Birlibán Birlibán komentáře u knih

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Čtvrtá hvězda za vzpomínky na mládí...

02.02.2023 4 z 5

Poslední odbočka na Babylón Poslední odbočka na Babylón Roger Zelazny

Hrdinové se pohybují po cestě vedoucí časem, je možné kdekoliv zastavit a navštívit dané období. Na cestě se tak potkávají cestující z různých období i z daleké budoucnosti. Zrzek hledá místo odkud pochází, je doprovázen umělou inteligencí Květou. Kniha je psána humorným stylem, situace se neustále mění až k překvapivému závěru.

31.01.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak to tedy byla jízda. Přečteno během víkendu. Pokud přistoupíte na autorovu hru vtáhne vás do děje a už nepustí. Mrtvých bylo mnoho, naštěstí nezemřeli úplně všichni...

29.01.2023 5 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Kniha o putování otce a syna v postapokalyptickém světě v okolí Moskvy. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec dávám 4. Příběh rychle ubíhá, ale ke konci jakoby už autor spěchal vše vysvětlit a chtěl rychle skončit. Mohl příběh Denise, Sergeje a Maxe ještě trochu rozvést. Jako oddechové čtení se to dá.

27.01.2023 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Třetí díl je hlavně o Juliette a její snaze zajistit obyvatelům sila lepší budoucnost, ať už to bude kdekoliv. Bohužel chování lidí je většinou stále stejné, dav se dá snadno manipulovat samozvanými vůdci, v tomto případě ze strany církve.
V sile jedna dochází k překvapivým zvratům až do poslední chvíle.
Co říci závěrem, celá myšlenka sil jako záchrany lidstva před zničením byla dobrá, ale bohužel si myslím, že by nevyšla. Lidé by se v omezeném prostoru s omezenými zdroji brzy "požrali" mezi sebou, takže počet nuceně vypnutých sil by byl asi dost vysoký.

23.01.2023 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

(SPOILER) Kniha časově předchází románu Silo. Nutí k zamyšlení jak může malá skupina osob rozhodovat o přežití lidstva. Pokud zavřete skupinu lidí do prostoru s omezenými zdroji vždy se něco pokazí. Na druhou stranu u lidí vždy převládne touha dostat se ven a zjistit co se skrývá za obzorem.

15.01.2023 4 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Knih není špatná, ale pro mne bohužel tato ze tří asi nejslabší. Jak už psali níže, bylo zde příliš mnoho postav a nakonec velmi překotný závěr. Nejvíce na mne z celé knihy zapůsobilo setkání s vesničany při vyprošťování transportéru. Ale i tak příběh stojí za přečtení.

03.01.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Kniha se mi velmi líbila, dává nahlédnout do zákulisí práce pilota dopravního letadla. Napsáno ve formě rozhovoru, odpočinková četba.

30.12.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Jedná se o velmi slabou knihu, která se dá přečíst za jeden den. Příběh je značně jednoduchý. Představte si kompletní exkurzi na hovězích jatkách a místo hovězího masa lidské. Tím strávíte cca třetinu knihy. Pokud to má být pokus o Váš přerod ve vegetariány možná to bude na někoho fungovat. Jinak většina textu je opravdu tak na úrovni žáka střední školy, celý obsah by šel vtěsnat do krátké povídky. Opravdu škoda papíru...

30.12.2022 odpad!

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Kniha povídek od autora Metra 2033, naprosto jiného žánru. Prolíná se zde život v současném Rusku se světem sci-fi, rozhodně stojí za přečtení.

11.02.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Napínavé pokračování Města v oblacích, příjemná oddechovka. Autorka dokáže udržet čtenáře v napětí a neustále překvapovat dějovými zvraty. Jednu nevýhodu kniha má, je příliš krátká a s otevřeným koncem.

11.02.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

I když je autorův styl psaní poněkud zvláštní, kniha se mi líbila. Je to příběh obyčejných lidí pod tlakem dějinných událostí, které nejsou schopni ovlivnit. Celou knihou se táhne tušení neblahého konce, tíseň a obavy z budoucnosti. Rozhodně stojí za přečtení.

17.07.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Dávám čtyři hvězdičky. Líbí se mi víc než Kříďák, na druhou stranu je zde asi skrytá inspirace knihou S. Kinga Řbitov zvířátek. I tak ale stojí za přečtení...

07.03.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Typický King, napínavé do poslední chvíle...

07.03.2020 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Za mne nejlepší Kulhánkova kniha na kterou nezapomenete. Kulhánkovo peklo je top.

10.01.2020 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Forenzní patolog řeší náhlou smrt související s transplantací srdce. Kniha je čtivá, napínavá, plná zvratů. Naštěstí zatím nejsou medicínské technologie tak daleko jako v knize, ale co není, může brzo být ...

31.12.2019 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl se mi líbil víc než první. Napínavé putování v čase a boj s netvory a stvůrami, kdy se Jacob snaží zachránit svět svých přátel před zničením.

02.09.2019 4 z 5

Zajímavý příběh s otevřeným koncem ...

29.08.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Napínavé, čtivé, drsné ...

31.07.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Napínavý příběh, na mne trochu moc násilný psychopat, ale jako letní čtení se to dá.

17.07.2019 4 z 5