CarolC CarolC komentáře u knih

Nedostižní Nedostižní Alyson Noël

Vlastně takové pohodové čtení, i tak ale bylo plné akce a neslo trošku detektivní záběr. To mi ale vůbec nevadilo a příběh rovnou několika postav, co pocházejí ze stejného místa mě moc bavil. První seznámení s touto autorkou tedy hodnotím, jako moc příjemné. 4 hvězdičky proto, protože to sice bylo skvělé, ale nejsem si jistá, že se do toho pustím ještě někdy znovu - na to ten příběh zase tak rozvinutý nebyl.

09.10.2019 4 z 5

Cesta - Od punku ke svobodě Cesta - Od punku ke svobodě Lukáš Vincour

Hodně dobrá kniha. Krásně napsané, hrozně lehce se čte a vážně to utíká. Ne pokaždé souhlasím s nějakým autorovým názorem, ale i tak jsem si jeho názory ráda přečetla. Za mě člověk, který v hudbě opravdu něco dokázal a to jsem ho předtím neznala. Jen mě trošku mrzelo, že nějaké slovní spojení se často opakovaly, a tak to nebudilo dojem, že kniha prošla pořádnou korekturou. Tak či tak, i přes tyto chyby je můj požitek z knihy maximální :-).

25.09.2019 5 z 5

Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Thorsten Schatz

Rozhodně doporučuji všem, co mají Rammstein rádi. Kniha je opravdu plná zajímavých informací. Nejvíc mě asi osobně bavilo číst o těch úplných začátcích a z jakých rodin jednotliví členové pochází. Některé pasáže byly ovšem nudné, ale i tak kniha splnila účel a mé očekávání :-).

20.09.2019 4 z 5

Příběh se rozjíždí pomalu, ale o to silnější na konci je. Už dlouho jsem nečetla něco takového. Něco tak lehce napsaného, ale přitom obrovsky silného. Občas je k neuvěření, že to je psáno z pohledu 12 letého chlapce, ale čert to vem, protože se jedná o příběh, u kterého už teď vím, že v mém srdci zůstane dlouho. Příběh chlapce, co to v období svého dospívání nemá jednoduché, několik blízkých přátel ho opustí, rozpadne se mu rodina a on se dostává do šachového klubu, který tvoří uprchlíci z východního bloku nesoucí si v sobě své životní prohry, ale i tak si nadále ponechávají svůj optimismus a touhu žít.

31.08.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Velmi hezky napsáno. Jedná se opravdu o mytologii pro úplné začátěcňíky. Pohodové čtení, pokud se chcete něčemu novému přiučit a zároveň číst něco lehkého, co zvládnete i v MHD cestou z práce nebo pozdě večer :-)

04.08.2019 5 z 5

Obávám se, že jsem právě přečetla svou vůbec nejlepší knihu v žebříčku. Po dokonalém seriálu mi hned bylo jasné, že si musím přečíst i tohle. Nemám slov. Hrozně se obávám, že už nikdy nepotkám takovou knihu, co by byla od začátku do konce tak silná a ještě by v ní všechno bylo pravdivé a autentické. Mám otevřenou pusu ještě teď. Ano, občas se může zdát to vypravování zmatečné, protože autorka výpovědi vůbec neuhlazovala a jen rozhovory přepsala, ale právě proto z knihy tryská tolik emocí a nic není utopené. Silné téma a fascinující zároveň a my si to ani nedokážem představit, ani po té knize, jak život poznamenaný tímhle musí být. Fakt nemám slov. Bravo!

12.07.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Strašně moc jsem se těšila, až si knihu přečtu. Dlouho jsem se netěšila tak na knihu, jako právě na tohle a moje pocity jsou mdlé. Začátek mě bavil moc! King je výborný vypravěč, to už vím dávno, ale druhá polovina knihy těsně před koncem mě nebavila a hrozně se to vleklo. Konec byl zase super. Bohužel to není poprvé u Kinga, co se mi část knihy líbila moc a část, kdy bych knihu nejraději zavřela a už nikdy neotevřela. Je to škoda. Dávám lehký nadprůměr a to jen díky tomu, že King je prostě skvělej v popisu děje.

29.06.2019 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

O dívce Grace, která v knize vlastně pořádně nevystupuje. Na začátku se mi čtení táhlo a už jsem ani nedoufala, že by mě příběh mohl chytit. Nakonec se zadařilo a knihu jsem potom zhltla. Jedná se o citlivě napsaný příběh o vztazích a především naději, která umírá jako poslední. Až mi ho kolikrát bylo líto. Tou neúnavnou nadějí mi to často připomínalo Lásku za časů cholery.

03.04.2019 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Jsem unešená! Koupenou v e-booku jsem ji měla už dlouho a začala jsem ji číst snad jen proto, protože jsem nevěděla, co jiného. Když se Kellen začal dávat dohromady s Wavi byla jsem dosti skeptická, místy kritická a vlastně i znechucená, protože jsem si vzpomněla na Lolitu, kterou jsem četla před lety. Nakonec mě ale celý děj naprosto pohltil a já knihu nedokázala pořádně odložit. Těm dvoum jsem začala hrozně moc fandit. Dokonalé zpracování! Náhled na příběh z úhlů hned několika postav se sem nádherně hodil a vlastně celý děj byl tak propracovaný, že jsem se ani jednou nenachytala u toho, že by mě nějaká pasáž zrovna nebavila. Tohle je moje nová srdcovka!

13.03.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha, kterou jsem měla koupenou v e-booku už dlouho, ale cestu si ke mně našla až teď. Přečetla jsem ji ani ne za týden, což je u mě rekordní čas. Nezklamala. Moc se mi líbilo. Vyprávění z úhlů různých postav se mi moc líbilo. Rozmluva s Bohem byla spíš zbytečná, ale autorce to odpouštím, protože jinak to bylo naprosto dokonalé a promyšlené. Malka mě na konci zklamala. Iny mi bylo hrozně líto a Alici se asi nebylo čemu divit.

24.02.2019 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Když jsem knihu poprvé otvírala, moc jsem nevěděla co čekat a celkem si byla jistá, že vyprávění nějakého samotáře o vlcích mě bavit nebude. Od začtku až do samého konce to je ale drama, kdy se několikrát změní to hlavní, a tak to furt člověka nutí číst. 300 stran jsem přečetla během pouhých tří dnů, což je u mě opravdu výkon. Většinou mám 300 stran cca na měsíc. Musím ale srazit jednu hvězdičku, protože samotné vyprávění Luka o vlcích mě nebavilo. Zbytek knihy je ale naprosto perfektní.

19.02.2019 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Další kniha od Murakamiho, kterou jsem četla. Stejně jako u Kafky, tak i tady mám rozporuplné pocity a asi jeho tvorbě prostě nerozumím. Hrozná nuda. Dvě hvezdičky dávám jen díky úplně poslední povídce v knize, která se mi opravdu líbila (Medovníky). Jinak ale za mě opět zklamání.

06.02.2019 2 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Mám z toho dost smíšené pocity. Prakticky nevím, jak se ke knize vyjádřit, ale pozitvní to asi nebude. Hrozně mi vadil, ten jazyk, kterým to je psaný. Zápletka mi vlastně přišla nudná. Bavila mě akorát druhá část, která se odehrávala ve vězení a v léčebně. Celé mi to přišlo těžko uvěřitelné. Dvě hvězdičky dávám právě za tu pasáž ve vězení, která byla celá čtivě vylíčená.

15.01.2019 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Na knihu jsem se chystala hodně, hodně dlouho a konečně na ni přišla řada. Nezklamala. Ani podle anotace jsem nevěděla, co od ní čekat, ale nakonec jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Takhle rychle s pocitem, že se nedokážu od příběhu odtrhnout moc často nečtu. Klobouk dolů, jak si autorka dokázala poradit s postavou babičky, tak, aby byla věrohodná. Další plusové body uděluju za Bárku, která si mě získala hned na prvních stránkách a já se v ní často viděla. Moc se mi i líbilo znázornění nebe a pekla. Trošku mě mrzí ten konec, přišel mi najednou moc uspěchaný.

29.12.2018 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Mám z toho dost zvláštní pocity. Prala jsem se s ní přes dva měsíce a od začátku dokonce to byl docela boj. Přišlo mi, že díky oboum příběhům byly oba nedostatečně rozvinuté. Nadpřirozeno snesu jen u Kinga a Harryho Pottera. Tady mi to nesedlo. Mrzí mě to, protože Norské dřevo jsem si zamilovala moc!

23.12.2018 3 z 5

O lásce O lásce Osho

Na knihu jsem se třásla už několik měsíců a můsím říct, že v mnoha věcech mi otevřela oči. S něčím jsem sice nesouhlasila, ale i tak mi moc pomohla! Myslím, že po ní jednou sáhnu znovu! Určitě doporučuji, všem, kteří se snaží přijít na to, co je to láska :-)

31.08.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Bála jsem se, že knihu Muž jménem Ove to nepřekoná. Asi ji to ani nepřekonalo, ale tak se po dlouhé době jednalo o úžasné čtení a místy dost dojemné. Opět tam jsou úžasně vykreslené charaktery postav a opět tam je to, že člověka nelze soudit na první pohled. Backman tohle prostě umí. Je to po dlouhé době zase opět jedna z knížek, kterou si budu chtít jednou otevřít znovu.

06.08.2018 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Myslela jsem si, že jak znám Kinga, budu mít knihu přečtenou hned. Nakonec jsem se s ní trápila dva měsíce. Námět jako takový se mi fakt líbil a přišel mi geniální, ale u spousty pasáží jsem se musela nutit číct. Někde jsem se i dost ztrácela...

25.06.2018 2 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Nejdřív jsem se nedokázala vžít do děje, dělalo mi problém, že je příběh vyprávěný hned třemi osobami. nakonec si mě ale zíksla a já nedokázala odložit knihu, jelikož jsem byla hrozně zvědavá, jak to celé dopadne!

21.04.2018 4 z 5

Projezte se k novému tělu (Aneb hladovění nikam nevede) Projezte se k novému tělu (Aneb hladovění nikam nevede) Pavel Walek

Další dobře napsaná kniha o stravování. Stejně jako prvotina, tak i tahle je velmi jednoduše napsaná, takže člověk všemu hned rozumí a nemusí se zbytečně vrácet, protože se v tom ztrácí. Určitá témata se tady opakují z první knihy, ale opakování je matka moudrosti. Doporučuji všem, kteří chtějí zhubnout, ale potřebují si to ještě srovnat v hlavě.

31.03.2018 5 z 5