Cesta - Od punku ke svobodě

Cesta - Od punku ke svobodě

Jak to vypadá, když se punkový bubeník rozhodne nepít, nekouřit a nedrogovat? Lukáš Vincour napsal autobiografickou knihu o tak trochu netradiční cestě člena několika úspěšných hudebních skupin. Nahlédnete do zákulisí kapel, se kterými se vypracoval od prvních koncertů ve sklepech a garážích až po vyprodané kluby po celé Evropě. Na své cestě prošel vývojem, ve kterém se oprostil od nepsaných pravidel subkultury a došel tak k osobní svobodě. A nebojí se o tom otevřeně mluvit ve své prvotině, kde bez obalu popisuje postoj k veganství, punku a svobodě. Jeho životní filozofie a osobní přiznání vás prostě nejen donutí k zamyšlení, ale inspiruje vás k přehodnocení ustálených vzorců ve společnosti. Stal se vzorem i pro děti na základních školách, kde je motivuje k nalezení svého potenciálu. Jeho bezmezná touha plnit si sny ho dovedla až k tomu, že se jednoho dne rozhodl napsat, a vlastními silami vydat tuto knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323887/cesta-od-punku-ke-svobode-JJ2-323887.jpg 4.555
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, vlastním nákladem

Ruzaaa
10.10.2017

Kniha mě opravdu mile překvapila a to obě poloviny. Věděla jsem, že Lukáš prostřídal několik kapel, ale že jich bylo tolik, to jsem opravdu netušila. Líbilo se mi proniknout do "soukromí" Pipes & Pints, jelikož se jedná o jednu z mých celkem oblíbených kapel. Líbí se mi, že je Lukáš skromný kluk, který má svůj názor na svět a život a nenechá se táhnout jinými vlivy společnosti a to všechno je schopen čtivou formou předat dál v knize a zároveň i osobně formou setkávání např. ve školách. Ač jsem masožrout, jeho pohled na veganství a straight edge celkově se mi zamlouvá, nikomu nic necpe, jen vysvětluje a to je fajn!

OndřejMergl
01.05.2017

O autorovi knihy jsem nikdy neslyšel, stejně jako se neorientuji ve světě punku. Na knize mě nudila první polovina, kdy autor biograficky popisuje mně neznámé kapely, které vystřídal. Naproti tomu se mi líbila druhá polovina, osvětlení životní filozofie, proč je autor veganem, nepije alkohol, apod. Byť jsem absolutně mimo cílovou punk skupinu, líbí se mi způsob, kterým mi kniha ukázala, že ne všichni ti potetovaní hromotluci s číry žijí v nenávisti, ba naopak, že celá řada z nich proti takovým nešvarům společnosti aktivně vystupuje.

magnolia
27.01.2017

Knížka mě, jak to často bývá, zaujala obálkou a zdejší dva komentáře mě navnadily. Měla jsem mylnou představu, že půjde o někoho, kdo opustil "ten hrozný punk" a nyní žije jinak, lépe. To jsem ale neznala blíže autora knížky, takže jsem četla a dozvídala se mnoho nového, tedy pro mne, punkem nezasaženou ženu. Před dočtením knihy, jsem si pustila dokument Kmeny, ve kterém LV vystupuje (tím více ho obdivuji, že je jaký je), podívala se na nějaká videa a poslechla několik skladeb. A potom knížku dočetla, překvapená tím, jak zajímavý mladý člověk ji napsal. Knížka má písmenka jako ze starého psacího stroje, obrázky skoro dětské, je taková vlastnoruční, ale na tom nesejde, naopak je to tak správně. Je psaná s takovou upřímnou silou, nejen o hudbě, ale o mnoha jiných věcech, které jsou důležité pro všechny přemýšlející lidi jakéhokoli věku. Přeji knížce hodně, nejen mladých, čtenářů a Vincovi, ať mu to štěstí na cestě vydrží.

PijuRum
15.01.2017

Knihu jsem si koupil jelikož Vincův život mě začal zajímat už chvíli předtím, hlavně jsem se díky němu dostal k vegetariánství. Strašně pěkně se kniha čte, člověk se dozví i dost zajímavostí o tom jak to chodí s životem a koncertama v jiných zemích. A je super (nebo aspoň já z toho mám ten pocit) že Vinca nikomu nic nenutí - co se týče jeho stylu života:) Kdo chce, toho to osloví i bez nucení. Jen škoda že je kniha krátká, ikdyž nevím, možná právě proto se tak dobře čte :D

Kulhavá
20.12.2016

Kniha zakoupena jako dárek mladšímu bráškovi, jen jsem do knihy nahlédla a nemohla se odtrhnout. Velmi dobře se čte,ideální čtení pro všechny kdo hledají svou vlastní cestu.

Lukáš Vincour

Lukáš Vincour