Danse Macabre

Danse Macabre https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170410/danse-macabre-170410.jpg 4 214 27

Anita Blakeová se ve čtrnáctém pokračování svých příběhů potýká s problémem pro federálního šerifa neobvyklým – mohla by totiž být těhotná. Anita Blakeová se musí soustředit na nebezpečnou situaci: ardeur – sexuální síla, která proudí mezi ní, Jean-Claudem, upířím vládcem města, a Richardem, náladovým vlkodlakem, který ji vášnivě miluje – dosahuje nové úrovně. Jako neočekávaný vedlejší efekt však vzrůstá i Jean-Claudova moc coby vládce města a nepředvídatelný Richard se mění také. Ale jak dny plynou, zajímá Anitu upíří politika méně než prastará, obyčejná hrůza, kterou sdílejí ženy už věky věků: mohla by být těhotná. A pokud ano, tak bez ohledu na to, zda je otcem upír, vlkodlak nebo někdo úplně jiný, zcela jasně si uvědomuje, že jako federální šerif, který oživuje mrtvé a popravuje upíry, dítě vychovávat nemůže…... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Epocha (ČR)

Danse Macabre , 2006

Nikidree
Nikidree
12.09.2022 2 z 5

Po krátkém a zbytečném dílu ohledně Micaha (kde se prakticky nic nedělo), přišel dlouhý ale divný díl, kde bylo tolik metafyziky, vazeb, teorií, domněnek a SEXU, až mi to hlava nepobírala. Prostě to nešlo.
Ztrácela jsem se v autorčině snaze vysvětlit, co se to s postavami děje ohledně jejich moci/schopností. Popravdě už i rozmluva s dalšími vyššími upíry, co přišly na návštěvu, byla hodně divná, natož jak to s jedním dopadlo. O očekávaném baletu ani nemluvě. Jako pardon, ale co to mělo být? Tolik povyku, tolik obav a potom nic? Jen rozhovor, který má zřejmě nalákat na další díl?
Proti sexu v knize nic nemám, navíc tady je to udělané jako součást moci. Jenže je to už hrozně laciné. Je ho tam moc, kolikrát zbytečně roztahaný (přeci nemusí být vždy dopodrobna popsaný) a když k tomu přidám fakt, jak to Anita hrozně hrotí.. Upřímně se mi nelíbí, že se pořád ohání tím, že nemůže být s každým, protože ke svým milencům musí mít nějaký vztah. A pokud ho nemá, je oheň na střeše. Ve smyslu že je už značně únavné číst v každém díle to samé - jak ji to vadí, jak s tím či oním prostě nemůže být, protože ji nepřitahuje, nic k němu necítí a bla bla bla.
Sérii dočtu, už moc dílů nezbývá. Jen si přeji, aby se v dalším díle dělo něco zajímavějšího. Nebo aby se objevil třeba Edward, který mě tak fascinuje. Nebo Olaf, který přeci Anitě v dopise psal, že si ji najde. Prostě.. staré dobré časy.

Zlajda95
Zlajda95
26.05.2022 1 z 5

(SPOILER) Ach jo. Kde je vyšetřování? Kde je Edward? Dolph? Zebrowski? Kde jsou obyčejné zombie? Kde je sakra nějaký děj?
Pětisetstránkové porno. Pamatuju si, jak jsem slintala nad Jean-Claudem v Krvavém Kolenu, když to vypadalo, že se konečně něco mezí ním a Anitou stane.
Teď? Jean-Claude, ač jeden ze životních mužů Anity, více méně hraje druhé housle.
Mě to prostě nebaví. Nejde tam už o nic víc než o sex (a upíří politiku, která je v jejich případě těšně spojená se sexem).
Toto s fantasy hororem už nemá nic společného.

Calla2002
Calla2002
19.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Začíná to být čím dál víc...divné. Všechno je teď o sexu, o mužích a o upíří politice.
Nejvíc divný mi přišel konec. TEĎ BUDE SPOILER.
Když se na konci vyspala Anita s Archerem, jako jenom s ním, bez Hladu a bez JC, čistě proto, že chtěla, nemělo by kvůli tomu být zle? Jakože, vždycky to byli jenom oni tři (nebo jako ne jenom, ale když se jednalo o Archera), Anita taky nedovoluje JCmu spát s Archerem, když jsou sami a technicky vzato ani když jsou s ní. Sdílejí se přes ní, pokud to tak můžu říct. Bojím se, že to jeden z nich na jí vytáhne, že s Archerem taky měla sex, aniž by tam JC nebyl. Nemusí to být JC, kdo to vytáhne, klidně Archer s jeho pochroumaným egem, ale chápete mě. Nehledě na to, že jí málem zabil. Jako opravdu zabil. Tak lehce by to podle mě stejně neprošlo, je to divný xD

havrmoni
havrmoni
16.03.2020 2 z 5

To bylo, no to nevím co bylo. Má hlava je prázdná a to doslova, nedostává se mi slov. Na konci jsem zjistila, že jsem ani moc nepřeskakovala, ne že by to bylo tak zajímavé, jen jsem spíš tak jako nevěřícně četla. Je to jako když koukáte na hodně blbý film, ale koukáte, protože si prostě nemůžete pomoct. Mozek mi ty metafyzický ptákoviny přestal brát už minulý díl a tady, se tak nějak nechytal vůbec. Někde v průběhu četby jsem si několikrát sahala na bradu jestli mi nespadla čelist a já nečtu s otevřenou pusou. Ne jako wow paráda a tak, ale cože? šmarjápanno, no to snad ne. Mám pocit, že autorka začala psát uprostřed této série nějakou jinou pornograficky zaměřenou sérii a prolíná se jí to. Je to jak na houpačce, jednou to jde i s tím sexem (3- 4 v jednom)a podruhé to je fantasmagorie a ne fantasy. Tak nějak jsem se zařadila mezi ty čtenáře, kteří tohle čtou spíš se setrvačnosti a co kdyby ten další díl byl....... Nebo jsem masochista a líbí se mi mučení mých mozkových buněk, jinak to nevidím. :))

Evka3814
Evka3814
12.09.2018 4 z 5

Popravdě už nevim jestli čtu fantasy nebo eroťák:)nesmrtelná Anita zase boduje,v jejích milencích se začínám trochu ztrácet. Přesto mě tato série baví a užívám si každé slovo

Lenuleh
Lenuleh
29.08.2018 1 z 5

Někdo psal, že to po téhle knize už s Anitou vzal. Ani se nedivím, taky bych to udělala. Protože tenhle díl se vlastně ani nic nestalo, jen souložila s milionem lidí a do toho se vše točilo kolem upířího baletu, z kterého tam ani nic moc nebylo, skoro nic se na něm nestalo a pak ke konci zase tři soulože :-D no... chyběl mi tam nějaký příbeh nebo alespoň dobrá zápletka. Ještě to ale s Anitou nevzdám. Nedalo by mi to nedočíst to, protože bych pak přemýšlela, co když už ty další knížky jsou v pohodě? Dám šanci ještě té další. To snad zvládnu.

Laf
Laf
13.08.2018 4 z 5

Další pěkná kniha této série, co mě vtáhla do děje. Jenom v posledních dílech už to začíná být o Anitě, jak se snaží zvládat svou novou moc, zástup lidí se v její blízkosti stále rozrůstá a víc a víc je to o politice a vyjednávání. Oproti tomu začátky série byly o tom, kdy Anita řešila různé případy, oživovala mrtvé a nejlepším kamarádem jí byl tučňák. Snad nějaké takové díly ještě můžeme čekat...

janelka2
janelka2
05.02.2018 2 z 5

Tak zrovna u tohoto dílu jsem sérii Anita Bleaková vzdala. Již mě přestalo bavit číst jak si to Anita s každým a všude rozdává. Autorka se od původní Anity dostala úplně někam jinam. Opravdu mě to mrzí protože jsem sérii milovala a chválila na každém kroku. Přišlo mi to i jako čtení pro kluky. Ale již mě nebaví nutit se dál číst, vzdávám to. Podle recenzí na další díly se to sice sem tam zlepší ale asi už to žádný zázrak nebude. Zbytek nepřečtených dílů jsem prodala.

SoňkaSoník
SoňkaSoník
01.10.2017 4 z 5

Ano, v pozdějších dílech se už Anita plně oddává sexu a je to v knize několikrát zmiňováno a popsáno. O to víc se ráda vracím k Cirkusu prokletých a k začátkům. I přesto se mi kniha líbila, beru ji jako odpočinkovou beletrii, svůj účel plní.

Charmedka
Charmedka
13.08.2017 2 z 5

Na více jak pěti set stránkách se dočtete o několika orgasmech a rozhodně Vám nezapomene u toho několikrát zdůraznit, jak u toho Anita musí pokaždé řvát. Nejsem žádný puritán a erotiku mám v knihách ráda, ale co je moc, to je moc.

Tohle byla katastrofa plná stále větších a nesmyslnějších šíleností, ve kterých už se naprosto ztrácím. Ardeur bych už pomalu ukončila a vrátila tu Anitu, kterou všichni tak milovali.

evik.sv
evik.sv
30.11.2016 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil.Je pravdou , že je sexu víc a víc , ale pokud jste tak pohoršeni , tak to prostě nečtěte!!!Nechápu proč je to pro ostatní čtenáře nepochopitelné...Anita převzala schopnosti a učí se je zvládat je jasně vysvětleno proč musí neustále rozšiřovat svůj harém.Pokud nechcete pochopit hlavní postavu nemá asi smysl o jejím životě číst a prožívat ho!Obávám se že některé čtenářky jí prostě jenom závidí... :) Každopádně knihu doporučuji! :)

renefer
renefer
25.11.2016 odpad!

Zatím nejhorší díl této série. Kam se poděla stará dobrá Anita, která vyšetřovala vraždy a s nikým se moc nepárala, hlavně se nezaplétala s upíry?? Při čtení jsem se musela pořád ujišťovat, že čtu knihu o ní. Na 400 stránkách vylezla z postele jen jednou a to aby se dostala do nemocnice, jestli není těhotná. Jinak je pořád nahá, snahu o nějaký děj LH už vzdala, prostě se pořád šuká.... Jak jsem ji měla ze začátku ráda, teď ji mi z ní zle, spisovatelka z ní prostě udělala děvku a z úžasné fantazy série porno.

angel216
angel216
06.09.2016 1 z 5

Přečtení téhle knihy jsem přijala jako sázku s kamarádkou. Neměla jsem to dělat. Zaprvé nemám moc ráda tento typ knih, fantasy smíchané s erotikou a sexem. Tomuto mixu jsem doposud blahopřála pouze u True Blood. Tohle... ne, děkuji.
Ale nakonec jsem to dočetla ve zdraví. To, že Anita chodí v jednu chvíli se sedmi muži a užívá si klidně se čtyřmi najednou... To bylo i na mě docela dost. A to její těhotenství... Z celé té knihy se mi asi nejvíc líbil Richard, a to především proto, že tam nebyl tak často.
Takže ještě jednou děkuji za tuto ,,skvělou" sázku a o Anitě už nechci nikdy nic slyšet.

SoniaShadow
SoniaShadow
01.09.2016 3 z 5

Nápad s těhotenstvím byl zajímavý, ale už to postrádá to, co měli knihy na začátku. Žádná akce v podobě policejního vyšetřování, oživování... Hlavně metafyzické kecy. A furt sex. Tuhle sérii čtu jenom díky tomu, že jsem si tam oblíbila pár postav a tajně doufám, že se to zlepší.

Fizulka71
Fizulka71
01.08.2016 2 z 5

Hmmmm, tak už vážně nevím. Z možného Anitina těhotenství udělala autorka v podstatě jedinou zápletku celé knihy a to je na tolik popsaných stran setsakra málo. Hodně jsem se musela přemlouvat, abych to dočetla.

Pasadenka
Pasadenka
25.07.2016 1 z 5

Tohle začíná být už trapný. Ty šílenosti které si autorka vymýšlí, už postrádají smysl. Ze začátku byla série skvělá, na ženskou autorku osvěžující. Pak to začalo být vtipný. Teď z toho začíná být jen jeden nekončící Anitin orgasmus, docílený obrovskými přirozeními všech, které má v posteli. Pak přijede nová postava, něco s ní řeší a pak to uzavřou a mezitím všemocná Anita pořád neovládá svoji moc. Pořád dokola, knížka za knížkou stejná struktura. Jediné, kde je cítit změnu je v narůstajícím počtu Anitiných kluků. Někdy se mi zdá, že Anita je prostě a jednoduše puberťačka, která není zvyklá na hormony, které se ji začali vlévat do žil. A k tomu se u čtení neubráním pocitu, že všichni muži jsou nadsamci, tedy v této sérii jenom samci a ženy, tedy Anita, zažívají sérii malých orgasmů, dokaď nedosáhnou ten úplně vyčerpávající a odzbrojující orgasmus, který otřásá samotnými základy reality. A to není nadsázka. :( Když chci číst knížku, kde je hodně sexu, tak si ji přečtu. Tato série byla jiná a mrzí mě, že vklouzla do žánrového klišé. Připadá mi, že ze všech postav zůstal už jen Richard, jako připomínka toho, jaké hodnoty dřív Anita vyznávala. Jak sama řekla, už je jiná a v jednom momentu autorka naznačila, že to, do čeho Anita sklouzla je podmíněno její proměnou a neschopností ovládat svojí moc. Anita vyměnila jeden život za druhý a oba stejně extrémní. Od úplného uzavření se dostala do hodně silné exhibice. Všechny miluje, se všemi spí. Každý muž ji dává něco jiného a ona si to bez okolků bere. Tak, jak se Richard nedokáže smířit s tím, čím je, tak se mi zdá, že Anita se s tím vším smířila docela rychle... Obrovské zklamání, ale dočtu sérii dokonce. Pořád věřím v zlepšení.

Smarine
Smarine
25.05.2016 2 z 5

Po pěti letech jsem se vrátila ke čtení Anity a na jeden zátah přečetla 13 dílů, naposledy jsem skončila u devátého a myslím, že jsem minule udělala dobře.
Nemůžu říct, že by mi častý sex v knihách vadil, ale čeho je moc, toho je moc. V polovině Danse Macabre jsem knihu znechuceně odhodila a slíbila si, že další díl už číst nebudu. Stejně podle anglických recenzí u dalších (v Česku zatím nepřeložených) dílů není ani o co stát.
Číst pořád dokola o tom, jak je Anita nejmocnější a nejúžasnější a hned na další stránce RUP a Anitu přepadne ardeur a ona zase neví, co má dělat, a je totálně závislá na všech ostatních.
O Richardově žárlivosti a naštvanosti je škoda mluvit. Toho idiota měla Hamilton nechat zabít už v tom díle, kdy se objevil, byl by od něj klid. Pořád nechápu, jak ho může milovat, když už ji několikrát řekl, že je d*vka a zrůda. Možná pěkný chlap ale charakter?
A Nathaniel? Proboha, na to kde autorka přišla? Vážně nechápu, co na něm má Anita vidět, možná tak pěknou tvářičku (i když i o tom by se dalo pochybovat, vlasy dlouhé až po kotníky? U chlapa snad nejvíc asexuální věc), ale jinak docela manipulativní parchant. On s Richardem jsou nejméně sympatické postavy z celé série, a to mezi ně počítám všechny špatňáky.
Kdyby měly poslední díly aspoň nějaký děj, spolupráci s policií nebo Edwarda. Ten chlap mi vážně chybí. Nejspíš má autorka nějaké osobní problémy, které řeší sexem kdykoli a kdekoli a zapomíná, o čem tato série vůbec je. Teď můžu jen doufat, že aspoň sérii o Mery Gentry nepokazí, když sex je hlavním tématem už od začítku

Lenny33
Lenny33
17.08.2015 2 z 5

Fajn, tohle už je opravdu poslední díl této série co čtu. Už mě to unavuje. Je to pořád to samé. Sex, plno keců o ničem, sex, kecy, sex...
(Při čtení epilogu mě pobavilo zjištění, že jsem si místo celé knihy mohla přečíst jen to, a na pochopení by to stačilo. Vlastně to není vůbec vtipné. Je to smutné. Hodně smutné.)

Alena_S
Alena_S
23.03.2015 5 z 5

Tak, a mám za sebou další díl "Sexuální výchovy pro"... pardon, "Anity Blake" :) Tenhle musím pochválit, protože příběhem se prolínající otázka Anitina (ne)možného těhotenství nabízí osvěžení v podobě zápletky, na které už v sérii pro samé vy-víte-co a kdo-si-už-má-pamatovat-s-kým-vším narazíme málokdy... Nebo se mýlím a jsou tam, ale utopí je všechny ty techtle, mechtle a zástupy citově rozervaných samců :D

maca5449
maca5449
28.12.2014 3 z 5

GRRR! Už mě vážně přestává bavit číst pořád dokola, jak mají všichni ti muži okolo Anity zlomená srdíčka. Pořád pořád pořád dokola omílání těch samejch dialogů! Žádné oživování, žádná policejní práce, jenom sex s tímhle, sex s támhletím a ještě musíme najít někoho dalšího, protože sedum je pořád děsně málo, humpf! Pak nějaká ta upírská politika a je vymalováno. ACHJO! A to ten díl začal vcelku zajímavě. Začínám se ztrácet v tom, kdo s Anitou spal, kdo s ní chce spát, kdo s ní nechce spát a s kym chce spát ona sama!
Ale stejně si přečtu další díly, protože to je Anita. Jen mám obavu, že se zase zklamu.

A Richardoj by měl někdo udělat lobotomii, protože ten už mě taky děsně štve!