čekanka13 čekanka13 komentáře u knih

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Vynikající kniha, skvěle napsaná. I když mi hlavně zezačátku dělalo problém orientovat se v postavách, četla jsem ji jedním dechem. A dověděla jsem se spoustu podrobností, které jsem neznala a udělala jsem si obrázek, jak to v českém pohraničí před Mnichovem vypadalo.

07.04.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neskutečná kniha, nejlepší, jakou jsem v poslední době četla. Velmi lidská, laskavá, krásná.

10.03.2016 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Hrozné čtení. Člověk se nepřestává divit, jaká zvěrstva si lidé mohou navzájem provádět, když mají zaručenou beztrestnost a když dostanou příležitost.

25.02.2014

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Život ve své složitosti, jednoduchosti, kráse, těžkosti i nedokonalosti. Krásná kniha.

24.08.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Dlouho jsem čekala, až mne autor vtáhne do děje. Bohužel se tak nestalo a nakonec jsem to vzdala a knihu nedočetla, což dělám velmi nerada. Ale možná to bylo počasím nebo postavením hvězd, že jsem se nedokázala soustředit.

30.05.2018 2 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Dobře se čte, napínavé, konec se mi už zdál zbytečně rozvláčný

22.04.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pohodové čtení.

20.02.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavé až běda

03.11.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele četla. Líbí se mi čím dál víc.

27.01.2017 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Výborně napsaná detektivka, přesto, že rozuzlení bylo podle mne trochu přitažené za vlasy, dávám pět hvězdiček.

14.02.2016 5 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

Velmi čtivá kniha, krásné vyprávění o peripetiích života autorky.

11.05.2015 5 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Krásná kniha. O povstání ve varšavském ghettu jsem už četla mnohokrát, věděla jsem, kolik úsilí stálo Němce povstání potlačit, ale takhle podrobně popsaný vznik varšavského ghetta, podmínky v něm a nakonec rozhodnutí obyvatel ghetta povstat proti svým mučitelům, když celý svět na utrpení Židů v 2. světové válce (nejen ve varšavském ghettu) více méně nereagoval, jsem četla poprvé. Mohu jen doporučit.

01.05.2014 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Kniha mne nenadchla, připadala mi rozvleklá.

18.06.2018 3 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Vynikajíci kniha, velmi se mi líbila.

13.03.2018 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Krásně napsaná kniha, četlo se krásně.

19.01.2017 5 z 5

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

První díl se mi četl lépe, ale i tak - skvělé.

11.01.2017 4 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Četlo se to hezky, ale neškodilo by vynechat "vatu". Asi tak 300 stránek by pak úplně stačilo a přitom by vše podstatné zůstalo.

12.04.2016 3 z 5

Krása Krása Louise Bagshawe (p)

Tak tady hodnocení vzdávám. Kniha mi připadala tak plytká, že jsem ji nekokázala dočíst, což se mi stává zřídka.

25.03.2016 2 z 5

Soud Jejího Veličenstva Soud Jejího Veličenstva Leon Uris

Další výborná kniha tohoto autora. Určitě stojí za přečtení.

26.05.2014 5 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Dost otřesné čtení, ale co s tím? Prostituce existuje po staletí a pokud budou muži, kteří jsou ochotní za sex platit a ženy, které jim, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, vyhoví, nic moc se s tím asi dělat nedá a takové osudy budou existovat. Snad autorce pomohlo, že se ze svých zkušeností vypsala.

01.02.2014 3 z 5