padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Upřímně mám dost smíšené pocity. Námět? Báječný. Autorka podle mě vytvořila další nový neotřelý svět, který neomrzí. Ovšem mnohdy mi přišel popis mezi Tess a Willem dost naivní. A co to mělo znamenat, když ji oslovil jejím jménem přede všemi upíry, když vypadala jako někdo jiný? Upíři mají přece skvělý sluch..i v knize o tom byla zmínka. Otevřené okno? Dobře, ale nemuselo to vypadat tak okatě, že za tím byl N. A nedokážu ani říct, která z postav mi lezla na nervy víc. Marnivá a sobecká Jess? Uštěpačný Will? Nevnímající Henry? Prudérní Tess? (i když v tomto případě za to může doba a tehdejší myšlení) A nakonec ten nekonečný řetězec zamilovaných.. To mě dorazilo. Intimita? Katastrofa.

09.02.2017 3 z 5

No a já si myslela, že po přečtení Sněhuláka mě už nemůže nic překvapit (četla jsem ho den před touto knihou..:D). Ze začátku jsem si Smrt dost oblíbila. Líbil se mi její pohled na svět, ten věčný optimismus a hlavně nadhled. Pak jsem ji ale měla chuť zabít, uškrtit nejlépe. Copak to jí vážně nedocházel význam slova soukromí, ohled a respekt?! Pak byl ale moment, kdy jsem ji chápala, stejně tak jako umírající ženu..smrt je mnohdy vysvobozením. A pak ten konec. To byl konec! Nenapadlo by mě, že i Smrt dokáže vyvíjet svou osobnost. Jen by mě zajímalo jak to s těmi třemi nakonec dopadlo.

06.02.2017 4 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Musím přiznat, že jsem postupnou změnu osobnosti Kelsey pocítila i na sobě. Ne že by to byla nějaká nádhera, protože jsem se cítila pokaždé příšerně, když jsem se ji snažila porozumět, pochopit ji. Ale právě díky tomu jsem vnímala jak se v ní probouzí skrytá temnota. Thorna rozpárala a královnu ušetřila..měla krušné dětství, ale to i on. Toužila aby si ji někdo všiml. On musel přežít. Jemu ale Kelsey do hlavy nepronikla..jinak si to neumím vysvětlit, proč se ke královně nezachovala alespoň z půlky tak, jako k němu. A potom ještě Lily..proč ji s sebou nevzali hned? Nemusela se přece vracet k manželovi..když o ní Tear už dávno věděl..

01.02.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Upřímně jsem nečekala, že by mě mohla kniha natolik DOSTAT. Krásku a zvíře naprosto zbožňuji a trochu jsem se bála, jak bude příběh v této verzi vypadat. No a nestačila jsem se divit. Podle mě se jedná o jeden z nejpovedenějších příběhů, který se tímto motivem inspiroval. Nebyla tu žádná kýčovitá romantika, čekající a nekonečné momenty, zbytečné detaily. Ne nic z toho. Děj byl strhující, už když jsem si myslela, že můžu knihu s klidem odložit a trochu se najít, tak se zase vloudila malá skulinka a příběh nabral další dech. Nemůžu se dočkat pokračování!

30.01.2017 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Kdybych z vlastní zlušenosti neveděla, že se taková věc může stát, myslela bych si, že jde o skvělou fikci. Ale jen fikci. Proto jsem místy nevěděla jestli se mám smát, brečet nebo praštit knihou zlostí o zem. Škoda jen, že se mi kniha nedostala pod ruku o něco dříve..

06.11.2016 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Četla jsem příběh několikrát a nikdy mě neomrzí, stejně tak jako Pýcha a předsudek nebo Deset polibků. Knihu vždy přečtu jedním dechem a jen doufám, že vše skončí, tak jak má.

27.10.2016 4 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Rok jsem měla knihu rozečtenou. Kdo ví proč, ale zaboha jsem se do příběhu nemohla dostat. Přemáhala jsem se a knihu přečetla nakonec "na silu". Nebýt prvního dílu, tento díl by letěl oknem..

11.08.2016 1 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Čekala jsem slečnu v nesnázích..což mi bylo proti srsti, ale jsem moc ráda, že jsem se tak spletla! Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Konečně tu byl i příběh o ženě, která hned nepadne k nohám prvnímu krasavci, který se mihne kolem. Ale je tu menší zmatek..alespoň pro mě. Jde o to "Překročení". V knize se objevují jména a názvy, která jsou z našeho reálného světa. Což mě nesmírně mátlo a nechápala jsem souvislost, jak to souvisí s tímto příběhem, a bohužel jsem se to nedozvěděla. Tak snad v dalším díle..kterého se nemůžu dočkat :)

05.08.2016 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak trochu se mi splnil sen. Přála jsem si, abych mohla být svědkem vývoje hrdinky, či hrdiny, za strašlivých událostí. Vidět jak se promněnuje a formuje její/jeho osobnost. Tento příběh to dokázal. Nedokázala jsem knihu ani číst na "jeden zátah". Naopak jsem ji musela číst pomalu a pozvolna, protože to, co se dělo v knize se skutečně dělo, a bohužel i děje.. Vše tak blízká minulost, až je to strašlivé. Nechápala jsem jak někdo mohl zemřít za chůze, jen tak, že mu došla energie, jeho život prostě vyprchal. Trochu jsem za to i ráda, protože kdybych takovou věc chápala a rozuměla jí, znamenalo by to, že jsem si tím vším prošla. Některé části knihy mi přišly jako laciné porno..ale tak dobře, nebylo toho tolik. A pak je tu Tánina láska k Šurovi. Upřímně mi přišla jako fanatická milovnice. Bezohledně si šla za svým, přesvědčená, že jedná správně, že jen ona má pravdu, absolutní. Jako Sověti.

05.08.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Bezpochyby je to zajímavý příběh, originální, nápaditý. Nevím ale jestli je to mnou nebo to knihou, ale nijak jsem se nedokázala sžít s příběhem. Jak to popsat.. Příběh mě nepřesvědčil, že JE. Viděla jsem v něm trhliny, otázníky, mezery..a příliš mnoho potu.. Nejhorší pro mě bylo, když přišla chvíle, na kterou jsem od začátku čekala.. Přišla jsem si jako kostka ledu v mrazáku. Ani náznak emocí..výbuchu radosti, žalu..nic. Měla jsem pocit maximálního odstupu od knihy, jako by to snad byla studie, kterou mám prozkoumat a následně vyhodnotit závěr. Nicméně se mi nápad na příběh opravdu líbí.

05.02.2016 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Sama pořádně netuším, jak knihu ohodnotit. Na jednu stranu jsem ji přečetla jedním dechem, nemohla se od ní odtrhnout. Přišla jsem si jako Alenka v říši divů..zničehonic jsem byla vtažena do kouzelného příběhu a byla jsem ohromena. Na stranu druhou mám v zásobě otazníky. Proč maminka najala mladého Brada? Proč neřekla Brett pravdu hned po JEHO smrti? Jak mohla vědět, že to bude mít holčičku? ..to nemohla vědět ksakru.. Splnila zbylé podmínky seznamu? Jak nemohla poznat jeho věk po hlase v telefonu? Proč ta podmínka o bydlení v domě? A hlavně. Proč nedala staršímu bratru pěstí?!

28.01.2016 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Chtěla jsem si přečíst jen jednu kapitolu, abych se dala do správné nálady..kniha mě ovšem pohltila natolik, že jsem ji přečetla jedním dechem, a při posledních stránkách jsem ani nespala. Jak bych mohla spát, když mi běhá mráz po zádech při každé třetí stránce. A ani předtím to nebylo o moc snadnější. Nejedla jsem, nehnula jsem se.. Stejně i tak žiju v obavě, že Matthew zůstane po několika letech Dianina života sám. Mají spolu být navždy, ne dokud nás smrt nerozdělí. Jejich příběh tímto skončil a ve mně něco také. Škoda.. Přála bych si víc dílů, více příběhu a událostí.. Jak to s nimi dopadne? Jaké budou jejich děti? A co jejich budoucnost? A co Gallowglass? Ráda bych znala jejich osudy. A co Kniha života?! Proč ji sestavili přímo z bytostí?

28.12.2015 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Až po delší době jsem se začetla do druhého dílu této série, takže jsem se nedivila, když byl Travis kvůli Abby naprosto zmaten, na dně nebo na konci svých sil. Ovšem stejně tak jako první díl se mi i tento dostal pod kůži, a jeho pohled na věc mě naprosto uchvátil, stejně tak jako Abbyin.

01.07.2015 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kouzelný příběh, který nepotřebuje žádnou magii z fantazijního světa, protože ji má už v sobě. Pro mě osobně jsou to tři K..ne jen Krásná Katastrofa..ale hlavně Kouzelná Krásná Katastrofa. Hrdinka je skutečně hrdinka, žádná labilní slepice. Hrdina je hrdina tím, že to není jen tak ledajaký holkař, který čeká..nevědomky..na svou zachránkyni. Překvapení, napětí, drama, romantika.

01.07.2015

Prorok Prorok Amanda Stevens

I přes konec v jaký jsem doufala tomu stále chyběla šťáva. Začátek se táhl jako hlemýžď a kolovrátek o známých faktech mě začal unavovat, až uspávat. Pořádné grády to dostalo bohužel až skoro ke konci, a to jen v pár případech, ale i tak se mě napětí drželo. Proto pro mě napořád zůstane číslem jedna první díl, i když si Amelie s Devlinem nebyli tak blízcí jako tady, kouzlo to nepostrádá.

14.02.2015 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

I když byl pro mě příběh mnohem děsivější, jako by tím ztrácel na napětí. Děj už jsem tak nehltala, jako u prvního dílu. Nejspíš to bude i tím, že se Devlin vytratil..

14.02.2015 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Napětím jsem ani nedutala, několikrát vyděšeně vyjekla anebo okamžitě zavřela knihu, aby na mě něco nevyskočilo..ať už duch nebo pavouk, které bytostně nenávidím. Co jiného na to říct, než že mě kniha naprosto vtáhla do děje tak, že jsem se lekla při zakašlání, které jsem uslyšela. Jen ten konec..vyděsil mě, a to opravdu. A nejen proto musím přečíst další díl, abych došla svému pokoji.

11.02.2015 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Upřímně..knihu jsem nedočetla. Ne, že by byla snad nějak nezajímavá nebo špatná, brak. Jenže, mezi tou dobou, kterou jsem ji četla nečetla, se změnil můj zájem o tento druh žánru. Příběh je velmi zajímavý, dobrodružný a plný fantazie..tak snad jindy s ní budu hotova :)

10.02.2015 3 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

To, abych se u knihy začala křenit a následně vybuchla smíchy..to se mi dlouho nestalo (ani u sebevětšího braku..to spíš vytryskly slzy žalu). Můžu být jen ráda, že jsem knihu přečetla doma a ne venku..jinak by mě měli za šílence, málem za Jokera:D Můj pohled na věc se celkem změnil, smutná nálada zmizela a nahradil ji mírný klid, a snad i začínající nadhled. Jsem skutečně ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla. Jestli tedy někdo trpíte zklamáním z lásky a máte šílený smutek..větší, jak Helenka Vondráčková..DOPORUČUJI. Je to zaprvé levnější, jak návštěva psychologa..ne-li psychiatra..a hlavně zmizí depresivní deprese, a její místo vyplní smíření, naděje..a konečně se zasmějete, po dlooooooooouhé době:)

22.01.2015 4 z 5

Sylvestr Sylvestr Georgette Heyer

Kniha byla ukrutně nudná..některé řádky a stránky jsem rovnou přeskakovala. Kdyby nebyla aspoň trochu vtipná..nechtěla bych znát její osud.

21.01.2015 2 z 5