cat5 cat5 komentáře u knih

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Tak jsem se tedy konečně dala do čtení,na které jsem se velmi těšila a upřímně mě tedy autor začíná pěkně znechucovat těmi řečmi o křesťanech a Ježíšovi...Jako, rozumím tomu, že je věřící,ale tady bych se bez toho teda fakt obešla... hodnocení udělím po přečtení celé knihy,ale pokud si budu chtít přečíst o Ježíšovi, přečtu si bibli... :-/

12.06.2022

Stalker Stalker Lars Kepler

Čtivé, pěkný příběh, jen mi tam chyběla ta pomyslná "jiskra", abych dala plný počet. Malinko mě tam rušilo, že (SPOILER) se to cca v polovině vše točilo kolem Erika. Doufala jsem v jiný motiv. Každopádně to bylo mé první setkání s autorským duem, takže si úplný názor udělám až si přečtu nějaké další knihy.

12.08.2019 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Kniha, která mi zlomila srdce...

28.01.2019 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Nebylo to špatné, ale prostě mi nějak nejde dát plný počet...zřejmě mi nesedl rádoby záhadný styl psaní, který mě chvilkama dost iritoval. Konec na druhou stranu ale pěkně gradoval a celkové vzezření bylo dobré. Už se k tomu ale asi nikdy nevrátím. Spouštěč si u mě nezískal velké sympatie i když to není špatná kniha.

22.05.2018 3 z 5

První má myšlenka po přečtení zněla takto: "Čekala jsem to kouzelnější..." Nebylo to špatné, ale takové nemastné neslané...Já vlastně ani nevím, co k tomu poznamenat. Moc se mi ale líbilo, jak je kniha celkově udělaná, přebal, celkový vzhled, fotky,...Příběh mě celkem zklamal-dalo se z toho dle mého názoru vytřískat více..

30.04.2018 3 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Jsem ráda, že jsem přečetla i tento díl, ale upřímně mě moc neoslovil... Přišlo mi to jako hodně zbytečné pitvání a první polovina knihy mě vcelku nudila, protože čtenář vlastně už vše ví z prvního dílu a čte o postavách, které neví zase nic a celou "pátračku" prožívá znovu..a bez překvapení. Odborné řeči o DNA a genech byly sice zajímavé, ale záživnosti knihy moc nepomohly... A samotné zakončení na mě bylo až příliš přehnané.

21.02.2018 2 z 5

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Bez debaty 5*.

10.01.2018 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Dokonalé.

24.11.2017 5 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha z povinné četby. Četla se mi relativně dobře, akorát já tu feťáckou tématiku opravdu moc nemusím..

24.11.2017 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu stojí za to si přečíst. Už jen kvůli tomu povyku, co se kolem ní nadělá. Nebylo to špatné počtení, ale zřejmě se k ní už nevrátím.

24.11.2017 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

I přes tématiku mimozemšťanů, kterou opravdu nemusím, mě kniha opravdu bavila. Hvězdičku ubírám pouze za konec, který mě trochu zklamal.

13.11.2017 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Napínavé, nechutné, náročné a neskutečné psychologicky zajímavé. Ihned jsem sáhla pro pokračování. Výborný kus.

25.10.2017 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Pokaždé, když knihu někde vidím nebo o ní slyším, tak se mi zježí všechny chlupy na těle. To bylo utrpení z povinné četby a na Samsu zřejmě do smrti nezapomenu. Nechápu věhlas této knihy...opravdu ne.

23.05.2017 odpad!

Žhářka Žhářka Stephen King

Nebylo to úplně špatné, ale mezi mnou a Žhářkou prostě nepřeskočila ta pravá jiskra.

23.05.2017 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Plné hodnocení nedávám pouze kvůli několika pasážím, které se hrozně táhly. Jinak je příběh skvělý.

23.05.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Kvantová změť hadiček a těl" mě moc neuchvátila... Hlavně to bylo tím, že Augustus byl tak strašně, ale tak strašně přehnaně "romantický", že se tomu za mě nedalo věřit... Omlouvám se, ale tohle se nedá svést ani na tu rakovinu, která chce žít dál.

23.05.2017 2 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Dechberoucí, svižné, nechutné, zajímavé a mrazivé. Jediné,co bych k tomu měla za menší připomínku, by bylo to, že bych knihu přeci jen o něco natáhla. Jinde mi nicneříkající pasáže vadí, ale tady si je umím dobře představit. To se ale nedá brát jako výtka, protože kniha je bezvadná.

18.05.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Chtěla jsem si knihu přečíst už jen kvůli tomu kraválu, co kolem toho všichni nadělali, jinými slovy jsem chtěla zjistit, co na tom je tak velkolepého. Knihu jsem dočetla a popravně to stále nevím. Nečte se to špatně (když tedy nepočítám to neustálé nimrání se v nesmyslech), forma psaní taky není špatná, ale příběh je takový jalový.. Nevím, asi holt když odhadnete, kdo je vrah už v první polovině, tak je něco špatně. Je to takový čistý průměr..

03.03.2017 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Rychlé, napínavé, atraktivní prostředí. Jen mi Langdon už trochu irituje s tím, že je asi nesmrtelný. (Ale je to hlavní hrdina,tak co už no. Tak to prostě "musí" být).

21.02.2017 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Tolik odříkání a úsilí, co mě stálo knihu vůbec dočíst, si už dlouho nepamatuji... Děj by nebyl až tak špatný, ale v knize je tolik zbytečností, které brzdí celkové tempo, že jsem se musela nutit ke čtení a knihu jsem dočetla jen z povinnosti, protože nedočtené knihy nesnáším. Postavy mi nesedly, konec nepřekvapil a když si to teď tak shrnu kolem a kolem, tak by kniha mohla mít sotva polovinu a byla by stravitelnější a hlavně zas tak moc se tam toho neděje na to, aby kniha měla "5 kilo"...Zklamání.

23.11.2016 2 z 5