bezprezdivky bezprezdivky komentáře u knih

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

Nezaujalo mě to. Zápletka překombinovaná, hlavní hrdinka málo uvěřitelná, černobílé rozdělení na hodné a zlé.

21.11.2016 1 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Naprosto prázdná a umělohmotná kniha. Vše je jen na efekt, ve snaze co nejvíce šokovat čtenáře autoři vrší mrtvé - brutální vraždy a sebevraždy, včetně dětí, sebepoškozování. Tohle číst je jako se jít dívat na veřejnou popravu.

26.07.2016 odpad!

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Přečetl jsem jedním dechem, chytne na začátku a nepustí .........

12.07.2016 4 z 5

Fotbal v drápech smrti Fotbal v drápech smrti Milan Macho

Jedno klišé vršené na druhé, toporné černobílé figury a návdavkem snad nejtrapnější scéna, jakou jsem kdy četl - popis sexu fotbalovou terminologií. Jedna hvězda za naznačení jedné možnosti, jak se bafuňář Sparty Pelta, přezdívaný Cinklé jaro, stal předsedou fotbalového svazu.

12.07.2016 1 z 5

Hněv Boží Hněv Boží José Rodrigues dos Santos

Na rozdíl od Šifry samotného boha, která byla zajímavá druhou hlavní linií (pátrání po Einsteinových názorech na existenci Boha), toto je čistokrevný thriller. Bohužel ale špatný. Je to román portugalský, ale snaží se být američtější než američani. Závěr je absolutně příšerný, nechci spoilerovat, tak jen napíšu, že to nejklišovatější klišé jaké lze vymyslet.

29.06.2016 1 z 5

Jeden musí z kola ven Jeden musí z kola ven John le Carré (p)

Moje chyba, špionážní romány nejsou můj oblíbený žánr, tato kniha je navíc poměrně nudná.

23.03.2016 2 z 5

Příběh vzácné tabatěrky Příběh vzácné tabatěrky Marie Macková

Moc pěkná kniha, jako detektivka i jako společenský román z malého pohraničního města v době císařství.

24.01.2016 4 z 5

Hráč Hráč František Niedl

První polovina knihy mě nadchla, slibovala zajímavou zápletku, ale druhá polovina je v podstatě českou verzí na superšpionské thrillery. Hlavní hrdina je takový cimrmanovský inspektor Trachta - všechno umí, všechno zná, všude byl - a kromě toho taky všechny zabije. Konec knihy odehrávající se v Argentině je pak už za hranou parodie, vše korunováno popisem závěrečné přestřelky, která je doslova k neuvěření (v původním významu toho slova).

07.12.2015 1 z 5

Nemalujte si to Nemalujte si to Joseph Heller

Hellerům typický styl, nedosahuje nicméně kvality jeho nejlepších kousků (za mně zejména Bůh ví), trochu příliš zahlcená historickými letopočty.

20.11.2015 4 z 5

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Neuvěřitelná snůška nesmyslů a klišé, dialogy jak z rodokapsu, neprůstřelní agenti běhající v dešti kulek, nezlomné charaktery hlavních hrdinů a zločinci jak z parodie .... "Střely, které mohly mnohokrát ukončit jeho život, ho míjely o pověstný chlup .... jako kdyby Carr své oběti vraždil jen silou vůle". Tohle má být americký bestseller ?

04.11.2015 odpad!

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

Je až neuvěřitelné, jak se dá na tak zajímavě vymyšlenou zápletku (krátkodobé oživování mrtvých kvůli výslechu ohledně způsobu smrti) napsat tak nudná kniha .......

28.09.2015 1 z 5

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Taková jednohubka, lehké čtení, ale vcelku o ničem.

12.09.2015 2 z 5

Vražedná aplikace Vražedná aplikace Robin Cook

Klišé na klišé, předvídatelný vývoj, prostě nuda.

26.08.2015 1 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

První polovina knihy je pouhý samoúčelný popis fyzického a psychického násilí páchaného na unesené ženě, druhá polovina rozplétá zápletku (kdo a proč), ale podle mě zcela nesmyslně, resp. ne uvěřitelně. Pro mě zklamání.

12.08.2015 1 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Napínavá kniha, doslova se čte jedním dechem. Od čtyř hvězdiček ji "zachránil" jen happy end, který podle mého vůbec nezapadá do logiky předchozí děje.

10.08.2015 3 z 5

Ztracený Thomas Ztracený Thomas Dean Koontz

Z Podivného Thomase jsem byl nadšen, teď jsem v knihovně sáhl po této knize a nestačil jsem se divit - záchrana světa před odpálením atomových bomb a pomoc Franka Sinatry při útěku z vězení - to je podle mého absolutní úlet. Jediné, co zůstalo stejné, jsou vtipné dialogy.

03.08.2015 1 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nebylo to špatné, ale přeci jen by SK měl zůstat u hororů ...........

26.05.2015 3 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Nejzajímavější na té knize je to, jak na některé věci fantazie prostě nepřijde - autor předvídal turistické výlety po měsíčních mořích, ale postavy mezi sebou stále komunikují obdobou faxu - prostě internet a e-mailová komunikace bylo něco zcela mimo představivost.

26.02.2015 1 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

No nevím, neměl bych se u knihy o agresivních zjeveních ze záhrobí bát ?

01.02.2015 1 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Snad nejdepresivnější kniha, co jsem kdy četl. Nejde ani tak o pátrání o vrahovi desítek dětí, to se odehrává jaksi ve druhém plánu, hlavní příběh vypráví o životě ve stalinském rusku, kde občan nemá žádná práva, všichni žijí ve strachu a jeden druhého, často i v rámci rodiny, udává. V tomto ohledu je kniha skvělá. Nelíbil se mi závěr, který je za hranicí uvěřitelnosti a z pohledu hlavního vyznění knihy ji zbytečně sráží.

27.01.2015 3 z 5