Blaufik - Komentáře

Causa MortisCausa MortisM. Hladký

Jedná se spíše o vyprávění, kde prostředí pitevny slouží jen jako jakási kulisa. I když autoři píší opravdu čtivě a příběh doslova utíká pod prsty, tak jsem se nemohla ubránit celkovému zklamání. Kniha bohužel nenabízí to, co slibuje, což je velká škoda. Potenciál totiž opravdu měla, jen jej autoři vůbec nevyužili.

10. prosince

DítěDítěF. Barton

I když jsem se do knihy ze začátku nemohla začíst, tak nakonec se vše zlomilo a já jsem nemohla přestat, dokud jsem knihu nedočetla.
Konec pro mě úplně překvapením nebyl, ale i tak doporučuji a mrknu také na autorčinu Vdovu.

23. listopadu

Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)L. Graham

Já osobně jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco na způsob "veselé historky z natáčení" a dostala jsem životopis, který se v celé třetině věnuje seriálu, který má v názvu.
Pro skalní fanoušky nutností, pro nás ostatní počtení na jedno odpoledne, ke kterému bude potřeba i internet pro doplnění informací.

23. listopadu

Nejskrytější přáníNejskrytější přáníM. M. Whalen

Jedná se báječnou knihu, která nám přibližuje dávná tajemství hned několika rodin. Na první pohled vše vypadá skvěle, a bezstarostně. Uvnitř se však ukrývají tajemství, která s postupem času nabírají na síle a závažnosti.
Nejskrytější přání je opravdu milé čtení a já ho doporučuji všem ženám, které si chtějí u čtení odpočinout, ale zároveň odkrývat dávná tajemství.

18. listopadu

Temné hlubinyTemné hlubinyR. Bryndza

Řekla bych, že se rozhodně jedná o nejlepší román s Erikou Fosterovou. Tentokrát tady máme opravdu vše, dysfunkční rodinu, policisty, kteří nejsou tak úplně košér, a neznámého z jehož pohledu jsou psány některé kapitoly. A je to právě onen neznámý, kdo nám zamotá hlavu ještě více, než ostatní.

15. listopadu

Píseň zimyPíseň zimyS. Jae-Jones

Na knihu jsem se nesmírně těšila, o to horší pak bylo zklamání, které v průběhu čtení nastalo. Nejen, že jsem se nedokázala do celého příběhu ponořit a správně si ho vychutnat, ale "začátek," který čítal více než stovku stran byl jedna velká nuda. Moc mě to mrzí, že to musím takto napsat, ale bohužel se nedá jinak. Nuda, nuda, nuda.. V podstatě se zde nic neděje, děj postrádal jakýkoliv spád, nebo větší akci, která by mě přesvědčila o opaku.

11. listopadu

Námluvy se zločinemNámluvy se zločinemL. Beran

Pokud máte rádi detektivní povídky z per českých autorů, tak vás kniha rozhodně nezklame. Jedná se o oddechové čtení, které postrádá litry krve a tak je vhodná i pro starší čtenáře, kteří si tuto edici oblíbili. Pokud jste také nadšeným čtenářem "zelených" detektivek, tak se po knize rozhodně poohlédněte.

08. listopadu

Nejhorší noční můraNejhorší noční můraB. Novak

Když se celý příběh podívám znovu, tak za mě jedno velké ano. Zamilovala jsem si mrazivou zimu na Aljašce, nehostinné podmínky, hlavní hrdiny, ale také Hanover House, který se stal strašákem pro obyvatele jednoho ospalého Aljašského městečka.
Pevně doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů z této lákavé série.

06. listopadu

Božský cizinecBožský cizinecC. Lauren

Autorky opět nezklamaly! Příběh se mi líbil maličko více, než Božský bastard, předpokládám, že to bylo tím, že byl více uvěřitelný a takový osobnější. Rozhodně se chystám i na další díly a pevně doufám, že budu opět spokojená.

Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware

Výletní loď, která pluje po oceánu, nikde nikdo a v případě ohrožení není kam uniknout. Myslím si, že autorka nemohla vymyslet lepší místo. Bezmoc hlavní hrdinky při představě, že pluje s vrahem je naprosto nepředstavitelná. Její klaustrofobie, spousta malých a stísněných prostor a vlny, které si pohrávají s lodí. Ano, myslím si, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

Noční lovecNoční lovecC. Carter

Rozhodně doporučuji. Pokud snesete popisy brutálnějších vražd a autora ještě neznáte, tak jej vyzkoušejte, troufám si tvrdit, že se z vás stane další fanoušek, který bude netrpělivě vyhlížet další díl z této bombastické série.

CujoCujoS. King

Cujo je na poměry Stephena Kinga poměrně útlá knížečka, kterou si ovšem zamilujete stejně jako jeho předchozí díla. Nejedná se pouze o šíleného psa, ze kterého by mistr v průběhu mohl klidně udělat i dinosaura. Jedná se také o skvělé zpracování postav a jejich charakterů.
Čtenář tomu všemu prostě věří. Postavy jsou tak neskutečně reálné, že se vám před očima začne odehrávat film kde je v hlavní roli strach a bezmoc.

Jake je fakeJake je fakeC. Robinson

Děti do patnácti let budou tuto knihu milovat. Naleznou zde zábavné ilustrace, které je přimějí nad příběhem přemýšlet. Celá kniha pak lehce působí spíše jako komix než jako klasická beletristická kniha a to hlavně díky množství ilustrací, které jsou v knize opravdu hojně využity.

Se záštíSe záštíE. Cook

Jill jakožto vypravěč, který si nic nepamatuje a může se jen domnívat co bylo nebo nebylo byl autorčin chytrý tah! Čtenář tak může přemýšlet nad hromadou teorií a vlastně odkrývá tajemství spolu s hlavní hrdinkou.
Mě osobně celý příběh bavil od začátku až do konce. Rozhodně tento poutavý YA psychologický thriller doporučuji dále, myslím, že má co nabídnout.

Více v recenzi v záložkách.

Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobuLevandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobuM. Koníčková

Myslím si, že kniha potěší opravdu každého, kdo má levanduli alespoň trochu rád. Navíc je doplněna o úžasné fotografie, které vám doslova vyrazí dech. Díky radám, které jsou v knize obsaženy, se již nebudete bát tuto krásku pěstovat a co více, možná si díky knize připravíte i léčivý čaj, tinkturu nebo si uděláte hezký podvečer v teplé vaně, kde budete obklopeni úžasnou levandulovou vůní.

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Za zavřenými dveřmi je skvělá kniha, která vás chytí už na samém začátku a pustí až po dočtení poslední strany.Napětí, které provází ruku v ruce obavy a strach jsou hlavním motorem celé knihy a já tleskám. Jedná se o kousek, který si prostě musíte přečíst.

Snaž se nedýchatSnaž se nedýchatH. Seddon

Na to, že se jedná o autorčin debut, tak tleskám a to vestoje. Jedná se o jeden z lepších psychologických thrillerů, které jsem kdy četla. Opravdu úžasný thriller o hledání sebe sama a dávno ztracené spravedlnosti.

Božský bastardBožský bastardC. Lauren

Jsou dva tábory, jedni ji milují, druzí litují , že se jim dostala do rukou. Já se přikláním k táboru číslo jedna. Mě prostě bavila a to takovým způsobem, že jsem od ní odešla až když jsem dočetla poslední větu. Je to prostě pohádka pro dospělé, u které jsem si báječně odpočinula.

Manžel nikdy nespíManžel nikdy nespíA. Jakoubková

I když si budete nejednou klepat na čelo nad naivitou hlavní hrdinky, tak knihu doporučuji. Jedná se o úžasné oddechové čtení. Mě prostě autorčiny knihy baví a jsem zvědavá na další z příběhů z pera Aleny Jakoubkové.

Maminčin mazánekMaminčin mazánekS. Flint

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu to bylo vůbec špatné. Jen je škoda, že nám autorka nenaservírovala více vodítek, abychom mohli na samotné rozuzlení celého případu přijít sami. Alespoň u mě se po dočtení nedostavil ten známý pocit "no jasně, jak jsem to mohla přehlédnout."

(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Myslím si, že se v Ali Land skrývá neskutečný talent a zásluhou je určitě také její praxe zdravotní sestry pro děti a dospívající s duševními problémy. Pevně doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších prychothrillerů z pera této nadějné autorky, které budou stejně kvalitní a temné, jako mučednice.

PopravčíPopravčíC. Carter

Celá série není určena pro jedince, kterým vadí detailní popisy hrůzných vražd, ovšem pro nás, zvrhlé milovníky takových knih se jedná o drahokam, který je dokonalý, bez kazu. Já jsem se do této série zamilovala!

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Dívka ve vlaku je opravdu skvělá jízda, která mě neskutečně bavila. Díky tomu, že jsem již přečetla obě knihy, které u nás od Pauly Hawkins vyšly, mohu nyní říct, ano, Dívka ve vlaku se mi líbila více, byť jen o malý kousek. Do vody však dívce nebezpečně dýchá na záda.

VendetaVendetaC. Doyle

Autorka mě opravdu mile překvapila. Kniha svým námětem sice jede podle zažitého schématu - drsný a bohatý - zranitelná a přežívající - nicméně i tak se jedná o povedený kousek, který vás rozhodně bude bavit.
Potřebuji další díl!

ŠílenáŠílenáC. J. Esposito

Pokud hledáte knihu, u které se rozhodně nebudete nudit, tak sáhněte po Šílené. Jedná se o knihu, jejíž stránky vám budou utíkat pod rukama. Mafie, vraždy, slunná Sicílie a neskutečná posedlost jsou součástí balení.

Lahodně s Ellou a přáteliLahodně s Ellou a přáteliE. Woodward

Pokud jste milovníci vaření, zdravého a dobrého jídla a zároveň se rádi inspirujete v kuchařských knihách, tak by vám tato kuchařka rozhodně neměla chybět ve vaší knihovničce.
Je sice fakt, že ve spoustě receptů jsou použity suroviny, které běžně ve svých spížích nemáme, nicméně si myslím, že rozhodně stojí za to suroviny dokoupit a recepty vyzkoušet.

Slyším tě všudeSlyším tě všudeC. Willis

Knihu rozhodně doporučuji, myslím, že se jedná o povedený kousek, který si ráda s chutí přečtu znovu. Čtení ubíhalo přesně tak, jak mělo a díky emocím, které ve mě kniha vyvolávala se jedná o kousek, který ráda doporučím dále.

HanaHanaA. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.

Posvátné lži Minnow BlyovéPosvátné lži Minnow BlyovéS. Oakes

I přes to, že se jedná o více než podařenou knihu, která je neskutečně čtivá a děj plyne jako voda, musíme stále počítat s tím, že se jedná o YA literaturu. Kniha by pro "dospělého" čtenáře jistě snesla více syrovosti, alespoň já jsem ji v knize postrádala. Celý příběh chvílemi působil trochu uspěchaně a to hlavně v samotném závěru, který byl opravdu více než rychlý.
Nicméně i tak se mi kniha líbila a ráda ji doporučím dále, jen je třeba mít na paměti fakt, že kniha je primárně určena pro dospívající čtenáře.

Metoda 15/33Metoda 15/33S. Kirk

Od samého začátku knihy se pouze opakovaly jednotlivé úkony a pro mě, ač mě to velice mrzí, neboť jsem se na knihu vážně těšila, to všechno bylo naprosto zbytečné, ploché a bohužel také nudné. Tento příběh měl opravdu velký potenciál, který autorka vlastně vůbec nevyužila a místo toho nám naservírovala knihu, která by se s klidným srdcem dala seškrtat o dobrou polovinu.

BožskýBožskýC. Lauren

Super zážitek, škoda, že jsem sérii záměrně ignorovala a nakonec začala posledním dílem :-) Určitě se do toho pustím od začátku, pro chvíle pohody je kniha naprosto bezkonkurenční.

Do vodyDo vodyP. Hawkins

I když kniha není pro každého, tak si myslím, že si své čtenáře si jistě najde. Mně se kniha líbila a okrajový čtenář bude jistě přímo nadšený.
Doporučuji si knihu přečíst a udělat si vlastní obrázek, pokud máte rádi pomalé odkrývání dávných tajemství, tak po knize určitě sáhněte.

Více v recenzi v záložkách.

Sen noci univerzitníSen noci univerzitníG. Guthrie

Závěrečný díl série se sice jeví jako nejslabší, zvláště díky tomu, že čtenář vlastně tuší, jak celý příběh skončí a autorka se tento fakt nesnaží ani nijak zakrývat. Nicméně i tak je kniha opět čtivá, milá a místy také vtipná.

Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

Dcera čarodějniceDcera čarodějniceP. Brackston

Musím se přiznat, že jsem od knihy očekávala malinko jiný příběh, nicméně i tak mě kniha dostala. Líbily se mi popisy událostí, i když byly některé části silně předvídavé. Paula Brackston je úžasným vypravěčem a já jsem se do knihy opravdu ponořila a úžívala si příběh, který mi byl na stránkách naservírován.

Marná touhy snahaMarná touhy snahaG. Guthrie

Někdo by mohl říci, že je tento díl naprosto zbytečný, neboť se zaobírá pouze jakýmsi čekáním na to, až skončí semestr a naši dva zamilovaní už se nebudou muset dále ukrývat. Já si to ovšem nemyslím. V průběhu příběhu se dovídáme další střípky z Danielovy minulosti, řešíme prozrazení jejich vztahu a další úskalí, která na náš pár čekají kdesi v koutku...

Mystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleninyMystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleninyA. William

Jsem velice ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. I když moc nevěřím na nějaké duchovno nebo například na to, že by mi miska čerstvého ovoce mohla přinést štěstí, spousta skutečností, které jsou potvrzeny i lékaři, včetně báječných rad dělají z této kniha nepostradatelného pomocníka.

KobraKobraD. Meyer

Kobra je vážně skvělým krimithrillerem, u kterého se rozhodně nebudete nudit a já knihu doporučuji všemi deseti.

Daniel & AubreyDaniel & AubreyG. Guthrie

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve.
Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!

Báječné dnyBáječné dnyR. Montes

Jedná se o čtivý příběh, který se ovšem na úplnou TOPku asi nevyšvihne. Za sebe můžu říct, že nenadchne, ale ani neurazí. Jedná se o průměrný thriller, ideální na poklidné odpoledne nebo dovolenou.

1 2 3 >