Charmedka Charmedka komentáře u knih

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Prvně jsem velkým nedopatřením viděla film, mimochodem hrozný film, takže kniha o mimozemšťanech, u které navíc vím, jak to dopadne. Prostě pecka, tohle vůbec není pro mě. S velkým sebezapřením jsem se do knihy pustila a překvapivě to nebylo tak zlé. Četlo se to moc dobře, ostatně jako většina Kingovek. Je pravda, že mě trochu rušilo vědomí toho, že vím, co bude dál a neustále jsem na to čekala. Bez toho bych si knihu užila asi více.

18.11.2018 3 z 5

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Začátek knihy je hodně podobný knize PS: Miluju tě, ale naštěstí se začne po nějaké době měnit. Kniha se čte výborně, hned od začátku jste vtaženy do doby pohřbu, takže úzko je Vám od prvních stran a bude to stále horší. Příběh je velmi dojemný, několikrát budete mít slzy v očích, v tomto směru nejsem vůbec zklamaná, kniha mi dala přesně to, co jsem očekávala.

Aby jste po přečtení ale nebyli úplně psychicky na dně, nechybí ani pár humorných chvilek a romantiky. A nesmím zapomenout na velmi sympatické postavy, které knize přidávají na čtivosti.

18.11.2018 4 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Karen Marie Moning vytvořila zcela nový svět inspirovaný Keltskou mytologií plný Bojovníků světla a tmy. Nápad rozhodně zajímavý, avšak kniha nudně pojatá.

27.03.2018 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Od Kinga mám nejraději hlavně klasické horory, ale Pod kupolí je výborná kniha s neskutečnou atmosférou. Prožívala jsem každou stránku, hltala je s napětím a velkým očekáváním, co bude dál.

Kniha se rozhodně řadí mezi jeho top. Bohužel musím napsat, že konec je jeden velký průser. Vypadá to, že konec pořádně nedomyslel a napsal to první, co ho napadlo. Konec obrovské zklamání.

31.01.2018 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Miluji film s Rachel McAdams a Ryanem Goslingem. Je to jeden z nejhezčích romantických filmů a můžu ho vidět stále dokola. A jelikož ho znám téměř zpaměti, kniha mě už tolik nechytla. Je krásná, o tom žádná, ale ten film má pro mě větší kouzlo a atmosféru.

31.01.2018 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Pro mě zatím nejlepší kniha od Alexandry Potter, která v sobě ukrývá i menší ponaučení. Kde je ta holka není dokonalou knihou, pár much má, hlavně nějaké ty díry v příběhu, ale musím přiznat, že jsem se bavila. Opravdu hodně bavila. Každou chvíli jsem se smála, nebo přinejmenším usmívala a kniha se mi nechtěla odkládat.

31.01.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kniha je pořádná bichle, takže jsem pevně doufala, že se nebudu nudit jako u prvního dílu a začtu se, protože jinak nevím, jak bych víc jak šest set stránek přečetla. Přelouskala jsem je ale bez problému, dokonce lépe, než jsem myslela. Během necelých čtyř dnů byla kniha dočtená. Rozhodně si ale nemyslím, že je kniha kdovíjaký zázrak. Bavila mě, neříkám, že ne, ale nechápu ten velký humbuk kolem ní a to vysoké hodnocení.

31.01.2018 3 z 5

Pátrání Pátrání Eric Eliot Knight

Bohužel Pátrání mě už od začátku nebavilo a s každou přibývající stránkou jsem se do čtení stále nutila víc a víc. Tenhle díl mi přišel hrozně nudný a nezajímavý, možná ještě horší než Hromoklín.

To ovšem nic nemění na tom, že bych se ráda pustila do pokračování a zjistila, co se bude dít dál. Bohužel nakladatelství se rozhodnlo další díly nevydat a tak příběh Davida Valentina a osud lidstva mi zůstane asi navždy skryt.

31.01.2018 2 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kniha se čte dobře, o tom žádná. Stránky ubíhají a jste na konci, ale bože, kde tohle vzalo tak vysoké hodnocení a co na tom každý vidí? Vždyť je to naprosto průměrné a neoriginální.

Hlavním kamenem úrazu jsou ale pro mě samotné postavy. Až na Shepleyho byli ostatní na ránu. A Travis? To je kapitola sama pro sebe. Travis je normální majetnický psychopat, který by se měl jít léčit.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Podivné město mi rozhodně přijde mnohem lepší, jak první díl. Možná je to způsobeno i tím, že tentokrát jsem věděla, do čeho jdu a nebyla překvapená tím, co mi kniha nabízí.

Jednoznačně se jedná o napínavější a zajímavější díl, který neztrácí tempo. Líbivé nejsou jen postavy, ale upoutal mě i samotný Londýn, který má výbornou atmosféru.

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Kniha je velmi čtivá a akce střídá akci. Ta je prokládaná vtipnými hláškami a erotickým napětím. Bohužel těch očekávaných duchů mi tam ale přišlo málo, což je zvláštní, protože se řešilo hned několik případů.

Ve výsledku je to ale příjemný úvod do fantasy série, která s dalšími díly, věřím, bude stále lepší a lepší. Za celý příběh jsem se nenudila a četla se zaujetím, tenhle svět mě chytl, ale v hodnocení se zatím budu krotit a doufat, že teprve z dalších dílů si sednu na zadek.

13.08.2017 3 z 5

Čtyři po půlnoci II - Policajt z knihovny / Sluneční pes Čtyři po půlnoci II - Policajt z knihovny / Sluneční pes Stephen King

Policajt z knihovny si zaslouží plný počet hvězdiček, vážně se mi moc líbil. Naopak Sluneční pes je spíše průměr. Ve výsledku je ale tahle druhá část Čtyř po půlnoci určitě čtivější než část první.

13.08.2017 4 z 5

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

Na více jak pěti set stránkách se dočtete o několika orgasmech a rozhodně Vám nezapomene u toho několikrát zdůraznit, jak u toho Anita musí pokaždé řvát. Nejsem žádný puritán a erotiku mám v knihách ráda, ale co je moc, to je moc.

Tohle byla katastrofa plná stále větších a nesmyslnějších šíleností, ve kterých už se naprosto ztrácím. Ardeur bych už pomalu ukončila a vrátila tu Anitu, kterou všichni tak milovali.

13.08.2017 2 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Třináctý díl s názvem Micah tedy vůbec nebyl špatný. Avšak nejedná se o regulérní díl, ale pouze o krátkou novelu asi o 124 stránkách. Zbytek stran je věnován ukázce dalšího dílu. Sice Micah nebyl špatný, ale na druhou stranu je to naprosto zbytečná kniha a těch pár stran se dalo šoupnout do jakéhokoliv jiného dílu.

13.08.2017 4 z 5

Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Stephen King

Spíše průměrná kniha. Časožrouti mě bavili na začátku, ale konec mi přišel překombinovaný a celkově to bylo moc zdlouhavé. Naopak Skryté okno hodnotím kladně, výborný příběh a ještě lepší atmosféra.

13.08.2017 3 z 5

Kniha je povinností pro všechny pejskaře a milovníky psů. V některých situacích možná svého psa poznáte, v těch dalších budete děkovat Bohu za to, jaké zlatíčko doma máte. Ale i když Vám zničí několik drahých bot a všechno poslintá, milovat ho nepřestanete.

13.08.2017 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Kniha je dost emotivní, hraje hodně na city a právě ty emoce jsou zde prioritní. Ač obsahuje samozřejmě i nějakou tu akci, není ji mnoho a je to spíše jen vsuvka mezi vztahovými problémy. Nepostrádá ovšem humor, anděl Lassiter je výborný.

13.08.2017 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Kniha se četla jedna radost, i když má přes šest set stran, zvládla jsem ji přečíst za necelé tři dny. Přesto tento díl společně s předchozím považuji za slabší. Možná je to i tím, že John nepatří mezi moje nejoblíbenější postavy. I když je tu již za dospělého muže a bojovníka, stále v něm vidím spíše malého kluka.

02.06.2017 4 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Kniha je jednoduchá a i podle velikosti písma je jasné, že se jedná spíše o dětské čtení. Je ale napsána velmi poutavě, čtivě, překlad je moc povedený.

Pokud patříte mezi milovníky tohoto příběhu, který je starý jako sám čas, určitě Vám v knihovně bude kniha dělat parádu, neváhejte. Je to krásný příběh, něžný a plný lásky.

02.06.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Ač se mi kniha líbila, očekávala jsem něco trošku jiného a jsem z ní malinko na rozpacích. Líbila se mi, četla se dobře, ale spíše ji vidím jako samostatný, naprosto jiný příběh a ne rovnocenné pokračování. Příběh nepostrádá humor, občas Vás i dojme, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit jako první díl. Za mě spíše slabší čtyři hvězdičky.

02.06.2017 4 z 5