Blaufik - Přečtené 169


Les sebevrahů Aokigahara
? - únor 2018
Les sebevrahů Aokigahara 2017, J. Bates

Les sebevrahů je knihou, která vás absolutně pohltí a vy nebudete chtít přestat číst. Přesto se však autorovi jedna, celkem zásadní věc, hodně nepovedla. Mluvím tady o konci. Ten byl totiž hodně přitažený za vlasy a působil tak jako nedotažený konec béčkového filmu, což je, vhledem k úrovni celé knihy, opravdu velká škoda.


Trhlina
? - únor 2018
Trhlina 2016, J. Karika

Pokud si chcete přečíst něco, co tady ještě nebylo a zároveň i popřemýšlet nad událostmi, kterými se kniha zabývá, tak rozhodně doporučuji. Autor totiž napsal knihu, která vám nedá spát a vy budete mít spousty otázek, které podnítí vaši fantazii a pohled na hory, zvláště pak na Tríbečské pohoří.


Nebezpečná laskavost
? - únor 2018
Nebezpečná laskavost 2018, D. Bell

Za sebe mohu tuto pecku určitě doporučit. Nic zde není takové, jak se zdá a touha číst až do konce je v tomto případě opravdu neskutečná. A jedna rada na závěr, dávejte si pozor na svou kamarádku..


Krvavé právo
? - leden 2018
Krvavé právo 2017, P. Margolin

Užívala jsem si čtení, které bylo plné zvratů, akce a intrik, lehce zjemněné trochou romantiky. To vše se autorovi povedlo napsat na necelých tři sta stranách. Za sebe mohu jedině doporučit, myslím si, že se jedná o velice čtivý kousek, který vás bude bavit.


DNA
? - leden 2018
DNA 2017, Y. Sigurðardóttir

Musím říct, že linka Karla mě vůbec nebavila, zdála se mi nudná a zdlouhavá. Celý příběh byl super, a já jsem jej s nadšením četla a spolu s Freyjou a Huldarem se snažila přijít věcem na kloub, ale zmíněný radioamatér mi celé čtení spíše znechutil a díky jeho kapitolám jsem neměla problém knihu odložit a nechat ji několik dní odpočívat. Více v mé recenzi v záložkách.


Dítě
? - listopad 2017
Dítě 2017, F. Barton

I když jsem se do knihy ze začátku nemohla začíst, tak nakonec se vše zlomilo a já jsem nemohla přestat, dokud jsem knihu nedočetla. Konec pro mě úplně překvapením nebyl, ale i tak doporučuji a mrknu také na autorčinu Vdovu.


Causa Mortis
? - listopad 2017
Causa Mortis 2017, M. Hladký

Jedná se spíše o vyprávění, kde prostředí pitevny slouží jen jako jakási kulisa. I když autoři píší opravdu čtivě a příběh doslova utíká pod prsty, tak jsem se nemohla ubránit celkovému zklamání. Kniha bohužel nenabízí to, co slibuje, což je velká škoda. Potenciál totiž opravdu měla, jen jej autoři vůbec nevyužili. Více v mé recenzi v záložkách.


Nejskrytější přání
? - listopad 2017
Nejskrytější přání 2017, M. M. Whalen

Jedná se báječnou knihu, která nám přibližuje dávná tajemství hned několika rodin. Na první pohled vše vypadá skvěle, a bezstarostně. Uvnitř se však ukrývají tajemství, která s postupem času nabírají na síle a závažnosti. Nejskrytější přání je opravdu milé čtení a já ho doporučuji všem ženám, které si chtějí u čtení odpočinout, ale zároveň odkrývat dávná tajemství.


Temné hlubiny
? - listopad 2017
Temné hlubiny 2017, R. Bryndza

Řekla bych, že se rozhodně jedná o nejlepší román s Erikou Fosterovou. Tentokrát tady máme opravdu vše, dysfunkční rodinu, policisty, kteří nejsou tak úplně košér, a neznámého z jehož pohledu jsou psány některé kapitoly. A je to právě onen neznámý, kdo nám zamotá hlavu ještě více, než ostatní.


Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
? - listopad 2017
Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) 2017, L. Graham

Já osobně jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco na způsob "veselé historky z natáčení" a dostala jsem životopis, který se v celé třetině věnuje seriálu, který má v názvu. Pro skalní fanoušky nutností, pro nás ostatní počtení na jedno odpoledne, ke kterému bude potřeba i internet pro doplnění informací.


Nejhorší noční můra
? - listopad 2017
Nejhorší noční můra 2017, B. Novak

Když se celý příběh podívám znovu, tak za mě jedno velké ano. Zamilovala jsem si mrazivou zimu na Aljašce, nehostinné podmínky, hlavní hrdiny, ale také Hanover House, který se stal strašákem pro obyvatele jednoho ospalého Aljašského městečka. Pevně doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů z této lákavé série.


Píseň zimy
? - říjen 2017
Píseň zimy 2017, S. Jae-Jones

Na knihu jsem se nesmírně těšila, o to horší pak bylo zklamání, které v průběhu čtení nastalo. Nejen, že jsem se nedokázala do celého příběhu ponořit a správně si ho vychutnat, ale "začátek," který čítal více než stovku stran byl jedna velká nuda. Moc mě to mrzí, že to musím takto napsat, ale bohužel se nedá jinak. Nuda, nuda, nuda.. V podstatě se zde nic neděje, děj postrádal jakýkoliv spád, nebo větší akci, která by mě přesvědčila o opaku.


Žena z kajuty č. 10
? - říjen 2017
Žena z kajuty č. 10 2017, R. Ware

Výletní loď, která pluje po oceánu, nikde nikdo a v případě ohrožení není kam uniknout. Myslím si, že autorka nemohla vymyslet lepší místo. Bezmoc hlavní hrdinky při představě, že pluje s vrahem je naprosto nepředstavitelná. Její klaustrofobie, spousta malých a stísněných prostor a vlny, které si pohrávají s lodí. Ano, myslím si, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.


Tábor smrti Osvětim
? - říjen 2017
Tábor smrti Osvětim 2013, I. Baxter


Jake je fake
? - říjen 2017
Jake je fake 2017, C. Robinson

Děti do patnácti let budou tuto knihu milovat. Naleznou zde zábavné ilustrace, které je přimějí nad příběhem přemýšlet. Celá kniha pak lehce působí spíše jako komix než jako klasická beletristická kniha a to hlavně díky množství ilustrací, které jsou v knize opravdu hojně využity.


Se záští
? - říjen 2017
Se záští 2017, E. Cook

Jill jakožto vypravěč, který si nic nepamatuje a může se jen domnívat co bylo nebo nebylo byl autorčin chytrý tah! Čtenář tak může přemýšlet nad hromadou teorií a vlastně odkrývá tajemství spolu s hlavní hrdinkou. Mě osobně celý příběh bavil od začátku až do konce. Rozhodně tento poutavý YA psychologický thriller doporučuji dále, myslím, že má co nabídnout. Více v recenzi v záložkách.


Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobu
? - říjen 2017
Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobu 2017, M. Koníčková

Myslím si, že kniha potěší opravdu každého, kdo má levanduli alespoň trochu rád. Navíc je doplněna o úžasné fotografie, které vám doslova vyrazí dech. Díky radám, které jsou v knize obsaženy, se již nebudete bát tuto krásku pěstovat a co více, možná si díky knize připravíte i léčivý čaj, tinkturu nebo si uděláte hezký podvečer v teplé vaně, kde budete obklopeni úžasnou levandulovou vůní.


Snaž se nedýchat
? - září 2017
Snaž se nedýchat 2017, H. Seddon

Na to, že se jedná o autorčin debut, tak tleskám a to vestoje. Jedná se o jeden z lepších psychologických thrillerů, které jsem kdy četla. Opravdu úžasný thriller o hledání sebe sama a dávno ztracené spravedlnosti.


Božský bastard
? - září 2017
Božský bastard 2013, C. Lauren

Jsou dva tábory, jedni ji milují, druzí litují , že se jim dostala do rukou. Já se přikláním k táboru číslo jedna. Mě prostě bavila a to takovým způsobem, že jsem od ní odešla až když jsem dočetla poslední větu. Je to prostě pohádka pro dospělé, u které jsem si báječně odpočinula.


Manžel nikdy nespí
? - září 2017
Manžel nikdy nespí 2017, A. Jakoubková

I když si budete nejednou klepat na čelo nad naivitou hlavní hrdinky, tak knihu doporučuji. Jedná se o úžasné oddechové čtení. Mě prostě autorčiny knihy baví a jsem zvědavá na další z příběhů z pera Aleny Jakoubkové.


Maminčin mazánek
? - září 2017
Maminčin mazánek 2017, S. Flint

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu to bylo vůbec špatné. Jen je škoda, že nám autorka nenaservírovala více vodítek, abychom mohli na samotné rozuzlení celého případu přijít sami. Alespoň u mě se po dočtení nedostavil ten známý pocit "no jasně, jak jsem to mohla přehlédnout."


(M)Učednice
? - září 2017
(M)Učednice 2017, A. Land

Myslím si, že se v Ali Land skrývá neskutečný talent a zásluhou je určitě také její praxe zdravotní sestry pro děti a dospívající s duševními problémy. Pevně doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších prychothrillerů z pera této nadějné autorky, které budou stejně kvalitní a temné, jako mučednice. Více v recenzi v záložkách.


Vendeta
? - srpen 2017
Vendeta 2017, C. Doyle

Autorka mě opravdu mile překvapila. Kniha svým námětem sice jede podle zažitého schématu - drsný a bohatý - zranitelná a přežívající - nicméně i tak se jedná o povedený kousek, který vás rozhodně bude bavit. Potřebuji další díl! Více v mé recenzi v záložkách.


Hana
? - srpen 2017
Hana 2017, A. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.


Posvátné lži Minnow Blyové
? - červenec 2017
Posvátné lži Minnow Blyové 2017, S. Oakes

I přes to, že se jedná o více než podařenou knihu, která je neskutečně čtivá a děj plyne jako voda, musíme stále počítat s tím, že se jedná o YA literaturu. Kniha by pro "dospělého" čtenáře jistě snesla více syrovosti, alespoň já jsem ji v knize postrádala. Celý příběh chvílemi působil trochu uspěchaně a to hlavně v samotném závěru, který byl opravdu více než rychlý. Nicméně i tak se mi kniha líbila a ráda ji doporučím dále, jen je třeba mít na paměti fakt, že kniha je primárně určena pro dospívající čtenáře.


Božský
? - červenec 2017
Božský 2017, C. Lauren

Super zážitek, škoda, že jsem sérii záměrně ignorovala a nakonec začala posledním dílem :-) Určitě se do toho pustím od začátku, pro chvíle pohody je kniha naprosto bezkonkurenční.


Do vody
? - červenec 2017
Do vody 2017, P. Hawkins

I když kniha není pro každého, tak si myslím, že si své čtenáře si jistě najde. Mně se kniha líbila a okrajový čtenář bude jistě přímo nadšený. Doporučuji si knihu přečíst a udělat si vlastní obrázek, pokud máte rádi pomalé odkrývání dávných tajemství, tak po knize určitě sáhněte. Více v recenzi v záložkách.


Sen noci univerzitní
? - červenec 2017
Sen noci univerzitní 2017, G. Guthrie

Závěrečný díl série se sice jeví jako nejslabší, zvláště díky tomu, že čtenář vlastně tuší, jak celý příběh skončí a autorka se tento fakt nesnaží ani nijak zakrývat. Nicméně i tak je kniha opět čtivá, milá a místy také vtipná. Více v mé recenzi v záložkách.


Lahodně s Ellou a přáteli
? - červenec 2017
Lahodně s Ellou a přáteli 2017, E. Woodward

Pokud jste milovníci vaření, zdravého a dobrého jídla a zároveň se rádi inspirujete v kuchařských knihách, tak by vám tato kuchařka rozhodně neměla chybět ve vaší knihovničce. Je sice fakt, že ve spoustě receptů jsou použity suroviny, které běžně ve svých spížích nemáme, nicméně si myslím, že rozhodně stojí za to suroviny dokoupit a recepty vyzkoušet.


Mé jméno je Nikdo
? - červenec 2017
Mé jméno je Nikdo 2017, K. Orlando

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.


Dcera čarodějnice
? - červen 2017
Dcera čarodějnice 2017, P. Brackston

Musím se přiznat, že jsem od knihy očekávala malinko jiný příběh, nicméně i tak mě kniha dostala. Líbily se mi popisy událostí, i když byly některé části silně předvídavé. Paula Brackston je úžasným vypravěčem a já jsem se do knihy opravdu ponořila a úžívala si příběh, který mi byl na stránkách naservírován.


Akta X - Nikomu nevěř
? - červen 2017
Akta X - Nikomu nevěř 2017, J. Maberry


Kobra
? - květen 2017
Kobra 2017, D. Meyer

Kobra je vážně skvělým krimithrillerem, u kterého se rozhodně nebudete nudit a já knihu doporučuji všemi deseti.


Daniel & Aubrey
? - květen 2017
Daniel & Aubrey 2016, G. Guthrie

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve. Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!


Báječné dny
? - květen 2017
Báječné dny 2017, R. Montes

Jedná se o čtivý příběh, který se ovšem na úplnou TOPku asi nevyšvihne. Za sebe můžu říct, že nenadchne, ale ani neurazí. Jedná se o průměrný thriller, ideální na poklidné odpoledne nebo dovolenou.


Kouzelné přání
? - květen 2017
Kouzelné přání 2016, C. Colfer

Určitě si ráda přečtu také další díly a doufám, že se bude jednat o stejně čtivý příběh, jaký jsem si mohla přečíst v této kouzelné knize. Pokud máte rádi pohádky a zajímá vás, jak to vypadá se známými pohádkovými hrdiny, tak určitě neváhejte a knihu si přečtěte. Myslím, že se báječně pobavíte a zrelaxujete. Více v mé recenzi v záložkách.


Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den
? - květen 2017
Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den 2017, E. Woodward

Tato sympatická knížečka v kapesním formátu je plná vitamínů a mně se neskutečně líbí. Je doplněná o spousty fotografií, což mám na tomto typu "kuchařek" ráda, jelikož se můžu inspirovat servírováním a tak nějak tuším, jak bude výsledný produkt vypadat. Zároveň se mi líbí možnost obměňovat suroviny podle chuti, takže se můžu pouze inspirovat a nemusím se striktně držet receptu.


Ví o tobě
? - květen 2017
Ví o tobě 2017, S. Pinborough


Dřív než ji najde
? - květen 2017
Dřív než ji najde 2017, M. Kardos

Závěr knihy zaváněl těžkým průměrem, vzhledem k tomu, jakou laťku nasadila kniha během příběhu. Ale to se občas stane, a zvlášť této knize a jejímu autorovi budiž odpuštěno. Celkově knihu hodnotím jako thriller, který rozhodně stojí za vaši pozornost a pevně doufám, že se dočkáme dalších knih z pera Michaela Kardose. Více v mé recenzi v záložkách.


Manžel, který štěká, taky kouše
? - květen 2017
Manžel, který štěká, taky kouše 2012, A. Jakoubková

První setkání s autorkou dopadlo na jedničku. I když jsem od knihy nic neočekávala, byla jsem příjemně překvapena. Na takové to líné odpoledne u kávy je kniha jako dělaná, sama jsem přečetla jedním dechem.


1 2 3 4 5 >