Blaufik - Komentáře

ŠílenáŠílenáC. J. Esposito

Pokud hledáte knihu, u které se rozhodně nebudete nudit, tak sáhněte po Šílené. Jedná se o knihu, jejíž stránky vám budou utíkat pod rukama. Mafie, vraždy, slunná Sicílie a neskutečná posedlost jsou součástí balení.

včera

Lahodně s Ellou a přáteliLahodně s Ellou a přáteliE. Woodward

Pokud jste milovníci vaření, zdravého a dobrého jídla a zároveň se rádi inspirujete v kuchařských knihách, tak by vám tato kuchařka rozhodně neměla chybět ve vaší knihovničce.
Je sice fakt, že ve spoustě receptů jsou použity suroviny, které běžně ve svých spížích nemáme, nicméně si myslím, že rozhodně stojí za to suroviny dokoupit a recepty vyzkoušet.

Slyším tě všudeSlyším tě všudeC. Willis

Knihu rozhodně doporučuji, myslím, že se jedná o povedený kousek, který si ráda s chutí přečtu znovu. Čtení ubíhalo přesně tak, jak mělo a díky emocím, které ve mě kniha vyvolávala se jedná o kousek, který ráda doporučím dále.

HanaHanaA. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.

Posvátné lži Minnow BlyovéPosvátné lži Minnow BlyovéS. Oakes

I přes to, že se jedná o více než podařenou knihu, která je neskutečně čtivá a děj plyne jako voda, musíme stále počítat s tím, že se jedná o YA literaturu. Kniha by pro "dospělého" čtenáře jistě snesla více syrovosti, alespoň já jsem ji v knize postrádala. Celý příběh chvílemi působil trochu uspěchaně a to hlavně v samotném závěru, který byl opravdu více než rychlý.
Nicméně i tak se mi kniha líbila a ráda ji doporučím dále, jen je třeba mít na paměti fakt, že kniha je primárně určena pro dospívající čtenáře.

Metoda 15/33Metoda 15/33S. Kirk

Od samého začátku knihy se pouze opakovaly jednotlivé úkony a pro mě, ač mě to velice mrzí, neboť jsem se na knihu vážně těšila, to všechno bylo naprosto zbytečné, ploché a bohužel také nudné. Tento příběh měl opravdu velký potenciál, který autorka vlastně vůbec nevyužila a místo toho nám naservírovala knihu, která by se s klidným srdcem dala seškrtat o dobrou polovinu.

BožskýBožskýC. Lauren

Super zážitek, škoda, že jsem sérii záměrně ignorovala a nakonec začala posledním dílem :-) Určitě se do toho pustím od začátku, pro chvíle pohody je kniha naprosto bezkonkurenční.

Do vodyDo vodyP. Hawkins

I když kniha není pro každého, tak si myslím, že si své čtenáře si jistě najde. Mně se kniha líbila a okrajový čtenář bude jistě přímo nadšený.
Doporučuji si knihu přečíst a udělat si vlastní obrázek, pokud máte rádi pomalé odkrývání dávných tajemství, tak po knize určitě sáhněte.

Více v recenzi v záložkách.

Sen noci univerzitníSen noci univerzitníG. Guthrie

Závěrečný díl série se sice jeví jako nejslabší, zvláště díky tomu, že čtenář vlastně tuší, jak celý příběh skončí a autorka se tento fakt nesnaží ani nijak zakrývat. Nicméně i tak je kniha opět čtivá, milá a místy také vtipná.

Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

Dcera čarodějniceDcera čarodějniceP. Brackston

Musím se přiznat, že jsem od knihy očekávala malinko jiný příběh, nicméně i tak mě kniha dostala. Líbily se mi popisy událostí, i když byly některé části silně předvídavé. Paula Brackston je úžasným vypravěčem a já jsem se do knihy opravdu ponořila a úžívala si příběh, který mi byl na stránkách naservírován.

Marná touhy snahaMarná touhy snahaG. Guthrie

Někdo by mohl říci, že je tento díl naprosto zbytečný, neboť se zaobírá pouze jakýmsi čekáním na to, až skončí semestr a naši dva zamilovaní už se nebudou muset dále ukrývat. Já si to ovšem nemyslím. V průběhu příběhu se dovídáme další střípky z Danielovy minulosti, řešíme prozrazení jejich vztahu a další úskalí, která na náš pár čekají kdesi v koutku...

Mystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleninyMystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleninyA. William

Jsem velice ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. I když moc nevěřím na nějaké duchovno nebo například na to, že by mi miska čerstvého ovoce mohla přinést štěstí, spousta skutečností, které jsou potvrzeny i lékaři, včetně báječných rad dělají z této kniha nepostradatelného pomocníka.

KobraKobraD. Meyer

Kobra je vážně skvělým krimithrillerem, u kterého se rozhodně nebudete nudit a já knihu doporučuji všemi deseti.

Daniel & AubreyDaniel & AubreyG. Guthrie

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve.
Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!

Báječné dnyBáječné dnyR. Montes

Jedná se o čtivý příběh, který se ovšem na úplnou TOPku asi nevyšvihne. Za sebe můžu říct, že nenadchne, ale ani neurazí. Jedná se o průměrný thriller, ideální na poklidné odpoledne nebo dovolenou.

Kouzelné přáníKouzelné přáníC. Colfer

Určitě si ráda přečtu také další díly a doufám, že se bude jednat o stejně čtivý příběh, jaký jsem si mohla přečíst v této kouzelné knize.
Pokud máte rádi pohádky a zajímá vás, jak to vypadá se známými pohádkovými hrdiny, tak určitě neváhejte a knihu si přečtěte. Myslím, že se báječně pobavíte a zrelaxujete.

Více v mé recenzi v záložkách.

Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý denLahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý denE. Woodward

Tato sympatická knížečka v kapesním formátu je plná vitamínů a mně se neskutečně líbí. Je doplněná o spousty fotografií, což mám na tomto typu "kuchařek" ráda, jelikož se můžu inspirovat servírováním a tak nějak tuším, jak bude výsledný produkt vypadat.
Zároveň se mi líbí možnost obměňovat suroviny podle chuti, takže se můžu pouze inspirovat a nemusím se striktně držet receptu.

Dřív než ji najdeDřív než ji najdeM. Kardos

Závěr knihy zaváněl těžkým průměrem, vzhledem k tomu, jakou laťku nasadila kniha během příběhu. Ale to se občas stane, a zvlášť této knize a jejímu autorovi budiž odpuštěno.
Celkově knihu hodnotím jako thriller, který rozhodně stojí za vaši pozornost a pevně doufám, že se dočkáme dalších knih z pera Michaela Kardose.

Více v mé recenzi v záložkách.

Manžel, který štěká, taky koušeManžel, který štěká, taky koušeA. Jakoubková

První setkání s autorkou dopadlo na jedničku. I když jsem od knihy nic neočekávala, byla jsem příjemně překvapena. Na takové to líné odpoledne u kávy je kniha jako dělaná, sama jsem přečetla jedním dechem.

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

Dvůr trnů a růží byl prvním setkáním s autorkou, ovšem i přes určité zklamání určitě ne posledním. Jsem totiž velice zvědavá, jakým směrem se bude ubírat další díl. Pevně doufám v to, že bude zajímavý hned od začátku, ovšem před tím, než se do něj začtu si budu muset dát oddychovou pauzu.

Více v mé recenzi v záložkách.

Ženich na zabitíŽenich na zabitíS. Ranald

V podstatě se jedná o knihu u které si odpočinete, místy se pobavíte a chvílemi budete šokováni. Osobně jsem v knize očekávala více humorných situací a i když jsem si moc přála, aby se mi kniha líbila, tak mě osobně moc nezaujala.

Více v mé recenzi v záložkách.

Můj dědeček by mě popravilMůj dědeček by mě popravilN. Sellmair

Myslím si, že se jedná o velice zdařilou knihu. Bavilo mě nejen to, jak je kniha sepsaná, ale také samotný životní příběh Jennifer Teegeové, její cesta za poznáním a na závěr i smíření se s vlastní historií.

Více v mé recenzi v záložkách.

Malé černé a devět ženMalé černé a devět ženJ. L. Rosen

Malé černé a devět žen je opravdu lehká a humorná kniha s množstvím postav, jejichž příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem si její čtení naprosto užívala, a to s úsměvem na tváři.
Všem, kdo mají rádi kouzelné příběhy s romantickým podtextem mohu knihu jedině doporučit.

Čistá láskaČistá láskaJ. Benková

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a zhodnotila bych ji jako nenáročnou a oddychovou, ale nemohla jsem se ubránit pocitu, že by ji spíše ocenily mladší čtenářky. Mě samotnou zaujalo pouze prostředí cukrárny a recepty v závěru knihy, které vypadají doopravdy lákavě.

CressCressM. Meyer

Děj je opět úžasně promyšlený a všechno se nám krásně spojilo, nikde nic neskřípe a všechno šlape jak má. Je více než jasné, že na nás čeká opravdu dechberoucí zakončení jedné úžasné série do které se s radostí pustím, ba co více, po dočtení této pecky jsem měla pocit, že Winter potřebuji okamžitě !

Tohle nevyžehlíšTohle nevyžehlíšB. Svobodová

Jedná se o milý příběh, takový mix pohádky a příběhu ze života a já si jeho čtení užila. Jestli příběh skončil šťastně či nikoliv si budete muset přečíst sami, já jsem z něj měla smíšené pocity.

ŠtvaniceŠtvaniceJ. Evanovich

Žádná kniha není dokonalá a platí to i o této knize. Nicméně si myslím, že se jedná o pohodovou knihu u které se čtenář báječně odreaguje a pobaví.
Díky akčnímu začátku se mi líbila o maličko více než první díl a doufám, že si tato série svou kvalitu udrží i v dalších dílech, které bych si ráda přečetla a budu doufat, že se brzy dočkám.

GejšaGejšaA. Golden

Kniha je svým stylem vyprávění opravdu velice čtivá a troufám si říci, že je jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. Jsem velice ráda, že tento skvost můžu mít ve své knihovničce.
Pokud se toužíte na chvíli přenést do předválečného Japonska a nahlédnout za oponu umění gejš, tak knihu vřele doporučuji.

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Knihu určitě doporučím každému milovníkovi psychothrillerů, jedná se o povedený kousek v němž napětí pomalu narůstá a vyústí v opravdu nečekaný závěr. Kniha se díky stylu, jakým je napsána čte doslova jedním dechem a já jsem velice ráda, že jsem se do čtení této pecky pustila.

PodfukPodfukJ. Evanovich

Kniha je plná akce s plánem, který nemá chybu. Čtení krásně plyne a nechybí ani spousta humoru a skvělých hlášek, u kterých se pobavíte.

Dvojitý křížDvojitý křížC. Carter

Dvojitý kříž nejspíš nebude čtením pro každého. Čtenář musí počítat se syrovějšími popisy vražd a mučení, což by každému nemuselo dělat dobře. Nicméně se jedná o opravdu neskutečně čtivou knihu.

PohřebPohřebN. Cross

Styl psaní Neila Crosse je velice čtivý. Děj dokáže čtenáře pohltit a čtení pěkně odsýpá. V podstatě mě kniha bavila, ale mrzí mě, že si podobné tempo jako v poslední třetině nedržela po celou dobu, myslím, že by příběh nepůsobil tak utahaně, ale byl by dynamičtější.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

Styl, jakým Robert Bryndza píše je opravdu neskutečně čtivý. Nejedná se o nějaké složité psaní, čtenář při čtení opravdu relaxuje, vyšetřuje spolu s Erikou a jejím týmem a čtení si užívá plnými doušky.
Pokud máte rádi detektivní příběhy, kde krev nestříká na všechny strany, ale poctivě se vyšetřuje a líbila se Vám Dívka v ledu, tak Noční lov je přímo povinnost.

Psí posláníPsí posláníW. B. Cameron

Všem, kteří knihu ještě nečetli a váhají, zda číst či nikoliv doporučuji jednoznačně ano, určitě si ji přečtěte. Pokud jste pejskař, tak je to snad povinností. Určitě se ale musíte připravit na to, že není moc dobré číst knihu na veřejnosti a nezapomeňte na krabici papírových kapesníčků, budete je určitě potřebovat.

Polévková mániePolévková mánieK. Bruton

Myslím si, že se jedná o velice vydařenou polévkovou knihu, která patří do ruky každému kdo rád experimentuje v kuchyni. Jedná se o soubor (nejen) polévek, které povětšinou směřují do Asie, takže je nutno počítat s ingrediencemi, které se kolikrát dají sehnat pouze ve specializovaných prodejnách nebo na internetu.

Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaG. Cogman

Nevšední čtenářský zážitek spolu s tématem sbírání vzácných svazků v alternativních světech otevírají dveře nekonečným možnostem a já jsem velice zvědavá, jak se bude tato série vyvíjet v dalším díle, který si mile ráda přečtu.

Více v mé recenzi v záložkách.

Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasyKrása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasyA. Righton

Všem, kteří přemýšlí nad tím, že by si také zkusili uvařit svou kosmetiku můžu knihu vřele doporučit, jen je potřeba počítat s tím, že se do výroby nebudete moci pustit hned, jak si knihu donesete domů. I když není potřeba žádné zvláštní vybavení při výrobě, pokud jste v domácí kosmetice nováčkem, je potřeba brát v potaz, že většinu suplementů bude nutno dokoupit.

- více v mé recenzi v záložkách

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Jedná se o velice čtivou detektivku, která sice nijak nevybočuje, co se provedení týče, ale dokáže si k sobě čtenáře doopravdy připoutat.
Já doufám, že se mi časem dostane do ruky i druhý díl se sympatickou Erikou Fosterovou a jejím týmem.

ScarletScarletM. Meyer

Celá kniha je opět velice čtivá, plná napětí a oproti prvnímu dílu se můžeme dočkat také více akce. Romantická linka, která na nás v knize rovněž čeká je do děje příjemně zasazena, nemusíte se bát, že díky ní bude kniha sladší než kostka cukru. Vše je krásně v rovině a to se mi moc líbí.

1 2 >