bosorka78 bosorka78 komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Děkuji ti Edii, děkuji,že jsi mě připoměl co je v životě důležité. Rodina, přátelství, bez nich jsme opravdu nic. A pomoc druhým lidem ať jsou šťastnější. Krásná dojemná kniha,přečtená za víkend.

31.12.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moc hezký příběh,hned jsem se dívala na výlety do Švýcarska,ale dle cen zůstanu asi jen u knih

16.11.2022 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Moc pěkná oddychová kniha,dobře se čte. Zápletka sice čitelná ,ale zajímavá.

14.10.2022 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Krásná sonda do jedné rodiny.

02.01.2022 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha chvílemi úsměvná, chvílemi nabitá pěknými myšlenkami, ale hrdinka která se vyspí s každým téměř na potkání se mi už zas tak moc nelíbila. Ale třeba jen nevím jak to v dnešním světě chodí....

02.07.2020 2 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Krásná kniha z prostředí o jakém raději nechceme ani slyšet, ale i tam se odehrávají pozoruhodné životní příběhy, které se vám dostanou pod kůži jakmile si je přečtěte.

03.01.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Prvně jsem viděla film a zaujal mě na tolik že jsem věděla že si musím přečíst i knihu. Miluju knihy podle skutečné události a ještě když je v ní zahrnuto cestování je to pro mě blaho. Takže nemůžu jinak než dát plný počet.

31.08.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Do knihy jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Krásná sonda do života jedné rodiny a do myšlenek hlavních postav,kdy pochopíte proč se chovají jak se chovají. Hance jsem fandila,aby se dostala z dlouhé, táhnoucí deprese,aby pochopila,že život za to stojí a naštěstí to pochopila.

20.07.2019 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Dokonalost sama, tisíckrát jsem se v knize našla a zjistila jsem že nejsem jediný Marťaň na týhle planetě,paní spisovatelce velký dík

11.07.2019 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Velmi pěkný příběh,smutný a bolestný,ty hrůzy co se děly i po válce, je důležité si to připomínat a věřit že se to nikdy nebude opakovat.

10.05.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Když se jako žena cítíš nedoceněná a myslíš že se máš špatně tak si určitě přečti tuhle knihu. Už moje třetí kniha od autora,o Afghánistánu už vím díky tomu moc a jsem šťastná v naší zemi.

24.05.2018 3 z 5

Krásné, úsměvné pohlazení po duši

09.03.2018

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Smutek indiánů cítím ještě rok po přečtení,ctím jejich hrdost. Krásný příběh,Malý strom je zapsán v mém srdci.

16.04.2017 5 z 5

Pro mě je kniha tak jak je napsána dokonalá. Libilo se mi na ní vše, právě ty přiklady jsou velmi zajímavé a kdo cítí,že potřebuje nějakou pomoc ,ale přesně neví co mu je,je velkým přínosem. Mluvím za sebe, která celý život dýchám pusou. Celou dobu co jsem četla knihu jsem přešla na dýchání nosem. Ze začátku mě teda asi tři dny bolely dutiny,ale pak se to nějak vypilovalo a přešlo to. Hlavně musím říct, že jsem bývala daleko unavenější než ostatní a nechápala proč. Potřebovala jsem si to vyřešit a do toho přišla tahle kniha a únava je skoro pryč. Statisticky v naší rodině opravdu sedí,že kdo dýchá nosem má křivé zuby, zahleněný nos. Je to fakt zajímavý pohled na některé neduhy v našem tělem. Spíše je asi těžké přijmout,že by takhle jednoduchá věc vám nějak změnila život.

03.12.2022 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Příběh to velmi pěkný, úplně jiná romantika s moc pěkným koncem,ale já se přiznám že jsem přeskakovala kapitoly které mě až tak nezaujali protože byli moc zdlouhavé a to skákání v ději se taky asi moc nepovedlo. Ale zápletka ta se mi líbila moc.

03.01.2020 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Tahle kniha vám vyloudí úsměv na rtech ani nebudete vědět jak :). Velmi zajímavý styl humoru pana Horníčka, určitě si ještě od něj něco přečtu

30.04.2019 5 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Tuhle knihu budu mít v knihovně na čestném místě a budu ji předávat dále v podobě dárků, protože v sobě ukrývá nádherné kouzlo žití......stačí ho jen objevit.

29.06.2018 5 z 5

Morrie je užasnej,milé pohlazení po duši,závidím všem kdo měli tu čest být mu na blízku a učit se od něj.

05.10.2017 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Autor je neuvěřitelný vypravěč,umí vtáhnout do děje,můžu jen doporučit.

16.04.2017 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Viděla jsem prvně film, který ve mě rezonoval ještě dvě hodiny po zhlédnutí. Slzy tekly proudem pro všechny mé příbuzné, kteří tu nejsou a zřejmě umírali sami. Kniha mě až tak nezasáhla , ale pochopila jsem co je to pokora a že se jí musím naučit a za to velké díky ......

11.05.2024 5 z 5