Blaufik Blaufik komentáře u knih

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Les sebevrahů je knihou, která vás absolutně pohltí a vy nebudete chtít přestat číst. Přesto se však autorovi jedna, celkem zásadní věc, hodně nepovedla. Mluvím tady o konci. Ten byl totiž hodně přitažený za vlasy a působil tak jako nedotažený konec béčkového filmu, což je, vhledem k úrovni celé knihy, opravdu velká škoda.

16.02.2018 3 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Jedná se báječnou knihu, která nám přibližuje dávná tajemství hned několika rodin. Na první pohled vše vypadá skvěle, a bezstarostně. Uvnitř se však ukrývají tajemství, která s postupem času nabírají na síle a závažnosti.
Nejskrytější přání je opravdu milé čtení a já ho doporučuji všem ženám, které si chtějí u čtení odpočinout, ale zároveň odkrývat dávná tajemství.

18.11.2017 5 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Jill jakožto vypravěč, který si nic nepamatuje a může se jen domnívat co bylo nebo nebylo byl autorčin chytrý tah! Čtenář tak může přemýšlet nad hromadou teorií a vlastně odkrývá tajemství spolu s hlavní hrdinkou.
Mě osobně celý příběh bavil od začátku až do konce. Rozhodně tento poutavý YA psychologický thriller doporučuji dále, myslím, že má co nabídnout.

Více v recenzi v záložkách.

07.10.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku je opravdu skvělá jízda, která mě neskutečně bavila. Díky tomu, že jsem již přečetla obě knihy, které u nás od Pauly Hawkins vyšly, mohu nyní říct, ano, Dívka ve vlaku se mi líbila více, byť jen o malý kousek. Do vody však dívce nebezpečně dýchá na záda.

28.08.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.

08.08.2017 5 z 5

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve.
Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!

29.05.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tato kniha byla jedna z nejlepších, které jsem kdy v životě četla. Byla jsem z ní naprosto nadšená... Jednotlivé postavy jsou báječně vykresleny. Autorka nezapomněla ani na charaktery vedlejších postav, což je velké plus.Díky tomu, že v knize nebyly vedlejší postavy pouze tak nějak do počtu dostal celý příběh nádech věrohodnosti.
Všem, kteří knihu ještě nečetli, nebo nad jejím přečtením váhají určitě tento nezapomenutelný zážitek doporučuji.

14.12.2016 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Vypůjčený čas je skvělý nejen v tom, že je čtivý, což autorka předvedla už v předchozí sérii, ale je také skvělým mixem scifi příběhu propojeného s tím detektivním.
Zuzana Strachotová prostě umí a myslím si, že se s lehkostí dokáže vyrovnat i zahraničním spisovatelům. Díky svým nápadům bez nesmyslných kombinací působí její příběhy lehce a opravdu čtivě.
Za sebe rozhodně doporučuji a přeji příjemné počtení.

05.11.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Vánoční prasátko je příběhem, který jistě zaujme nejen dětské čtenáře, ale i ty dospělé. Autorka stvořila hlavního hrdinu, který nadevše miluje svou plyšovou hračku a bezvadně jej dokázala vykreslit.
Samotné vyvrcholení celého příběhu je opravdu úžasné, kouzelné a dojemné, přiznám se, že jsem u něj uronila slzu. Autorka celý příběh krásně a nenásilně uzavřela a zároveň jej doplnila o ponaučení.
Myslím si, že Vánoční prasátko je opravdu milým příběhem, který si malí čtenáři jistě zamilují.
Možná by na ně mohl čekat i pod stromečkem, co myslíte?

06.12.2021 4 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Rozhodně se nejedná o žádnou "vysokou" literaturu, příběh je předvídatelný, ale přesto se jedná o knihu, která vás bude bavit, bude se báječně číst a co je hlavní, krásně si u ní odpočinete od naštvaného šéfa nebo ukřičených dětí.

A přesně pro takové chvilky jsou tyto knihy ideálními společníky. Já jsem s knihou strávila báječné odpoledne a vám ji rozhodně doporučuji k přečtení, pokud si rády oddychnete přesně u tohoto typu příběhů.

23.10.2021 4 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

I když se nejedná o nic extra, až na téma pavouků, tak i přesto má kniha něco do sebe. Styl, jakým je napsána je opravdu čtivý a příběh je napínavý bez hluchých míst.
Rozhodně knihu doporučuji k přečtení, zvlášť, pokud jste milovníky detektivek, ve kterých figurují zajímavé ženské postavy, které jsou nejen tvrdými, ale dokáží odhalit i lidskost, která je zjemňuje a polidšťuje.

12.05.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

I když se ze začátku jedná spíše o pomalejší tempo, než jaké byste mohli čekat, tak autorka postupně přidává a děj začíná pořádně odsýpat. Stránky se začínají otáčet nebezpečnou rychlostí a v tuto chvíli je dost možné, že už budete do děje naplno ponořeni.

Atmosféra je tak opravdu mrazivá a děsivá. I když se nejedná o nic originálního, tak se rozhodně jedná o knihu, která si vás získá. Pokud máte rádi překvapivé zvraty, tak se do knihy rozhodně pusťte. Věřím, že si ji užijete, stejně jako já.

27.12.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Ihned od začátku je jasné, že se zde klube nová, prémiová série, která bude mít dlouhé fronty fanoušků po celé zemi a já se ani nedivím. Kromě čtivého příběhu, od kterého je opravdu těžké odejít, se zde rýsuje série s hlavní hrdinkou, která je sympatickou a silnou ženskou.

10.10.2020 4 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Ano, tato kniha je jednoduchá, nejedná se o žádné filozofické dílo na téma "deprese", ale i přes to je opravdu empatická a hluboká. Já vím, zní to poněkud zvláštně u knihy s obrázky a jednoduchými hesly, že?

28.06.2020 5 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Jako žena, která má ráda romantiku a sýr, jsem se na knihu opravdu těšila. Přesto jsem však ani náhodou nečekala že mne kniha až tak zaujme.
Victoria Brownleeová totiž umí opravdu báječně psát, zvláště pak popisy sýra, a všech jeho možných druhů. Protože, ruku na srdce, sýr je tady opravdu v hlavní roli a na každé stránce knihy.

27.06.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milé dámy, Pekárna v Brooklynu byla stejně kouzelná, jako její předchůdkyně. Milovala jsem celý příběh včetně hrdinů, kteří byli sympatičtí a přátelští. Popisy Brooklynu, jakožto i pekárny byly přesně takové, aby čtenáře nalákaly se okamžitě sbalit a vydat na výlet za sladkým dobrodružstvím.

25.05.2020 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Lehkovážný přístup k vraždění, jízlivé poznámky a zájem dvou sester o jednoho muže, přičemž každá to s ním myslí úplně jinak. Přesně tak by se dala kniha jednoduše charakterizovat. Při čtení mi pořád vrtalo hlavou prosté: něco tomu chybí. Postrádala jsem zde větší dynamiku? Delší vyprávění nebo mi vadilo něco jiného? Nevím.

Přesto však knihu úplně nezatracuji. Její čtení mě bavilo a nelituji, že jsem s knihou trávila svůj volný čas. Bohužel ji však nemůžu považovat za něco jiného, úžasného nebo výjimečného.
Pokud čekáte thriller o sestře, která zabíjí, tak se bohužel nedočkáte. Má sestra je sériový vrah není primárně o vraždění, jako spíš o sesterském vztahu mezi Korede a Ayoolou.

16.12.2019 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

King se čtenáře nesnaží někam dotlačit a něco mu vnutit. Pouze ukazuje co všechno je člověk ochoten podstoupit v rámci reality show. Čím více utrpení, tím lépe. Každý má svého favorita a s mílemi, které nechávají za zády, se jejich šance na vítězství se mírně zvyšuje.

Přesto však při čtení vyvstává více otázek než odpovědí a pokud čekáte nějakou výraznější akci, tak se také nedočkáte. Jedná se o mrazivý příběh, který by za pár let klidně mohl být příběhem reálným. A já se ptám, kam až je člověk ochoten zajít v rámci reality show a televizní zábavy?

11.12.2019 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Já jsem byla s Outsiderem opravdu spokojená. Autorovo budování napětí, spolu s vyústěním bylo opravdu skvělé a já tleskám, neboť mě kniha opravdu bavila od první až po poslední stranu.
Věřím, že si, nejen milovníci autorových knih, Outsidera užijí. Mohl by se líbit i čtenářům detektivek, kterým v příběhu nevadí trochu nadpřirozena. Pokud vás tedy kniha láká, tak s chutí do toho!

03.11.2019 5 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Pokud čekáte knihu plnou šokujících zvratů, tak se bohužel nedočkáte. Příběh postupně plyne jako řeka, přičemž čím blíže ke konci jste, tím více napětí graduje.
Dost dobrá matka vás však psychicky vyčerpá, alespoň já jsem se tak po dočtení cítila. Ta bezmoc a lítost se kolem mne vznášely jako hustý černý mrak.
Osobně jsem už dlouho nečetla tak propracovanou knihu, která by ze mne vysála všechnu mou pozitivitu.
Jedná se o silné a mrazivé čtení, kteří si bezesporu užijí všichni milovníci opravdu propracovaných psychologických thrillerů.

27.10.2019 4 z 5