Blaufik - Přečtené 185


Falešný román
? - červenec 2018
Falešný román 2017, M. Mintová

Celkově je kniha opravdu poutavě napsaná a dobře se u ní pobavíte. Rozhodně je vhodná pro teplé letní večery u kterých si s touto knihou skvěle odpočinete. Doporučuji hlavně ženám kolem třicítky, myslím si, že přesně pro ně je určena. Tato mladičká spisovatelka mne celkem překvapila, rozhodně se od ní máme v budoucnu na co těšit.


Cinder & Ella
? - červenec 2018
Cinder & Ella 2018, K. Oram

Pokud máte obavy, že se na stránkách ukrývá příběh sladký, až vás budou bolet zuby, tak vás ráda vyvedu z omylu. V knize se řeší také závažná témata, jako odcizení od rodiče, šikana nebo třeba nízké sebevědomí. Ani vám nespočítám, kolikrát jsem se u čtení zasněně usmívala, ale také kolikrát jsem měla namále a z očí se mi draly slzy.


Bude to bolet, doktore?
? - červenec 2018
Bude to bolet, doktore? 2018, A. Kay

I když je kniha řazena do sekce "humorné" tak se zde neodehrávají pouze situace, při kterých se budete smíchy popadat za břicho. Řekla bych, že kniha je takovou sondou do britského zdravotnictví, kdy lékaři v nemocnicích pomalu bydlí a vyčerpání je u nich na denním pořádku. Kniha je psána velice čtivě a lehce, a to zvláště díky deníkovým zápiskům z pera jednoho mladého lékaře. Za sebe rozhodně doporučuji.


Manželka mezi námi
? - červenec 2018
Manželka mezi námi 2018, S. Pekkanen

Autorky stvořily psychothriller, který je opravdu báječně promyšlený. Vše co se zde odehrává nemusí být úplně tak, jak to zrovna vypadá. Je to vlastně takový hon na kočku a na myš, my se jen musíme rozhodnout, jestli budeme tou myší anebo kočkou.


Se mnou jsi v bezpečí
? - červen 2018
Se mnou jsi v bezpečí 2018, K. L. Slater

V poslední době ráda "jedu" na vlně thrillerů a tak jsem se těšila i na tento. Celkem mě mrzí, že jsem knihu nepostřehla u více čtenářů, jak to bývá u jiných, provalených, kousků, protože si myslím, že by si tato kniha rozhodně zasloužila více pozornosti a rozhodně by po ní měli sáhnout všichni milovníci psychologických thrillerů, čeká na vás báječné počtení od kterého se nebudete moci odtrhnout.


Slunečnice
? - červen 2018
Slunečnice 2018, S. Winman

Tato teňounká kniha celkově klame svým tělem. Uvnitř na nás totiž čeká velký kotel emocí, který se začíná pomalu míchat hned ze začátku, aby přibližně v polovině začal pomalu bublat. Ano, přátelé, ač se to nezdá, tak tato kniha vás rozloží na kousky pohnutým osudem všech hrdinů. Bude vám při čtení hodně smutno a rozhodně nad příběhem budete přemýšlet i dny po dočtení.


V pasti lží
? - květen 2018
V pasti lží 2018, B. Paris

Kniha se dá určitě zařadit, jako "jednohubka." Horko těžko se vůbec odkládá z ruky a čte se doslova sama. Za sebe knihu rozhodně doporučuji k přečtení, zvláště pak, pokud nejste v thrillerech zase až tak zběhlí a po nějakém čtivém zrovna pokukujete.


Šťastně až do smrti
? - květen 2018
Šťastně až do smrti 2018, A. Ekberg

Pokud jste milovníky dobře napsaných thrillerů, které vás budou bavit a během příběhu také překvapí, tak rozhodně mrkněte i na knihu Šťastně až do smrti. Za sebe mohu jedině doporučit, čeká vás jízda plná ostrých zatáček po které budete chtít další kolo.


Oni nevědí, co činí
? - duben 2018
Oni nevědí, co činí 2018, J. Valtonen

Osobně jsem knihu četla opravdu dlouho. Ano, na jednu stranu je to dáno tím, že se jedná o těžší čtení u kterého čas běží úplně jinak, než u románů, které běžně čteme. Líbilo se mi pozorovat, kde by se mohla za pár let naše společnost dostat a jak by mohla být v podstatě lehce ovládána. Na druhou stranu jsem neměla problém u knihy přečíst tři další.


Sestry Foxovy
? - duben 2018
Sestry Foxovy 2017, L. Hlavinková


Stříbrná labuť
? - březen 2018
Stříbrná labuť 2018, A. Jones

Autorka si mě svým stylem vyprávění naprosto získala a já jsem neměla možnost knihu ani pořádně odložit. Byla to nepřetržitá jízda, která ve mně vzbuzovala mnoho otázek na které mi však dávala jen velice málo odpovědí. Autorka většinou něco nakousla, nebo naznačila, aby pak od daného tématu upustila a začala se věnovat něčemu jinému. Jistě, chápu, že si připravovala půdu pro další díly, ovšem myslím si, že těch náznaků bylo na jednu knihu příliš. Pevně doufám, že s dalším dílem přijdou další odpovědi na mé otázky. Rozhodně se těším na červen, kdy vychází Polámaná loutka, protože je to návykové, je to čtivé a já jsem nejspíš přečetla knihu, která se pro mě stane drogou.


Němý křik
? - březen 2018
Němý křik 2016, A. Marsons

Spousta zvratů, které zde jsou vás doslova donutí zhltnout celou knihu jako malinu. Rozhodně nemusíte mít obavy, že byste se nudili, protože na nudu opravdu není čas. Nejen, že policejní tým hledá vraha, který se poprvé předvedl u vraždy ředitelky chlapecké školy. Celý tým musí vypátrat člověka, který stojí za vraždami z minulosti, což se jeví jako nelehký úkol.


Mafiosa
? - březen 2018
Mafiosa 2017, C. Doyle

Myslím si, že autorka nemohla tuto sérii opravdu zakončit lépe. Věřte mi, že je pro mě hodně těžké o této sérii napsat něco kloudného, já jsem se do ní prostě a jednoduše zamilovala. Mrzí mě, že nemohu najít ta správná slova a vychválit ji až do nebes, ale jedno vím jistě. Určitě tuto sérii doporučím všem, kteří touží po akci a krvi, která je zjemněná romantikou a láskou, kde nechybí krásní a mladí hoši z mafiánské rodiny.


Sycamore
? - březen 2018
Sycamore 2017, B. Chancellor

Rozhodně se jedná o knihu, u které jsem nečekala, že mě bude až tak bavit. I když byl začátek slabší, tak jsem ráda, že se pak dal celý příběh do pohybu a já jsem si jej tak mohla užít až do konce.


Inferno
? - březen 2018
Inferno 2017, C. Doyle

Rozhodně se jedná o knihu, která je směsicí vzrušení, romantiky, spousty krve a horkých hlav. A také odkrytých tajemství, které vás rozhodně šokují! Já sama jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a byla jsem velice ráda, že závěrečný díl již vlastním, a tak nemusím čekat na jeho vydání.


Valentýnské prokletí
? - únor 2018
Valentýnské prokletí 2018, J. McAlister

Já jsem s knihou bohužel spokojená nebyla, i když jsem si to tak trochu přála. Mrzí mě, že autorka nevyužila potenciál, který kniha rozhodně měla. Troufám si tvrdit, že pro "nás" starší už kniha není, ať už svou jednoduchostí nebo daným tématem. Dovedu si však představit, že by mohla bavit mladé do šestnácti let. Pro mě tato série po první knize bohužel skončila.


Les sebevrahů Aokigahara
? - únor 2018
Les sebevrahů Aokigahara 2017, J. Bates

Les sebevrahů je knihou, která vás absolutně pohltí a vy nebudete chtít přestat číst. Přesto se však autorovi jedna, celkem zásadní věc, hodně nepovedla. Mluvím tady o konci. Ten byl totiž hodně přitažený za vlasy a působil tak jako nedotažený konec béčkového filmu, což je, vhledem k úrovni celé knihy, opravdu velká škoda.


Trhlina
? - únor 2018
Trhlina 2016, J. Karika

Pokud si chcete přečíst něco, co tady ještě nebylo a zároveň i popřemýšlet nad událostmi, kterými se kniha zabývá, tak rozhodně doporučuji. Autor totiž napsal knihu, která vám nedá spát a vy budete mít spousty otázek, které podnítí vaši fantazii a pohled na hory, zvláště pak na Tríbečské pohoří.


Nebezpečná laskavost
? - únor 2018
Nebezpečná laskavost 2018, D. Bell

Za sebe mohu tuto pecku určitě doporučit. Nic zde není takové, jak se zdá a touha číst až do konce je v tomto případě opravdu neskutečná. A jedna rada na závěr, dávejte si pozor na svou kamarádku..


Krvavé právo
? - leden 2018
Krvavé právo 2017, P. Margolin

Užívala jsem si čtení, které bylo plné zvratů, akce a intrik, lehce zjemněné trochou romantiky. To vše se autorovi povedlo napsat na necelých tři sta stranách. Za sebe mohu jedině doporučit, myslím si, že se jedná o velice čtivý kousek, který vás bude bavit.


DNA
? - leden 2018
DNA 2017, Y. Sigurðardóttir

Musím říct, že linka Karla mě vůbec nebavila, zdála se mi nudná a zdlouhavá. Celý příběh byl super, a já jsem jej s nadšením četla a spolu s Freyjou a Huldarem se snažila přijít věcem na kloub, ale zmíněný radioamatér mi celé čtení spíše znechutil a díky jeho kapitolám jsem neměla problém knihu odložit a nechat ji několik dní odpočívat. Více v mé recenzi v záložkách.


Dítě
? - listopad 2017
Dítě 2017, F. Barton

I když jsem se do knihy ze začátku nemohla začíst, tak nakonec se vše zlomilo a já jsem nemohla přestat, dokud jsem knihu nedočetla. Konec pro mě úplně překvapením nebyl, ale i tak doporučuji a mrknu také na autorčinu Vdovu.


Causa Mortis
? - listopad 2017
Causa Mortis 2017, M. Hladký

Jedná se spíše o vyprávění, kde prostředí pitevny slouží jen jako jakási kulisa. I když autoři píší opravdu čtivě a příběh doslova utíká pod prsty, tak jsem se nemohla ubránit celkovému zklamání. Kniha bohužel nenabízí to, co slibuje, což je velká škoda. Potenciál totiž opravdu měla, jen jej autoři vůbec nevyužili. Více v mé recenzi v záložkách.


Nejskrytější přání
? - listopad 2017
Nejskrytější přání 2017, M. M. Whalen

Jedná se báječnou knihu, která nám přibližuje dávná tajemství hned několika rodin. Na první pohled vše vypadá skvěle, a bezstarostně. Uvnitř se však ukrývají tajemství, která s postupem času nabírají na síle a závažnosti. Nejskrytější přání je opravdu milé čtení a já ho doporučuji všem ženám, které si chtějí u čtení odpočinout, ale zároveň odkrývat dávná tajemství.


Temné hlubiny
? - listopad 2017
Temné hlubiny 2017, R. Bryndza

Řekla bych, že se rozhodně jedná o nejlepší román s Erikou Fosterovou. Tentokrát tady máme opravdu vše, dysfunkční rodinu, policisty, kteří nejsou tak úplně košér, a neznámého z jehož pohledu jsou psány některé kapitoly. A je to právě onen neznámý, kdo nám zamotá hlavu ještě více, než ostatní.


Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
? - listopad 2017
Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) 2017, L. Graham

Já osobně jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco na způsob "veselé historky z natáčení" a dostala jsem životopis, který se v celé třetině věnuje seriálu, který má v názvu. Pro skalní fanoušky nutností, pro nás ostatní počtení na jedno odpoledne, ke kterému bude potřeba i internet pro doplnění informací.


Nejhorší noční můra
? - listopad 2017
Nejhorší noční můra 2017, B. Novak

Když se celý příběh podívám znovu, tak za mě jedno velké ano. Zamilovala jsem si mrazivou zimu na Aljašce, nehostinné podmínky, hlavní hrdiny, ale také Hanover House, který se stal strašákem pro obyvatele jednoho ospalého Aljašského městečka. Pevně doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů z této lákavé série.


Píseň zimy
? - říjen 2017
Píseň zimy 2017, S. Jae-Jones

Na knihu jsem se nesmírně těšila, o to horší pak bylo zklamání, které v průběhu čtení nastalo. Nejen, že jsem se nedokázala do celého příběhu ponořit a správně si ho vychutnat, ale "začátek," který čítal více než stovku stran byl jedna velká nuda. Moc mě to mrzí, že to musím takto napsat, ale bohužel se nedá jinak. Nuda, nuda, nuda.. V podstatě se zde nic neděje, děj postrádal jakýkoliv spád, nebo větší akci, která by mě přesvědčila o opaku.


Žena z kajuty č. 10
? - říjen 2017
Žena z kajuty č. 10 2017, R. Ware

Výletní loď, která pluje po oceánu, nikde nikdo a v případě ohrožení není kam uniknout. Myslím si, že autorka nemohla vymyslet lepší místo. Bezmoc hlavní hrdinky při představě, že pluje s vrahem je naprosto nepředstavitelná. Její klaustrofobie, spousta malých a stísněných prostor a vlny, které si pohrávají s lodí. Ano, myslím si, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.


Tábor smrti Osvětim
? - říjen 2017
Tábor smrti Osvětim 2013, I. Baxter


Jake je fake
? - říjen 2017
Jake je fake 2017, C. Robinson

Děti do patnácti let budou tuto knihu milovat. Naleznou zde zábavné ilustrace, které je přimějí nad příběhem přemýšlet. Celá kniha pak lehce působí spíše jako komix než jako klasická beletristická kniha a to hlavně díky množství ilustrací, které jsou v knize opravdu hojně využity.


Se záští
? - říjen 2017
Se záští 2017, E. Cook

Jill jakožto vypravěč, který si nic nepamatuje a může se jen domnívat co bylo nebo nebylo byl autorčin chytrý tah! Čtenář tak může přemýšlet nad hromadou teorií a vlastně odkrývá tajemství spolu s hlavní hrdinkou. Mě osobně celý příběh bavil od začátku až do konce. Rozhodně tento poutavý YA psychologický thriller doporučuji dále, myslím, že má co nabídnout. Více v recenzi v záložkách.


Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobu
? - říjen 2017
Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobu 2017, M. Koníčková

Myslím si, že kniha potěší opravdu každého, kdo má levanduli alespoň trochu rád. Navíc je doplněna o úžasné fotografie, které vám doslova vyrazí dech. Díky radám, které jsou v knize obsaženy, se již nebudete bát tuto krásku pěstovat a co více, možná si díky knize připravíte i léčivý čaj, tinkturu nebo si uděláte hezký podvečer v teplé vaně, kde budete obklopeni úžasnou levandulovou vůní.


Snaž se nedýchat
? - září 2017
Snaž se nedýchat 2017, H. Seddon

Na to, že se jedná o autorčin debut, tak tleskám a to vestoje. Jedná se o jeden z lepších psychologických thrillerů, které jsem kdy četla. Opravdu úžasný thriller o hledání sebe sama a dávno ztracené spravedlnosti.


Božský bastard
? - září 2017
Božský bastard 2013, C. Lauren

Jsou dva tábory, jedni ji milují, druzí litují , že se jim dostala do rukou. Já se přikláním k táboru číslo jedna. Mě prostě bavila a to takovým způsobem, že jsem od ní odešla až když jsem dočetla poslední větu. Je to prostě pohádka pro dospělé, u které jsem si báječně odpočinula.


Manžel nikdy nespí
? - září 2017
Manžel nikdy nespí 2017, A. Jakoubková

I když si budete nejednou klepat na čelo nad naivitou hlavní hrdinky, tak knihu doporučuji. Jedná se o úžasné oddechové čtení. Mě prostě autorčiny knihy baví a jsem zvědavá na další z příběhů z pera Aleny Jakoubkové.


Maminčin mazánek
? - září 2017
Maminčin mazánek 2017, S. Flint

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu to bylo vůbec špatné. Jen je škoda, že nám autorka nenaservírovala více vodítek, abychom mohli na samotné rozuzlení celého případu přijít sami. Alespoň u mě se po dočtení nedostavil ten známý pocit "no jasně, jak jsem to mohla přehlédnout."


(M)Učednice
? - září 2017
(M)Učednice 2017, A. Land

Myslím si, že se v Ali Land skrývá neskutečný talent a zásluhou je určitě také její praxe zdravotní sestry pro děti a dospívající s duševními problémy. Pevně doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších prychothrillerů z pera této nadějné autorky, které budou stejně kvalitní a temné, jako mučednice. Více v recenzi v záložkách.


Vendeta
? - srpen 2017
Vendeta 2017, C. Doyle

Autorka mě opravdu mile překvapila. Kniha svým námětem sice jede podle zažitého schématu - drsný a bohatý - zranitelná a přežívající - nicméně i tak se jedná o povedený kousek, který vás rozhodně bude bavit. Potřebuji další díl! Více v mé recenzi v záložkách.


Hana
? - srpen 2017
Hana 2017, A. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.


1 2 3 4 5 >