Charmedka Charmedka komentáře u knih

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Kniha se četla vážně skvěle, téma domácího násilí mě baví. Avšak jednu výtku mám, ocenila bych více toho pocitu bezmoci a strachu. Právě s tou atmosférou a pocity hlavních postav, si dle mého mohla autorka více pohrát.

Ovšem ten konec? Obrovská spokojenost, jelikož po celou dobu máte jasný názor, ke kterému Vás Chevy Stevens nenápadně nabádá a najednou přijde zvrat. Z konce knihy jsem vážně nadšená, též ze zapojení myšlenky motýlího efektu, o kterém se v knize mluví.

14.07.2019 4 z 5

Domov Domov Mats Strandberg

Nenazývat autora Stephenem Kingem, tak to možná bude lepší, protože Stephena Kinga neviděl ani z rychlíku. Nepochopím, že tyhle dva autory mohl vůbec někdo porovnat.

Ta kniha vůbec neumí pracovat s emocemi čtenáře. Já se těšila už na samotný domov, jelikož jsem očekávala, že budu z nemocných seniorů, kteří již neovládají svoji mysl, psychicky na dně a kniha mě hodně zasáhne a vlastně mě nezasáhla skoro vůbec.

Vlastně ani pořádné napětí tu nefunguje, celkově to působí docela ploše a odflákle. Myslím, že se z příběhu dalo vytřískat mnohem, ale opravdu mnohem více.

14.07.2019 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Kniha je jednodušší a určená spíše mladším čtenářům, na tohle téma a starosti už jsem asi trochu stará. Na druhou stranu se kniha čte výborně a přelouskáte ji během dvou dnů.

Jejím velkým plusem je nejen čtivost, ale i vtipné hlášky a situace. U Losing It jsem se několikrát od srdce zasmála, takže i díky tomu knihu klidně doporučím s tím, že nesmíte ale čekat nic velkého, ale pouze oddechové čtení.

14.07.2019 3 z 5

Horečka Dananů Horečka Dananů Karen Marie Moning

Měla jsem celkem problém knihu dočíst a to i přesto, že se série čte dobře. Díl mě ale fakt nebavil, takže jsem kolikrát spíše koukala, co kde lítá, než abych koukala do knihy. Co mě ovšem dostalo, tak nakonec. Ten závěr je perfektní a strašně mě štve, že další díl nevyšel a že jsem se do něj nemohla hned pustit.

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Co se týče příběhu, tak mi přijde, že se děj moc neposouvá. Nebo lépe řečeno posouvá, ale minimálně a v podstatě se toho v knize moc neděje. Mě ty knihy přijdou zkrátka nudné a celkem o ničem. Rozhodně je to akčnější díl, než ten předchozí a to díky Mac. Ale té akce a napětí je v ní naprosté minimum.

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Kniha je vyprávění, nebo spíše rozhovor mezi redaktory místního deníku a mladou stážistkou. Oba vzájemně vyprávějí příběh Colorado Kida, muže, který se nalezl před čtvrt stoletím mrtvý a zároveň pokládají otázky, na které se Stephanie snaží najít odpovědi.

Na ukrácení dlouhého dne je to fajn knížka, avšak počítejte s tím, že kdejaká Kingova povídka ji hravě strčí do kapsy. Věřím ale, že své příznivce si najde. Pokud ale s mistrem hororů teprve začínáte, začněte jinde, nejedná se o klasického Stephena Kinga.

Hollywoodští manželé Hollywoodští manželé Jackie Collins

První díl se mi vůbec nelíbil a považuji ho za jednu z nejhorších knih od Jackie. Proto jsem do Manželů šla trochu se skepsí a hlavně s nechutí. Ve výsledku jsem se ale nemohla od knihy odtrhnout. Četla jsem ji tedy poměrně dlouho, ale neuvěřitelně mě bavila.

V knize je strašně moc postav, ale během pár kapitol jsem se naprosto zorientovala a neměla problém přiřadit jméno k dané postavě. Její knihy jsou plné intrik, zrad, vražd a sexu, ani tahle kniha není výjimkou. Každou postavu, byť sebezápornější, jsem si ale oblíbila, každá měla něco do sebe.

Hollywoodské rozvody Hollywoodské rozvody Jackie Collins

Kniha mi přišla šíleně zdlouhavá a bohužel po většinu doby jsem se nudila. Neříkám, že v ní nebyly zajímavé pasáže, byly. Bavil mě příběh Loly, ve kterém se čtenář dozvěděl o její minulosti, která nebyla růžová. Celkově se mi líbila spíše minulost hlavních postav, než současný stav.

Jména postav se mi šíleně pletla a i u konce jsem měla problém přiřadit jméno k postavě. Bohužel jsem měla pocit, že knihu nikdy nedočtu, strávila jsem u ní děsně moc času a do čtení se nutila. Pro mě vůbec nejlepší konec, ten byl dechberoucí a maximálně se povedl.

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Ač se mi kniha líbila a čtení jsem si užila, tak Tma a prázdnota je jednoznačně nejslabším dílem. Předchozí dva díly byly plné zombie, neustálého boje o život a sršely akcí. Tma a prázdnota je taková utahanější a téměř celou dobu se v ní řeší to samé dokola. Na to, že se na město žene hromada mrtvol, tak té akce a napětí nebylo v knize tolik, jak jsem očekávala. Na druhou stranu díl působil temněji.

13.04.2019 4 z 5

Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Eliška Nosálová

Mě bohužel kniha přišla zdlouhavá, měla hluchá místa a nedovedu si představit, že bych přelouskala téměř tisíc stran, zkrácená verze mi bohatě stačila. Jasně, je to klasika, ale taková, která mě úplně nechytla a znovu ji rozhodně číst nebudu. Jednou stačilo.

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Kniha se čte úplně sama, ostatně jako i dva předchozí díly. Je to jedna z mála knih, sérií, u kterých je mi u konce vždy líto, že mám příběh za sebou. Je to jako droga, potřebujete prostě hned další. Alex je úžasná postava, v knize nechybí napětí, romantika, akce, vtip. Bohužel další díly u nás nejsou a ani nebudou, což mě neskutečně mrzí.

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Upřímně mě více bavil první díl, tím ale nechci říct, že by druhý nebyl dobrý, to vůbec ne. Stále si drží velmi vysokou laťku a moc mě bavil. Jen mi chvílemi přišel příběh už moc překombinovaný, nebo spíše v něm byly momenty a postavy, které mi ne úplně sedly. Zkrátka jak jsem psala, hodně magie a magických bytostí. Mě osobně více sednou duchové, stíny a obyčejní fae.

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Kniha opravdu nabízí to, co bych od duchařské knihy očekávala. Duchů tu je dostatek, nápad s duchy a stíny je zajímavý a rozhodně velmi povedený. Kniha má výbornou atmosféru a já si čtení neskutečně užila. Magie není nijak nucená, zkrátka výborně napsaný příběh a po dlouhé době fantasy kniha, která mě maximálně pohltila. Pozadu nezůstává ani detektivní zápletka či romantická linka, která ale hlavní příběh nijak neruší.

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Kniha se čte moc dobře, stránky ubývají a na nudu není čas. Jasně, nejedná se o žádné inteligentní čtení, ale já si knihu užila. Příběh plný klubů, kluků, zábavy, krásných šatů, ale i intrik a podvodů.

Je to příjemná oddechovka, která pobaví a určitě si musím sehnat pokračování, protože to stálo za to.

Bujná fantazie Olivie Joulesové Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fielding

Hlavní postava je totálně pitomá, tu zkrátka nemůžete mít rádi, ani kdyby jste chtěli. Je impulzivní, první jedná, než přemýšlí a to už samo o sobě mi nesedlo.

V knize najdete romantiku, akci, vtip, ale.. Největším kamenem úrazu je ale samotný příběh, který neměl hlavu ani patu. Totální fantasmagorie, ve které jsem byla absolutně ztracená. Neskutečné skákání v ději, nevysvětlitelné momenty, prostě jeden velký zmatek.

Raději zůstat u Bridget...

13.04.2019 1 z 5

Gilmorovým děvčatům je věnována tak půlka knížky. V rychlosti popíše každou sérii, nejzajímavější momenty, módu a nevynechá ani nejnovější díly A Year in the Life. Myslím, že knihu ocení opravdu jen fanoušci. Pro někoho, kdo seriál nezná to zkrátka nebude a v knize bude ztracen. Lauren se hodně zmiňuje o svých kolegách a zážitkách během natáčení, pokud nemáte přehled o postavách, bavit Vás to nemůže.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Příběh byl tak neskutečně dojemný, určitě si připravte kapesníky. Já tedy u knih v podstatě nikdy nebrečím, ale tady jsem fakt měla na krajíčku. Je to jeden z nejhezčích milostných příběhů, který rozhodně stojí za přečtení. Jo a knihu samozřejmě doplňují ony milostné dopisy.

13.04.2019 4 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Kniha je plná lásky a jídla. Samantha je výborná kuchařka a své rodině denně vyvařuje. Myslím ale, že pokud Vás jídlo a vaření nezajímá, kniha Vás bavit nebude. Vaření je věnováno spousta prostoru a do detailu je popsáno, co zrovna Samantha vaří a jaké zvyky ve Francii jsou. V knize se objevuje i několik receptů. Kniha je rozdělaná na několik částí a právě po každé části následuje několik stran receptů.

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Ač je kniha v žánru fantasy, na své si přijdou i čtenáři detektivek. Vlkodlaci na případu spolupracují s policií a detektivní zápletka je povedená. Tohle Patricia Briggs vážně umí. Navíc fae, který zaměňuje lidské děti byl skvělý nápad, příběh byl díky tomu napínavý, děsivý a dojemný. Na city tu hrál i Charlesův přítel, kniha nabízí vše, co od ní můžete čekat.

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Jakmile jsem se do knihy pustila, tak skepse malinko poklesla a to i přesto, že místo elegantních bohů tu máme piercingy, tetování, barevné vlasy či vykukující pupík a moderní mluvu. Trošku jsem byla z Athény v šoku a říkala si, zda to autorka myslí vážně. Ve výsledku to ale nebylo vůbec špatné.

Kniha mě velmi mile překvapila. Je to příjemná oddechovka se zajímavým a čtivým dějem, který mě chytl již od začátku. Hltala jsem stránku za stránkou a byla zvědavá, jak to dopadne. Autorka Vám rozhodně neprozradí vše najednou, tajemství odkrývá postupně.