Burnettka Burnettka komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně teda přišla knížka celkem o ničem. Nevím jeslti jsem jí nepochopila, nebo jsem asi náročnej čtenář (což si nemyslím), ale příběh nějaké ženy na pár stránek a pak další příběh a další.. nevím no ..myslím, že tohle by mohl defakto napsat každý.. :) asi jako oddychovka dobrý, ale nějaký čtenářský požitek sem z toho tedy neměla. Na to jak je kniha propagována, tak teda zklamání :(

22.09.2020

Papírová města Papírová města John Green

Knihu jsem nedočetla. Přečetla jsem prvních asi 80 stran a absolutně mě kniha nechytla. Asi to bude tím, že je kniha mířená na jinou věkovou kategorii. Takže jí rozhodně nechci odsoudit, ale mě tedy nenadchla.

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Přijde mi, že kniha Lístky ve větru je už jiná než Květy z půdy. Ztratila to tajemno a kouzlo, které předchozí kniha měla. Je pravda, že kniha je čtivá a napínavá, ale už mě tolik neuspokojila, jako předchozí. Konec mi přišel trošku rychlý a strašně "splácaný". I tak se ovšem těším na další díly. Jinak pro ty co tu píšou, že je hlavní hrdinka štvala: Ano mě také:), ale po tom co si prožila není divu, že byla takto nerozumná a zmatená.

18.10.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Opravdu čtivé, nemohla jsem se odpoutat, ale konec mi už přišel trošku přeplácaný. Jinak kniha dopadla, tak jak jsem chtěla.. takže spokojenost:)

22.08.2013 3 z 5

Nemůžu říct, že bych se od knihy neodtrhla. Spíše byla chvílemi tak silná, že jsem ji musela odložit. Jsou ve mně rozporuplné pocity.. Kniha skvělá o tom žádná, jen jsem neměla tu potřebu ji neustále číst. Ovšem když jsem se začetla, tak jsem četla jak zběsilá. Tato autorka je super.. nejen že skvěle píše, ale obdivuji ji jako člověka.

12.11.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na doporučení jsem si knihu přečetla a .... jsem hrozně zklamaná. Děj o ničem a předvídatelný. Sex, brečím a on přijede, sex, brečím a on nasedne do vrtulníku a přijede a takto stále dokola. Jediné proč bych si druhou knihu přečetla, tak kvůli postavě Christiana a jeho životnímu příběhu. Proč dávám tolik hvězd? Jenom kvůli čtivosti, když se začtete, tak čtete. A další zklamání? Najděte 10 rozdílů mezi Christianem a Edwardem Cullenem. Možná je ani nenajdete.. V mnoha ohledech strašně podobné stmívání.

04.02.2013 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Mám ráda klasiku. U maturity mi četba vůbec nevadila, ale tato kniha mi nesedla.

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Knihu jsem přečetla, ale nějak ve mně nic nezanechala. Zkusím přečíst znovu, třeba to bude jiné :)

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Já jsem se do knihy musela nutit.. Těžce nutit a po asi 100 stránkách, už jsem se nedonutila a knihu poslala dál. Škoda.. druhá půlka prý stojí za to, ale opravdu jsem se tam prokousat nedokázala.

22.09.2020 2 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Sice jsem knihu četla na dvakrát.. ale ve finále mě kniha bavila. Není to přímo kniha od které bych se nemohla odtrhnout, ale když už jsem se začetla, tak čas utíkal rychle.

05.03.2018 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Začátek knihy mě nikterak nezaujal, později jsem se ale ve vlaku začetla a už jsem se nemohla odtrhnout. Annu jsem v některých případech chápala, v některých ne. Celkem odstrašující případ do budoucna :)

07.07.2017 3 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Tak teď už vůbec nevím, čemu věřit. :D Ale určitě přínosná kniha:)

28.04.2016 3 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Velmi zajímavá kniha. Nejvíce mě zajímal pohled dívky, která je zneužívána a při tom svého "zneuživatele" miluje. Místy mi kniha přišla vcelku zdlouhavá, ale i tak jsem ji četla jedním dechem.

26.06.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Mě kniha tolik nepohltila, jak tu většina píše. Přesto se kniha dobře četla a příběh byl zajímavý a k zamyšlení. 4 hvězdy dávám hlavně proto, že je to druhá kniha, která mne rozplakala a kvůli konci, který mne překvapil.

30.01.2014 4 z 5

Takzvané zlo Takzvané zlo Konrad Lorenz

Ze začátku mne zaujala, ke konci nudila.

12.12.2013 2 z 5

Jídlo léčí : převratná stravovací strategie boje proti nemoci od nachlazení po osteoporózu Jídlo léčí : převratná stravovací strategie boje proti nemoci od nachlazení po osteoporózu Susan Allen

Mě kniha baví. O stravu se zajímám a je psaná dobře. Každý si tam najde to co hledá a dozví se něco nového. Jen je těch směrů a názorů tolik, že už člověk pomalu neví čemu má věřit. Určitě to není kniha na přečtení na jeden zátah, ale k postupnému pročítání :)

22.09.2020 4 z 5

Nejjednodušší recepty Nejjednodušší recepty Tomáš Kosačík

Asi budu jedna z mála co jde proti proudu, ale mě tedy kuchařka neoslovila. Předchozí kuchařky od Tomáše mám doma a ráda do nich nahlédnu (dobře, ta první je také plná opravdu obyčejných receptů)
Od poslední kuchařky jsem ale čekala trochu víc, než recept např. kuře na paprice... Recepty mi přišly podobné, ne-li stejné jako v předchozích knihách.. Většina receptů mi připadala jako že je jen potřeba "zaplnit" stránky.. Ovšem ten kdo od Toma předchozí knihy nemá, tak ho může tato kniha určitě potěšit.

03.02.2020 1 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha je dobrá, některé názory jsou zajímavé, ale některé mi přijdou až přehnané. Každopádně některé informace jsou dost přínosné :)

09.01.2020 3 z 5

Hravé fit recepty Hravé fit recepty Barbora Svobodová

Bohužel spoustu speciálních přísad, které doma člověk nemá, pokud není nadšenec do "fit stravy". Pokud máte rádi protiny a různé takové dobroty, pak je pro Vás kuchařka ideální, pokud jste sportující člověk ,který se rád stravuje zdravěji, tak jsou asi lepší kuchařky. Bohužel

23.04.2019 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Krásná kniha. Pohltila mě a vtáhla do děje...

14.04.2018 5 z 5