Bujná fantazie Olivie Joulesové

V románě Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fieldingová brilantně vykresluje svět luxusních večírků, ale i pátrání po celosvětově hledaném teroristovi. Je sarkastická a vtipná, umí vygradovat napětí i podlehnout citům. Jmenuje se Olivia. Olivia Joulesová. Je to novinářka a píše do rubriky Styl v časopise Elan a do Sunday Times, cestuje po celém světě a užívá si to. Má svoje vlastní pravidla pro přežití, vozí s sebou krabičku poslední záchrany a ve volném čase pátrá po celosvětově hledaném teroristovi. Na jednom večírku jí totiž zkříží cestu okouzlující Pierre Feramo. Nebyla by to Olivia, aby ho nezačala podezřívat, že se za plejboje jen vydává a že je to ve skutečnosti hledaný terorista. Přijme jeho pozvání na schůzku, pak se za ním vydá na nejrůznější místa na světě, aby se o něm dozvěděla víc a odhalila jeho pravou totožnost. Jak moc povolila Olivia uzdu své fantazii? Olivia se chvílemi chová jako James Bond, který dovedně používá ženské zbraně, a chvílemi zase jako Bridget Jonesová, když s ironickým nadhledem komentuje dění kolem sebe, když zrovna pátrá po celosvětově hledaném teroristovi nebo když se zamiluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236120/bujna-fantazie-olivie-joulesove-236120.jpg 394
Vydáno, XYZ (ČR)

Olivia Joules and the overactive imagination, 2003

Kniha Bujná fantazie Olivie Joulesové

Katka2382
06.06.2020

Tak za mě dobrý,taková humorná oddechovka.Ze začátku to trochu dře,ale pak se děj rozjede a je to docela psina.

Charmedka
13.04.2019

Hlavní postava je totálně pitomá, tu zkrátka nemůžete mít rádi, ani kdyby jste chtěli. Je impulzivní, první jedná, než přemýšlí a to už samo o sobě mi nesedlo.

V knize najdete romantiku, akci, vtip, ale.. Největším kamenem úrazu je ale samotný příběh, který neměl hlavu ani patu. Totální fantasmagorie, ve které jsem byla absolutně ztracená. Neskutečné skákání v ději, nevysvětlitelné momenty, prostě jeden velký zmatek.

Raději zůstat u Bridget...

nycol
03.12.2018

Oddychovka, dobre se cte.

Dashmo
09.06.2018

A mne sa to páčilo!taká oddychovka, nič svetoborné ale aj tak pár krásnych myšlienok.mám rada takéto bláznivé príbehy

MíšaS.
01.05.2017

Naprostá kravina. Kniha vůbec nedávala smysl. Hlavní postava by potřebovala profackovat, aby začala myslet. Asi si to nezaslouží ani tu jednu hvězdu.

Fidem
19.08.2016

Lehké čtení pro volné chvíle. Scott je sympaťák, čímž to celé zachraňoval.

petra4080
24.02.2016

Uf uf, tak tohle byla vážně hrůza. Hrdinka mi byla děsně protivná od začátku do konce. Vtipný mi to vůbec nepřipadalo.

sarkaholecek
05.01.2016

Zajímavé až na konci. Jinak klasicky hodnotím - nenáročná kniha na dobrou noc.