Charmedka Charmedka komentáře u knih

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tohle není úplně špatné. Některé doplňkové knihy mi přijdou kolikrát zbytečné a je poznat, že se vznikly jen za účelem zisku, ale tahle má alespoň nějaký smysl. Neříkám, že bych se bez ní neobešla, ale pro fanoušky je určitě super vrátit se zpět do světa divergence a nahlédnout do hlavy Tobiasovi.

Nespavost Nespavost Stephen King

Sice byl začátek delší, ale bavil mě asi nejvíce a to možná z toho důvodu, že čtenář zůstává v nevědomosti a může jen hádat, proč Ralf trpí nespavostí. Navíc problémy s otázkou potratů není vůbec marná, naopak.

Jakmile se vše vysvětlí, naděje na další oblíbenou kingovku opadne. Pro fanoušky Temné věže určitě super, i já oceňuji, jak to má vše dokonale propojené a vymyšlené, kdo sérii nečetl, může být též nadšen, ale ten, kdo u série trpěl jako já, bude trpět i tady. Opět tu máme ka-tet a já zažívala déjà vu a ne zrovna příjemné.

18.11.2018 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Šepotání je ale něco úplně jiného a i když to není ta barevná, kouzelná Říše divů, tak musím uznat, že A. G. Howard stvořila něco naprosto jedinečného, originálního a geniálního, z čeho jsem fakt nadšená, i když jsem zrovna tohle nečekala.

Tahle Říše divů je opravdu hodně děsivá, tajemná a kolikrát až hororová, což mě překvapilo, protože jsem měla za to, že se jedná primárně o knihu pro mladší čtenáře, ale jsem překvapená moc příjemně.

Jsem fakt nadšená, mám ráda horory a spojení s pohádkou, kterou zná snad každý, mě bavilo. Říše divů si zachovává svůj základ i postavy, jen detaily jsou ponurejší.

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Od začátku je naprosto jasné, kam bude příběh směřovat a nedá Vám opravdu nic víc, než zkrácení jednoho odpoledne, jelikož kniha má pouze lehce přes dvě stě stran a nějaké to zasmání. Pokud máte rády jednodušší romány pro ženy, tak Tracy Bloom je dobrou volbou a docela i doufám, že vyjdou další její knihy u nás.

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Do knihy jsem šla s tím, že se jedná opravdu o čtení pro mladší kategorii a nečekala jsem kdovíjaký zázrak. Díky tomu nejsem zklamaná a čtení jsem si celkem užila. Kniha má originální námět, což oceňuji, jelikož je to něco jiného a příběh jste už nečetli x krát někde jinde.

Přesto je třeba brát příběh trochu s rezervou. Je to romantické a líbivé, ovšem celkem nereálné, ale věřím, že romantické duše si na své přijdou. Občas je třeba snít.

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Jane je typem silné ženské hrdinky, i když tak nemusí úplně na první pohled působit. Necítí se hezká, pochybuje o sobě. Nejvíce mě dostalo, že jako vada na kráse je brána hlavně její malá postava. S mými 160cm se mě to trochu dotýkalo, ale v té době byly ženy zřejmě krev a mlíko a celkově větší postavy. Během čtení s ní zažíváte všechny úspěchy, ale i pády. Jane toho zažila spoustu, z každého neúspěchu ale povstala jako silnější osoba.

Tento příběh rozhodně doporučuji, určitě se Vám bude líbit i v případě, že nejste vyloženě na klasiku.

18.11.2018 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Svatební noc je hodně praštěná a věřím, že nesedne každému. Jednání hlavních postav je až nereálné a divím se, kam až sahá fantazie autorky, co se týče plánu, jak zabránit Lottie udělat životní chybu.

Ač kniha dost ujetá a párkrát jsem se přistihla, že vrtím hlavou, musím uznat, že jsem se i hodněkrát zasmála. Nejsem v žádném případě zklamaná. Sice se kniha nezařadí mezi moje oblíbené knihy této autorky, ale ani neřeknu, že by kniha byla vyloženě špatná. Neurazí, nenadchne. Jako letní odpočinkové čtení je ideální.

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Jako milovník filmů jsem si užívala všechny zmínky a situace podobné filmovým scénám. Samotář v Seattlu, Pretty Woman, Hříšný tanec, Svatba mého nejlepšího přítele a spousty dalších. Dokonce jsem objevila díky knize tituly, které ani neznám, takže určitě mrknu.

Láska jako z filmu není žádný zázrak, ale mně se líbila a věřím, že milovnice romantických komedií budou nadšené a zaplesá jim srdce.

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Sladké nic je opět průměrná kniha od této autorky, která mi od začátku neskutečně připomínala právě Katastrofu, jako bych četla ten samý příběh, jen lehce upravený. Až pak se začal děj odlišovat. Stále si stojím za tím, že je to průměr, možná trochu lepší průměr, ale ten konec? Konec je naprostá bomba, u které se mi chtělo začít ječet.

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Zábavné, příjemné, smutné, ale čekala jsem od všeho více.

Počátek Počátek Jessica Khoury

Pro mě obrovské zklamání, čtení mě nebavilo, musela jsem se hodně nutit. Přesto mě mrzí, že další díly nikde a nejspíš se jich ani v češtině nedočkáme.

Prvním kamenem úrazu pro mě byla samotná Pia. Ač je inteligentní a nakonec se projeví jako hodně soucitný člověk, který sebou nenechá manipulovat a i přes svou výchovu z ní není neempatický robot, tak na mě působila neskutečně namyšleně. Výsledek toho, jak ji neustále někdo tvrdí, že je dokonalá.

Kniha má velmi pomalý rozjezd, celkově se příběh nikam nežene a za celou dobu se toho tolik nestane. Sem tam nějaký menší zvrat pro oživení, aby se čtenář neunudil, ale jinak je kniha téměř o ničem, stále dokola o tom samém.

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Za mě bohužel tato kniha ne, obsedantně kompulzivní porucha je sice super téma, vážné, emotivní a vyspělejší, ale jinak mi celý ten příběh a vše okolo přišlo hloupé a až moc dětinské.

Sexy chaotička Sexy chaotička Lucy Vine

Kniha je opravdu velmi jednoduchá a místy bohužel až doslova primitivní. Uznávám, že konec je netypický a hlubší myšlenku v sobě příběh nese, jde vlastně o hledání sebe sama a hlavně přijetí sebe sama, ale celkové pojetí mi úplně nesedlo.

Nemám nic proti jednoduššímu příběhu, nejsem náročný čtenář a obyč román pro ženy mi bohatě stačí, ale autorka byla hodně upřímná. Bylo to vulgární, sprosté a intimní. Nejsem puritánka, ale chyběla tomu všemu ta nenucenost a vulgarity mě doslova rušily.

Černooká Černooká Anna Musilová

Ač mě tedy české knihy nelákají, tak tady jsem se nakonec zlákat nechala. Možná i z toho důvodu, že jsem párkrát četla označení horor, což já fakt můžu.

Malinko přišlo tedy zklamání, protože o horor se v žádném případě nejedná. Je to thriller jak vyšitý, případně drama, když už. V knize se párkrát objeví strašidelnější scéna, ale to z příběhu nedělá horor.

Je pravda, že bych Černooké dala více prostoru, podle mě se mohla projevovat trochu více, ale to nic nemění na tom, že je kniha fakt výborná a hlavně nepředvídatelná. Jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

18.11.2018 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha se mi četla dobře, ostatně stejně jako první série Svět Tryllů, ale zároveň to není nic, z čeho bych si sedla na zadek. Není to špatné, bavilo mě to, příběh zajímavý, hlavní hrdinka skvělá, těším se na pokračování, ale nijak extra mě kniha nenadchla. Jako oddechovka z žánru young adult, proč ne.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Na to, že knihu teď muselo utáhnout mnohem méně postav, tak klobouk dolů. Sice se našlo pár nových, ty ale neměly tolik prostoru a v podstatě se nejednalo vyloženě o podivné děti s různými schopnostmi.

Kniha se čte úplně sama, stránky ubývají a jste na konci, ani nevíte jak. Příběh je navíc obohacen hromadou fotografií a některé jsou více než povedené a děsivé. I když má kniha téměř pět set stran, četla se vážně skvěle a čtení jsem si užila.

Přesto ke konci musím uznat, že už jsem se začala maličko nudit, jelikož se zas tolik toho nedělo a autor se hodně opakoval, takže příběh začal být lehce zdlouhavý.

Samec Samec Alice Clayton

Chloe je milá, vtipná a miluje pitbully. Právě téma se psy se mi hodně líbilo, jsem pejskař a ke zvířatům mám blízko, takže podobná témata mě samozřejmě zajímají. Oceňuji, že se autorka navíc zaměřila právě na toto plemeno a přiblížila i jeho povahu a to, že se nejedná o žádnou vražednou bestii. Za tohle velké plus, byla to správná věc.

Bohužel se jinak rozhodně jedná o nejslabší díl z celé série a táhla ho právě problematika se psy. Romantická linka mě v tomto případě tolik za srdce nechytla a nebýt psů, tak je to totální průměr.

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Jakmile jsem knihu otevřela, čekalo mě velké zklamání a knihu jsem chtěla odložit. Já totiž nečetla anotace, takže jsem vůbec netušila, co mě čeká. Vůbec jsem nevěděla, že s Caroline a Simonem jsem se měla v předchozí knize rozloučit a připravit se na novou hlavní postavu. Viv jsem si ale okamžitě oblíbila a čtení si zas užila.

Jak první dva díly působily reálně, tak Hřebec je spíše naivní. Holka, která zdědí po vzdálené tetě dům a k němu hromadu zvířat a najde tu pravou lásku. Celkově příběh působí opravdu hodně snově.

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Zatímco Nabíječ byl plný humoru, škádlení a spíše takové pohody, v Roštěnce už se začínají řešit vážnější témata. Hodně jsem četla, že druhý díl je slabší, to bych neřekla, je zkrátka jiný a vyspělejší. A to se mi na tom líbí, jelikož vztah mezi postavami se vyvíjí a kniha tak působí více reálně.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Jsem ale nadšená, fakt jako nadšená. Dlouho jsem takhle zábavnou knihu nečetla. Nabíječ je kombinace erotiky a humoru a ta kombinace jako celek působí naprosto dokonale. Té erotiky tam není málo, ale zas mi ji nepřišlo přehršel. Navíc hlavní postavy na sebe hned neskočí, takže z počáteční nenávisti se propracovávají k přátelství až k romantice.