Blaufik - Komentáře


SycamoreSycamoreB. Chancellor

Rozhodně se jedná o knihu, u které jsem nečekala, že mě bude až tak bavit. I když byl začátek slabší, tak jsem ráda, že se pak dal celý příběh do pohybu a já jsem si jej tak mohla užít až do konce.

14. března


InfernoInfernoC. Doyle

Rozhodně se jedná o knihu, která je směsicí vzrušení, romantiky, spousty krve a horkých hlav. A také odkrytých tajemství, které vás rozhodně šokují! Já sama jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a byla jsem velice ráda, že závěrečný díl již vlastním, a tak nemusím čekat na jeho vydání.

05. března


Dívky od svaté MagdalényDívky od svaté MagdalényV. Alexander

Za sebe knihu rozhodně doporučuji k přečtení, byť se jedná o smyšlený příběh vystavěný na skutečných událostech. Myslím si, že lidé by mohli alespoň prostřednictvím tohoto románu nahlédnout do minulosti, kde musely dívky čelit nepředstavitelné hrůze, která se odehrávala za zdmi kláštera.

25. února


Papírová labuťPapírová labuťL. Attar

Tato kniha je jedním slovem úžasná. Nezaměřuje se z velké části na násilnosti, jako by se mohlo zdát. Jedná se spíše o ukázku psychologických dopadů na danou situaci, což samotnou knihu povýšilo o pomyslný stupeň výš.
Díky autorčinu poutavému vyprávění se jedná o knihu, kterou jsem určitě nečetla naposledy a s velkým nadšením doporučuji k přečtení i vám.

19. února


Les sebevrahů AokigaharaLes sebevrahů AokigaharaJ. Bates

Les sebevrahů je knihou, která vás absolutně pohltí a vy nebudete chtít přestat číst. Přesto se však autorovi jedna, celkem zásadní věc, hodně nepovedla. Mluvím tady o konci. Ten byl totiž hodně přitažený za vlasy a působil tak jako nedotažený konec béčkového filmu, což je, vhledem k úrovni celé knihy, opravdu velká škoda.

16. února


Božský hráčBožský hráčC. Lauren

Řekla bych, že se jedná o nejlepší díl z toho co jsem zatím četla. U knihy jsem se báječně odreagovala a skvěle pobavila, jen Hanna byla ze začátku celkem nevěrohodné jelítko. Jsem velice ráda, že se to v průběhu změnilo a já jsem hlavním hrdinům jejich vztah věřila :-)

15. února


TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Pokud si chcete přečíst něco, co tady ještě nebylo a zároveň i popřemýšlet nad událostmi, kterými se kniha zabývá, tak rozhodně doporučuji.
Autor totiž napsal knihu, která vám nedá spát a vy budete mít spousty otázek, které podnítí vaši fantazii a pohled na hory, zvláště pak na Tríbečské pohoří.

13. února


Nebezpečná laskavostNebezpečná laskavostD. Bell

Za sebe mohu tuto pecku určitě doporučit. Nic zde není takové, jak se zdá a touha číst až do konce je v tomto případě opravdu neskutečná. A jedna rada na závěr, dávejte si pozor na svou kamarádku..

07. února


Devět dníDevět dníZ. Strachotová

Devět dní je knihou, kterou by si rozhodně měl přečíst každý fanoušek postapokalyptických příběhů. Je zde spousta akce a žádná hluchá místa. Autorka vytvořila svět, který má perfektně promyšlený a to do sebemenších detailů.
Myslím, že se na české literární scéně objevila autorka, která má rozhodně co nabídnout, a doufám, že se brzy dočkáme pokračování této nadějné série.

04. února


Krvavé právoKrvavé právoP. Margolin

Užívala jsem si čtení, které bylo plné zvratů, akce a intrik, lehce zjemněné trochou romantiky. To vše se autorovi povedlo napsat na necelých tři sta stranách.
Za sebe mohu jedině doporučit, myslím si, že se jedná o velice čtivý kousek, který vás bude bavit.

25. ledna


Čekání na smrtČekání na smrtL. Jackson

První setkání s autorkou bylo spíše vlažné. I přes to, že byla kniha čtivá, jsem se nemohla ubránit pocitu, že se hodně věcí točí kolem dcery jedné z vyšetřovatelek, a celý příběh pak působil spíš románově než detektivně. Neustálé narážky na těhotenství se mi taky moc nezamlouvaly... I přes to se časem možná porozhlédnu po dalších dílech.

24. ledna


DNADNAY. Sigurðardóttir

Musím říct, že linka Karla mě vůbec nebavila, zdála se mi nudná a zdlouhavá. Celý příběh byl super, a já jsem jej s nadšením četla a spolu s Freyjou a Huldarem se snažila přijít věcem na kloub, ale zmíněný radioamatér mi celé čtení spíše znechutil a díky jeho kapitolám jsem neměla problém knihu odložit a nechat ji několik dní odpočívat.

Více v mé recenzi v záložkách.

01. ledna


Causa MortisCausa MortisM. Hladký

Jedná se spíše o vyprávění, kde prostředí pitevny slouží jen jako jakási kulisa. I když autoři píší opravdu čtivě a příběh doslova utíká pod prsty, tak jsem se nemohla ubránit celkovému zklamání. Kniha bohužel nenabízí to, co slibuje, což je velká škoda. Potenciál totiž opravdu měla, jen jej autoři vůbec nevyužili.

Více v mé recenzi v záložkách.

10.12.2017


DítěDítěF. Barton

I když jsem se do knihy ze začátku nemohla začíst, tak nakonec se vše zlomilo a já jsem nemohla přestat, dokud jsem knihu nedočetla.
Konec pro mě úplně překvapením nebyl, ale i tak doporučuji a mrknu také na autorčinu Vdovu.

23.11.2017


Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)L. Graham

Já osobně jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco na způsob "veselé historky z natáčení" a dostala jsem životopis, který se v celé třetině věnuje seriálu, který má v názvu.
Pro skalní fanoušky nutností, pro nás ostatní počtení na jedno odpoledne, ke kterému bude potřeba i internet pro doplnění informací.

23.11.2017


Nejskrytější přáníNejskrytější přáníM. M. Whalen

Jedná se báječnou knihu, která nám přibližuje dávná tajemství hned několika rodin. Na první pohled vše vypadá skvěle, a bezstarostně. Uvnitř se však ukrývají tajemství, která s postupem času nabírají na síle a závažnosti.
Nejskrytější přání je opravdu milé čtení a já ho doporučuji všem ženám, které si chtějí u čtení odpočinout, ale zároveň odkrývat dávná tajemství.

18.11.2017


Temné hlubinyTemné hlubinyR. Bryndza

Řekla bych, že se rozhodně jedná o nejlepší román s Erikou Fosterovou. Tentokrát tady máme opravdu vše, dysfunkční rodinu, policisty, kteří nejsou tak úplně košér, a neznámého z jehož pohledu jsou psány některé kapitoly. A je to právě onen neznámý, kdo nám zamotá hlavu ještě více, než ostatní.

15.11.2017


Píseň zimyPíseň zimyS. Jae-Jones

Na knihu jsem se nesmírně těšila, o to horší pak bylo zklamání, které v průběhu čtení nastalo. Nejen, že jsem se nedokázala do celého příběhu ponořit a správně si ho vychutnat, ale "začátek," který čítal více než stovku stran byl jedna velká nuda. Moc mě to mrzí, že to musím takto napsat, ale bohužel se nedá jinak. Nuda, nuda, nuda.. V podstatě se zde nic neděje, děj postrádal jakýkoliv spád, nebo větší akci, která by mě přesvědčila o opaku.

11.11.2017


Námluvy se zločinemNámluvy se zločinemL. Beran

Pokud máte rádi detektivní povídky z per českých autorů, tak vás kniha rozhodně nezklame. Jedná se o oddechové čtení, které postrádá litry krve a tak je vhodná i pro starší čtenáře, kteří si tuto edici oblíbili. Pokud jste také nadšeným čtenářem "zelených" detektivek, tak se po knize rozhodně poohlédněte.

08.11.2017


Nejhorší noční můraNejhorší noční můraB. Novak

Když se celý příběh podívám znovu, tak za mě jedno velké ano. Zamilovala jsem si mrazivou zimu na Aljašce, nehostinné podmínky, hlavní hrdiny, ale také Hanover House, který se stal strašákem pro obyvatele jednoho ospalého Aljašského městečka.
Pevně doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů z této lákavé série.

06.11.2017


Božský cizinecBožský cizinecC. Lauren

Autorky opět nezklamaly! Příběh se mi líbil maličko více, než Božský bastard, předpokládám, že to bylo tím, že byl více uvěřitelný a takový osobnější. Rozhodně se chystám i na další díly a pevně doufám, že budu opět spokojená.

29.10.2017


Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware

Výletní loď, která pluje po oceánu, nikde nikdo a v případě ohrožení není kam uniknout. Myslím si, že autorka nemohla vymyslet lepší místo. Bezmoc hlavní hrdinky při představě, že pluje s vrahem je naprosto nepředstavitelná. Její klaustrofobie, spousta malých a stísněných prostor a vlny, které si pohrávají s lodí. Ano, myslím si, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

22.10.2017


Noční lovecNoční lovecC. Carter

Rozhodně doporučuji. Pokud snesete popisy brutálnějších vražd a autora ještě neznáte, tak jej vyzkoušejte, troufám si tvrdit, že se z vás stane další fanoušek, který bude netrpělivě vyhlížet další díl z této bombastické série.

17.10.2017


CujoCujoS. King

Cujo je na poměry Stephena Kinga poměrně útlá knížečka, kterou si ovšem zamilujete stejně jako jeho předchozí díla. Nejedná se pouze o šíleného psa, ze kterého by mistr v průběhu mohl klidně udělat i dinosaura. Jedná se také o skvělé zpracování postav a jejich charakterů.
Čtenář tomu všemu prostě věří. Postavy jsou tak neskutečně reálné, že se vám před očima začne odehrávat film kde je v hlavní roli strach a bezmoc.

11.10.2017


Jake je fakeJake je fakeC. Robinson

Děti do patnácti let budou tuto knihu milovat. Naleznou zde zábavné ilustrace, které je přimějí nad příběhem přemýšlet. Celá kniha pak lehce působí spíše jako komix než jako klasická beletristická kniha a to hlavně díky množství ilustrací, které jsou v knize opravdu hojně využity.

09.10.2017


Se záštíSe záštíE. Cook

Jill jakožto vypravěč, který si nic nepamatuje a může se jen domnívat co bylo nebo nebylo byl autorčin chytrý tah! Čtenář tak může přemýšlet nad hromadou teorií a vlastně odkrývá tajemství spolu s hlavní hrdinkou.
Mě osobně celý příběh bavil od začátku až do konce. Rozhodně tento poutavý YA psychologický thriller doporučuji dále, myslím, že má co nabídnout.

Více v recenzi v záložkách.

07.10.2017


Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobuLevandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobuM. Koníčková

Myslím si, že kniha potěší opravdu každého, kdo má levanduli alespoň trochu rád. Navíc je doplněna o úžasné fotografie, které vám doslova vyrazí dech. Díky radám, které jsou v knize obsaženy, se již nebudete bát tuto krásku pěstovat a co více, možná si díky knize připravíte i léčivý čaj, tinkturu nebo si uděláte hezký podvečer v teplé vaně, kde budete obklopeni úžasnou levandulovou vůní.

05.10.2017


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Za zavřenými dveřmi je skvělá kniha, která vás chytí už na samém začátku a pustí až po dočtení poslední strany.Napětí, které provází ruku v ruce obavy a strach jsou hlavním motorem celé knihy a já tleskám. Jedná se o kousek, který si prostě musíte přečíst.

24.09.2017


Snaž se nedýchatSnaž se nedýchatH. Seddon

Na to, že se jedná o autorčin debut, tak tleskám a to vestoje. Jedná se o jeden z lepších psychologických thrillerů, které jsem kdy četla. Opravdu úžasný thriller o hledání sebe sama a dávno ztracené spravedlnosti.

18.09.2017


Božský bastardBožský bastardC. Lauren

Jsou dva tábory, jedni ji milují, druzí litují , že se jim dostala do rukou. Já se přikláním k táboru číslo jedna. Mě prostě bavila a to takovým způsobem, že jsem od ní odešla až když jsem dočetla poslední větu. Je to prostě pohádka pro dospělé, u které jsem si báječně odpočinula.

13.09.2017


Manžel nikdy nespíManžel nikdy nespíA. Jakoubková

I když si budete nejednou klepat na čelo nad naivitou hlavní hrdinky, tak knihu doporučuji. Jedná se o úžasné oddechové čtení. Mě prostě autorčiny knihy baví a jsem zvědavá na další z příběhů z pera Aleny Jakoubkové.

12.09.2017


Maminčin mazánekMaminčin mazánekS. Flint

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu to bylo vůbec špatné. Jen je škoda, že nám autorka nenaservírovala více vodítek, abychom mohli na samotné rozuzlení celého případu přijít sami. Alespoň u mě se po dočtení nedostavil ten známý pocit "no jasně, jak jsem to mohla přehlédnout."

10.09.2017


(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Myslím si, že se v Ali Land skrývá neskutečný talent a zásluhou je určitě také její praxe zdravotní sestry pro děti a dospívající s duševními problémy. Pevně doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších prychothrillerů z pera této nadějné autorky, které budou stejně kvalitní a temné, jako mučednice.

Více v recenzi v záložkách.

08.09.2017


PopravčíPopravčíC. Carter

Celá série není určena pro jedince, kterým vadí detailní popisy hrůzných vražd, ovšem pro nás, zvrhlé milovníky takových knih se jedná o drahokam, který je dokonalý, bez kazu. Já jsem se do této série zamilovala!

29.08.2017


Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Dívka ve vlaku je opravdu skvělá jízda, která mě neskutečně bavila. Díky tomu, že jsem již přečetla obě knihy, které u nás od Pauly Hawkins vyšly, mohu nyní říct, ano, Dívka ve vlaku se mi líbila více, byť jen o malý kousek. Do vody však dívce nebezpečně dýchá na záda.

28.08.2017


VendetaVendetaC. Doyle

Autorka mě opravdu mile překvapila. Kniha svým námětem sice jede podle zažitého schématu - drsný a bohatý - zranitelná a přežívající - nicméně i tak se jedná o povedený kousek, který vás rozhodně bude bavit.
Potřebuji další díl!
Více v mé recenzi v záložkách.

21.08.2017


ŠílenáŠílenáC. J. Esposito

Pokud hledáte knihu, u které se rozhodně nebudete nudit, tak sáhněte po Šílené. Jedná se o knihu, jejíž stránky vám budou utíkat pod rukama. Mafie, vraždy, slunná Sicílie a neskutečná posedlost jsou součástí balení.

Více v mé recenzi v záložkách.

18.08.2017


Lahodně s Ellou a přáteliLahodně s Ellou a přáteliE. Woodward

Pokud jste milovníci vaření, zdravého a dobrého jídla a zároveň se rádi inspirujete v kuchařských knihách, tak by vám tato kuchařka rozhodně neměla chybět ve vaší knihovničce.
Je sice fakt, že ve spoustě receptů jsou použity suroviny, které běžně ve svých spížích nemáme, nicméně si myslím, že rozhodně stojí za to suroviny dokoupit a recepty vyzkoušet.

16.08.2017


Slyším tě všudeSlyším tě všudeC. Willis

Knihu rozhodně doporučuji, myslím, že se jedná o povedený kousek, který si ráda s chutí přečtu znovu. Čtení ubíhalo přesně tak, jak mělo a díky emocím, které ve mě kniha vyvolávala se jedná o kousek, který ráda doporučím dále.

Více v mé recenzi v záložkách.

16.08.2017


HanaHanaA. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.

08.08.2017


1 2 3 >