Čekárny mého života

Koupit

U příležitosti 91. narozenin Lenky Reinerové vychází její nová, velmi osobně laděná próza. Z rukopisu německého originálu Das Geheimnis der nächsten Minuten přeložila Olga Walló. Knihu provází dvacet černobílých fotografií intimních zákoutí autorčina pražského bytu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6380/cekarny-meho-zivota-6380.jpg 4.434
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno

Kniha Čekárny mého života

Kerolka_P.
23.06.2020

Lenka Reinerová je pro mě něco jako železný Zekon. Přežila 2.SV, život ve vyhnanství, opakovaně se stala bezdomovcem, opakovaně byla vězněna, jako jediná z rodiny přečkala válku (zbytek žid.rodiny vyvražděn po koncentrácích). Žila v cizích zemích, přišla o manžela. Jediná dcera emigrovala. Opakovaně "rozchodila" rakovinu. Dožila se 92 let a nebyla zahořklá, stále měla jiskru. Neuvěřitelná ženská! Tuto knihu mám od ní nejraději.
Doporučuji číst, zejména vhodno v dobách sebelítostných.

knihovna1
23.04.2020

Knížečka se mi líbila a přečetla jsem ji teď v nouzovém Covidovém stavu za 2 dny. Toto období je taky taková čekárna! O statečné vyznamenané autorce, silné a vzdělané ženě Lence Reinerové vím, ale dostala jsem se k ní až teď. Inspirovala mě její dcera - (psychoterapeutka z Londýna, která napsala loni knihu).
Knížečka je psaná s citem a skrývá v sobě úvahy, poznatky z ciziny, zkušenosti životní a filozofii. Určitě si přečtu další její knížky i tu od její dcery.

Magdalena5
28.02.2020

Přečteno se zájmem, ne vždy mám dost trpělivosti při čekání. Měla bych tuto knihu pro zklidnění nosit sebou. Je dost návodná.

anansie
11.02.2020

Zajímavá vzpomínková knížka, kde autorka vypráví své životní zážitky z různých míst. Tato místa se vyznačují čekáním, ať už to jsou různé haly, čekárny, chodby, tábory, vestibuly, nádraží. Ne vždy jsou to zážitky a události z její minulosti příjemné, autorka je ale vypráví bez sentimentality a dramatičnosti a přidává k tomu své dojmy z pocitu čekání, který trpělivě považuje za součást života.

tygřík2
05.05.2018

Dobrá kniha ve vás uvízne drápkem. Tahle to udělala.

čekanka13
11.05.2015

Velmi čtivá kniha, krásné vyprávění o peripetiích života autorky.

nelinka
01.02.2011

Pěkná kniha, zajímavý pohled na čekárny a čekání v životě člověka.