cat5 cat5 komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Bohužel to nejhezčí na knížce je její vzhled... Jsem docela zklamaná.

26.04.2018 1 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Četlo se to samo, příběh byl zajímavý, ale od začátku jsem čekala, že se z Mayi na konci vybarví někdo úplně jiný a nebo že alespoň bude nějaký nečekaný zvrat nebo překvapení. Bohužel se nic z toho nestalo(i když se to tak tvářilo) a já jsem četla tak nějak s tím, že vím jak to dopadne. Trochu škoda, ale i tak jde o pěkný počin.4*

26.04.2018 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Zmizelá nasadila laťku hodně vysoko. Nicméně i Ostré předměty se moc povedly. Osobně mě trochu zklamal konec-opět se z mé strany žádný šok nekonal, ale kniha se četla naprosto skvěle, postavy vykreslené bravurně, délka tak akorát. 4*

26.04.2018 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Velice milá "jednohubka", u které jsem nemusela moc přemýšlet (velmi milá změna). Moc hezký příběh.

06.03.2018 4 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Jsem ráda, že jsem přečetla i tento díl, ale upřímně mě moc neoslovil... Přišlo mi to jako hodně zbytečné pitvání a první polovina knihy mě vcelku nudila, protože čtenář vlastně už vše ví z prvního dílu a čte o postavách, které neví zase nic a celou "pátračku" prožívá znovu..a bez překvapení. Odborné řeči o DNA a genech byly sice zajímavé, ale záživnosti knihy moc nepomohly... A samotné zakončení na mě bylo až příliš přehnané.

21.02.2018 2 z 5

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Bez debaty 5*.

10.01.2018 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kniha se četla sama, měla velmi dobré tempo, žádná hluchá místa. Musím ale poznamenat, že ji hodnotím s tím, že ji nesrovnávám s americkou filmovou adaptací, která se mi upřímně líbila více, protože tato kniha je prakticky úplně jiná, je to správný originál a jsem ráda, že jsem ji konečně mohla držet v ruce.

10.01.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Hoodně dobrá kniha. Velmi dobrý nápad, v podstatě úplně "obyčejný", ale to napětí bylo boží. Jen mě trochu nudily pasáže s manžílkem v pracovní krizi. Jinak super.

10.01.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh krysaře mám moc ráda.

Malé básně v próze Malé básně v próze Charles Baudelaire

Mistře smekám před Vámi.

24.11.2017 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Mistře smekám před Vámi.

Othello Othello William Shakespeare

Dokonalé.

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Taková pitomá, ale čtivá jednohubka pro náctileté.

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Taková pitomá, ale čtivá jednohubka pro náctileté.

Memento Memento Radek John

Kniha z povinné četby. Četla se mi relativně dobře, akorát já tu feťáckou tématiku opravdu moc nemusím..

24.11.2017 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu stojí za to si přečíst. Už jen kvůli tomu povyku, co se kolem ní nadělá. Nebylo to špatné počtení, ale zřejmě se k ní už nevrátím.

24.11.2017 3 z 5

Nádherný příběh, který budu jednou předčítat svým dětem.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Mistrovské dílo. Není třeba cokoliv dodávat. Chtěla bych to číst pořád a pořád dokola. Kéž by tak na to byl čas. Pro mě se jedná o skutečnost. Ať si říká kdo chce, co chce. Je to natolik dokonalé, že si Tolkien prostě vymyslet nemohl.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien