Vlk

Louisiana, druhá polovina 21. století: Země má nové šéfy Karany, mimozemšťany, kteří k nám pronikli mezihvězdnou bránou mezi světy. Už tady jednou byli, zůstaly po nich legendy o upírech a vlkodlacích. Tentokrát se na invazi důkladně připravili. Karané jsou staré nesmrtelné plémě, protože vysávají „vitální auru" živých tvorů. Čím inteligentnější tvor, tím výživnější aura. Lidská aura je velice výživná. Karané rozvrátili lidskou společnost sérií globálních katastrof, upravili klima a nastolili Karské zřízení. Od lidí nechtějí mnoho – pouze jejich životy. Krvežízniví Rozparovači, obdaření nepřirozeným a legendárním hladem, pro ně sklízejí zotročené lidské duše. V dobrodružném postkatastrofickém příběhu vzdoruje část lidstva, která přežila apokalyptické převzetí moci, v Ozarské vrchovině západně od řeky Mississippi. Mladík David Valentin, jehož rodinu vyvraždili renegáti, se nechá naverbovat ke speciálním jednotkám Vlků, prodělá výcvik a zapojí se do boje proti zlu, jež připravilo lidstvo o budoucnost. Během obrany Svobodného území, ostrůvků zdravého rozumu v moři šílenství, dospívá v muže a vede první akce v Karské zóně. Je rozhodnut zvítězit a vrátit Zemi lidem bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, bez ohledu na to, že ho čeká osud jako z nejhrůznější noční můry. Budoucnost lidského druhu však ještě nikdy nevypadala tak beznadějně. Protože když padne noc, stejně jistě jako tma přicházejí Rozparovači…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36588/vlk-ykC-36588.jpg 4.272

Země upírů (1.)

Way of the Wolf (2003)

Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno:, Triton

Renyem88
09.02.2017

Chvíli mi trvalo než jsem se úplně zorientovala v novém světě, ale od poloviny knihy se četla úplně sama. Žádný přeslazený twilight, ale hororový příběh plný akce se sympatickým hrdinou.. za mě palec nahoru.

vlado0065
13.11.2016

Vlka si s príchodom zimy vždy rád a znova prečítam. Nejako mi do tohto obdobia patrí :).

Knihu začíname priamo cez akciu, po ktorej sa retrospektívne vrátime do detstva hlavného hrdinu (veľmi vhodne zvolený začiatok, Knight človeka naladí kvalitným napätím a tiesnivou atmosférou prenasledovania a až následne uvedie do hlavnej dejovej línie). Aj keď dej možno nie je práve najoriginálnejší, ľudstvo prenecháva vrchol potravinovej pyramídy tvorom z iných svetov - toto tu už viac krát bolo. Zaujímavé ale je, ako sa človek stihol za tých pár rokov, ako spadol do žumpy adaptovať.

Príbeh sa začína na severe Minnesoty a až do konca zažívame zvláštny postapo dobrodružný roadtrip po USA. Spoznávame široké spektrum spoločnosti - od úbožiakov, ktorí slúžia ako potrava pre nových vládcov až po boháčov a zapredancov ľudskej rasy, od hrdo stojacích členov odboja až po renegátov a všetkého schopných lovcov hláv, od ľudí plných nádeje až po stratené existencie. David Valentine je sympatický hrdina, s ktorým sa dá veľmi rýchlo stotožniť - je to ten typ westernového samotára, ktorý raz zachraňuje a inokedy zabíja. Autor veľmi pekne vykresľuje priestor severnej Ameriky a motívy a správanie zvyšku ľudstva.

Mám pre podobné knihy slabosť. Ťažko hodnotiť po prvej knihe (z 11) príbeh. Vlk je výborným prológom k celej sérii.

Trocha podraz je, že do češtiny je preložených len 6 dielov, zvyšok podľa slov vydavateľstva prekladať neplánujú - treba asi siahnuť po origináloch.

renefer
11.12.2015

Podle obalu by člověk soudil, že se jedná o nějaký temný horor, a s tím jsem si taky knihu kupovala. Asi do půlky jsem byla přesvědčená, že se mi uvolní místo v knihovně. Začátek bezva, ale pak jsme se vrátili s Valentinem do dětství a nejhorší byly proložené úvody kapitol, kde se popisovalo, co se vlastně na Zemi stalo a kdo je kdo. Když se to dočtu během děje, tak mi to nevadí, ale tohle byla vyložená nuda. Druhá polovina už byla lepší, úvod kapitol se už nezabýval popisem, ale uváděl nás do děje a na konec dokonce romantika :-) No tak zkusím další díl...

zimela
25.01.2015

V mísení žánrů zde jasně vede ten dobrodružný; to jen aby bylo jasno. V lehce vinnetouovsky naivním mutanto-univerzu prožívá hlavní hrdina David Valentine, USA Míra Dušín, spolu se svými svými kamarády rozličné trampoty. Za největší problém považuji právě ten fakt, že z rozparovačů a vlastně tak nějak ani z ničeho jiného vůbec nejde strach...škoda, očekával jsem, i vzhledem k vydařené obálce, něco temnějšího. No na druhou stranu, jako takový pg13 nezávadný, místy na drsnost si hrající i poučný kousek pro mládež asi fajn. Tři nemastně neslané hvězdy, čtyři ale vážně né.

Richie1
14.01.2015

Tohle postkatastrofické scifi mě plně pohltilo a okamžitě jsem se začal shánět po dalších dílech. Není to klasická upířina, spíše to je dobrodružný thriler s prvky hororu a scifi, který vás chytne a nutí číst až do konce. Velmi dobře napsané - postkatastrofický svět je naprosto věrohodně vylíčen, děj je místy děsivý až brutální, ale je čas i na romantiku.
Skvělé, doporučuji.

kalache
14.08.2013

Není upír jako upír...obal je velmi zavádějící....čtivé...

CGY
01.01.2011

Název série "Země upírů" mě odrazoval. Taktéž obálky prvního a druhého dílu mi přijdou dost pitomé. Naštěstí je Země upírů, tj. Země po roce 2022 běžné představě upíra na hony vzdálená.
Příběh je košatý, propracovaný a strhující. Začítal jsem se pomalu, ale pak to nabralo spád a končil jsem už v trysku. Velmi doporučuji. Skvělé čtení