Charmedka Charmedka komentáře u knih

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Bohužel poslední dva díly jsou asi nejslabším článkem celé série. Ona celkově série je spíše těžký průměr, za celých šest dílů jsem si nebyla schopná pořádně zapamatovat postavy, natož abych si k nim vybudovala nějaký vztah. Půlka postav je za mě nezajímavá a nejvíce zaujal Lassiter. J. R. Ward určitě psát umí, to víme, ale Padlí andělé se do mého srdce nezapsali a jsem ráda, že mám sérii již ukončenou.

23.03.2024 3 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Poměrně zajímavé téma, avšak díl je rozhodně slabší, než předchozí. Samotný děj se nikam moc nehýbe a jedná se spíše o takovou vsuvku, to značí i menší počet stran. Je to vlastně takové nemastné, neslané. Chybí i tolik oblíbené vedlejší postavy, jelikož se příběh zaměřuje opravdu jen na fae.

09.03.2024 3 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Pro mě byl příběh velkým překvapením, četla jsem pouze anotaci, ze které jsem čekala vlastně příběh z vejšky s nějakou detektivní zápletkou a vlastně jsem i váhala, zda kniha nebude cílit spíše na mladé a studenty a zda mě bude bavit. Po pár stránkách jsem byla překvapená duchy a úplně jiným příběhem, než jsem čekala a bylo to milé zjištění.

Příběh je to dost rozvětvený a určitě se nejedná o čtení pro mládež. Některé scény jsou dost drsné, syrové, krvavé a autorka se nebojí popsat ani znásilnění, takže oproti ostatním jejím knihám tahle opravdu cílí na dospělé publikum.
Mně se tahle syrovost líbila, moc oceňuji téma duchů, ale...kniha je zbytečně dlouhá, téměř pět set stran je na podobný příběh moc a úplně v klidu by se ta omáčka kolem, kde se nic nedělo, dala osekat.

03.03.2024 3 z 5

Poznámky k popravě Poznámky k popravě Danya Kukafka

Anselův život sledujeme díky vyprávění tří žen již od narození a tady právě vyvstává otázka, byl by Ansel jiný, spořádaný hodný člověk, kdyby měl hezčí dětství? Nebo ta stvůra v něm byla odjakživa a projevila by se tak jako tak?
Kniha je opravdu k zamyšlení, nenechá Vás chladnými a donutí Vás přemýšlet. Silné téma, těžké životy, přesto se kniha čte s notnou dávkou lehkosti.

21.01.2024 4 z 5

Magie zalitá jedem Magie zalitá jedem Judy I. Lin

Přiznávám, že první půlku knihy jsem trošku bojovala. Příběh mě nedokázal tolik vtáhnout, v postavách jsem měla zmatek a nechytala se. Příběh je plný intrik, zrady a nedá se věřit nikomu a tohle musím pochválit, autorce se vážně povedlo držet čtenáře v nejistotě a já jsem v podstatě nevěřila pořádně nikomu.

Kniha to není špatná, příběh je hodně originální, jedná se o příjemnou young adult fantasy ze zajímavého prostředí. Jen s tím začátkem jsem měla potíže a lepší hodnocení si teda schovám na pokračování.

07.01.2024 3 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Bohužel kniha byla příběhově ale naprosto o ničem. Hlavní postavy jsou puberťačky, čemuž i odpovídá chování a děj, někdy byly holky prostě na facku. Četli jste o roce v jedné rodině, ale nic Vám to nedalo, příběh byl velká nuda a vůbec nechápu, co tím autorka chtěla říci.

26.12.2023 2 z 5

Dotek bouře Dotek bouře Laurell K. Hamilton

Sice se začíná projevovat magie, která by byla i zajímavá a děsivá, ale prostor je nejvíce zkrátka věnován postelovým hrátkám. Stále dokola to samé a v pátém dílu už mě tenhle kolotoč moc nebere.

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Příběh je hodně zaměřen na lásku a rodinu, avšak ta vánoční atmosféra tomu nechybí. Stavění soch, koulování, teplá chata a další tradice, je to milé. Stejně tak se mi líbí i romantická linka, ve které nechybí i menší erotika, což beru jako další plus. Dobře napsané, vzrušující, ale zároveň ne vtíravé.

Jediné, co bych vytkla...Postavy jsou sympatické, ale působí mnohem mladším dojmem. Podle jejich chování a vyjadřování jsem měla kolikrát spíše dojem, že čtu o pubertální lásce, než o lidech, kterým je nad 26 let.

Ve výsledku ale kniha splnila očekávání. Je to miloučké vánoční čtení, které doporučím.

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Becca je mi moc sympatická, sice nemá ráda Vánoce a liší se i od své sestry, ale není to protivná postava. Naopak, má poměrně realistický pohled na svět, srdce na dlani a nebrání se novým věcem.

Příjemná byla i romantická linka, Sam je obrovský sympaťák a romantika tu nebyla nijak nucená, ale taková přirozená a jemná. Kniha má jen lehce přes dvě stě stránek a je to miloučké čtení, které potěší.

26.12.2023 3 z 5

Jeho vyprávění je hodně syrové, smutné, ale rozhodně jsem nazačala na Matthewa pohlížet jinak, i když ho všichni vnímáme jako vtipného Chandlera, v mých očích se pohled na něj nezměnil, ne rozhodně k horšímu. On se nelituje, nedělá ze sebe oběť.

Celý život toužil po jediném, po lásce a dětech. A nakonec zemřel sám.

Úplně mě mrazí z věty: ,, Já nechci umřít. Já se umřít bojím."

Konec jedné éry.

11.11.2023 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

ak s touto knihou jsem měla hodně velký problém. Nejen, že nemá pořádnou zápletku, vlastně je to takový road trip naprosto o ničem. Jasně, můžeme říct, že autor se zaměřil na přátelství a kniha v sobě určitou hodnotu nese, ale ty mínusy zkrátka převažují.

Kniha je navíc doplněná o spoustu grafů a matematických výpočtů. Ehm, kolikrát mi dělá problém i malá násobilka, s čísly si nerozumím a tohle bylo něco, co jsem v podstatě přeskakovala, protože tomu vůbec nerozumím.

22.10.2023 2 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Bitva se chýlí ke konci, čtenář očekává hromadu akce a napětí a přitom se bohužel za mě jedná o neslabší díl, já si vlastně ani pořádně nepamatuji, o čem byl. Postavy nudné, nezajímavé a vývoj téměř nula. Zajímavé je pak možná až rozuzlení, to určitě nikdo nečekal, ale jinak kniha nenadchne, málo emocí, málo všeho.

08.10.2023 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tohle je tak neskutečně čtivé. Velmi příjemná oddechovka, která se čte úplně sama. Kromě dvou hlavních postav se v knize objeví i další, například droboučká Dawn, Kadenův kamarád Spencer, což je takový Cassanova či Scott, gay, který samozřejmě nesmí chybět.

Všechny ty postavy mají takové obyčejné charaktery, vlastně nijak zajímavé, přesto si je ihned zapamatujete a vytvoříte si k nim vztah. Všichni působí reálně a příjemně.

08.10.2023 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Možná pomalu přicházím na to, co mi na autorčiných knihách vadí. Hlavní postavy. Ani tady se nejedná o sympatickou hlavní hrdinku, kterou si na první dobrou oblíbíte. Naopak, je to opět ztroskotanec, který sotva zvládá svůj život.

Za mě to je zas taková průměrnější kniha, která mě pořádně nedokázala vtáhnout do děje a nadšení a takový ten pořádný wow efekt se konal vlastně až ke konci. Za závěr dávám obrovské plus, rozuzlení bylo nečekané a vážně top.

08.10.2023 2 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

Příběh je plný zvratů, akce a kolikrát jsem nemohla přestat číst, jen abych věděla, co bude následovat. Jenže zároveň je tenhle díl i hodně překombinovaný, což je důvodem k nižšímu hodnocení. Konec mi navíc přišel dost odfláknutý, asi jsem u závěru série čekala více wow efekt a více propracovanosti.

01.10.2023 3 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Ono to překvapivě ve výsledku nebylo až tak špatné, jak jsem se obávala. Dokonce se autorovi povedlo kolikrát fakt dobře vygradovat napětí. Na druhou stranu tomu stejně něco chybělo a něco přebývalo. Velkým plusem knihy je určitě prostředí, zkrátka léčebna je děsivá sama o sobě.

V dnešní době, kdy je na trhu spoustra thrillerů, je Psycho bohužel už málo a myslím, že Norman Bates by se už měl nechat v klidu odpočívat.

10.09.2023 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Téma hodně hluboké a věřím, že nebylo vůbec lehké ho uchopit. Člověk by řekl, že takhle už to přece nefunguje, diskriminace kvůli barvě pleti nejen v práci, ale i při nákupu či na běžné procházce. Bohužel se nejedná o žádnou minulost, téma je pořád stále aktuální.

10.09.2023 4 z 5

Hřbitov Hřbitov Ed Warren

Příběhy jsou poměrně stručné, přesto popsané tak dobře, že Vás vtáhnou. Ke každému se vždy jeden z Warrenových vyjadřuje a i třeba upozorňuje na nebezpečí, které hrozí v případě takových her, jako je vyvolávání duchů. No kdo tohle na základce nezkoušel, že...

Nejedná se vůbec o špatnou knihu, pro fanoušky Warrenových je to jistě poklad, který by neměl v knihovně chybět. Je obohacena o několik snímků ze hřbitovů, avšak narovinu musím říct, že Démonologové jsou více propracovaní.

10.09.2023 3 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

Celý ten svět působí neskutečně kouzelně, Měsíc, který matka Sing-Jin každý večer rozsvicí, Nefritový palác, kam se hlavní hrdinka při svém útěku dostane a začne trénovat, aby byla tou nejlepší lukostřelkyní a členem armády.

A to není vše, příběh je plný magie a velkou úlohu zde hrají draci, je to opravdu nádherně promyšlené a pohádkové. Akce střídá akci, je to napínavé, akční a samozřejmě nechybí romantická linka. Dokonce mě tu nerušil ani milostný trojúhelník, má tu svou roli a vývoj se mi moc líbil.

Kniha má obrovské plusy, vidíte, že jsem okouzlená a chválím, jen prostě pro mě i přes všechna ta pozitiva bylo obtížné se začíst. Začátek mě nedokázal tolik vtáhnout a až teprve v takové půlce jsem se chytla. Avšak pokračování se nemůžu dočkat a ráda si ho přečtu.

10.09.2023 3 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Za mě se jedná o ten lepší díl ze série. Působí i více realisticky, nadpřirozeno je zde více upozaděno a hodně se příběh zaměřuje na Matyáše, jeho problémy a zjištění, kdo vlastně je.

09.07.2023 3 z 5