Pátrání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

David Valentin je už tři roky v nuceném vyhnanství, odříznut od svých přátel a spojenců ve válce proti Karanům. Nic mu však nezabrání, aby se nepouštěl do dalších bojů i bitev s démony. Stará přítelkyně Duvalierová ho přivede zpět k Jižnímu velení, kde se Valentin dozví, že všichni Osévači, spojenci lidí v celoplanetárním konfliktu, zmizeli. Bez jejich pomoci nedokáže lidstvo čelit Rozparovačům ani dalším nepozemským formám života. Aby je Valentin mohl osvobodit, čeká ho nelehký úkol. Současně musí skrývat a tajit malého Blakea, Rozparovače, který Valentina považuje za svého otce… zdroj: http://www.tridistri.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125664/patrani-fz9-125664.jpg 3.926
Série

Země upírů 6.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton
Orig. název

Valentine´s Resolve, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Pátrání

Přidat komentář
denniys
02. února

Nastal čas rozloučit se s Valentinem.. Ani Pátrání nezklamalo, kniha je opět nacpaná akcí a vším, co z této série udělalo něco velmi zajímavého.. Někde jsem se dočetla, že snad existují další 4 díly, bohužel nebudou přeloženy..opravdu velká škoda, příběh není uzavřený, co se stalo s Ahn-khou, malým Bleakem, Alessou atd?? Vypadá to, že český čtenář se to nedozví...

ludek.n
23.04.2019

Zatím poslední kniha Země upírů, přeložená do češtiny, se drží v pevně vymezených mantinelech Knightovy tvorby. Ani tentokráte se tedy nedočkáme nějakého objevného eskamotérství nebo snad změny struktury vyprávění. Dostáváme prostě přesně to, na co jsme u Knighta zvyklí, nic víc a nic méně. Někomu to takto jistě bude stačit, někdo jiný by se zase pro změnu mohl cítit neuspokojen či dokonce ochuzen, nicméně je třeba Knightově sérii zcela po právu přiznat hodně vyrovnanou úroveň, která se nikdy nezaprodala ani nepropadla do temnot nudy a nezajímavosti. To, že to nevytáhl až na vrchol potravně-literárního řetězce, je možné mu odpustit, neboť každá ze šestice knih Země upírů je poctivá, opravdová a vykutaná z hlubin inspirace od prvního do posledního písmene. Takže ano, mohla to být ohromující sága, hýřící miliónem nápadů, které by téma upírských mimozemšťanů rozvinuly do impozantních rovin, ale mohla to také být neskutečná pohroma. To, že to nedopadlo tak ani tak, je v pořádku. Knight si prostě vybral cestu středem, jednoduchou, ale v žádném případě ne zahanbující.


Charmedka
31.01.2018

Bohužel Pátrání mě už od začátku nebavilo a s každou přibývající stránkou jsem se do čtení stále nutila víc a víc. Tenhle díl mi přišel hrozně nudný a nezajímavý, možná ještě horší než Hromoklín.

To ovšem nic nemění na tom, že bych se ráda pustila do pokračování a zjistila, co se bude dít dál. Bohužel nakladatelství se rozhodnlo další díly nevydat a tak příběh Davida Valentina a osud lidstva mi zůstane asi navždy skryt.

Richie1
14.01.2015

Příběh Davida Valentina, elitního zabijáka karanských upírských vládců i jejich nejsilnějších přisluhovačů - Rozparovačů, pokračuje další dobrodružnou misí. Ani v šestém díle ságy Knight neztrácí vysokou úroveň a stále příběh obohacuje novými prvky. Je to vynikající čtení na pomezí hororu a scifi.

Blood_Ice
08.04.2014

Musím přiznat, že jsem byl někdy zmaten co se týká Valentinových myšlenkových pochodů a jeho příslušnosti k oddílu. Ale jinak jsem se opět dobře bavil. Val získá konečně vše, aby se stal super člověkem a opět zavaří Karanům. Jen nevím proč prostě všichni lidé na svobodném teritoriu nezajdou za osévačem a nenechají se přeměnit, pak by se bojovalo jedna báseň...

Hannibal29
11.08.2013

Hl. hrdina po dlhom odpocinku stravenom v nutenom vyhnanstve je opat potrebny v akcii.
Konecne ziska vsetky mozne super schopnosti a odhali zlociny istej vysoko postavenej osoby. (i ked je to zrejme zo zahmlenych naznakov v polovici knihy.)
Hlavna dejova linia(znicenie karanov) sa velmi neposunula.
Ale je to putave oddychove citanie, vrelo odporucam.
btw. objav materialu na vyrobu "kutny", a nic sa s tym nerobi wtf.

Štítky

postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Eric Eliot Knight
americká, 1965

všech 6 knih autora

Kniha Pátrání je v

Přečtených48x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce57x
Chystám se číst13x
Chci si koupit5x
dalších seznamech1x