Charmedka

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Atmosféra povídky je dokonalá, starý viktoriánský dům je ponurý a děsivý sám o sobě. K tomu skvěle vykreslené postavy, kdy pořádně nevíte, komu věřit a co si o které myslet. Kniha má jedno velké mínus a to takové, že je to pouze krátká povídka. Příběh je skvělý a měl obrovský potenciál pro to, aby se z něj stal výborný regulerní román.

předevčírem

První chybaPrvní chybaSandie Jones

Zpočátku je kniha spíše rodinným dramatem, než přímo thrillerem. Autorčin styl se mi ovšem moc líbí, postupně vše zamotává, místo odhaluje a pak to vybalí vše najednou. Zápletka je velmi propracovaná a musím říct, že až takhle zamotaný příběh jsem nečekala. Chvílemi má kniha hluchá místa, ve výsledku se jedná ovšem o povedený a velmi čtivý thriller pro ženy, který mě nalákal na další knihy z pera Sandie Jones.

předevčírem

Temné cestyTemné cestyC. Stevens (pseudonym)

Já jsem lehce na rozpacích, asi jsem čekala něco maličko jiného. Čekala jsem nebezpečnou silnici, mrtvé dívky a hon na vraha. Kolem sinice se příběh samozřejmě svým způsobem točí, ale primárně jde o Hailey a její zmizení. Příběh je zkrátka jiný, než jsem myslela. Navíc kvůli věku hlavní postavy mi přišlo, že se jedná spíše o čtení pro mladší, nebo minimálně jako young adult bych knihu označila. Zas na druhou stranu je ale fakt, že autorka se vůbec nebojí krvavých a velmi podrobných drastických popisů mrtvol.

29.12.2021

Je to i můj životJe to i můj životJodi Picoult

Tohle je neskutečně silné téma. Od první stránky Vám bude během čtení běhat mráz po zádech a věřte, budou se ve Vás prát všemožné pocity. Od strachu, lítosti, až po zhnusení a vlastně i pochopení. Kniha je obrovská Sophiina volba a morálně je to také velmi rozporuplné. Tu snahu a zoufalost matky chápu, ale stejně tak jednáním pohrdám...

27.12.2021

Jak Grinch ukradl Vánoce!Jak Grinch ukradl Vánoce!. Dr. Seuss (pseudonym)

Pokud jako já milujete film, tak je třeba ke knize přistupovat rovnou s tím, že je to něco úplně jiného a film je rozvinut po všech směrech. Přesto je pro mě postava Grinchde srcovka.
Co je pro mě mínusem, který ale nemá vliv na obsah...Kniha má velký formát, který připomíná spíše sešit. Vůbec to nevypadá pěkně, nemluvě o tom, že do knihovny do nejde pořádně zařadit. Přitom originál má krásnu pevnou vazbu.

18.12.2021

Vánoční polibek v Notting HilluVánoční polibek v Notting HilluMandy Baggot

Kniha je samozřejmě předvídatelná, je naprosto jasné, kam bude příběh směřovat, ale to vůbec nevadí. Z knihy na Vás dýchne zasněžený Notting Hill vonící po horké čokoládě a vánočním muffinu. Isla Chase a děvčata provádí po různých památkách, takže si tu atmosféru užijete dosytosti a právě tohle mě hrozně bavilo. Pouze konec mi přišel lehce přitažený za vlasy, do té doby to byl pěkný, poměrně i reálný příběh, ovšem už se těším na další autorčinu vánoční knihu.

11.12.2021

BestieBestieJ. R. Ward (pseudonym)

Bestie je za mě velmi povedený díl, i když svým způsobem hodně předvídatelný. Jakmile se na scéně objeví malá Bitty, ano, další nová postava, je naprosto jasné, kam příběh bude směřovat a jak to celé dopadne.

Kniha má přes pět set stran a ani chvilku jsem se nenudila, slupla jsem ji jak malinu a je to jeden z nejlepších dílů. Akční, vtipný, laskavý...

28.11.2021

Leonard a Hladový PaulLeonard a Hladový PaulRónán Hession

Stále nevím, co si myslet o knize. Ona je ta kniha opravdu ve větší míře o ničem, ale přesto je neskutečně laskavá, naivní a humorná takovým tím milým způsobem.

24.11.2021

Divoký symbolDivoký symbolPatricia Briggs

Na knize jsou pozitivní postavy a to jak ty hlavní, tak i vedlejší. Prostor zde měla marokova družka Leah, které se příběh svým způsobem týkal a čtenář zjistil něco o její minulosti. Též oceňuji zmínky o Mercy či Adamovi, ale přijde mi, že poslední dva díly není využit potenciál příběhu a toho, že autorka opravdu umí psát čtivě. Nápad zajímavý, to bezesporu, ale celé se to šíleně vleklo, spousta omáčky kolem, přitom se nic moc nedělo a kniha začala být více čtivá až fakt ke konci.

20.11.2021

KrasojezdkyněKrasojezdkyněJojo Moyes

Tahle knížka je úplně jiná, než co jsem doposud od Jojo Moyes četla. Pokud čekáte zamilovaný román, tak budete zklamané, zamilovaný je, ale láska tu je jiná, ke zvířeti a samozřejmě ta nejčistší láska, zvířete k člověku.

Příběh je nádherný, ale zároveň mi přišel dojemný a chvílemi i bolavý. Kniha nebude svým příběhem asi pro každého, na druhou stranu věřím, že svoji něžností a láskou si získá nejednoho čtenáře.

30.10.2021

KruhKruhMats Strandberg

Zklamání přišlo hned na začátku, očekávala jsem něco naprosto jiného. Anotace zní skvěle, ale je dost zavádějící. Očekávala jsem něco ve stylu Hunger Games, nebo zkrátka něco ve stylu únikových her, místo toho jsem dostala teenage román o čarodějnicích. Měla jsem obrovský problém se začíst, i když je to bichlička, tak díky většímu písmu se čte poměrně rychle, ale mě to vůbec nebavilo. Než to fantasy, tak oceňuji spíše trable a problémy hlavních hrdinek.

24.10.2021

NevítaníNevítaníSophie Jordan

Sophie Jordan přišla s velmi zajímavým námětem knihy a když se tak zamyslím, tak možná ani ne s úplně nesmyslným. Dokážete si představit, že by se časem začalo díky DNA zkoumat, jestli v sobě nemáte předpoklady k násilí? Co by ne, že...Tohle mě hodně bavilo, čtivé, zajímavé.

10.10.2021

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

První část knihy mě poměrně nudila, ano, patřím k těm čtenářům, co se museli vyprávěním ztěžka prokousat, ovšem soudní proces mě zasáhl. Tom, který se skoro ani nebrání, protože černochovi nikdo neuvěří, i když je to naivní dobrák, který by neublížil mouše. Kniha plná rasismu, předsudků, morální zkaženosti, ale i dobroty a dětského pohledu na svět.

10.10.2021

Jeden rokJeden rokE. Corvin (pseudonym)

Já jsem naprosto nadšená, příběh je originální, poutavý a hrdinové mají skvěle propracované charaktery, oblíbíte si je do jednoho a Ema? Přesně ten typ hrdinky, co mám v knihách ráda. Je svá, přirozená, srší sarkasmem a vtipnými hláškami, navíc miluje sladké a autority pro ní nesou až tak autoritativní. Je to poprvé, kdy si u české knihy říkám, bože, potřebuji další díl a znovu se s Emou a Eskarem setkat.

27.09.2021

Ztracen v džungliZtracen v džungliYossi Ghinsberg

Těžko se hodnotí kniha, kterou nenapsal spisovatel, který by to jistě zvládl lépe. Takhle jsem hodně zklamaná z podání příběhu a hlavně z toho chování, které je pro mě naprosto nepochopitelné a podle mě si ani žádné uznání nezaslouží...

25.09.2021

Nocí zlomenáNocí zlomenáPatricia Briggs

Musím říct, že Nocí zlomenou považuji za jeden z top dílů, já si ho maximálně vychutnala. Obrovská špetka humoru díky Christy, velmi silný nepřítel a spousta akce, kde šlo doslova o život a jooo, hůl, nesmím zapomenout na magickou hůl. Za mě vážně pecka a těším se, až se opět do světa Mercy ponořím.

19.09.2021

HarlekýnHarlekýnLaurell K. Hamilton

Zápletkou a akcí se to v žádném případě nevyrovná prvním dílům, přesto se jedná o ten lepší díl. Navíc oproti ostatním je i tenčí a zřejmě u autorky platí, že méně je více, není prostor pro zbytečné postelové hrátky a to je ku prospěchu.

Té erotiky je zde opravdu poskromnu, což cením a uznávám, že mě díl i více bavil. Přesto jsem maličko zklamaná. Čekala jsem mnohem větší napětí, více akce a vlastně více těch Harlekýnů, upřímně mi přišlo, že prostoru měli málo a jejich příběh a úkol by mohl být více propracovaný.

18.09.2021

Tunel kostíTunel kostíVictoria Schwab

Hlavní hrdinka Cassie je na svůj věk dost vyzrálá, avšak díky Francii a francouzkým slovíčkům bylo znát, že je furt dítě, které ještě toho tolik nezná. Nevědět, co je Louvre? To mě docela zarazilo a možná bych ji přece jen větší povědomí nechala.

Paříž je za mě pro příběh nádherné město, ač předchozí Edinburgh měl větší tajemnou atmosféru a město samo o sobě působilo děsivě, tak croissanty a Notre Dame mě zkrátka okouzlily. Věkově rozhodně nejsem cílovka, ale věřím, že se série bude líbit i dospělým čtenářům. Autorka píše neskutečně čtivě a lehce, celý příběh je velmi nenucený, přitom poutavě a skvěle propracovaný.

29.08.2021

Ostrov strachuOstrov strachuRobert Lawrence Stine

Postavy tedy nejsou nijak sympatické a bližší vztah si k nim zřejmě nevytvoříte, jedná se vyloženě o naivní a bezstarostné puberťáky, což i značí to, že kniha je určena přece jen mladším čtenářům. Přesto musím uznat, že kniha má bezvadnou atmosféru, já opravdu byla napnutá a hltala jsem stránku za stránkou. Určitě je třeba nečekat Kinga, ale čistě jen teen horor a pak věřím, že se Vám kniha bude líbit.

26.08.2021

Obr DobrObr DobrRoald Dahl

Kniha s obrovskou dávkou fantazie a neotřelým příběhem, který by v knihovně neměl nikomu chybět. K tomu krásné ilustrace, které provází celým příběhem. Ano, uznávám, chvílemi byla kniha docela brutální na dětské čtení, ale zas věřím, že dětské poslucháče, potažmo rovnou čtenáře, určitě zaujme a ti budou s napětím sledovat celé dobrodružství. Navíc já od dětství milovala strašidelnější příběhy.

21.08.2021

BěsněníBěsněníA. Howard (pseudonym)

Rozhodně nejhezčí povídkou je poslední a zároveň nejdelší. Tato povídka se odehrává po konci Zrcadlení, ukazuje dobu, kterou Alyssa strávila jako člověk se Zachem a poté s Morfeem v Říši divů. Tahle povídka mě skoro rozbrečela, byla neskutečně dojemná, smutná, ale zároveň romantická. Opravdu mě zasáhlo to, že se Zachem mohla strávit pouze jeho smrtelný život, byla s ním v době nemoci, viděla ho umírat. A pak má věčnost na život s Morfeem.

21.08.2021

TerapieTerapieSebastian Fitzek

Kniha je poměrně tenká a musím říct, že je to i k dobru, zhltla jsem ji během dvou dnů a díky necelým tři sta stránkám ani nemáte prostor se začít nudit. Terapie mě zatím bavila z autorových knih nejvíce, má totiž naprosto dokonalou atmosféru. Maličký ostrov s pár obyvateli, domek na samotě a bouře, kvůli které není z ostrova možnost úniku. K tomu záhadná žena a pocit, že ne vše je v pořádku. Úplně na mě šla z toho hrůza, ten pocit bezmoci..Kniha měla až prvky hororu, já jsem úplně nadšená.

06.08.2021

Navždy družičkouNavždy družičkouLindsey Kelk

Kniha je teda hodně předvídatelná a vlastně nenabízí nic originálního v tomto žánru, ale jako příjemná oddechovka v létě k vodě je to ideální volba.
Jediné, co mi občas vadilo, tak vulgarismy, které vycházely z úst hlavních hrdinek, mě to ruší. Je ovšem možné, že za to může překlad, přece jen ta čeština je hodně bohatá a v originále to tak zlé ani nebude.

19.07.2021

Seznam hostůSeznam hostůSanne Averbeck

Jak jsem byla zpočátku skeptická, tak musím říct, že ve výsledku mě kniha bavila a mile překvapila. Četla se moc dobře, kapitoly jsou krátké a obsahují facebookové konverzace, smsky a citace jedné socioložky, což bylo moc zajímavé, protože jsou opravdu výstižné a dokonale vykreslují život na sociálních sítích. Určitě od knihy nečekejte žádné inteligentní čtení, je to jedna velká povrchnost, ale jak jsem psala, bavilo mě to a jako jednodušší thriller z prostředí sociálních sítí to vůbec není zlé.

12.07.2021

Štěstí na dně silné kávyŠtěstí na dně silné kávyAgnès Martin-Lugand

Jak mě Šťastní lidé zklamali, tak tohle mě hodně bavilo. Nejedná se o prvoplánovou romantiku, naopak, je to příběh ze života. Příběh plný mateřské lásky, oddanosti, ale i lží a strachu, že přijdete o milovanou osobu.

12.07.2021

Dědictví krveDědictví krveAmélie Wen Zhao

Strašně ráda bych začala knihu opěvovat jako ostatní, ale bohužel. Já se musela do čtení fakt hrozně nutit, prvních sto padesát stránek pro mě bylo utrpením a strávila jsem nad nimi šílenou dobu, stálo mě to obrovské sebepřemlouvání, abych vůbec knihu otevřela a četla.

Už začátek knihy mi přijde špatný, protože vlastně začátek nemá a kniha začíná kdesi uprostřed příběhu, takže jsem několikrát kontrolovala, zda nečtu druhý díl, protože jsem byla doslova ztracená. Všechno je sice v průběhu čtení vysvětleno, ale opravdu máte dojem, že jste vynechali minimálně několik kapitol.

Dalším problém je to, že v knize je spousta akce, ale vše je hrozně nedotažené. Že hrdinu trefí šíp? Nevadí, pokračujeme dále, jako by se nic nedělo. Spousta nelogických momentů a hrdinové spíše měli více štěstí, než rozumu. O chybám v knize ani nemluvím, těch překlepů není zrovna málo.

Abych ale jen nekritizovala...Sice mi Ana moc nesedla, ale oceňuji, že se nejedná o klasickou kladnou hrdinku, naopak, na rukou má spoustu krve a vůbec se nezdráhá svou moc použít k tomu, aby se pomstila či ochránila lidi, na kterých ji záleží. V tomto mi hodně připomínala Ladu z Dobyvatelské ságy. Celkově je kniha poměrně krvavá, chvílemi dost brutální...

29.06.2021

ZrcadleníZrcadleníA. Howard (pseudonym)

Svět Kdekolijinde je okouzlující, pokud se to vůbec o hororovém místě dá říct, ale za mě zas přišlo to kouzlo z prvního dílu, kdy série měla strašidelný nádech, což mě hodně bavilo a právě Kdekolijinde je opět takový. Děsivý, nečekaný, dechberoucí...

Čtenář se hodně dozvídá o minulosti rodičů Alyssy. Musím ale bohužel říct, že to bylo tolik zamotaných informací najednou, že jsem byla poměrně zmatená a vlastně jsem pak už vzdala větší snahu vše pochopit a zorientovat se v souvislostech a příbuzenských vztazích.

Zrovna tenhle díl, ač je velmi akční, strašidelný a dokonale propracovaný, tak chvílemmi mě bohužel i přesto nudil a některé pasáže mi přišly zdlouhavé.

Přesto se za mě jedná o skvělý retelling a velmi originální sérii, kterou jsem si oblíbila a čtení jsem si i přes drobné výtky užila.

26.06.2021

PacientPacientSebastian Fitzek

Tak tohle byla vážně jízda, kniha Vás vtáhne do děje již od prvních stránek, protože autor se rozhodně nebojí zacházet do detailů, do hodně krvavých a krutých detailů, takže pozor, pokud máte slabší žaludek. Už tenhle syrový začátek Vás donutí pokračovat ve čtení.

Je to strašně zvrácené, ale svým způsobem neskutečně zajímavé zjistit, jak sériový vrah přemýšlí a třeba i zjistit, co se stalo, že z něj vyrostlo tohle.

20.06.2021

DivotáníDivotáníA. Howard (pseudonym)

Nemůžu říct, že by se mi druhý díl líbil méně, to asi ani ne, ale rozhodně první měl mnohem větší kouzlo. Říše divů je zkrátka neskutečná, v této sérii hodně tajemná, děsivá a kolikrát až hororová. Tím, že se tento díl v ní neodehrává, tak samozřejmě kouzlo lehce pominulo.

05.06.2021

Jediné pravé láskyJediné pravé láskyTaylor Jenkins Reid

Nejsem plačka, u knížek málokdy brečím, vlastně vůbec a více na mě působí filmy. Ovšem u této knihy jsem měla na krajíčku téměř pořád, několikrát jsem cítila tlak na hrudi a bylo mi Emmy tak strašně líto.

Postavy byly dokonale vykreslené, působily reálně a Vám jejich osud zkrátka nemohl být jedno. Navíc Emminy myšlenky poté, co ztratila životní lásku, byly tak bolavé a já opravdu trpěla s ní, bolelo mě to stejně jako ji.

Kniha mě totálně rozsekala, za mě to je jedna z nejdojemnějších a nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Tohle si musíte přečíst.

23.05.2021