bezprezdivky bezprezdivky komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Fakt je, že jsem tohoto obříka (759 stran) přečetl velmi rychle, takže určitě má kniha schopnost udržet čtenáře v napětí, resp. ve stavu očekávání, co bude dál. Bohužel ale trpí nešvarem moderních thrillerů, kterým je genialita a neomezené fyzické možnosti hlavního hrdiny, které jsou v tomto případě často nad rámec uvěření a mnohdy na hraně nechtěné parodie. Takřka komická je kapitola, v níž hlavní hrdina, vyšetřoval CIA krutě zraní vyšetřovaného svědka, který ale na konec kapitoly hrdinovi poděkuje s tím, že vlastně potřeboval probrat - a na závěr kapitoly vypravěč dodává, že po mnoha letech se ze svědka stal známý muzikant a za začátek svého procitnutí označuje právě onen výslech - už jen hadičky do bot a máme tu inspektora Trachtu jak vystřiženého ..... Ale svět je nakonec zachráněn !

17.01.2015 2 z 5

Předveďte mrtvé Předveďte mrtvé Hilary Mantel

Zajímavý pohled na jednu krvavou kapitolu anglických dějin (která krvavá nebyla ....) očima královského sekretáře Thomase Cromwella. Velmi čtivé a poutavé.

04.01.2015 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

"Co abych tě drahá, oběsil" - tohle mi zůstane v paměti navždy ......

16.12.2014 3 z 5

3x Nero Wolfe 3x Nero Wolfe Rex Stout

Oceňuji vtipné hlášky, které jako by vypadly z Marlowa, nicméně ve zbytku to nejsou detektivky, ale intelektuální honění ega hlavní postavy, tedy detektiva Wolfa. Závěrečná vyřešení případů před nastoupenými podezřelými a policisty se reálně nikdy nemohla odehrávat ....

23.11.2014 2 z 5

Tři stigmata Palmera Eldritche Tři stigmata Palmera Eldritche Philip K. Dick

Na můj vkus trochu moc velká schíza - míhání časů, prostorů, výměna těl atd., na hraně fantasmagorie.

23.11.2014 1 z 5

Soumrak bílého muže Soumrak bílého muže Benjamin Kuras

Velmi smutné čtení o takřka neodvratitelném konci bílé evropy.

09.11.2014 4 z 5

Osamělý stříbrný déšť Osamělý stříbrný déšť John D. MacDonald

Opět skvělá zápletka a vtipné komentáře hlavního hrdiny připomínající Chandlerovky, ale tentokrát absolutně zabitým překladem - kdyby se za špatné překlady trestalo, tak tady smrt nebo diživotí.

12.10.2014 3 z 5

Jak předstírat smrt Jak předstírat smrt Josef Nesvadba

Zajímavá zápletka, ale zpracovaná tak nějak povrchně, rychle.

12.10.2014 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Skvělá forma vyprávění (několik vypravěčů v různých časových rovinách), skvěle vypointovaný příběh, ale na můj vkus příliš neuvěřitelné finále.

24.08.2014 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Filmy jsem viděl, Kinga mám jako spisovatele rád, ale k téhle knize jsem se nikdy nedostal, až teď při příležitosti vydání pokračování (Doktor Spánek). Pro milovníky žánru je to klasika, Overlook je matka všech strašidelných hotelů ....

30.07.2014 4 z 5

Soudný den dávno nastal Soudný den dávno nastal Erich von Däniken

Zajímavé čtení, které ale kazí hrozný překlad a "drobná" zahleděnost autora do sebe sama ..........

16.07.2014 2 z 5

Game Game Anders de la Motte

Tohle nebylo nic pro mně, kniha pro teenagery, rychlá akce, krátký kapitoly, žádná velká zápletka. Počítám, že do roka a do dne z toho bude halyvůd.

25.05.2014 1 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Musel jsem se přemáhat, abych knihu vůbec dočetl. Děj se sice odehrává na cizí planetě, ale popisuje střet padišáha, hrabat a lordů, jak z dob feudalismu. Autor zřejmě miloval araby, protože nejčastěji používaným slovem v knize je džihád (užívané domorodým obyvatelstvem planety).

18.05.2014 1 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Nevím, jestli je to překladem, ale jazyk této útlé novelky mě absolutně neoslovil.

05.04.2014 2 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Několik dílčích příběhů z Ameriky před I. světovou válkou, které se vzájemně proplétají. Milé a zajímavé čtení.

13.03.2014 3 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Pro mně absolutně nestravitelná kniha.

07.03.2014 1 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Poslední kniha série drží linii a kvalitu předchozích tří. Snad jen vyhrnování suknic by mohlo být méně (nemyslím scén, ale toho slovního spojení).

18.02.2014 3 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Napínavá, vtipná a celkově čtivá kniha na pomezí reality a nadpřirozena. Zklamal mě konec, kde se čtenář nedozví žádné vysvětlení a vůbec to působí dojmem, že už to autora přestalo bavit psát. Škoda.

28.01.2014 3 z 5

Vranská Vranská Petr Kovařík

Zajímavé vyprávění novináře, který o případu Vranské tehdy psal. Nicméně konec (tedy naznačené vyřešení) je čistá fikce.

12.01.2014 3 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Vysokýk Connollyho nadstandard. Na každou novou knížku se těším jako malý kluk a ještě mě nikdy nezklamal. Kvality předchozí knihy Až na popel nedosahuje, ale to je absolutní špička. V této knize je na rozdíl od např. té předposlední více nadpřirozených momentů. Opět skvělá zápletka.

17.10.2013 4 z 5