Neschopnost

Napínavý román z blízké budoucnosti, kdy celá Evropa bude pěkně spojená dokonalými zákony a neprůstřelnou ústavou, jejíž článek 13 199 říká: „Nikdo nesmí být omezen ve svém právu zastávat jakékoli pracovní místo, a důvodem odmítnutí nesmí být ani věk uchazeče, ani barva pleti, ani jeho názor či schopnosti.“ Ve spojené Evropě blízké budoucnosti totiž neschopnost neznamená možnost, s níž se musí počítat; neschopnost je tu povinná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2945/neschopnost-K1X-2945.jpg 4.4165
Literatura světová, Humor, Sci-fi
Vydáno, Argo

Incompetence, 2003

Kniha Neschopnost

Kexina

Nápad dobrý, ale to zpracování dost pokulhává. Prvních 10 stran jsem byla nadšená, po dalších 30 mě nadšení přešlo a po 70 stránkách jsem knihu vzdala nadobro.
Zkrátka, opakovaný vtip přestává být vtipem.

MM1979

Tak tuto knihu jsem sháněl dlouho - moc jsem se na ní těšil! Jako přečetl jsem jí, i jsem se asi 5x zasmál, ale čekal jsem více! Myslím, že je to nadhodnocené a za nejvtipnější knihu roku bych to neoznačil...

Govrid
26.10.2018

Tak přečteno, můžu říct, že tohle dílo je o mnoho lepší než Kolonie, i když některé části jsou popisované zdlouhavě a někdy až příliš, jinak co se týče bot, tak skvělý nápad.

DericCaster
29.08.2018

Boty z mrkvové usně :D No ale když člověk sleduje jak se vyvíjí EU, tak si říkám, jestli ona ta knížka není takl trochu vizionářská :D No doufejme, že ne. Jinak knížka je skvělá a bránice dostala zabrat.

Affares
20.08.2018

Humor, který je jiný, než jsme zvyklí. Tím ovšem nechci říct, že špatný. Celé to je šílená nadsázka ohledně náhledu na společnost, regulace a lidských dovednostech, postaveny do fáze "nezchopnosti", které jsou naopak velká přednost.
Zápletka byla dobrá, námět také, dal bych tři hvězdy ale myslím si, že kniha byla vyvedena kombinací faktorů a děje velmi dobře, takže dávám 4.
Hledáte odreagování, chcete se zasmát ale zároveň mít pěkný příběh? Potom vřele doporučuji.

Enies
17.05.2018

Jak píše postoran-CZ, autor opravdu měl nebývalý vhled do budoucnosti...Doba bot ze zeleniny je již možná za dveřmi, zatím z toho jsou jen talíře: https://youtu.be/Wxra-pK0ci8

postoran-CZ
17.05.2018

Nemuzu si pomoct, ale nektere situace mi pripadaji, ze se jiz deji. Takze ta blizka budoucnost, kterou Grant zminuje, se nam blizi mozna rychleji, nez si sam autor myslel. Btw: kniha byla napsana v r. 2003. Jde to rychle. :(

klaritkaa
18.04.2018

Zábavná, čtivá kniha, která poukazuje na hloupost lidí a (ne)funkčnost mocností.