a to nemám u knih ráda. Závěrečný boj - nebyl boj. Bylo vše moc jednoduché a jednalo se tam spíše o té "lásce" a vztazích. Chvilkově mi to přišlo až moc zamotané. Na konci jsem si přečetla, že to je kniha od 12 let a výš. Tak to bude asi tím. Nádherná obálka a zajímaví příběh, škoda, že nebyl "dopsán" až do konce. Na další díly jsem vážně zvědavá.

12.03.2013 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Nejdřívě mě kniha nudila a chtěla jsem jí zavřít. Po únosu, už dostala větší spád a konec byl dech beroucí. Odebírám jednu hvězdičku, za sálodlouhé vysvětlování. Zbytečně se tím zasekává příběh.

08.03.2013 4 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

Klasika. Oba se chtějí, ale z prapodivných důvodů spolu nejsou. Když se k sobě konečně dostanou, začnou řešit "trable". Dopadne to očekávaně dobře. Kniha byla čtivá, dobře psaná. Postavy jsem si oblíbila kupodivu skoro všechny. Ale bylo to velmi, velmi předvídatelné a často podobné, jiným fantasy knihám s podobnou tématikou. Velké plus, dávám za návraty do minulosti a osvětlení Balthazarovi a Charitiny přeměny. Přišlo mi to jako kdyby měl být další díl. Ať tak či tak. Doufám, že jich nebude tolik, jako při Akademii. Zkazilo by se tím, to málo čím se může příběh chlubit.

06.03.2013 3 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Další výborné dílko této spisovatelky. Ne nadarmo, jí mám v oblíbených. Z obou sérií, byl tento díl nejslabší, ale i přesto pěkný. Díky za něj!!

04.03.2013 4 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Tak já nevím. Příběhy to jsou určitě pěkné. když jsem dočetla jednu líbila se mi, pak druhou a ta se mi líbila ještě víc. Jen mi to přišlo už zbytečné. Ovšem co mě potěšilo, tak bylo konečně vysvětlení Arrianina tajemství. Kdybych to měla hodnotit, jako dodatek k "Andělům" tak hodnotit nedokážu. Co se mi v knihách velmi líbí, tak jsou vyjádřené emoce, které zmítají i s vámi samotnými a to, se Lauren Kate, určitě povedlo. Také mi to připomnělo, ten nepovedený závěr u Vykoupení, se kterým nesouhlasím a tady, se to opět potvrzuje. Takového neštěstí, bolesti a zklamání a oni, si to pak, stejně nepamatují. Co mě ovšem naštvalo ještě víc, byla opět část s Camem. Už v druhé knize, o něm něco začne a pak nedokončí. Vůbec bych se nedivila, kdyby o něm vydala v budoucnu, samostatnou povídku. To by bylo, asi nejlepší. Dávám zlatý střed, jelikož nevím, jak jinak to ohodnotit. Plný počet si to zaslouží, ale už z principu a zklamání nedám. Méně než tři hvězdy také ne. To by bylo nefér. prostě musíte posoudit samy.
Jako negativum musím ještě připsat, zbytečně přemrštěnou cenu. Dala jsem za ni přesně o 50,-Kč méně, než za finálový díl celé série Andělé. prostě tahání peněz z lidí.

02.03.2013 3 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

I přesto jak byla kniha předvídatelná, nedokážu si pomoct a musím dát plný počet hvězdiček. Prostě miluji knihy této spisovatelky. Čím mě velmi zklamali naše vydavatelství, je pozměnění sérií. První měla přijít na řadu "Noční lovci" pak až tato série. Sice vím, co se dělo onoho Silvestra z třetího dílu Bonese s Cat, ale přesto jsem se dozvěděla, dost zásadní věci, které budou až v díle čtvrtém a ten u nás ještě nevyšel. Trošku to podělali. Příběh ovšem pěkný a zasluhuje si výborné hodnocení.

01.03.2013 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Zvláštní kniha. Pro mě jako fantasychyláka, je to něco nového. Pěkně napsané. Pár vtipných chvilek. Do dalšího dílu se nehrnu, ale nikdy neříkej nikdy. Neurazí ani nepotěší. Pro mě mírně pod středem.

27.02.2013 2 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Tento díl je dle mého, zatím nejlepší. Ale... musím říct, že konec mě trošku zklamal. Bylo to zbytečně useknuté. Celý díl se za něčím honí, lidi přicházejí o životy a ono, je to nakonec velmi jednoduché. To nemění nic na tom, že na další díl, se velmi těším. Už jen, zda se stane ta velká událost.

20.02.2013 5 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Nemohu říct jestli je tento díl lepší než předchozí. Přijde mi to stejné. Řekla bych, že je to díl spíš udržovací a doufám, že v posledním díle se dočkáme konečně nějaké té akce. Dávám o hvězdičku navíc než jsem měla v plánu, díky nádherné obálce. Viděla jsem už všechny ze série a všechny jsou velmi povedené. Další důvod je ten, že kniha mě stále nutí přemýšlet. Nejen o příběhu který se odehrává, ale i o svém životě, o své minulosti, budoucnosti. Do spisovatelky, do obálky ani do toho žánru bych neřekla, že kniha bude tak přemýšlivá. Určitě to dle mého není oddychovka. Jediné co mě velmi mrzelo v celém příběhu, bylo to, jakou volbu Cassie ke konci knihy udělala. To co jí bylo celý život odepíráno, bráno jako nemoc, vymění za něco o čem nemá ani tušení. Kdo přečetl, pochopí. Jsem velmi zvědavá na závěrečný díl.

15.02.2013 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Výborná série. Těším se na další díl, bude to ještě zajímavé. Jsem velmi zvědavá na pokračování.

14.02.2013 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tato spisovatelka je důkazem toho, že se díl od dílu lepší jak v psaní tak ve vymýšlení samotného příběhu. Určitě to je nejlepší z celé série.

12.02.2013 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Tento díl byl lepší jak díl předchozí, Doufám, že to je ten druh série, co se lepší každým dílem. Konce jsou vždy takové, že musím prostě číst dál.

09.02.2013 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Díl začal všelijak, pak se to dobře rozjelo, pak zase nic. Konec nečekaný a neuvěřitelný. Uvidíme jak se série vyvine dál, zatím nic extra, ale brak to také není.

07.02.2013 3 z 5