Čekárny mého života

Čekárny mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6380/cekarny-meho-zivota-6380.jpg 4 57 13

U příležitosti 91. narozenin Lenky Reinerové vychází její nová, velmi osobně laděná próza. Z rukopisu německého originálu Das Geheimnis der nächsten Minuten přeložila Olga Walló. Knihu provází dvacet černobílých fotografií intimních zákoutí autorčina pražského bytu.

Greengrass
18.08.2023 5 z 5

"A co budu dělat, až umřu? Nesmyslná myšlenka? Kdo ví. Rozhodně útešná a vzpružující. Neboť takhle člověk nečeká na definitivní konec, nýbrž na vysněnou možnost nějakého neznámého, bezpochyby naprosto jiného začátku."

Hani77
11.02.2023 5 z 5

Velice příjemné čtení o čekárnách celého světa. Rozhodně se při nejbližší příležitosti dojdu podívat na pražskou hlavní poštu, protože to musí být úžasné místo :⁠-⁠). Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, kolik času člověk stráví v čekárnách. V knize se odráží autorčin život, který zřejmě nebyl lehký, ale všechny těžké situace popisuje z té optimistické stránky, i čekárnu na onkologii líčí jako místo plné radostí. Neuvěřitelně pozitivní kniha.

babicka_amalka
02.01.2023 4 z 5

texty paní Reinerové mám ráda - a ani tyhle mě nezklamaly;

holomex
16.04.2022 2 z 5

Soubor střípků a myšlenek ze života. Většina mě příliš neoslovila, ale oceňuji, že se autorce v závěru v poslední čekárně podařil udělat jakýsi spojovací oblouk, který přecejen dal pojetí celého dílka jakýsi smysl. (Chci tu ještě speciálně podotknout, že autorku i knihu jsem poznal a přečetl díky Databázi knih, protože je zde ke stažení zdarma. Takže jsem ji hned zařadil do čtenářské výzvy. Číst něco, po čem bych jinak nesáhl, mi přijde jako ryzí naplnění výzvy.)

hyphen
31.03.2022 5 z 5

Milé zamyšlení nad tím, že čekání nemusí být nutně jenom ztrátou času a že se malé i velké příběhy dějí v každém okamžiku všude okolo nás. A paní Reinerová byla evidentně dáma, která se dívat a vnímat dovedla excelentně.

kap66
12.03.2022 5 z 5

Knížky Lenky Reinerové jsou variacemi na jedno téma, ale pokaždé mě zaujmou: nadhledem, vyrovnaností s těžkým životem, laskavostí v pohledu na lidi, věrností přátelům, silou těla i ducha. Tady jsou vzpomínky a myšlenky krásně provázané nitkou čekáren a čekání, a přestože autorka už pobývala ve své čekárně poslední, knížka vyzařuje pouze smíření a spokojenost s nepromarněným životem. Obdivuji ji a mám ji ráda.
(Díky Městské knihovně Praha jsem se už dostala k více skvostům, ale za Lenku Reinerovou jsem jí vděčná nejvíc.)

Kerolka_P.
23.06.2020 5 z 5

Lenka Reinerová je pro mě něco jako železný Zekon. Přežila 2.SV, život ve vyhnanství, opakovaně se stala bezdomovcem, opakovaně byla vězněna, jako jediná z rodiny přečkala válku (zbytek žid.rodiny vyvražděn po koncentrácích). Žila v cizích zemích, přišla o manžela. Jediná dcera emigrovala. Opakovaně "rozchodila" rakovinu. Dožila se 92 let a nebyla zahořklá, stále měla jiskru. Neuvěřitelná ženská! Tuto knihu mám od ní nejraději.
Doporučuji číst, zejména vhodno v dobách sebelítostných.

knihovna1
23.04.2020 4 z 5

Knížečka se mi líbila a přečetla jsem ji teď v nouzovém Covidovém stavu za 2 dny. Toto období je taky taková čekárna! O statečné vyznamenané autorce, silné a vzdělané ženě Lence Reinerové vím, ale dostala jsem se k ní až teď. Inspirovala mě její dcera - (psychoterapeutka z Londýna, která napsala loni knihu).
Knížečka je psaná s citem a skrývá v sobě úvahy, poznatky z ciziny, zkušenosti životní a filozofii. Určitě si přečtu další její knížky i tu od její dcery.

Magdalena5
28.02.2020 5 z 5

Přečteno se zájmem, ne vždy mám dost trpělivosti při čekání. Měla bych tuto knihu pro zklidnění nosit sebou. Je dost návodná.

anansie
11.02.2020 4 z 5

Zajímavá vzpomínková knížka, kde autorka vypráví své životní zážitky z různých míst. Tato místa se vyznačují čekáním, ať už to jsou různé haly, čekárny, chodby, tábory, vestibuly, nádraží. Ne vždy jsou to zážitky a události z její minulosti příjemné, autorka je ale vypráví bez sentimentality a dramatičnosti a přidává k tomu své dojmy z pocitu čekání, který trpělivě považuje za součást života.

tygřík2
05.05.2018 4 z 5

Dobrá kniha ve vás uvízne drápkem. Tahle to udělala.

čekanka13
11.05.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, krásné vyprávění o peripetiích života autorky.

nelinka
01.02.2011 4 z 5

Pěkná kniha, zajímavý pohled na čekárny a čekání v životě člověka.

vzpomínky autobiografické prvky

Lenka Reinerová
česká, 1916 - 2008
2001  80%Kavárna nad Prahou
2007  87%Čekárny mého života
2007  88%Vůně mandlí
2002  87%Všechny barvy slunce a noci
2009  79%Lodní lístek

Kniha Čekárny mého života je v