Cesta - Od punku ke svobodě

Jak to vypadá, když se punkový bubeník rozhodne nepít, nekouřit a nedrogovat? Lukáš Vincour napsal autobiografickou knihu o tak trochu netradiční cestě člena několika úspěšných hudebních skupin. Nahlédnete do zákulisí kapel, se kterými se vypracoval od prvních koncertů ve sklepech a garážích až po vyprodané kluby po celé Evropě. Na své cestě prošel vývojem, ve kterém se oprostil od nepsaných pravidel subkultury a došel tak k osobní svobodě. A nebojí se o tom otevřeně mluvit ve své prvotině, kde bez obalu popisuje postoj k veganství, punku a svobodě. Jeho životní filozofie a osobní přiznání vás prostě nejen donutí k zamyšlení, ale inspiruje vás k přehodnocení ustálených vzorců ve společnosti. Stal se vzorem i pro děti na základních školách, kde je motivuje k nalezení svého potenciálu. Jeho bezmezná touha plnit si sny ho dovedla až k tomu, že se jednoho dne rozhodl napsat, a vlastními silami vydat tuto knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323887/cesta-od-punku-ke-svobode-JJ2-323887.jpg 4.473
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Cesta - Od punku ke svobodě

vendula5352
16.11.2020

Knížka pro mě postrádala potřebnou hloubku, která by ji odlišila od podobných příběhů, což by mohlo pomoct k vypíchnutí myšlenek nebo spíš otázek, které s jejím názvem a obsahem souvisí. Což je škoda, protože Lukáš dělá spoustu zajímavých věcí, které mohou být inspirativní; bezvadný je třeba projekt práce s mládeží, který si jistě zaslouží podrobnější pozornost než historie P&P :) Asi taky záleží na tom, kdo je jejím adresátem a s jakými informacemi (už) pracuje. Název mě nadchl, ale nadšení postupně opadalo, i když místy se koncentrace vracela, a to tam, kde zaznívaly myšlenky o svobodě a hodnotách, na které Lukáš mířil, nicméně bohužel jen povrchově. Ale i přesto jsem to slupla na jeden zátah a palec hore za odvahu jít s kůží na trh!

mirka0586
12.11.2020

Knihu jsem dostala a je moc pěkně napsaná...

Eile-en
14.07.2020

Opravda úžasná kniha! Hodně inspirativní.

CarolC
25.09.2019

Hodně dobrá kniha. Krásně napsané, hrozně lehce se čte a vážně to utíká. Ne pokaždé souhlasím s nějakým autorovým názorem, ale i tak jsem si jeho názory ráda přečetla. Za mě člověk, který v hudbě opravdu něco dokázal a to jsem ho předtím neznala. Jen mě trošku mrzelo, že nějaké slovní spojení se často opakovaly, a tak to nebudilo dojem, že kniha prošla pořádnou korekturou. Tak či tak, i přes tyto chyby je můj požitek z knihy maximální :-).

tereka
15.03.2019

Super knížka, doporučuji všem, nejen punkačům!

whack
12.03.2019

Najviac ma zaujala história kapiel FreeXtown a Invaze X – tieto kapely mali ten taký radikálny nádych, aký som svojho času vyhľadával. Aj kapely Thalidomide a Hanba som si občas pustil. Ostatné kapely, ktoré sa v knihe spomínajú, nikdy neboli to, čo by som vyhľadával, a nedozvieme sa o nich to, aký zastávali postoj k vegánstvu a k sXe, čo je škoda. Ide o autobiografiu, ktorá je písaná jednoduchou formou jazyka. To ale nemyslím ako mínus, lebo aspoň uvádzané pojmy pochopí každý, kto o punk ani nezakopol. Myslím to tak, ako že žiadna filozofia do hĺbky, alebo podrobné rozoberanie ideológie. Nechápem, ako popri tomto všetkom hudobnom vyťažení sa dokáže Lukáš stíhať venovať (a v takej miere) aktivitám pre zvieratá (The Save Movement ČR, Anonymous For the Voiceless, z.s. Zvířata nejíme a pod.), tieto bohužiaľ (a z neznámych dôvodov) v knihe ani nespomína.

zweyka
02.12.2018

Nevím, zda mne více trápila mizerná slovní zásoba, šablonovitá struktura kapitol nebo autorova chabá práce se zdroji (aneb citace z wikipedie). Nebudu hodnotit sdělení nebo myšlenku knihy - nebo spíše jejich absenci - protože asi jsou lidé, kteří si příjdou na své. V textu se ale opakují slova i celé věty, nekdy má člověk pocit, že snad i odstavce. Navíc je plný stylistických chyb. Výsledkem je tak naneštěstí elaborát na úrovni práce studenta střední školy. Já se jen nedokáži přestat divit, že má kniha tolik pozitivních hodnocení.

MartinaMartina
30.10.2018

Od strany 3 mě nemizí úsměv na tváři. Kniha se čte lehce, nenudí, ba naopak.Díky i za vysvětlivky neznámých pojmů.