Pavoučí síť

Píše se květen roku 668 a král Colgú vysílá svou sestru Fidelmu, vzdělanou advokátku a znalkyni starého irského práva, vyšetřit brutální vraždu náčelníka klanu ve vzdáleném Araglinu. Ačkoliv po příjezdu na místo činu Fidelma se svým pomocníkem, bratrem Eadulfem, zjišťuje, že případ je už zdánlivě vyřešený, neboť u zavražděného Ebera byl nalezen pachatel i se zbraní v ruce, brzy dochází k závěru, že rozuzlení nebude zdaleka tak prosté. Domnělý vrah je totiž opovrhovaný nalezenec a Fidelma rychle pochopí, že nebohý mladík je jen nastrčeným obětním beránkem místo skutečného pachatele. V následujících dnech dochází v Araglinu ještě k několika vraždám a Fidelma postupně odkrývá další a další motivy a podezřelé a nakonec i strašlivé tajemství rodiny zavražděného náčelníka Ebera. Ačkoliv Fidelmě samé jde nejednou o život, v závěru se jí podaří rozplést pavoučí síť nenávisti, lží a hrabivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285755/pavouci-sit-hDV-285755.jpg 4.440

Sestra Fidelma (5.)

Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno:, Vyšehrad

The Spider´s Web (1997)

Kniha Pavoučí síť

moudivlacek

Nádhera, stejně jako všechny předešlé díly, jsem moc ráda, že jsem tohoto autora díky náhodě objevila. Fidelma je 1 z mých vzorů - je chytrá, laskavá, ale zároveň tvrdá a neústupná. Zde je potřeba i velké trpělivosti a odvahy, aby mohla vyřešit nejednu vraždu. A je i "člověkem", neboť si uvědomí své city k bratru Eadulfovi, když je on v nebezpečí.
Vraha jsem sice odhalila, ale vůbec mi to nevadilo. Miluji "detektivní skládačky", a toho jsem si zde užila dost a dost.
Moc se těším na další díl.

Art82
19.12.2018

Pro mě to byl další krásný příběh. Prostě taková krásná detektivka u které si člověk krásné odpočine.

Danuše7
04.08.2018

tentokrát jsem si vraha tipla brzo. Fidelma má rozum na pravém místě.

Chesterton
27.12.2017

Pro mě tato trochu slabší, ale možná je na vině moje menší soustředěnost při četbě?! Ujít si nenechám jistě ani jednu:))

wooloong
10.11.2017

Teda ta Fidelma je ale superwoman! Oproti prvním dvěma dílům je tady ovšem vidět docela značný posun od historického poučování k detektivnímu příběhu, a to oceňuji.

stopař
18.08.2017

Vynikající detektivní práce sestry Fidelmy,díky pane Tremayne za její zrození.....

bezprezdivky
21.11.2016

Nezaujalo mě to. Zápletka překombinovaná, hlavní hrdinka málo uvěřitelná, černobílé rozdělení na hodné a zlé.

Selinute
30.08.2016

První Tremayne v mé knihovně. Naprosto dokonalý příběh a sestra Fidelma se stala po Guinness moji druhou irskou láskou.

Peter Tremayne (p)
anglická, 1943