Blaufik Blaufik komentáře u knih

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Jedná se o povedenou sbírku, která jistě potěší každého fanouška Stephena Kinga. Povídky jsou vyvážené a jejich kvalita nijak dramaticky nekolísá, ale drží se poměrně vysoko. Dokáží udržet nejen čtenářovu pozornost, ale také napnou všechny jeho smysly, přesně tak, jak je u autora zvykem.

13.01.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kniha se mi opět bezvadně četla, stránky jen lítaly a konec se přiblížil dříve, než jsem si přála, což jsou takové příjemné "mínusy" těchto knih. Jistě mi dáte za pravdu, že je útrpné čekat takovou dobu na to, abysme po jednom nebo dvou odpoledních opět neměli co číst.

25.11.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Osobně jsem s tímto dílem byla opravdu spokojená, vtáhnul mě do děje a pustil mě až s poslední stránkou, což jen dokazuje, že autorka opravdu umí, byť jsou její detektivky spíše nenáročným čtením, u kterého si skvěle odpočinete, ale zároveň se stanete i jedním z vyšetřovatelů.
Rozhodně už se těším na další díl, který si opravdu nenechám ujít. Jen tak dál!

03.11.2021 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Mrazivá atmosféra je protkána celým příběhem a čtenář nemá úplně šanci prokouknout, jak celý příběh skončí. Myslím, že kniha, jako taková, je napsána dobře a splňuje požadavky na dobrý psychologický thriller. Nakonec, ohlasy čtenářů dokazují, že kniha není vůbec špatná.

Přesto jsem se však nemohla ubránit jistému zklamání, ale to bude můj problém očekávání versus realita. Osobně určitě doporučuji k přečtení a pevně doufám, že se mi v budoucnu do rukou dostane další autorčin počin.

24.08.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tento romantický příběh je opravdu čtivý a to nejen díky spisovatelskému umu autorky. Jedná se o romantiku, která není hloupá a navíc s krásnou procházkou po Tokiu. Člověk má hned pocit, že si musí sbalit batůžek a vydat se po stopách Fiony.

02.04.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Na to, že se jedná o autorčin debut, je kniha opravdu neskutečně čtivá a dokáže vás vtáhnout do děje. Je pak velice těžké od knihy odejít nebo nepřemýšlet nad dějem. Kniha však není jednoduchou linií vedoucí k pachateli, ale je plná zvratů a tak můžeme se zatajeným dechem sledovat stále se rozšiřující seznam podezřelých.

19.01.2021 5 z 5

Les a louka na talíři Les a louka na talíři Gisula Tscharner

Milovníky přírody tato kniha prostě musí zaujmout. Je libo čipsy z kopřiv a nebo zajímavě znějící polévku z kostivalu? Ano, i takovéto kousky si pro nás autorka připravila a já jsem opravdu zvědavá, až některý z receptů vyzkouším na vlastní kůži (a chuťové pohárky).

08.01.2021 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Možná je škoda, alespoň dle mého názoru, že autorka příběhy, alespoň ten svůj, trochu více nerozvinula. Mě osobně by její příběh zajímal i blíže. A to nejen díky tématu, ale také díky čtivosti, s jakou Edna Nová píše.
Třeba autorka zkusí v budoucnu sepsat i něco dalšího z tohoto mrazivého prostředí.

Při čtení Žen z Bohnic jsem se však nemohla ubránit pocitu, že autorka svůj příběh vzala tak trochu "letem, světem".

I tak se však jedná o dílko, kterému byste měli věnovat svou pozornost a pokud vás Ženy z Bohnic zaujaly, tak neváhejte.

05.12.2020 3 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

I když je kouzlo psaných dopisů jistým plusem a v podstatě se jedná o milé čtení, u kterého budete zvědaví, jak dopadne, tak se také jedná o knihu, která působí chladně a odměřeně a to i přes své téma. Osobně jsem se nedokázala ubránit pocitu zklamání. Ale možná je to tím, že jsem se těšila na zajímavý příběh plný emocí, který jsem, dle mého, nedostala.

13.11.2020 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Celkově se tedy kniha dobře četla a přiznám se, že jsem měla nejednou potutelný úsměv na tváři. Přesto se však nemohu ubránit dojmu, že kdyby autorka nepracovala v nakladatelství, tak by kniha asi nevyšla a pokud ano, tak určitě ne s takovou pompou okolo.

11.10.2020 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Vzhledem k tomu, že je léto, tak je fajn občas si odpočinout i u nějaké odlehčenější knihy. A právě takovou knihou je i Jeho banán.
Příběh se mi líbil a splnil všechno, co splnit měl. Ano, nejedná se o klasickou erotickou literaturu a už vůbec ne o nějaké hluboké čtení.
Proč si však jednou za čas nedopřát něco, u čeho se pobavíte, odreagujete a pořádně vyčistíte hlavu?

10.07.2020 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Oproti předchozí knize se jedná o ucelenější a rozhodně méně zmatečný děj. Avšak tajemství a otazníků je zde pořád více než dost.
Prolínání našeho světa s tím Pistolníkovým bylo bravurně popsáno. Včetně všech rozpaků hlavního hrdiny.

Myslím si, že nám celá nesourodá sestava putovníků za Temnou věží ještě ukáže, zač je toho loket. Doufám, že se po cestě autor nikde nezatrhne a i ostatní díly budou mít vzestupnou tendenci, co se kvality týče.

28.05.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Když jsem v rukách držela Doktora Spánka, tak jsem měla trochu obavy, aby se autor neplácal v něčem, co tady už bylo. A jsem ráda, že to neudělal! Doktor Spánek je v podstatě samostatná kniha, samostatný příběh, jenž jedním z hlavních hrdinů je, dnes již velký, Dan a jeho malá kamarádka a ústředním motivem je schopnost osvícení. A ta se neodpouští!

19.05.2020 4 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Pokud si libujete v kvalitních thrillerech, ve kterých se jen tak naprázdno netlachá, tak směle do toho! Věřte mi, že po dočtení budete na tento bolavý příběh ještě dlouho myslet. Protože Ocejchovaná je rozhodně jednou z knih, na jejíž děj si vzpomenete pokaždé, když ji někde zahlédnete.

14.02.2020 5 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Knihu rozhodně doporučuji k přečtení nejen lidem, kteří rádi nahlédnou pod pokličku zdravotnictví, ale také těm, které tato literatura láká, ale ještě neměli tu čest. Věřte, že po otevření knihu zavřete až s poslední stránkou a díky stylu, jakým je kniha napsaná si odnesete spoustu cenných informací. A hlavně budete na sestry pohlížet zase o trochu jinak.

29.01.2020 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

I když by se mohlo zdát, že je kniha docela předvídatelná, není tomu úplně tak. Autorka čtenáře jistě překvapí šokujícími zvraty, které příběhu dodají šťávu.
Pokud jste milovníky psychologických thrillerů, tak by vám jistě neměla uniknout ani kniha Beze svědků. Silný příběh ze kterého mrazí vám jistě bude v hlavě ležet i notnou chvíli po dočtení.

09.11.2019 4 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Tato kniha je bezesporu pokladem, který mapuje jednu z nejhorších jaderných katastrof, která mohla stát celé lidstvo život. Myslím si, že by si tento skvost měl přečíst každý, koho alespoň trochu zajímá, jak to vlastně tenkrát bylo a co havárii předcházelo.

26.10.2019 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Za sebe Mrtvou zónu rozhodně doporučuji. Jedná se o těžký příběh, který vás dostane do kolen. Nadpřirozeno, které v knize je, je přirozenou součástí. Ano, zní to divně, ale jinak to asi popsat neumím. Příběh je opravdu skvěle vystavěn, bez nudných nebo zdlouhavých pasáží. Sama jsem jej slupla jako malinu, knihu řadím mezi oblíbené a už teď se těším na další mrazivé počtení z Kingova pera.

17.09.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Gemina je opravdu chytře vymyšleným a vystavěným příběhem, který si vás získá od první strany. Neskutečná čtivost s postupným gradováním napětí až do samotného monstrózního finále, spolu se zmíněnou grafickou stránkou knihy, je něčím, co si užijete do poslední stránky.
Všem, kteří knihu nebo sérii ještě nečetli, rozhodně doporučuji a to s velkým nadšením. Myslím, že ti, kteří mají již přečteno, mi rádi dají za pravdu.

22.04.2019 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Nejen, že Tománek pracuje s ověřitelnými fakty, ale díky stylu, jakým je kniha psána, vás doslova donutí přestat v danou chvíli číst, a otevřít internet, kde se sami přesvědčíte o tom, že nečtete jen nesmysly "vycucané z prstu."
Ano, jedná se z velké části o různé konspirační teorie, přesto se mi líbí, jakým směrem autor uvažuje.

Na české poměry se jedná o vydařený thriller, který si zaslouží vaši pozornost. Rozhodně si zde přijdete na své, zvláště pak, jste-li fanouškem konspiračních teorií.

14.04.2019 4 z 5