Chipsonator Chipsonator komentáře u knih

Temná věž Temná věž Stephen King

Je mi nesmírnou ctí že jsem mohl prožít tenhle příběh jednoho ka-tet z mnoha, z mnohých kde a kdy. Temná věž, díl ve kterém Roland dojde ke konci své cesty k věži, je hnusná, zkažená, je to emoční upír (ODD´S LANE) a hluboko ve svém srdci jí nenávidím za tu bolest co mi způsobila (ale hlavně za poslední NALEZENÉ dveře). Avšak, mnohem hlouběji ji mnohonásobně víc miluji, i přes tu veškerou bolest, protože ta k životu patří, protože vše slouží paprskům a paprsky slouží Temné věži, která slouží samotnému Ganovi.

ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM CUTHBERTE ALLGOODE Z GILEADU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM ALAINE JOHNSI Z GILEADU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM JAMIE DE CURRY Z GILEADU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM SUSAN DELGADO Z MEJISU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM SHEEMIE Z MEJISU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM WALTŘE PADICKU CESTOVATELI MNOHÝCH KDE A KDY!*
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM PERÉ CALLAHANE Z JERUSALEM LOT'S!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM SUSSANAH Z NEW YORKU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM EDDIE DEANE Z NEW YORKU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM JAKEU CHAMBRSI Z NEW YORKU!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM STATEČNÝ OCHU ZE STŘEDOSVĚTA!
ŘÍKÁM DÍKY A ŘÍKÁM SBOHEM CHILDE ROLANDE DESCHAINE Z GILEADU!
ŘÍKÁM DÍKY A PŘEJI DLOUHÉ DNY A PŘÍJEMNÉ NOCI SAI STEPHENE KINGU Z MAIN!

PS:Todle je paráda! https://www.youtube.com/watch?v=N1pETvBmBns
*Kašlu na to že je to záporák, já ho žral!

24.08.2014 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Glukhosvky to dokázal a po Budoucnosti mě naprosto odrovnal po druhé, tentokráte závěrečným dílem trilogie Metro. Nutno říct že první dvě Metra odstupem času pro mě ztratily kouzlo (z nostalgie jim však ty 4 hvězdičky nechám no) a další díl jsem nijak neočekával. Ale pak přišla Budoucnost, Glukhovsky mě srazil na kolena a já se začal pomalu těšit na nové Metro doufajíc že po Budoucnosti příjde další dělovka, a vona fakt přišla. слава!

ебать Mutanty, ебать paranormální aktivity v tunelu, ебать že se převážně cestuje z bodu A do bodu B a pak do bodu C až kajsi do bodu Y, ебать Metro 2033, ебать 2034, На здравí Metro 2035! Tohle Metro je totiž o lidech, je o smutném nahlednutí do jejich nitra.

Arťom zde už není žádná prázdná postava, konečně to je postava z masa a kostí, zlomená, roztrhaná a přesto však kráčející za svým cílem. Je to Герой, Легенда, миф.

Tohle metro je o boji proti systému, o hledání pravdy, o hledání lepších zítřků a hlavně o tom, že jedinou stvůrou, zlým bubákem, mutantem, tím zlem není nikdo jiný než Homo sapiens sapiens.

A Glukhovsky se pro mě stává pánem писатель. На здравí Dmitry! 95%

PS: Ale přeci jen se musí nechat že Arťomka měl až nezdravo víc štěstí než rozumu...ale co už, to k Legendám patří.

01.09.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

"Všechny ty zasraný fláky začínají v E.... " a King je hraje už přes čtyřicet let, hraje je furt stejně skvěle, né-li snad o něco lépe! Jeho zasrané fláky možná nejsou nejinteligentnější, neskrývají žádná hluboká poselství ale baví, a baví hodně a to je to co já chci. Chci se aby mě knížka bavila. A to mi Kingovi knížky dávají a to hlavně proto - připravte se na další moudro jako že všechny ty zasrané fláky začínají v E a nebo že lidská zvědavost je tak lidská - King je mistr vyprávěč, nejlepší ve svém oboru. Nesbo? Erickson? Bradbury? Hemingway? Čapek? (literárním kritikům nepochybně prasknou cévky z posledních dvou jmenovaných) Né, ne, ne, a ne, a mnoho dalších ne, King! King je ten kdo se dokáže tak barvitě rozepsat, že vše vidíme před očima, on je ten kdo postavám vdechne život a věříte jím každou větu, King je králem psaného slova a v Revivalu to opět dokazuje. Revival totiž strhne svou výpravností, jelikož 90% času se k něčemu schyluje a ve zbylých 10% se to stane a konec. A přesto to je totální žrádlo, protože všechny ty zasrané fláky začínají v E a King ho ovládá kurevsky dobře. 90%

PS: Vždycky mě potěší, když vidím zmínku o Jerusalem Lot´s.

16.08.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Připravte se na to, že todle není Osvícení. Osvícení bylo komorní psycho, se čtyřma postavama a jedním zlým hotelem (a to kurva zlým)! Za to Doktor Spánek rozehrává mnohem větší partii. Desítky postav a několik navštívených míst napříč Émirkou! Dospělý Dan je mnohem sympatičtější než když byl za mlada a to i přes to že se utápí v chlastu, jako kdysi dávno papánek. Příběh odsýpá, je napínavý, nechybí krev ani momenty jenž zahřejí na srdci (stejně potěší odkazy na další mistrovy knihy). Postavy jsou opět skvěle vykreslené, a opět jsem měl pocit jako bych je znal léta a né pouhých 6 dnů. Záporáci dostateční, ačkoliv nešahaj na paty všem těm Velkým Jimům nebo Flaggům. A pak tu je Abra! Ach sladká a roztomilá Abra! Jak já to děvče žral (a to v jakékoliv věkové rovině!). Nejlepší napsaná dětská postava se kterou jsem se kdy setkal (Jakea? Pff. Danny? Pff Pff. Mark? Pff Pff Pff). Doktor Spánek není Osvícení, je úplně jiný, je svůj a i tak je naprosto skvělý! Tento příběh spolu s jeho ka-tet jsem si sakra užil! 90%

24.07.2014 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Příjdu z roboty, unavený, chce se mi spát...otevřu Smrt favorita, chybí mi něco přes 50 stránek do konca, a nepřestanu, dokuď tu zapeklitou hádanku neuhodnu, jakože Seabiscut je nejlepší dostihový kůň.

Přesně takhle si představuji že vypadá elegantní anglická detektivka (samozřejmě vůbec nemám ponětí, jak má anglická detektivka, ke všemu elegantní vůbec vypadat). Napínavé, skvěle napsané postavy, neotřepané koňské prostředí a hlavně z toho dýchá ta anglická atmosféra 60 let. Dick je frajer. 90%

PS: War Admiral? Pffffffffffff Admiral! #WarIsBad.
PSS: Kam se na finále hrabe nějaké přiteplené Rychle a zběsile.
PSSS: Po dočtení jsem naprosto probraný a nejradši bych si hned z gruntu osedlal nějakého toho zdatného hřebce.

18.06.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Starý dobrý Stephen King. Starý dobrý Stephen Zmrd King! Řbitov zvířátek je temná kniha, ve které se King neštítí ničeho, ve které King do svých postav kope, bodá, mlátí je do bezvědomý a nakonec je ještě pochčíje a zapálí. 90%

12.10.2014

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Fuuu. To vám byl tedy záhul. Jsem emociálně vydojený jako kráva. Ale popořádku, prvně bych se rád vyjádřil jak já a Dmitry to mezi sebou máme. Jeho prvotina Metro 2033, byla i mou prvotinou, byla to knížka která nastartovala mou čtenářkou kariéru (a samozřejmé i mou profesionální kariéru knižního kritika). Metro se mi líbilo, i jeho pokračování (jako málokomu), ale odstupem času jsem si k těm knihám (především prvnímu dílu) vybudoval averzi (přesto jim, kvůli sentimentálnosti hodnocení měnit nebudu). Proč? Protože Arťom byl naprosto prázdná postava (to víte, čtení mistra Kinga vás rozmazlí perfektně vykreslenými postavami), prostě pouha postavička, která jen slouží k vyprávění děje ale nežije. Tudíž jsem na Dmitrie poněkud zanevřel (protože postavy dělají příběh, aspoň pro mě). Jenže. Jenže pak přišla Budoucnost..a s budoucností přišel Jan Nachtigall, Číslo 717. Živý hrdina, rozervaný na kusy, plný pochybností, několikrát zlomený. A s Janem jsem prožíval jeho příběh, příběh utrpení, žití ve lži, bolesti, pochybností, lásky a nakonec samotného prozření. Navíc ikdyž Budoucnost má něco přes 600 stránek (přesněji tedy něco okolo 650 (a přesně 648)) tak v každé kapitole se najde zapamatování hodný moment (já osobně za jeden z nejsilnějších momentů považuji Janovu zpověď u děvky). Dmitry to dokázal, získal zpátky mou přízeň, a já chci pokračování a stejné nedočkavě očekávám Metro 2035, jenž podle recenzí by mi mohlo nabídnout podobnou jízdu jako Budoucnost. 100% PS: Vracím virtuální facičku uživateli DRALI.

10.01.2016 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Bacha na spoilery!
Tak to byl tanec! Poslouchejte mě vy mudlovští šmejdi! Říkám díky! Zpět je devatenácti ka-tet a dinh jejich Roland! Vypořádat s Vlky musí se protentokrát, s těmi jenž Cally sužují! Nechť mluví dál! Říkám díky! King Stephen opět show velikou rozjíždí, světy spojuje (u konce vy nadechnout pomalu nemóžeti, z toho jak oči valit budete!) a zamotává čím dál víc svůj příběh velkolepý u jehož konce řvat budete vy, a přát si, aby pokračoval příběh napínavý! Chcete slyšel svůj horoskop? Z Cally Vlci jsou TYP POSEL ŽÁDÁ ABYSTE ZADALI HESLO, Mia avšak hopala-prdele starosti velké způsobila a knihy další já se dočkat nemůžu. JE TO KANIBAL A JEJÍ KUNDU SEŽERE, TEN NECHCE PÍT MLÍKO Z KOZ, JAKMILE VYLEZE TAK JÍ SEŽERE! Hopala-jízda dozajista bude to! 95% STEPHEN KING? KDO TO JE? NEZAJÍMÁ MĚ KDO JE TO STEPHEN KING, ALE JÁ JSEM SKUTEČNÝ, NEJSEM VYMYŠLENÝ!

29.05.2014 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

King je král, a to je pravda. Roland, Eddie a Susannah jsou silné ka-tet, a to je pravda. Avšak chystá se jeden velký porod, jehož cesta k němu nebude jednoduchá, a to je pravda. Avda! Blaine je svízel. Blaine je svízel. Blaine je svízel a je kurva děsivý a skvělý. King rozjíždí ve třetím díle, téhle výjimečné série, na necelých 500 stranách, velkolepou show, během které se stihne jeden robotický medvěd, jeden parádní šuk, nejtěžší porod v dějinách a jedno velká drama v jednom městě, kde se neustále válčí a nikdo neví proč. A samozřejmě Blaine, jenž je svízel. A já Temnou věž a její ka-tat z mnoha miluji víc a víc, a to je pravda. 100%

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tlustý starý V.V se sklony k sebevraždě VS Mladý vyšinutý Bachatel jenž má až moc hezký vztah se svou matkou.

King rozjíždí parádní hru na rybáře a rybu. Hned od začátku se jde do akce, žádné otálení, osm mrtvých, patnáct zraněných, jeden kurva špinavý spacák, dopis ve dveřích a může se jít rybařit. Ale pozor, loví se nebezpečná ryba a čím víc je háček zaháknut tím víc jde do tuhého. Opět tu máme skvěle napsané živé postavy, zápletka ač trochu béčková (což u Kinga je úplně jedno) chytí a až do konce nepustí.

Pan Mercedes jenž se rád schází pod Debiiným modrým deštníkem sice není nejlepší mistrovou knihou, ale to nevadí, protože i tak je zatraceně skvělou a čtivou knihou. 85%

PS: Bradyho vtípek o tom jak 9/11 únosci naletěli mě vážně dostal.

10.02.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Georgí Orwell to prostě trefil.

08.01.2015 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Po černočerné tmě, další skvělá povídková kniha od mistra Kinga!

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank
Mám rád Kingovy příběhy s nadpřirozenem (rád...zbožňuji je, ať jsem si musel na to množství přeci jen chvíli zvykat) ale prostě, není vůbec naškodu když se mistr sem tam pustí do díla, kde kašle na duchy, upíry, nalezené či nenalezené dveře, klauny, Randally Flaggy a boží ruky a já nevím co. Není vůbec na škodu, když se King pustí do příběhu s pár obyčejnými chlápky v obyčejném světě s obyčejnými problémy které nás můžou potkat. Přesně takovým díle je Vykoupení a je to prostě paráda. Přímočaré vyprávění, které vám prostě vykouzlí úsměv na tváři a né jednou, příběh o naději a přátelství. 100% PS: Měl jsem obavy, že když jsem viděl film (který patří mezi mé TOP) tak kniha ztratí kouzlu....pffff kdeže, to kouzlo tam stále je, a řekl bych ještě silnější.

Nadaný žák
Výborný psychologický thiller, kde se setkávají dvě zrůdy a který je plný nacismu, školy a známek tedy nejhorších věcí co vůbec jsou. 90%

Tělo
Fajn povídka která vypráví příběh čtyř puberťáků, příběh o hledání mrtvého kluka, příběh o přátelství, příběh o bolesti, příběh o nevinnosti. Jediné co mi na povídce vadilo, bylo až přílišné popisování krajiny, na to prostě a bohužel nemám dostatečnou představivost. 75%

Dýchací metoda
Tajemný pánský klub, který svou atmosférou sedá jako prdel na hrnec do světa Temné Věže. Tajemný pánský klub, kde se čte, konverzuje, hraje bridž, kulečník a hlavně se vypráví příběhy. Všelijaké. A jeden takový je o dýchací metodě. 85%

02.10.2014 4 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Oliver Bowden (p)

Jako fanoušek série jsem si knihu užil. Především posledních asi 50 stránek vyplňuje mezeru ve hře kdy Ezio pátral po Cesara. Akce je popsaná dobře. Jako fanoušek jsem tedy spokojen.

24.02.2012 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Příběh o temnotě a světle, o smrti a životě, o beznaději a naději a o jednom černém (#NoRacism) obrovy jehož jméno připomíná prosté Kafe.

King to opět dokázal a boduje na plné míli! Zelená míle je horor (ano, čtete správně, označil jsem zelenou míli za horror, jen se nad tím zkuste zamyslete, na všechny zvěrstva co se v knize napáchali, vzpomeňte na místo kde se příběh odehrává a vzpomeňte na to strašlivé Jiskřidlo!) s velkým srdcem, který nenechá jedno oko suché! Výborný lidský příběh o lidech (a jedné myši) a temnotě a světle která se v nich ukrývá. 95%

PS: A teď mě omluvte, potřebuji si dát pořádné Coffey.

23.08.2016 5 z 5

jasnou svatozáří
lásky drahé Anny -
nevýslovnou září
očí drahé Anny."
Aneb chvilka poezie s mistrem E. A. Poem.

15.04.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Moje první povídková kniha od mistra a jsem nadšen (až doputuji s jedním ka-tet z mnoha, tak se rozhodně vrhnu na další povídkové knihy). Všechny příběhy jsou drsné, krvavé a hlavně ukazují lidskou zkaženost a to je ta pravá hrůza.

1922
Chystáte se spáchat vraždu? Radši si prvně přečtěte tuhle povídku, které by slušela i samostatná kniha. Pro mě již je pozdě, slyším jak přicházejí..au, právě mě teď jedna hryže do chodidla, avšak já se nedám, nedopřeji jím vítězství.1922 ukazuje, jak jedno špatné a dosti morbidní rozhodnutí může pohřbít osudy několika lidí. Au! Onehdy jsem četl že se King už ke svým postavám nechová jako zmrd...věřte že chová. Ale ne! Slyším kroky, jdou si pro mě, AU! ale já se nedám, nedám se jim a vám radím, přečtěte si tuhle povídku od mistra, která je plná krve, děsu a opět výborně psychologicky zvládnutých postav, až máte dojem že žijete s nimi na farmě a společně s bandou apačů z rezervace sekáte obilí. Au kurva! A teď mě omluvte, musím se s tím vypořádat dřív než se ke mě dostanou, než budou zase šeptat...85%

Velký řidič
Mrazivé, krvavé a hlavně realistické. Stephen King nám opět servíruje další skvěle vykreslenou ženskou postavu, jenž si prožije svoje a vydá se na válečnou stezku, jejíž motivací je pomsta a to nejen za sebe. 90%

Prodlužování času
Ač převelice krátké, tak též velice úderné. Příběh o závislosti, která zničila a zmrzačila tolik lidských životů, mi způsobila nepříjemné mražení po celém těle a co si budeme povídat, tahle zkažená závist hnízdí ve většině z nás. Jen škoda, náhlého konce, který ve mě zanechal pocit nedokončenosti. 95%

Dobré manželství
Každý máme svá tajemství, a některá jsou velmi temná. Další povídka jako z-...No jó Jerry, počkej, jen to dopíši- jako ze života, opět tu máme skvěle vykreslené postavy a děj ze kte-..JR, ještě chvilku, hned jak skončím, tak si podáme tu nafoukanou čůžu- ze kterého až mrazí. Akorát závěrečná návštěva mi přišla už trochu zbytečná a já bych se bez ní obešel. Tak a teď JR zajdi koupit obálku, ať se pak těm hlupákům můžeme vysmát! 80%

16.03.2014 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Bacha na spoilery.
Hromu strom! Ve čtvrtém díle téhle fucking amazing série se vyřeší jedno velké hádankářské klání, potkáme starého známého kapitána Tripse (jak se vede kapitáne?), poznáme Rolandovy milostné eskapády ze sladkou Susan z mládí, stejně jako jeho věrné přátele Alaina a Cuthberta (Kjůt-bert? Co je to za jméno. Kjůt-ber to je vtipné, baže), zjistíme že už za mlada byl náš Roland pěkné kvítko, podíváme se do bájné země Oz (nikoli kOz) a potkáme dalšího známého a to Randala Flagga (jak se vede Randale? To jste se stavil spolu s kapitánem?). Čaroděj a sklo, zatím nejdelší kniha ze série, občas sice možná jen trošku utahaná (přesto bych však nevymazal žádnou její stránku) ale především opět úžasné počtení s mým milovaným ka-tet ať už tím z minulosti a nebo z přítomnosti, baže. 90%

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Svět se hnul a taktéž druhý díl téhle série se hnul. Tady už je to ten starý dobrý King se svým stylem, že kdyby popisoval chcaní ve vlaku, tak by to bylo žrádlo. Tři vyvolení jsou jedna velká adrenalínová jízda. DED-A-ČOK. Roland hned ze začátku dostane pěkně do těla a pak se postupně začne vydávat záhadnými dveřmi do našeho světa. Potkáme feťáka Eddiho, sladkou a dobromyslnou Odettu, mrchu Dettu (možná jsem je zaměnil, už je to dávno co jsem to četl) a nakonec sympatickou avšak tvrdou Susannah. Pokud vás některé Pistolník odradil, tak věřte že po Třech vyvolených budete spěchat pro Pustiny. 95%

Lunapark Lunapark Stephen King

Mistr opět boduje. Jak už to u krále bývá, tak se opět dočkáme skvěle napsaných postav, parádní dobové atmosféry, napínavého a čtivě výživného příběhu a i zde si ke konci najde cestu krev (tentokrát však jen kapička). Lunapark není žádný horror, ale krásný příběh o mezilidských vztazích, jednom sériovém vrahovy a krásném Lunaparku. Až si někdy budu chtít dát oddechové ale kvalitní čtený, sáhnu po Lunaparku. 90%

11.01.2014 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Každý měl nějakou tu svoji první. Moje první kniha od MISTRA KINGA bylo právě Svědectví. Když si teď vzpomenu jak jsem si dělal srandu že to budu číst aspoň rok musím se smát.Když jsem si dočetl bylo my líto že mám zkrácenou verzi. Ale to nic neměnilo na tom že to bylo parádní ba spíž královské počteníčko. Všem vřele doporučuji.

30.01.2012 5 z 5