Vražedná aplikace

Nový román mistra lékařských thrillerů! Systém zdravotní péče stojí díky rozvoji informačních technologií, nanotechnologií a genomiky na prahu obrovských změn, které naprosto předefinují roli lékaře. Jejich úlohu totiž převezmou chytré telefony, jež budou schopny diagnostikovat a léčit pacienty mnohem lépe než doktor z masa a kostí. Mobilní aplikace, která to umožní, dostala jméno iDoc. První setkání radiologa Georga Wilsona s touto aplikací je ničivé – když se jednoho rána probudí, jeho snoubenka ležící vedle něj v posteli, je mrtvá. George zjistí, že se účastnila beta testu iDocu, a když zanedlouho zemře několik pacientů, které na radiologii snímkoval a jenž se onoho testu účastnili také, George se zmocní podezření. Je možné, že iDoc nějak narušují hackeři? A že se problémy s aplikací snaží zastřít americké vládní úřady? Georg se pouští do nebezpečného pátrání, které může mít fatální důsledky nejen pro něj, ale i pro nespočet dalších lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231416/vrazedna-aplikace-cfd-231416.jpg 467
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Cell, 2014

Kniha Vražedná aplikace

pingu1
23.02.2019

Nemám ráda otevřené konce, ale jinak kniha skvělá. Napínavá, svižný děj, prostě Cook :-) Skoro to vypadalo jako napsané podle skutečnosti :-)

masinkas
20.10.2017

Vyborna kniha jako vsechny od Robina Cooka opet velmi desive predpovidajici moznou budoucnost

technik1965
18.09.2017

Cook si vybral super aktuálnu tému pre túto knihu. Aj u nás platí, že zdravotné poisťovne chcú len peniaze ale keď majú platiť ak sme chorí tak by nás najradšej odstránili aby sa im nestenšovali zisky. Na celom svete platí čím viac máš tým viac chceš. Preto je potrebná dôsledná kontrola Zdravotných poisťovní, veď podnikajú za naše peniaze.
Inak kniha sa mi veľmi páčila.

jan6775
24.01.2017

spisovatel píše čtivě, četl jsem od něj ale lepší knihy. Např. Slepota

evonra
20.12.2016

Další vydařené čtení. Mne tedy baví více to klasické cookovské, než toto nadčasové, ale i tak zase perfektní román.

Skripi
03.10.2016

Jedna z najlepších kníh od Cooka. Napínavé aj keď miestami predvídatelné. Super.... :)

lopata555
19.06.2016

Príjemné čítanie a prekvapivý koniec

trudoš
18.12.2015

Autor v románu využil klasický sci-fi motiv, který je pro fantastickou literaturu příznačný - tj. poukázat na problémy, které může přinést vývoj moderních technologií a případný dopad na společnost. Naneštěstí drobně odbyl technickou přípravu, takže uvěřitelnost bere rychle za své. Až moc se soustředí na jeden aspekt problému a s přehledem ignoruje stovku dalších, které by podobný projekt přinesl.
Největší slabinou příběhu je pak jeho průhlednost. Robin Cook jde po narýsované lajně, kterou použil už x-krát předtím (mocná korporace vs. bezvýznamný jedinec) a bez uzardění počítá s tím, že mu to zase projde.
Bohužel ani po stylistické stránce nejde o žádný zázrak. Zbytečné používání vykřičníků, polopatické dialogy a univerzální postavy, to vše by přivedlo do varu nejednoho učitele tvůrčího psaní. Přesto se knize nedá upřít spád a čtivost, takže odpustíte-li jí všechny ty neduhy, dopoledne zabije s přehledem. Ovšem od spisovatele, který má za sebou čtyřicet let praxe, bych čekal víc.