blanka5960 blanka5960 komentáře u knih

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Eliza se četla jedním dechem, je to skvělá knížka o dospívající introvertní dívce. Byl to moc pěkný příběh, spousta emocí, problémů, které nutí k zamyšlení.

16.01.2020 5 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Knížka měla pomalejší tempo v první půlce, popisuje předválečné a válečné období v Americe. U historických románu s tím počítám, že jsou popisné, takže mně to nevadí, ba naopak já si to užívám. Wiliamova dějová linka mě bavila o malinko méně, ale k dokreslení celého příběhu patřila. Druhá polovina pro mne měla svižnější tempo. Události,které se zde udály ...no řekněme nebyly ty, které bych chtěla, aby se staly. Ale staly se, děj nabral spád a poslední kapitoly byly prostě emoční. Jak to dopadne ...??!

28.12.2019 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Vůbec jsem netušila, že Velkou pardubickou jezdily i ženy. Smekám před jejich odvahou, nezlomnou vůlí, ale i rebelstvím prosadit se ve své době v mužském světě závodů. Lata byla odvážná, cílevědomá a měla velkou touhu jít za svým snem a cílem. V knize najdeme nejen příběh Laty a její rodiny, ale dozvíme se i technické věci o těchto závodech. Například kolik měřily překážky, jak hluboké byly příkopy tehdy a kolik měří nyní. Knížka se mně libila, dozvěděla jsem spoustu zajímavých věcí o kterých jsem nevěděla, moc ráda jsem si ji přečetla.

09.12.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha Růže bílá, černý les slibovala neobyčejný příběh o druhé světové válce. Příběh z pohledu německé dívky, která ač byla neustále konfrontována fašismem, lidmi kteří byli masově sfantizováni, bojovala proti tomuto zlu. Přestože jí válka vzala co jí bylo nejbližší, našla v sobě opět odvahu a nevzdala se. V knize najdeme několik historicky doložených informací, dnes již vím, co byla Bílá růže, kdo byl Hans a Sophie Scholl. Jednu hvězdu odebírám, nevadil mně ani tak nereálný konec(každý máme rád dobrý konec), ale docela pro mne rychlé ukončení příběhu, chyběl mně větší popis následných dní.

15.11.2019 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Po přečtení 1.dílu jsem nadšeně vyčkávala druhý díl a musím říci, že mé nadšení neopadlo, ba naopak vzrostlo. Nyxia nespoutaná je plná akce, stále se něco děje, plná zvratů.. chtěla jsem číst rychleji, ale vlastně pomaleji, protože jsem věděla, že bude konec a já se nechtěla loučit s Emettem, Morning a dalšími. Doufám, že třetí díl vyjde brzy, moc se na něj těším.

04.11.2019 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Opět pohodové čtení, Bouřlivé časy tak jak nám napovídá název, byly opravdu bouřlivé. Byly plné změn, plánů, budování a nadějí. Těším se na třetí díl, jsem zvědavá kam se příběh rodiny Dranitz a jejich přátel bude ubírat.

29.10.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Opět dobře napsaná knížka. Dva lidé sdílejí spolu jednu postel, ale přitom se nepotkají.Tiffy potřebuje po rozchodu s přítelem někde bydlet a Leon potřebuje peníze a tak je osud svede dohromady ke společnému bydlení. Leon obývá byt přes den a Tiffany přes noc, pomocí vzkazů na listečcích spolu komunikují a navazují vztah. Knížka se velmi dobře četla, kapitoly byly krátké. Střídání pasáží z pohledu Tiffany, nebo Leona se mně velmi libily. Je to pohodová knížka, v které je sice romantika, ale neni to rozhodně červená knihovna.

13.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět další povedená kniha od paní autorky. Zachycuje a popisuje vztahy v jedné rodině. Nic není jen černobílé, nikdo není jen zlý nebo dobrý, každý si neseme svá trápení, životní radosti i zklamání. Velmi se mně libilo střídavé vyprávění z pohledu Svatopluka a Bohdany. Kniha ve Vás vyvolá spoustu pocitů, donutí Vás přemýšlet o lidech, vztazích i o době v které se příběh odehrává.

03.10.2019 5 z 5

Deník Rivky Lipszycové Deník Rivky Lipszycové Rywka Lipszyc

Tato kniha mne zasáhla stejně jako Dívky beze jména.
Deník Rivky Lipsyczové je silný příběh, vyprávějící o dospívající dívce, která vyrůstá v lodžském ghettu. Do svého deníku zapisuje své nejniternější pocity, vzpomínky, trápení, prožitky z každodenního života.
V knize nalezneme i doplňující informace, jak byl deník nalezen, popis lodžského ghetta, fotografie a spoustu dalších informací tvořící celek, který nám vyklresluje jak se "žilo" v ghettu.

03.10.2019 5 z 5

Neodolatelné síly Neodolatelné síly Danielle Steel

Tohle nesedlo, styl psaní, téma, zkrátka se mně to nelíbilo.

11.09.2019

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Kniha je velice čtivě napsaná, děj rychle ubíhá a vyvolává v nás plno různorodých emocí. Hlavní hrdinka dvacetiletá Jindřiška to v životě něměla vůbec lehké, nechtěná a nemilovaná svými rodiči,kteří jí dávají za vinu smrt svého bratra, se jednoho dne po smrti jediné milované osoby vydává na cestu po České republice. Na své cestě za štěstím se setká s dobrem i zlem, moc si přejete, aby vše zvládla a konečně nalezla to své štěstí, které si zaslouží. V reálném životě by to asi nebylo tak jako v knize, ale kdoví... Kniha se mně moc líbila, všem doporučuji.

09.09.2019 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Opět dobře napsaná knížka, děj utíkal, žádná hluchá místa. Velmi se mně líbil popis každodenního života, prostředí, stravy, odívání apod. Vše bylo dobře reálně popsáno, automaticky mně při čtení naskakovaly obrazy scén jako ve filmu. Občas se v textu vyskytly výrazy, u kterých mně zrovna v dané situaci napadalo, zda by to takto bylo řečeno. Ale to jsou jen malé blešky, které v celkovém hodnocení nemají žádný význam a rozhodně nesnížily mé hodnocení. Velice ráda si přečtu další poutavé příběhy z pera této autorky.

06.09.2019 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Příběh nám odhaluje osudy prapředka samotné autorky, ve dvouu dějových liniích se střídá minulost, současnost, pravda i fikce. Současná dějová linka mě bavila o něco méně než ta z minulosti. Vadil mě docela rychlý konec, proto také dávám o jednu hvězdu méně.

03.09.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Co napsat...bylo to skvělé, super čtivě napsáno. Nemůžu říci, že lepší než Smrtka. Bylo to možná víc k přemýšlení, bavily mě Nimbovy myšlenky, důvody k jeho chování, každopádně i tento díl byl super.
Zvrat, který nastal v příběhu na konci mě dostal. Takže potřebuji nutně další díl.

18.08.2019 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha mě mile překvapila, byla čtivá, tajemná, napínavá. Detektivní zápletka s fantasy prvky, myslím že jsem doposud nic v takovémto spojení nečetla. Za mne tedy 5/5

04.08.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Tento žánr nečtu, ale všude na mne Nyxia vykukovala a tak jsem se nechala zlákat a koupila si ji. Příběh se mně líbil, oblíbila jsem si Emmetta i spoustu dalších, kteří usilovali dostat se na palubu lodi, která míří k planetě Eden. Chyběl mně popis tajemné hmoty Nixia, planety Eden...zřejmě je to záměr a dozvíme se to v pokračování.

04.08.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Po přečtení ságy Panský dům jsem samozřejmě nemohla vynechat ani prvotinu ságy Venkovské sídlo. Příběh nás zavede střídavě do dvou časových linií a to sice období druhé světové války a cca rok 1990. Z počátu knihy jsem se ztrácela ve jménech, ale po chvíli jsem všechny postavy zařadila a věděla jsem kdo je kdo. Příběh nám vykresluje osud baronky Francizky von Dranitz a její rodiny, odehrávájící se na území východního Německa. Příběh je čtivý, hezky popsáno prostředí i okolí panského sídla, velmi se mně líbily pasáže z deníku. Za mne lepší než Panský dům.

20.07.2019 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Tuto knihu jsem četla na doporučení Irenky z Knihánkova. V knize je popsán život za druhé světové války z pohledu tří žen, které spojuje jedno děsivé místo -koncentrační tábor Ravensbrück. Život v koncentračním táboře je jedním slovem surově hrůzný. Tato kniha ve mně zanechala stopu, kterou si budu pamatovat vždy. Vážím si blahobytu v kterém žijeme, že máme co jíst, pít, je nám teplo, máme svobodu. Zkrátka si vážím o to víc (pro mnohé bohužel) obyčejných věcí. Tato kniha by měla spadat do povinné četby, každý by měl znát a vědět, čím si musely projít předešlé generace. Nikdy by se na to nemělo zapomenout. Závěr knihy, kde byly fotografie a popisy z procesů dokreslily celý příběh a o to více si člověk uvědomil, že příběh čerpá opravdu ze skutečných historických událostí.

15.07.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Zatím jsem nečetla duchařinu, takže mé očekávání bylo, že se budu bát a to se splnilo. Začátek příběhu byl nečekaně drsný, tedy alespoň pro mne. Líbil se mi moc popis vily i jejich obyvatel. Napětí, chvilkama i strach se dostavil umocněný čtením v pozdních nočních hodinách. Dávám 4 hvězdy, byla to má první kniha tohoto žánru.

23.06.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Potřebovala jsem si přečíst nějakou oddechovku a tou Pekárna v Brooklynu je. Prvni polovina je opravdu poklidná, postavy jsou dobře popsány, takže si je oblíbíte. Druhá půlka knížky....příběh se rozbíhá, romantika, vztahy, milostné scény, láska to vše vás donutí číst, číst a zase číst:-) Takže shrnuto dobrá oddechovka, která splní přesně to co se od tohoto žánru očekává.

23.06.2019 4 z 5