Betulefetule Betulefetule komentáře u knih

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Další perfektní kniha ze série! Akce za akcí, převrat za převratem.... A milostná linka vše skvěle doplňovala :)

Spoiler:

Potřebuju si trochu vylít srdíčko, no. Budu tu litovat a obhajovat postavy, tak od toho prosím nic převratného nečekejte :). Dočítala jsem to pozdě v noci, a tak trochu jsem si pobrečela nad Harshawem (skloňování prosím neřešte). Nebylo to tím, že bych si ho nějak oblíbila jeho postavu, ale bylo mi spíš líto té kočky. Jo, třeba jsem dětinská, cokoli, ale byla už noc, a prostě mi to bylo líto... A taky mi bylo líto Alexandra. Nemyslím si, že by byl přímo zlý, ale snažil se jenom udělat bezpečné místo pro grišy ( velmi doporučuji přečíst si Démona z lesů, tam je Temnyj jako dítě a je to skvělý), a pak v podstatě nikoho neměl. A klidně si mě nazývejte zvrácenou, ale bylo mi líto i Baghry. Jop, teď to víte.

Doufám, že nejsem jediná, která to vidí stejně. : )

26.10.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Knihy Lisy Reganové jsem měla vždycky v oblibě, ale nemohla bych je označit za oblíbené. Tahle kniha byla ale dokonalá. Dneska večer jsem si k ní sedla (lehla), a přečetla jsem ji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. (Myslím to vážně, právě jsem ji dočetla a je půl 12 v noci :) ), takže pokud jad touhle knihou váháte, rozhodně ji doporučuji ;)

26.10.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Četla jsem spoustu komentářů, které knize moc hvězdiček nedávaly, ale mně se naopak kniha velmi líbila! V druhé Griše bylo sice málo akce, a některé části byly zdlouhavé nebo zamotané, ale to mi nezabrání přečíst si třetí knihu :) .

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Ke knize jsem se dostala díky škole a povinné četbě, a jsem velmi ráda, že jsem si vybrala Oidipa! Nikdy bych nečekala, že si něco takového zamiluji, a budu si to chtít přečíst znovu :) .

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě, a velmi jsem se bála, že ji nebudu chápat. Nakonec se mi četla dobře, až na některé části a jména bohů. Takže jestli tu brouzdáte, abyste viděli, co si to ta češtinářka zase vymyslela, že máte číst, tak se nemáte čeho bát :) .

19.10.2023 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Jako první jsem viděla seriál na Netflixu, a zajímalo mě, jak moc je blízko ke knize. Některé části byly od knihy úplně odlišné, a jiné úplně stejné. Ale zpět ke knize. Přečetla jsem ji za pár dní, a podle mě byla skvělá. Takže jestli máte náladu něco originálního a napínavého ze světa fantasy, vážně doporučuji právě Grišu :).

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Unbreakable je spíše kniha pro náctileté, ale i pokud jste starší, a rádi si něco takového přečtete, můžu tuto knihu jedině doporučit. Místy mě sice štvalo opakovaní slov ( často tam bylo hlavně "vybuchl smíchy"), a hlavní hrdinka, která nechápe svět holek, a někdy si zastěžuje, že musí s kamarádkami nakupovat, ale to je myslím jediné, co bych zde vytkla. Dávám pět hvězdiček, a čekám na další díly v knižní podobě :)

04.10.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Příběh se mi velmi líbil, a nevím co k tomu podotknout. Možná jen to, že příběh byl ze začátku trochu pomalý, ale to vůbec nevadilo celkovému dojmu z knihy. Rozhodně ji doporučuji :) .

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nerada píšu negativní komentáře, ale tato kniha si u mě bohužel oblibu nevybojovala. Autorka sice píše skvěle, a má vážně napínavé zápletky, ale velmi mi vadí Josií. Spoustě hlavním postavám se dějí strašné věci, mají toxické rodiče, trauma, atd., ale někdy mi to přijde prostě moc. A přišel mi i trochu přehnaný konec, kdy zjišťujeme, kdo je (spoiler) Josiina pravá rodina. Přijde mi prostě divné, že si nikdo nevšiml, že ona a Trinity vypadají minimálně velmi podobně (konec spoileru). To však neznamená, že autorčinu tvobu přestanu číst úplně. Každý díl je o něčem jiném, a věřím, že v ostatních se tolik toxické matky a traumata z minulosti řešit nebudou. Knize jsem se rozhodla dát dvě hvězdy : ( .

01.10.2023 1 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Většinou moc grafické romány nečtu, ale tomuto jsem prostě nemohla odolat, a výsledkem je, že ho zbožňuji! Nemám co vytknout, tedy až na to, že mi přijde moc krátký, a chtěla bych se o Temnyjovi minulosti dozvět víc. Takže jestli jste si oblíbili knihy od Leigh Bardugo, tak ji doporučuji přečíst :).

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha je velmi podle mě velmi pěkná, a napínavá. Hlavní protagonistka mě mile překvapila, protože se často setkávám s otravnými a nepříjemnými hlavními postavami, a bála jsem se, že se k nim bude Pipa řadit taky. Jediné, co mě trochu štve, je er forma. Rozhodně stojí za přečtení :)

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Další skvělý díl Krutého prince. Někteří budou možná zklamaní koncem, ale mně naprosto vyhovoval. Knihu jsem přečetla ani ne za tři dny, a rozhodně doporučuji :)

05.08.2023 5 z 5

Skvělá doplňková kniha k sérii Krutého prince. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne, a rozhodně se k ní v budoucnu vrátím. Nebylo to nic akčního nebo dobrodružného, nemělo to napínavou zápletku - i když nějaká zápletka tam byla. Je to takové rychlé počtení, ale věřím, že si ho zamilujete :)

05.08.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Skvělé pokračování, kterému nemůžu nic vytknout. Snad jenom to, že si nutně potřebuji koupit další díl :) .

30.07.2023 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Zase jedna povedená kniha, co dodat. Snad jenom to, že se těším, až vyjde další :)

30.07.2023 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Kniha velmi dobrá a méně zmatenější než předchozí, což cením. Jenom mě začala štvát Emma. Přijde mi, že začíná být strašně protivná, a pořád srovnávala hlavního hrdinu s jeho dědou. (možná mu to nikdy přímo neřekla, ale prostě to vždycky tak vyznělo) Částmi to bylo zdlouhavé a někdy jako na houpačce. Ale jinak dobré:)

26.07.2023 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Občas se v knize vyskytne nějaká chyba, nebo nesouvislost, ale jinak asi nemám co vytknout. Prostě mám tuhle sérii ráda.

Nedávno jsem zjistila, že autor knihy má za manželku Tahereh Mafi, autorku série Shatter me. Pro mě to byla novinka, a jelikož mám sérii od Mafi ráda, nevím proč, ale strašně mě to potěšilo. Prostě autor jedné série, kterou mám ráda, si vezme autorku další série, kterou mám ráda. Asi jsem dětinská, nebo nevím. Ale Shatter me ( nevím, jak je to přesně v čj) můžu taky rozhodně doporučit ;)

26.07.2023 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Další díl od Tahereh Mafi! Knize dávám 4 hvězdičky, a to proto:
1) Aaron Warner- za mě má vážně dobře vykreslení osobnost
2) Téměř pořád se tam něco děje
3) Líbí vztah mezi Juliett a Adamem (nemyslím si, že se k sobě hodí, ale líbí se mi, jak ho Juliett nechce zranit a tyhle ty věci (I když to někdo dost přehání (taky proto jenom 4/6)))
4) Juliett mě dost štve. Jo, mělas to v životě špatné, my to chápeme. Nemusíš nám to pořád dokola připomínat.

Nemůžu říct, že jsem četla knihu jedním dechem, ale doporučuji :)

26.07.2023 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tahle novela je sice v porovnání se sérií malinká, ale to nic nemění na tom, že je vážně dobrá. Není nijak důležitá pro sérii (nic převratného se tam nestane), takže se klidně muze číst až po Stříbrných plamenech. Vůbec mi nevadí číst o mých oblíbených postavách, i když tam není žádná extra zápletka, ale celkem by mě zajímala hádka mezi Amren a Nestou na lodi.

Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní :)

26.07.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jednoduchá zábavná romantika ve vědeckém prostředí. Doporučuji třeba na dovolenou v podstatě kamkoliv. Na začátku jsem se nemohla chytit, ale po pár stránkách jsem začala chápat :)

26.07.2023 4 z 5