Charmedka Charmedka komentáře u knih

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

U Susan Hill mám hlavně problém s dlouhými a zbytečnými popisy. Na těch sto stránkách zvládne vše do detailu popsat tak, že na pořádné rozvinutí děje mnoho prostoru není. Příběh poměrně zajímavý, který se postupně rozvíjí a rozmotává, avšak špatně zpracovaný.

Já se u jejích knih prostě nebojím. Asi mě vyprávění tak otupí, že na strach už nemám sílu. Nemám už potřebu zkoušet další autorčiny knihy. Možná jedině v případě, že je seženu za 39Kč v Levných knihách jako tuto.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha je určená spíše pro mladší čtenáře, poznáte to i díky tomu, že děj je jednodušší a hodně předvídatelný, v podstatě od začátku víte, o co jde a jak to dopadne. Přesto jsem si knihu zamilovala, už dávno mi není náct, ale to mi nebránilo v tom, abych si příběh maximálně užila. Čtyři sta stran jsem přelouskala během dvou dnů a vůbec se mi ho nechtělo zavírat. Příběh je velmi originální, čtivý, zajímavý a už naprosto chápu jeho oblibu. Tohle je fakt bomba.

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

Svádění luny je určitě zatím nejlepším dílem, ale přesto jsem odpočítávala stránky do konce a nemohla se dočkat, až to budu mít za sebou. Pro mě podprůměrná série, která by nemusela být špatná, kdyby měla více propracovaný děj s méně sexem a to nejsem žádný puritán. Vždyť to sakra Laurell K. Hamilton umí, tak nechápu, proč obě své série v poslední době tak kazí.

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

Příběh by nebyl špatný, téma fae mám docela ráda a hlavní hrdinka je mi i sympatická a kombinace fantasy s detektivní zápletkou, to je moje. Jenže autorka se vážně zaměřuje spíše jen na ten sex. Merry v jednom kuse má někoho v posteli, snaží se otěhotnět a zbytek jde poměrně do pozadí a nehraje v knize prim.

Tohle bylo ještě mnohem horší jak jednička. Sice jsem knihu měla téměř hned přečtenou, ale přesto jsem si u ní říkala, že akorát ztrácím čas.

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Ač mě kniha bavila, hlavně mě zajímalo, co bude dál, jak se příběh vyvine, tak se mi četla velmi obtížně. Strávila jsem u ní víc jak týden, stránky vůbec neubývaly, četla se mi pomalu a bohužel nejhorší je, že ač jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne, neměla jsem tendenci ji otevřít při každé volné chvilce a pokaždé mi dělalo problém navázat.

Rozhodně ale kniha není špatná, naopak. Příběh je zajímavý, navíc naprosto nepředvídatelný, absolutně netušíte, kdo je ten opravdový padouch, nedá se nikomu věřit, přesto jsem občas měla pocit, že to nedočtu. Pokračování si ale určitě přečtu ráda, jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Kouzlo života Kouzlo života Donna Hay

Kniha není vůbec špatná, má velmi originální příběh, dá se říct ze života, díky čemuž Vás více chytne a hlavní postavy Vám budou blíže. Kniha mě vážně bavila, i když je taková feministická. Přece jen se žena snaží dokázat, že zvládne to samé, co muži a tvrdě dře s nimi na stavbě. Je to ovšem příjemná oddechovka, u které můžete vypnout a věřím, že si čtení užijete.

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Sebastien de Castell vytvořil naprosto originální a kouzelný svět plný čar a kouzel. Divotvůrce je neokoukané a velmi zajímavé fantasy. Příběh, na který nenarazíte na každém rohu a tím pádem vám utkví v hlavě.

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

I přesto, že se autorka dost opakuje, tak se kniha čte velmi dobře a nemůžu říct, že bych se nudila. Liane Moriarty píše fakt dobře a čtivě, takže jsem si knihu užila. Až do úplného odhalení jsem mohla jen odhadovat, co se mohlo asi tak stát a narovinu, nepoznala jsem to a to je podle mě super.

Když to shrnu, o chlup více se mi líbily Sedmilhářky a Manželovo tajemství, přesto je kniha velmi povedená, originální a má zajímavý příběh, který se výborně čte a Vy s napětím a dohady očekáváte, co se vlastně stalo a věřte, že Vás konec nezklame.

13.04.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Něco tak perfektního jsem dlouho nečetla a pochybuji, že číst budu. Naprosto mě příběh pohltil a knihu jsem během dne přelouskala. Nešlo přestat číst, musela jsem vědět, co bude dál, musela jsem se dozvědět, co se stalo.

Kniha je fakt výborná. Strašně napínavá, neskutečně originální a co víc, nepředvídatelná. Těžko celé záhadě přijdete na kloub. Má výbornou atmosféru, je až děsivá a běhá Vám mráz po zádech.

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Pandemonium mi oproti prvnímu dílu přišlo nudnější. Úplně ztratilo ono kouzlo něčeho nového a celý příběh byl celkem nezáživný. Plusem může být to, že kapitoly tehdy a teď se střídají, což je určitě dobrý nápad a to proto, že mě osobně současnost celkem nudila. Díky střídání se nenudíte jednotnou půlku knihy.

Delirium Delirium Lauren Oliver

Miluji dystopie, miluji romantiku, takže by Delirium mohla být dokonalá kombinace, jenže zpracování trochu vázne. Velký potenciál, který nebyl využit.

Já čekala mnohem víc. Sice jsem chvilku váhala nad čtyřmi hvězdičkami, ale to asi jen proto, že příběh je fakt něco nového a tím pádem ne tak okoukaného. Zatím ale průměrná kniha.

Strach z temnoty Strach z temnoty Alexandra Ivy

Sérii Strážci věčnosti vydávají Levné knihy a ač má trochu lacinější obálky, nenechte se odradit a to ani prvním dílem, který je trochu slabší. Jinak se ale jedná o poměrně povedené fantasy s notnou dávkou erotiky. Hodně mi série připomíná tolik oblíbené Bratrstvo černé dýky. Za těch pár korun série podle mě stojí za přečtení.

Spolu v temnotě Spolu v temnotě Alexandra Ivy

Já nejsem povídková, takže nemůžu říct, že by mě kniha nějak chytla. Pro mě osobně jsou povídky malinko zbytečné, i když na druhou stranu je fajn zjistit něco málo o vedlejších postavách. Ale jak jsem psala, nejsem fanoušek povídek, takže nedokážu podobné knihy docenit.

Hlavně mi vadí, že během čtení povídek, hlavně té první, se čtenář vrátí o několik dílů nazpět. Řeší se tam události, které jsou již dávno vyřešené, což mi dojem ze čtení trochu kazí.

Ovšem oceňuji ochotu tohle vydat, protože u nás většinou tyhle mezidíly vůbec nevycházejí.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

I když se v knize pak objevuje závažnější téma, furt je kniha dá se říct dost jednoduchá. Když jsem přemýšlela nad hodnocením, tak jsem byla dost na rozpacích. Prvně jsem dala tři hvězdičky jako průměr, ale nakonec to změnila na čtyři, protože ty tři jsou zkrátka málo.

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Žádný milostný příběh, ale dva hlavní hrdinové, kteří soupeří o to, kdo z nich je větší ztroskotanec. Neoblíbila jsem si ani Jacka, ani Evu. Oba mi byli strašně nesympatičtí a neustále si na něco stěžovali.

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Děj je zaměřen převážně na politiku a i když to na první pohled působí zmateně a strašně složitě, tak vše je dokonale vysvětleno, hlavně tedy důvody onoho jednání.

Kniha je nejen napínavá, ale nechybí ani vtipné poznámky, zkrátka Mercy. I přesto, že se mi kniha líbila a ráda jsem se opět vrátila do světa Mercy Thompson a doufám, že se mi povede sehnat pokračování, tak se jedná o slabší díl, přesto velmi povedený a čtivý.

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Celou sérii jsem si užila, je to příjemná oddechovka a i když jsem četla lepší erotické série a knihy, tak Zrzka rozhodně neurazí. Navíc všechny tři díly jsou poměrně tenoučké, nijak zbytečně natahované, takže je přečtete raz dva.

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Kniha rozhodně neztratila na čtivosti a čtenářky se konečně dočkají i pořádnějších erotických scén. Právě erotické scény občas bývají kamenem úrazu, naštěstí tahle série s tím nemá problém. Nejsou nijak hloupé, čte se to vážně dobře.

Série mě baví, ač se teda nejedná o žádný zázrak, který by jste si musely přečíst znovu, tak je to příjemná série, která se dobře čte a rozhodně neurazí.

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Bohužel celkově příběh mě ale vůbec nechytl a jak Liane Moriarty mám fakt ráda a knihy se čtou jedna radost, tak tohle bylo pomalu za trest. Kniha mě strašně nebavila, příběh je sice fajnový a takový i ze života, ale strašně nudně pojatý. Vleklo se to, nedokázalo upoutat a mě to fakt nebavilo. Pokaždé jsem u čtení raději usnula, takže s knihou jsem strávila snad tři týdny, což je šílená doba.

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Za mě je tento díl rozhodně tím nejlepším. Od začátku mě nedokázala kniha pustit. Uznávám, že se poměrně liší od dvou předchozích dílů. Dějově je to opravdu úplně jinde, kniha si sice ponechává určitou detektivní část, ale spíše převládají fantasy prvky a i prostředí je pojato jinak, postavy se neustále přesouvají.

Příběh je nabitý akcí, obrovským množstvím napětí a též dojemných momentů. Co nechybí, tak otázky týkající se božstev a odpovědi na ně. Velmi čtivé, působivé a po přečtení závěru musím říct, že mi tenhle svět bude vlastně chybět.