Nejdelší cesta domů

S dvacetiletou Jindřiškou se život nemazlil. Narodila se jako nechtěné dítě do manželství dvou právníků, kterým zkřížila kariérní plány a později ji vinili ze smrti milovaného mladšího syna, kterého jako dvanáctiletá nedokázala ohlídat před utonutím. Kromě nenávisti svých rodičů tak od té doby trpěla i fobií z vody a jediným blízkým člověkem jí byla teta Zlatka, která žila nedaleko na svém koňském statku. Když náhle zemře i teta, Jindřiška nemá, co by ji doma drželo, a vydává se na cestu za vzpomínkami na tetu. Obejde pěšky velkou část naší republiky, přičemž na cestách zažívá nejen příjemná setkání s lidmi, ale i nástrahy, které otřesou jejím světem a odvahou pokračovat. Najde v sobě sílu se nevzdat? Dokáže vytrvat na své cestě, dál hledat to své doma a vytouženou náruč, do které bude moci patřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400888/big_nejdelsi-cesta-domu-oY7-400888.png 4.669

Kniha Nejdelší cesta domů

*-*Kleny*-*
18. listopadu

Konečně nějaká kniha, které mohu s klidem v srdci dát 5 hvězd. Sešlo se zde totiž jen samé dobré. Silný, smutný příběh, který ale netraumatizoval, ale dodával i naději, krásný styl psaní, dobře napsané postavy, které jednaly úměrně svému věku. A celkově mi kniha nějak sedla do nálady a rozpoložení a ukázala mi, že jsou na tom lidé i hůř a když se nevzdají, najdou své místo v životě.
Snad jediná výtka, děj se točil pouze v okruhu hlavních postav či jejich příbuzných a kamarádů, ale nebyly tam třeba reakce i vzdálenějšího okolí, třeba jak reagovali sousedé ve vsi, když mladá dívka začala bydlet u starce (určitě to nezůstalo bez odezvy) a tak. Na druhou stranu asi chápu, že se do těchto končin nechtěla autorka pouštět, drby málokdy přinesou něco hezkého.
Těším se, až si udělám čas i na další autorčiny knihy:)

Danafantom
09. listopadu

Knížku nehodnotím, protože jsem jí nedočetla. Je to ale dáno spíše tím, že nebudu cílovou skupinou. Připadala mi strašně naivně psaná.

poppy2

Kniha plná emocí. Doporučuji.

tittanie

Docela příjemná kniha na dovolenou, ale asi jsem čekala víc. Ale kniha se četla dobře.

tatafa
12.09.2020

Romantický a lehce psychologický román o naději a hledání nového domova se velice příjemně čte. Při jeho čtení můžete nalézt nejen odpočinek, ale také mnoho podnětných témat k zamyšlení (nejen) nad svým životem.
Vřele doporučuji k přečtení :)

ivca6341
05.09.2020

Jako u předchozích knih Sabiny Zelené, i u této knihy nezůstaly oči suché, ale i přes to byl příběh poutavý.
Zkrátka tato spisovatelka se už jako spisovatelka narodila. Těším se na další její knihy.
Jen tak dál, Sabino. Vaše knihy jsou nádherné.

Ajinka79
20.07.2020

Kniha mimo můj obvyklý žánr. Ale musím říct, že se mi občas zaleskly oči..Sundavám jednu hvězdu za konec, který mi pokazil celkový dojem. I když chápu, že ostatním se bude líbit ;-)

martinaandulka
11.07.2020

Od paní spisovatelky jsem četla 1 knihu a za mě napsala nádherný román kde na začátku hlavní hrdince chyběla láska od rodičů,úmrtí milované tety a rozhodnutí odejít a najít domov.... .Chvílemi jsem i plakala a silně prožívala s Jindřiškou,jak někteří rodiče mohou být lhostejný a nemít rád svoje dítě to prostě nechápu!