Soud Jejího Veličenstva přehled

Soud Jejího Veličenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11199/bmid_soud-jejiho-velicenstva-EPH-11199.PNG 5 30 30

Napínavý příběh je obžalobou krutých lékařských experimentů v německých koncentrácích. Hlavním hrdinou je lékař Adam, který hájí své renomé a je konfrontován se svouobžalo praxí vykonávanou v lágru pod německým vedením. Podává žalobu na spisovatele, který popsal v jednom odstavci své knihy přeživšími svědky doložené praktiky, které jsou vztaženy k jeho jménu.... celý text

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , BB art

QB VII , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Soud Jejího Veličenstva. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
16.12.2022 5 z 5

Za mně nejlepší Urisuv roman.Minulost člověka dříve či později dožene, doktore Kelno.

AlenaF
10.03.2020 5 z 5

Přečetla jsem již před několika dny, ale nemohla jsem najít slova, kterými bych vyjádřila své pocity. Na přebalu knihy je uvedeno ... dramatické a vášnivé. Souhlasím.

1amu
25.09.2018 5 z 5

Řekne-li se jméno Leon Uris, vybaví se nám ihned Exodus, jak v knižní tak ve filmové podobě . Pak ještě úžasná kniha o Varšavském ghettu Milá č.18 a opomíjení Lvi v průsmyku.
Na tuto knihu jsem narazil náhodou, a to pouze díky Databázi knih. Oceňuji na ní především to, že čtenář se názorně seznámí s tím, jak to chodí u soudu Jejího veličenstva . Kdo je seznámen s českým soudnictvím (i tam jsou vynikající odborníci, leč ve velké menšině) - je najednou v "Říši divů" . A tato kniha nás zevrubně provází jedním z t.zv. obyčejných procesú s těmi, kteří byli aktéry zrůdností v koncentračních táborech.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Soud Jejího Veličenstva v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x

koncentrační tábory druhá světová válka (1939–1945) pokusy na lidech

Leon Uris
americká, 1924 - 2003
2009  92%Exodus
2001  93%Milá č. 18
1991  89%Exodus. Kniha I.-II.
1998  81%Lvi v průsmyku
1996  95%Soud Jejího Veličenstva