Bublinka. Bublinka. komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Pěkně vymyšlený svět, strašně mě to bavilo, Gaiman nemůže obyčejnou věc popsat jedním obyčejným slovem, ale několika neobyčejnými. Naprosto mě tím dostal.
Jsem nadšená.

12.02.2018 5 z 5

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Zábavná kniha, aneb jak absurdity dovést do extrému a nastavené zrcadlo společnosti, kam až se můžeme dostat. Skvělá kniha, přitom trestuhodně k nesehnání.

05.01.2018 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Asi jednička byla zábavnější, ale kupodivu se mi lépe četl tento díl. Rozhodně se se Stopařovým průvodcem neloučím, ani když už vím i jaká je ta otázka Života, Vesmíru a vůbec. Těším se na další díly.

05.01.2018 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Ze začátku jsem s tím docela bojovala, první dva díly jsem přečetla o dost rychleji. Možná to bylo obdobím, kdy jsem je četla, možná to bylo tím, že jsem první poslouchala audio knihu- Těžko říct. Rozhodně nebylo to nijak převratné a asi jsem měla Bridget radši jako ztřeštěnou třicítku. Možná jsme se s Bridget s rozumem v koncích měli rozloučit, nebylo to už ani vtipné a něco tomu chybělo. Prostě "nenadchne, neurazí".

05.01.2018 2 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Asi mám fakt konečně autora, který je vážně moje krevní skupina. Četlo se to samo, opět mě to naprosto vtáhlo do děje a já se nemohla odtrhnout. Trochu chyběl humor, kterého byl plný zejména Spad, neměla jsem ani jeden hlasitý výbuch smíchu, jako v přechozích dílech, ale stejně mi kniha sedla a bavila mě. Konec byl překvapivý a trochu mě zamrzel, ale přeci jen "Jsem přece zasranej hrdina z Instanbulu!" Mrzí mě, že jsem se s touhle trilogií a Kotletovým postapokalyptickým světem musela rozloučit.

05.01.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Trochu jsem se bála srovnávání s Dívkou ve vlaku, kterou jsem tedy jen viděla a asi bych si ji ani už nepotřebovala přečíst, ale nakonec jsem se do toho pustila. Musím říct, že Amy je dokonalá mrcha. Ale geniální. Autorka si se čtenářem vážně pěkně pohrála, stejně jako Amy s Nickem.

29.12.2017 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Bezva čtení, sice mi déle trvalo, než jsem se zašetla, ale bylo to vtipné, zábavné a vůbec, doma si radši s Armageddonem nezkoušejte zahrávat.

20.11.2017 5 z 5

Vampýrská akademie: filmové vydání Vampýrská akademie: filmové vydání Richelle Mead

Nebylo to špatné, proč ne, když od toho člověk nečeká nic jiného než další upíří YA.

20.11.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nebyl pro mě problém zhltnout knihu za dvě odpoledne. Bylo to čtivé, napínavé, konalo se i nějaké překvapení, ale až tak silný dojem jsem si nakonec neodnesla.

20.11.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hodně zajímavý formát, Hartlovy knihy mám ráda. Začala jsem Jáchymem, ten mne bavil nakonec víc. Líbilo se mi, že jsem se nakonec dozvěděla pohled na stejné věci i z pohledu druhého sourozence a i o těch věcech, o kterých ten druhý neměl ani tušení. Víc mě bavila Jáchymova část, zajímalo by mě nakolik to ovlivnila volba toho, koho jsem četla jako první i když si myslím, že to byl vážně Jáchym, kdo mi byl bližší. Bohužel ze všech tří "Hartlovek" se zařadila na konec.

20.11.2017 4 z 5

Píseň pro Lyu Píseň pro Lyu George R. R. Martin

Z každé povídky dýchl svět, který byl opravdu promyšlený, během pár řádků/stránek ho autor i pěkně přiblížil, nechybělo ani politické pozadí a nakonec několik povídek vybízelo k zamyšlení, ty se mi paradoxně líbily nejméně. Každopádně žádná nebyla jako druhá, pokaždé přišel výrazný nový nápad nesrovnatelný s ničím jiným, ať už to byly mrtvoly se syntetickým mozkem, šílený technik (pořád jsem si říkala, že na tom, co píše nic šíleného není, a pak...) nebo i parazit Gríška (toho jsem se snažila si moc nepředstavovat). Co mi vážně nesedlo byl Hvězdný zápas, jednak jsem fyzikální antitalent a navíc jediný týmový sport, který uznávám je hokej a popis několika zápasů amerického fotbalu mne umořil. Nesedla mi ani ta všejímající láska na planetě Škí, ovšem její pojetí jinak bylo naprosto geniální.

20.11.2017 3 z 5

Tohle jsem si jako HP fanda celkem protrpěla. Štvaly mě postavy, z Rona udělali Hermionin přihlouplý ocásek, který sem tam přispěl něčím trapným mimo mísu. Draca Malfoye by jeden pomalu považoval za Harryho kámoše. Námět ovšem je dobrý, ale zpracování ve mně nechalo dojem zoficiálněné (ne moc povedené) fun fiction.

20.11.2017 1 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Docela dost čtivé, ale hlavní hrdinka v podstatě propolouvala událoostmi, které ji míjely. Chodila hledat svoje holčičky a přitom umírali lidé, kteří ji chtěli pomáhat a ona to přijímala se stoickou samozřejmostí. O velkém, za vlasy přitaženém, zombie finále ani nemluvím. Ale oddechovka dobrá.

20.11.2017 2 z 5

Líbila se mi, ne že ne. Nápad super, zpracování úžasné, fotografie tomu dodaly jen pomyslnou třešničku na dortu. Ale i přesto, že jsem spíše čtenář, než divák, víc se mi líbil film. A možná jenom proto, že Tim Burton je kouzelník.

20.11.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Já se zase tak strašně moc bavila! Čas strávený s plk. Michálkem jsem si rozhodně užila. Pan Kotleta se mi postaral o pěkných pár výbuchů smíchu a je fakt, že tenhle autor mi prostě sedí a můžu si dát Kotletu k snídani i k večeři :-D. Rozhodně už se nemůžu dočkat Rázové vlny!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Mám malinko rozporuplné pocity, knížka se četla sama, nemohla jsem se odtrhnout, ale po skvělé párty přišla ranní kocovina a tolik nadšená už nakonec nejsem. Nic to nemění na tom, že to je dobrá kniha, která stojí za přečtení, ale nemůžu dát plný počet.

18.09.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Hele mě to prostě bavilo. Chytilo a nepustilo a o to jde hlavně. Už se těším na další porci Kotlety :)

18.09.2017 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Konečně zase kniha, nad kterou jsem musela přemýšlet a vstřebat ji. Četla jsem ji na doporučení a nezklamala. Některé pasáže mě třeba nebavily, ale celkovému dojmu to nakonec neuškodilo. Kdybych měla sestavit vlastní seznam povinné četby, asi by to byla jedna z prvních knih, které bych zařadila. Válka, láska, sny, iluze - tolik silných témat... Asi nedokážu přesně vyjádřit všechny dojmy z knihy, ale hrozně se mi líbilo téma "generation gap" = "naše a jejich válka".
Úžasná kniha.

17.07.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

První pokus jsem udělala s audiknihou, to jsem jsem se nedostala skoro vůbec nikam, protože jsem u ní vždy usnula, tak jsem si po dlouhé době (dokonce i ve chvíli, kdy jsem se už dokopala i k první řadě seriálu koupila knihu a ponořila se do ní. V ději mě nemělo moc co překvapit, ale Byly detaily, které mi docvakly až díky knize, takže jsem místo "wow" měla několik "Jó ahá", což ovšem nic neubralo na dojmu. Kladně hodnotím jak propracovanost celého světa a historie, tak čtivost. Jediné, co by mohlo dělat problém je spousta jmen, ale nakonec jsem se zorientovala a samozřejmě mi v tom hodně pomohl seriál. Teď ovšem ságu odkládám, i když hrdiny opouštím s těžkým srdcem, ale knižní výzva je knižní výzva a tím později se budu s nimi muset loučit po přečtení zatím posledního dílu ... :D

20.04.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Hrozně moc milá knížka, plná lásky. Líbila se mi i vzhledově, četla jsem ji po částech, prokládala jsem si tím čtení jiných knih skoro celé léto.

10.10.2016 4 z 5