Méně je více

Většina z nás si uvědomuje, že se obklopujeme příliš mnoha věcmi. Doléhá na nás tíha našeho nepořádku a jsme unavení neustálým uklízením a organizováním. Méně je skutečně více Ačkoliv nadměrná spotřeba vede k větším domům, rychlejším autům, dokonalejším technologiím a zaplněným domovům, nikdy nepřináší štěstí. Spíše končí touhou mít ještě víc, což však přesměruje naše soustředění k věcem, kterých třeba nikdy nedosáhneme. Odvádí nás to od skutečného života, který si přejeme žít. Zažijte skutečný pocit štěstí, ne lpění na věcech Joshua Becker vám ve své knize Méně je více pomůže najít výhody v minimalistickém způsobu života a uvědomit si, jak vás všechny věci, které vlastníte, odvádí od následování vašich snů. Díky této knize budete schopni si vytvořit osobní a praktický přístup k organizaci domova a života, zažít potěšení ze štědrosti či poznat, proč nejlepším výsledkem úspornosti není čistý dům, nýbrž naplněný život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385551/big_mene-je-vice-QFB-385551.jpg 444
Dům a byt, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Anag

The More of Less, 2016

Kniha Méně je více

Nisshoku
20. listopadu

Knižka ma rozhodne nakopla a motivovala k ďalšiemu triedeniu vecí /nikdy nekončiace, a to tých vecí fakt nemám zas tak veľa :D/ , aj keď sa s myšlienkou minimalizmu už nejakú dobu potýkam a tak mnoho informácií nebolo pre mňa úplne novinkou. Čítala sa ľahko, ale po nejakej dobe mi začalo vadiť naťahovanie textu tými istými frázami a presvedčovaním, že minimalizmus je super. Áno, ja viem. Ale za polkou knihy to už fakt nemusíte čítať xyztý krát. Takže by som povedala že pán autor sa mohol inšpirovať minimalizmom aj pri písaní tejto knihy a nedávať také porcie omáčky okolo všetkého. Preto hodnotím na taký priemer 3*

Lenísek

Joshua Becker v knížce popisuje, jak se dostal k minimalismu a jak se minimalistou můžete stát i vy. Autor si stojí za tím, že čím méně věcí vlastníte, tím máte i mnohem míň starostí a můžete se věnovat dalším věcem, na které byste jinak neměli čas - dětem, koníčkům, sportování, turistice... A já s tím souhlasím.

Až díky knize Méně je více jsem si uvědomila, kolik mám doma zbytečností, které ve skutečnosti vůbec nepotřebuji. Během čtení jsem vyřadila plno knih, přetřídila dokumenty (smlouvy, faktury), rozdala/vyhodila různé serepetičky, na které se jen chytal prach, protřídila oblečení a nebudu vám lhát, cítila jsem se naprosto báječně.

Marně jsem v knížce pátrala po fotografiích pro inspiraci, které by holý text oživily. Hodně věcí se tam opakovalo a autor akorát jinými slovy psal stále dokola jednu a tu samou myšlenku - minimalizace vlastnictví je nejlepší cesta k maximalizaci života.

Mi--LADA

Moc dobrá a přitom dobře stravitelná knížka o tom, že lpění na věcech nás spíš zatěžuje než přináší radost. Já osobně si po velkém úklidu v šatníku apod. vždycky oddechnu a jak se tak říká, lépe a volněji se mi dýchá. Nejsem svázaná věcmi, všechno je přehlednější, zorganizovanější a cítím se osvobozená od nánosu toho nepotřebného. Méně věcí, méně starostí. Střídmost je vkusná krása. Chystáme se zrekonstruovat byt a pokusíme se i o jednodušší design.
Tahle knížka o filozofii, kterou s sebou nese minimalismus, patří asi mezi ty lepší po nejširší veřejnost, které byly na podobné téma napsány. Více sečtělým lidem to možná tolik nedá, já byla spokojená.

tazmania.e13

Pěkné čtení o minimalismu pro začátečníky :)

martineden

Kniha je inspirativní nejen po praktické stránce (i když po té trochu míň), ale hlavní je složka ideová. Ale v dobrém slova smyslu!

zde.rec
05.11.2020

Moje první kniha o minimalismus a jsem s ní naprosto spokojená.

Dandy1
10.06.2020

Pokud o minimalismu už něco víte, je tato kniha pro vás zbytečná.

AnitkaM
02.04.2020

Líbila se mi. Určitě stojí za přečtení.