Vzpomínky stínů

Když si mrtví potřebují promluvit, Alex Craftová je vždy připravena naslouchat… Coby stínová čarodějka řeší Alex případy vražd povoláváním mrtvých – schopností, za niž platí vysokou cenu, a po několika posledních případech je cena nezměrná. Její magie není ovšem to jediné, co jí činí ze života jeden velký zmatek. Ačkoliv se vždy přátelila s Deathem, Smrtí samotnou, jejich vztah se stal nedávno mnohem osobnějším a intimnějším. Jejímu bývalému parťákovi, agentu Falinu Andrewsovi vládne a přikazuje Zimní královna. A její nejlepší přítelkyně strávila příliš času ve Faerii a nyní čelí důsledkům. Osobní život musí jít stranou, když v Nekrosu dojde k záhadné sebevraždě a Alex je najata, aby případ vyšetřila. Stín, který povolá, si ale na dny před brutálním koncem svého života nepamatuje, proto je případ ze zřejmé a veřejně spáchané sebevraždy překlasifikován na vraždu. Jaký druh magie ale dokáže ovládnout lidskou mysl? A proč si stín nepamatuje na svou vlastní smrt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163889/alex-craftova-vzpominky-stinu-WfS-163889.jpg 4.5139

Alex Craftová (3.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Baronet

Grave Memory (2011)

Kniha Vzpomínky stínů

Lenka_S

I tento díl se četl velmi dobře a po pravdě jsem teď naštvaná jednak na vydavatele, že nevydal zabývající tři díly v češtině a za druhé na sebe, že jsem si to nezjistila dřív. Skončit takhke uprostřed příběhu je hrozný. Teď budu pořád přemýšlet jak to vlastně dopadlo. Pokud toto moje hodnocení čte někdo, kdo to dočetl v originále, napište mi zprávu, ať mám klid :-)

Charmedka

Kniha se čte úplně sama, ostatně jako i dva předchozí díly. Je to jedna z mála knih, sérií, u kterých je mi u konce vždy líto, že mám příběh za sebou. Je to jako droga, potřebujete prostě hned další. Alex je úžasná postava, v knize nechybí napětí, romantika, akce, vtip. Bohužel další díly u nás nejsou a ani nebudou, což mě neskutečně mrzí.

Elea
23.08.2018

Pro mne nejslabší díl série, možná i proto, že opravdu nemám ráda červenou knihovnu.

Ryorka
05.08.2018

fakt velká škoda, že nebudou další díly v češtině. Ty tři dostupné díly jsem si vychutnala. Výborně vymyšlený svět, akce, spousta magie, tajemství a taky dobře komplikovaný a procítěný milostný trojúhelník. Příběh měl hlavu a patu , napětí, emoce a spoustu otazníků do dalších dílů. Pro mě ji řadím za Kate a Merit. Teď se ještě tak dva roky učit angličtinu a pak si dát pokračování :) .

berydana
01.05.2018

Konečně jsem narazila na sérii , která mě opravdu bavila a oni prostě další díly nejsou. To je k vzteku. Hodnotím pěti hvězdičkami, ale nakladatelství má mínus pět. Jak může useknout sérii to fakt nechápu.
Nikdy se nedozvím kdo z těch dvou fešáků vlastně zvítězí.

švédka538
19.01.2018

Pěkné a napínavé čtení.
Mrzí mě, že nejsou další díly :( a nedozvím se jestli Death nebo Falin......

Tesset
04.01.2018

Tenhle díl mě bavil asi nejvíc, hlavně teda díky Deatha :) neví někdo, jestli nejsou udělané nějaké fanpřeklady dalších dílů? Nevím, zda bych tomu v angličtině rozuměla a ráda bych se dověděla co s tím naším úžasným smrťákem bude :)

AKO
29.11.2017

Autorka to prostě umí! Její knihy jsou strhující, napínavé, velmi čtivé a těžko hledat další správné slova. Děj vás vtáhne do knihy a nepustí. Tato knižní série mě vzala za srdce.