Blaufik - Přečtené (147)Vendeta
? - srpen 2017
Vendeta 2017, C. Doyle

Autorka mě opravdu mile překvapila. Kniha svým námětem sice jede podle zažitého schématu - drsný a bohatý - zranitelná a přežívající - nicméně i tak se jedná o povedený kousek, který vás rozhodně bude bavit. Potřebuji další díl! Více v mé recenzi v záložkách.


Hana
? - srpen 2017
Hana 2017, A. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.


Posvátné lži Minnow Blyové
? - červenec 2017
Posvátné lži Minnow Blyové 2017, S. Oakes

I přes to, že se jedná o více než podařenou knihu, která je neskutečně čtivá a děj plyne jako voda, musíme stále počítat s tím, že se jedná o YA literaturu. Kniha by pro "dospělého" čtenáře jistě snesla více syrovosti, alespoň já jsem ji v knize postrádala. Celý příběh chvílemi působil trochu uspěchaně a to hlavně v samotném závěru, který byl opravdu více než rychlý. Nicméně i tak se mi kniha líbila a ráda ji doporučím dále, jen je třeba mít na paměti fakt, že kniha je primárně určena pro dospívající čtenáře.


Božský
? - červenec 2017
Božský 2017, C. Lauren

Super zážitek, škoda, že jsem sérii záměrně ignorovala a nakonec začala posledním dílem :-) Určitě se do toho pustím od začátku, pro chvíle pohody je kniha naprosto bezkonkurenční.


Do vody
? - červenec 2017
Do vody 2017, P. Hawkins

I když kniha není pro každého, tak si myslím, že si své čtenáře si jistě najde. Mně se kniha líbila a okrajový čtenář bude jistě přímo nadšený. Doporučuji si knihu přečíst a udělat si vlastní obrázek, pokud máte rádi pomalé odkrývání dávných tajemství, tak po knize určitě sáhněte. Více v recenzi v záložkách.


Sen noci univerzitní
? - červenec 2017
Sen noci univerzitní 2017, G. Guthrie

Závěrečný díl série se sice jeví jako nejslabší, zvláště díky tomu, že čtenář vlastně tuší, jak celý příběh skončí a autorka se tento fakt nesnaží ani nijak zakrývat. Nicméně i tak je kniha opět čtivá, milá a místy také vtipná. Více v mé recenzi v záložkách.


Lahodně s Ellou a přáteli
? - červenec 2017
Lahodně s Ellou a přáteli 2017, E. Woodward

Pokud jste milovníci vaření, zdravého a dobrého jídla a zároveň se rádi inspirujete v kuchařských knihách, tak by vám tato kuchařka rozhodně neměla chybět ve vaší knihovničce. Je sice fakt, že ve spoustě receptů jsou použity suroviny, které běžně ve svých spížích nemáme, nicméně si myslím, že rozhodně stojí za to suroviny dokoupit a recepty vyzkoušet.


Mé jméno je Nikdo
? - červenec 2017
Mé jméno je Nikdo 2017, K. Orlando

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.


Dcera čarodějnice
? - červen 2017
Dcera čarodějnice 2017, P. Brackston

Musím se přiznat, že jsem od knihy očekávala malinko jiný příběh, nicméně i tak mě kniha dostala. Líbily se mi popisy událostí, i když byly některé části silně předvídavé. Paula Brackston je úžasným vypravěčem a já jsem se do knihy opravdu ponořila a úžívala si příběh, který mi byl na stránkách naservírován.


Akta X - Nikomu nevěř
? - červen 2017
Akta X - Nikomu nevěř 2017, J. Maberry


Kobra
? - květen 2017
Kobra 2017, D. Meyer

Kobra je vážně skvělým krimithrillerem, u kterého se rozhodně nebudete nudit a já knihu doporučuji všemi deseti.


Daniel & Aubrey
? - květen 2017
Daniel & Aubrey 2016, G. Guthrie

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve. Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!


Báječné dny
? - květen 2017
Báječné dny 2017, R. Montes

Jedná se o čtivý příběh, který se ovšem na úplnou TOPku asi nevyšvihne. Za sebe můžu říct, že nenadchne, ale ani neurazí. Jedná se o průměrný thriller, ideální na poklidné odpoledne nebo dovolenou.


Kouzelné přání
? - květen 2017
Kouzelné přání 2016, C. Colfer

Určitě si ráda přečtu také další díly a doufám, že se bude jednat o stejně čtivý příběh, jaký jsem si mohla přečíst v této kouzelné knize. Pokud máte rádi pohádky a zajímá vás, jak to vypadá se známými pohádkovými hrdiny, tak určitě neváhejte a knihu si přečtěte. Myslím, že se báječně pobavíte a zrelaxujete. Více v mé recenzi v záložkách.


Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den
? - květen 2017
Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den 2017, E. Woodward

Tato sympatická knížečka v kapesním formátu je plná vitamínů a mně se neskutečně líbí. Je doplněná o spousty fotografií, což mám na tomto typu "kuchařek" ráda, jelikož se můžu inspirovat servírováním a tak nějak tuším, jak bude výsledný produkt vypadat. Zároveň se mi líbí možnost obměňovat suroviny podle chuti, takže se můžu pouze inspirovat a nemusím se striktně držet receptu.


Ví o tobě
? - květen 2017
Ví o tobě 2017, S. Pinborough


Dřív než ji najde
? - květen 2017
Dřív než ji najde 2017, M. Kardos

Závěr knihy zaváněl těžkým průměrem, vzhledem k tomu, jakou laťku nasadila kniha během příběhu. Ale to se občas stane, a zvlášť této knize a jejímu autorovi budiž odpuštěno. Celkově knihu hodnotím jako thriller, který rozhodně stojí za vaši pozornost a pevně doufám, že se dočkáme dalších knih z pera Michaela Kardose. Více v mé recenzi v záložkách.


Manžel, který štěká, taky kouše
? - květen 2017
Manžel, který štěká, taky kouše 2012, A. Jakoubková

První setkání s autorkou dopadlo na jedničku. I když jsem od knihy nic neočekávala, byla jsem příjemně překvapena. Na takové to líné odpoledne u kávy je kniha jako dělaná, sama jsem přečetla jedním dechem.


Dvůr trnů a růží
? - květen 2017
Dvůr trnů a růží 2016, S. J. Maas

Dvůr trnů a růží byl prvním setkáním s autorkou, ovšem i přes určité zklamání určitě ne posledním. Jsem totiž velice zvědavá, jakým směrem se bude ubírat další díl. Pevně doufám v to, že bude zajímavý hned od začátku, ovšem před tím, než se do něj začtu si budu muset dát oddychovou pauzu. Více v mé recenzi v záložkách.


Ženich na zabití
? - duben 2017
Ženich na zabití 2015, S. Ranald

V podstatě se jedná o knihu u které si odpočinete, místy se pobavíte a chvílemi budete šokováni. Osobně jsem v knize očekávala více humorných situací a i když jsem si moc přála, aby se mi kniha líbila, tak mě osobně moc nezaujala. Více v mé recenzi v záložkách.


Můj dědeček by mě popravil
? - duben 2017
Můj dědeček by mě popravil 2017, N. Sellmair

Myslím si, že se jedná o velice zdařilou knihu. Bavilo mě nejen to, jak je kniha sepsaná, ale také samotný životní příběh Jennifer Teegeové, její cesta za poznáním a na závěr i smíření se s vlastní historií. Více v mé recenzi v záložkách.


Malé černé a devět žen
? - duben 2017
Malé černé a devět žen 2017, J. L. Rosen

Malé černé a devět žen je opravdu lehká a humorná kniha s množstvím postav, jejichž příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem si její čtení naprosto užívala, a to s úsměvem na tváři. Všem, kdo mají rádi kouzelné příběhy s romantickým podtextem mohu knihu jedině doporučit. Více v mé recenzi v záložkách.


Čistá láska
? - duben 2017
Čistá láska 2013, J. Benková

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a zhodnotila bych ji jako nenáročnou a oddychovou, ale nemohla jsem se ubránit pocitu, že by ji spíše ocenily mladší čtenářky. Mě samotnou zaujalo pouze prostředí cukrárny a recepty v závěru knihy, které vypadají doopravdy lákavě. Více v mé recenzi v záložkách.


Cress
? - duben 2017
Cress 2014, M. Meyer

Děj je opět úžasně promyšlený a všechno se nám krásně spojilo, nikde nic neskřípe a všechno šlape jak má. Je více než jasné, že na nás čeká opravdu dechberoucí zakončení jedné úžasné série do které se s radostí pustím, ba co více, po dočtení této pecky jsem měla pocit, že Winter potřebuji okamžitě ! Více v mé recenzi v záložkách.


Tohle nevyžehlíš
? - duben 2017
Tohle nevyžehlíš 2016, B. Svobodová

Jedná se o milý příběh, takový mix pohádky a příběhu ze života a já si jeho čtení užila. Jestli příběh skončil šťastně či nikoliv si budete muset přečíst sami, já jsem z něj měla smíšené pocity. Více v mé recenzi v záložkách.


Štvanice
? - duben 2017
Štvanice 2017, J. Evanovich

Žádná kniha není dokonalá a platí to i o této knize. Nicméně si myslím, že se jedná o pohodovou knihu u které se čtenář báječně odreaguje a pobaví. Díky akčnímu začátku se mi líbila o maličko více než první díl a doufám, že si tato série svou kvalitu udrží i v dalších dílech, které bych si ráda přečetla a budu doufat, že se brzy dočkám. Více v mé recenzi v záložkách.


Gejša
? - duben 2017
Gejša 2006, A. Golden

Kniha je svým stylem vyprávění opravdu velice čtivá a troufám si říci, že je jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. Jsem velice ráda, že tento skvost můžu mít ve své knihovničce. Pokud se toužíte na chvíli přenést do předválečného Japonska a nahlédnout za oponu umění gejš, tak knihu vřele doporučuji. Více v mé recenzi v záložkách.


Manželé odvedle
? - březen 2017
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Knihu určitě doporučím každému milovníkovi psychothrillerů, jedná se o povedený kousek v němž napětí pomalu narůstá a vyústí v opravdu nečekaný závěr. Kniha se díky stylu, jakým je napsána čte doslova jedním dechem a já jsem velice ráda, že jsem se do čtení této pecky pustila. Více v mé recenzi v záložkách.


Podfuk
? - březen 2017
Podfuk 2016, J. Evanovich

Kniha je plná akce s plánem, který nemá chybu. Čtení krásně plyne a nechybí ani spousta humoru a skvělých hlášek, u kterých se pobavíte. Více v mé recenzi v záložkách.


Dvojitý kříž
? - březen 2017
Dvojitý kříž 2013, C. Carter

Dvojitý kříž nejspíš nebude čtením pro každého. Čtenář musí počítat se syrovějšími popisy vražd a mučení, což by každému nemuselo dělat dobře. Nicméně se jedná o opravdu neskutečně čtivou knihu. Více v mé recenzi v záložkách.


Pohřeb
? - březen 2017
Pohřeb 2017, N. Cross

Styl psaní Neila Crosse je velice čtivý. Děj dokáže čtenáře pohltit a čtení pěkně odsýpá. V podstatě mě kniha bavila, ale mrzí mě, že si podobné tempo jako v poslední třetině nedržela po celou dobu, myslím, že by příběh nepůsobil tak utahaně, ale byl by dynamičtější. Více v mé recenzi v záložkách.


Noční lov
? - březen 2017
Noční lov 2017, R. Bryndza

Styl, jakým Robert Bryndza píše je opravdu neskutečně čtivý. Nejedná se o nějaké složité psaní, čtenář při čtení opravdu relaxuje, vyšetřuje spolu s Erikou a jejím týmem a čtení si užívá plnými doušky. Pokud máte rádi detektivní příběhy, kde krev nestříká na všechny strany, ale poctivě se vyšetřuje a líbila se Vám Dívka v ledu, tak Noční lov je přímo povinnost. Více v mé recenzi v záložkách.


Psí poslání
? - březen 2017
Psí poslání 2013, W. B. Cameron

Všem, kteří knihu ještě nečetli a váhají, zda číst či nikoliv doporučuji jednoznačně ano, určitě si ji přečtěte. Pokud jste pejskař, tak je to snad povinností. Určitě se ale musíte připravit na to, že není moc dobré číst knihu na veřejnosti a nezapomeňte na krabici papírových kapesníčků, budete je určitě potřebovat. Více v mé recenzi v záložkách.


Polévková mánie
? - březen 2017
Polévková mánie 2016, K. Bruton

Myslím si, že se jedná o velice vydařenou polévkovou knihu, která patří do ruky každému kdo rád experimentuje v kuchyni. Jedná se o soubor (nejen) polévek, které povětšinou směřují do Asie, takže je nutno počítat s ingrediencemi, které se kolikrát dají sehnat pouze ve specializovaných prodejnách nebo na internetu. Více v mé recenzi v záložkách.


Neviditelná knihovna
? - březen 2017
Neviditelná knihovna 2017, G. Cogman

Nevšední čtenářský zážitek spolu s tématem sbírání vzácných svazků v alternativních světech otevírají dveře nekonečným možnostem a já jsem velice zvědavá, jak se bude tato série vyvíjet v dalším díle, který si mile ráda přečtu. Více v mé recenzi v záložkách.


Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasy
? - březen 2017
Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasy 2017, A. Righton

Všem, kteří přemýšlí nad tím, že by si také zkusili uvařit svou kosmetiku můžu knihu vřele doporučit, jen je potřeba počítat s tím, že se do výroby nebudete moci pustit hned, jak si knihu donesete domů. I když není potřeba žádné zvláštní vybavení při výrobě, pokud jste v domácí kosmetice nováčkem, je potřeba brát v potaz, že většinu suplementů bude nutno dokoupit. - více v mé recenzi v záložkách


Dívka v ledu
? - březen 2017
Dívka v ledu 2016, R. Bryndza

Jedná se o velice čtivou detektivku, která sice nijak nevybočuje, co se provedení týče, ale dokáže si k sobě čtenáře doopravdy připoutat. Já doufám, že se mi časem dostane do ruky i druhý díl se sympatickou Erikou Fosterovou a jejím týmem. Více v mé recenzi v záložkách.


Scarlet
? - březen 2017
Scarlet 2013, M. Meyer

Celá kniha je opět velice čtivá, plná napětí a oproti prvnímu dílu se můžeme dočkat také více akce. Romantická linka, která na nás v knize rovněž čeká je do děje příjemně zasazena, nemusíte se bát, že díky ní bude kniha sladší než kostka cukru. Vše je krásně v rovině a to se mi moc líbí. Více v mé recenzi v záložkách.


Zázrak v plechovce
? - únor 2017
Zázrak v plechovce 2017, C. D. Payne

I přes to, že byla kniha čtivá a nijak mě nenudila, jsem měla celou dobu pocit, že jí chybí ten pověstný náboj. Po dočtení knihy se mi hlavou honila jedna věc, a to "to je jako ten úchvatný Payne ?"


Lovci duchů
? - únor 2017
Lovci duchů 2016, N. Spring

I když se jedná o autorovu prvotinu, tak je příběh opravdu čtivý. Po začátku, který je spíše vlažný se čtenář veze na duchařské vlně. Kniha není žádným hororem, opravdu se nebudete bát. I přes to, jsem při večerním čtení úkazů na faře cítila jisté mrazení, zvlášť, když jsem byla doma sama.


1 2 3 4 >