Cesta - Od punku ke svobodě

od:


KoupitKoupit eknihu

Jak to vypadá, když se punkový bubeník rozhodne nepít, nekouřit a nedrogovat? Lukáš Vincour napsal autobiografickou knihu o tak trochu netradiční cestě člena několika úspěšných hudebních skupin. Nahlédnete do zákulisí kapel, se kterými se vypracoval od prvních koncertů ve sklepech a garážích až po vyprodané kluby po celé Evropě. Na své cestě prošel vývojem, ve kterém se oprostil od nepsaných pravidel subkultury a došel tak k osobní svobodě. A nebojí se o tom otevřeně mluvit ve své prvotině, kde bez obalu popisuje postoj k veganství, punku a svobodě. Jeho životní filozofie a osobní přiznání vás prostě nejen donutí k zamyšlení, ale inspiruje vás k přehodnocení ustálených vzorců ve společnosti. Stal se vzorem i pro děti na základních školách, kde je motivuje k nalezení svého potenciálu. Jeho bezmezná touha plnit si sny ho dovedla až k tomu, že se jednoho dne rozhodl napsat, a vlastními silami vydat tuto knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323887/cesta-od-punku-ke-svobode-JJ2-323887.jpg 4.362
Žánr:
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, vlastním nákladem
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
zweyka
02. prosince

Nevím, zda mne více trápila mizerná slovní zásoba, šablonovitá struktura kapitol nebo autorova chabá práce se zdroji (aneb citace z wikipedie). Nebudu hodnotit sdělení nebo myšlenku knihy - nebo spíše jejich absenci - protože asi jsou lidé, kteří si příjdou na své. V textu se ale opakují slova i celé věty, nekdy má člověk pocit, že snad i odstavce. Navíc je plný stylistických chyb. Výsledkem je tak naneštěstí elaborát na úrovni práce studenta střední školy. Já se jen nedokáži přestat divit, že má kniha tolik pozitivních hodnocení.

MartinaMartina
30. října

Od strany 3 mě nemizí úsměv na tváři. Kniha se čte lehce, nenudí, ba naopak.Díky i za vysvětlivky neznámých pojmů.

kavu
22. září

Zajímavá životní cesta jednoho kluka, zajímavější asi pro ty, kteří se v punku orientují. Oceňuji jeho vztah ke zvířatům, to byl také důvod, proč jsem knížku četla.

Ruzaaa
10.10.2017

Kniha mě opravdu mile překvapila a to obě poloviny. Věděla jsem, že Lukáš prostřídal několik kapel, ale že jich bylo tolik, to jsem opravdu netušila. Líbilo se mi proniknout do "soukromí" Pipes & Pints, jelikož se jedná o jednu z mých celkem oblíbených kapel. Líbí se mi, že je Lukáš skromný kluk, který má svůj názor na svět a život a nenechá se táhnout jinými vlivy společnosti a to všechno je schopen čtivou formou předat dál v knize a zároveň i osobně formou setkávání např. ve školách. Ač jsem masožrout, jeho pohled na veganství a straight edge celkově se mi zamlouvá, nikomu nic necpe, jen vysvětluje a to je fajn!

OndřejMergl
01.05.2017

O autorovi knihy jsem nikdy neslyšel, stejně jako se neorientuji ve světě punku. Na knize mě nudila první polovina, kdy autor biograficky popisuje mně neznámé kapely, které vystřídal. Naproti tomu se mi líbila druhá polovina, osvětlení životní filozofie, proč je autor veganem, nepije alkohol, apod. Byť jsem absolutně mimo cílovou punk skupinu, líbí se mi způsob, kterým mi kniha ukázala, že ne všichni ti potetovaní hromotluci s číry žijí v nenávisti, ba naopak, že celá řada z nich proti takovým nešvarům společnosti aktivně vystupuje.

magnolia
27.01.2017

Knížka mě, jak to často bývá, zaujala obálkou a zdejší dva komentáře mě navnadily. Měla jsem mylnou představu, že půjde o někoho, kdo opustil "ten hrozný punk" a nyní žije jinak, lépe. To jsem ale neznala blíže autora knížky, takže jsem četla a dozvídala se mnoho nového, tedy pro mne, punkem nezasaženou ženu. Před dočtením knihy, jsem si pustila dokument Kmeny, ve kterém LV vystupuje (tím více ho obdivuji, že je jaký je), podívala se na nějaká videa a poslechla několik skladeb. A potom knížku dočetla, překvapená tím, jak zajímavý mladý člověk ji napsal. Knížka má písmenka jako ze starého psacího stroje, obrázky skoro dětské, je taková vlastnoruční, ale na tom nesejde, naopak je to tak správně. Je psaná s takovou upřímnou silou, nejen o hudbě, ale o mnoha jiných věcech, které jsou důležité pro všechny přemýšlející lidi jakéhokoli věku. Přeji knížce hodně, nejen mladých, čtenářů a Vincovi, ať mu to štěstí na cestě vydrží.

PijuRum
15.01.2017

Knihu jsem si koupil jelikož Vincův život mě začal zajímat už chvíli předtím, hlavně jsem se díky němu dostal k vegetariánství. Strašně pěkně se kniha čte, člověk se dozví i dost zajímavostí o tom jak to chodí s životem a koncertama v jiných zemích. A je super (nebo aspoň já z toho mám ten pocit) že Vinca nikomu nic nenutí - co se týče jeho stylu života:) Kdo chce, toho to osloví i bez nucení. Jen škoda že je kniha krátká, ikdyž nevím, možná právě proto se tak dobře čte :D

Kulhavá
20.12.2016

Kniha zakoupena jako dárek mladšímu bráškovi, jen jsem do knihy nahlédla a nemohla se odtrhnout. Velmi dobře se čte,ideální čtení pro všechny kdo hledají svou vlastní cestu.

Štítky

punk

Autor a jeho další knihy

Lukáš Vincour

Lukáš Vincour
česká, 1984

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených74x
v Čtenářské výzvě11x
v Doporučených4x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst31x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x