Svatební noc

Sestry Lottie a Fliss Graveneyovy jsou si blízké jako málokteří sourozenci, jedna druhé jsou oporou i spolehlivou vrbou, do níž mohou našeptávat svá trápení. Starší a usedlejší Fliss právě prochází ne zrovna snadným rozvodem, kdy se ještě nedokáže smířit se zradou bídáka, který byl jejím manželem a otcem jediného děcka, a kdy je právě malý, bujnou fantazií obdařený Noah jedinou kotvou v nebezpečných vodách beznaděje. Lottie se vznáší v růžovém oparu představ blížícího se zasnoubení s Richardem a nevidí nic než úžasnou společnou budoucnost. V jediném okamžiku se jí tenhle domeček z karet zhroutí a ona jako mnohokrát předtím čelí nepřízni osudu tím, že si začne narychlo budovat další domeček, daleko větší a úžasnější, než byl ten předchozí, a zapomíná při tom, že základy téhle stavby musí být zákonitě vratké. Realisticky uvažující Fliss se marně snaží její úsilí překazit, události se hrnou jedna po druhé a kromě erotického náboje s sebou přinášejí nejednu komickou situaci. Ben, Richard, Lorcan, Noah, Sára, Arthur, Nico a řada dalších aktérů zdařile sekundují v babylonu vztahů dvěma hlavním protagonistkám a spolu s nimi přinášejí čtenářům příběh plný napětí, zvratů a lásky – skutečné i kašírované –, který vyvrcholí na jednom z řeckých ostrovů v paprscích zapadajícího slunce tak, jak se na román Sophie Kinselly sluší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192642/svatebni-noc-192642.jpg 3.7107

Wedding Night (2014)

Vydáno:, BB art

Kniha Svatební noc

kacka.haas

Na dovolenou k pláži dobré čtení, oddechové. Takové trochu praštěné až nereálné, ale špatné to určitě nebylo. :)

SBH
11.12.2018

Téměř celou knihu jsem si libovala, že čtu konečně pěknou romantiku, která má hlavu a patu, postavy se chovají logicky, okolnosti působí více než uvěřitelně (až krutě realisticky - personál na letišti, nevšímavé učitelky atp.). Závěr se ovšem zvrtl. Spoiler. Jakože ano, všichni skončili v těch správných náručích, ale jak Ben celou dobu Richardovi směle konkuroval, nakonec z něj autorka udělala dětinského troubu. Také si nejsem jistá, jak bychom podle Kinselly měli řešit životní trable. Je-li jakákoli aktivita špatně, tak rovnou skákat pod vlak? Za úplný konec hvězda dolů. Jinak jako obvykle - vtipné, chytré.

Charmedka
18.11.2018

Svatební noc je hodně praštěná a věřím, že nesedne každému. Jednání hlavních postav je až nereálné a divím se, kam až sahá fantazie autorky, co se týče plánu, jak zabránit Lottie udělat životní chybu.

Ač kniha dost ujetá a párkrát jsem se přistihla, že vrtím hlavou, musím uznat, že jsem se i hodněkrát zasmála. Nejsem v žádném případě zklamaná. Sice se kniha nezařadí mezi moje oblíbené knihy této autorky, ale ani neřeknu, že by kniha byla vyloženě špatná. Neurazí, nenadchne. Jako letní odpočinkové čtení je ideální.

nani_nka
03.10.2018

Sophie, toto si napisala ty? Od tejto autorky som zvyknuta na iny standard - pojasenu hlavnu hrdinku, plno trapasov a bozskych hlavnych hrdinov. Ak zacinate s citanim kniziek od Sophie, tak nech tato nie je vasou prvou volbou. Inak by ste mohli dojst o kopu usmevov, ktore pri jej ostatnych knihach zazijete.

MíšaS.
27.08.2018

Nečekala jsem žádnou velkou literaturu, ale tohle bylo dost ubohé i na knihu na odpočinek. Od začátku je vám jasné jak to bude. CHování hlavních postav je jak dvou puberťaček před první diskotékou a celkově hooooodně přitažené za vlasy a vycucané z prstu.

Teresita
13.05.2018

Je to možná trošku slabší kniha od této autorky, ale pořád velice čtivá a vtipná, i když trochu přitažená za vlasy. Četla jsem v originále, Kinsella je k tomu ideální.

Geneviv
02.02.2018

Nekolik zajimavych myslenek a i jsem se zasmala... odpocinkova kniha :)

motokatty
27.01.2018

Sophie Kinsella opět nezklamala. Ačkoliv jsem se s hlavními hrdinkami nikterak neztotožnila (více-méně mi nebyla sympatická ani jedna) u příběhu jsem se poměrně bavila, padlo i pár výbuchů smíchu (např. když Fliss vytvářela horkovzdušný balón pro Noaha, nebo když malému Noahovi vysvětlovali pojem "smočit brko v kalamáři"). Skvělé odpočinkové čtení nejen na léto.