Betulefetule Betulefetule komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Už jsem docela utahaná na psaní komentářů, tak to zkusím shrnout. Na hlavní postavě se mi líbí, že nepřišla na scénu a všechno umí a všechno zná. Příběh je jednu dobu trochu nudný, ale pak dokáže naprosto zatáhnout čtenáře do děje, a ten neví o světě. Mám ráda když jsou v knihách básně, takže i to oceňuji. Doporučuji jak puberťákům, tak dospělím a předem doufám, že si knihu užijete tak jako, já :)

25.06.2023

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Tato kniha mě uhodila do očí, když jsem zase náhodou zabloudila do knihkupectví, (nevím proč, ale děje se mi to pořád) a protože vypadala zajímavě, tak jsem si ji koupila. Litursum je velmi originální svět, který doufám využije svůj potenciál naplno v příštích dílech. Malou mi připadala docela nerozvážná, a snad se v dalších knihách vyvine. Zápletka byla dobrá, rozhdně nic světoborného, ale konec mě velmi překvapil, a zároveň rozesmutnil. Jak psala uživatelka lilites, i mě ukápla slzička. Konec mi přišel docela nedodělaný (možná trochu dětinský??) , jako by autorka nevěděla jak to zakončit. Knihu jinak doporučuji, není to sice "dospělácká" kniha, ale věřím, že i dospělí by si ji dokázali užít :)

25.06.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Ze začátku jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, ale po pár stránkách jsem se nechala vtáhnut do děje, a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Autorka docela dobře popsala prostředí ( i když jsem měla občas pomotané, co se děje a kde vlastně jsou (ale možná to bylo jenom mnou)) a líbilo se mi jak napětí ke konci eskalovalo. Posledních pár řádek, kdy tam přišla Elizabeth (pokud se nemýlím se jménem) jsem seděla jak na trní a čekala jsem na jistě velkolepý konec. Úplný konec, kdy už je po všem, mi příjde docela nostalgický. Je mi líto Harta a nemůžu uvěřit, kdo byl vrah. V knize se krásně mísí několik různých žánrů a rozhodně doporučuji.

25.06.2023 5 z 5

Knihu jsem měla na plici už dlouho, ale myslela jsem si, že mě nebude bavit, a bude nudná, knihy z období 2. světové války mě nikdy totiž moc nezajímaly. Ale zmýlila jsem se! Překvapil mě způsob vyprávění - byl chytlavý a nemusela jsem luštit, co tím autor asi myslel. Fotografie nádherně doplňovaly text. Nenapadá mě nic, co bych knížce vytkla (teda až na to, že jsem pořád válela v křesle a nemohla se od ní odtrhnout :) ).

25.06.2023 5 z 5

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

Možná malý spoiler:

Již dočteno, a i když jsem ze začátku očekávala konec trochu jinak (shipovala jsem Jamieho a Lottie) jsem spokojená. Je to kniha spíš pro mladší věkové skupiny. Doporučuji, pokud hledáte nějakou romantickou oddechovku, knihu jsem měla přečtenou snad do dvou dnů. K poslednímu dílu jsem se dostala dlouho poté, co jsem četla předchozí 4, takže jsem se musela rozpomenout, kdo je jaká postava. Mohlo tam být sice více hetero párů, ale je to jenom maličkost, takže pokud máte výhradu proti LGBT+, tak nedoporučuji. Zde, v posledním dílu, se začaly také objevovat trochu fantasy a kouzelné prvky (viz.: jakmile porazili zlo, vyšlo slunce a všechno rozkvetlo). To by byla také malá výtka, ale jinak dávám 5 hvězdiček.

19.04.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

(SPOILER) Update: již jsem psala k této knize komentář, a zjišťuji, že ze série. Asi bych si měla pořídit brýle. A měla jsem pravdu, chci vědět jak to s Gavilou dopadne. Prosím, přejte mi, abych neskončila se zlomeným srdcem, protože jsem ještě docela mladá, a nezasloužím si to.

17.04.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Našeptávač má snad všechno, co by měl "psychothriller" mít. Je napínavý a čekáte, co se stane dál. Každou chvíli se mění ten, komu věříte. A teď bych se ráda dostala k jádru pudla.

Spoiler:
Gavila je moje nejoblíbenější postava z knihy. Ať se cokoli stalo, vždy byl na pomyslném prvním místě. Jenže všechno má své ale. To, co se stalo na konci knihy budu rozdýchavat ještě dlouho. Nevím, jestli jsem ráda, že není druhý díl (minimálně o něm nevím, ale kdyby byl, stejně si ho koupím). Asi bych nezvládla, kdyby umřel. Každopádně doufám, že nejsem sama, kdo se takhle cítí. Možná je sám autor našeptávač, a jeho záměrem bylo, abychom si všichni Gavilu zamilovali. Taky doufám, že můj komentář není zmatený, jako částmi tento thriller a všichni, kdo z toho máme podobný šok, se brzy vzpamatujeme.

17.04.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Knihu jsem přečetla rychlostí blesku :) Za mě příjemná kniha, i když by někomu mohly vadit LGBTQ+ postavy. Rozhodně si ji přečtu znovu.

09.04.2023 5 z 5

Smrtící povzbuzení Smrtící povzbuzení Nicholas Adams (p)

Napínavé to bylo do poslední chvíle, a pořád jsem přemýšlela, kdo za tím může být. Zatím asi nejlepší příběh ze Stop hrůzy .

06.03.2023

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Za mě skvělá detektivka s dechberoucí zápletkou, i když mi časem přišla trochu zamotaná, ale myslím si, že je to čistě mnou a tou věcí, co mám v hlavě :) Jinak doporučuji všem čtenářům detektivek.

02.03.2023 3 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Knihy ze série stopy hrůzy se čtou vážně rychle. Některé jsou děsivé, jiné už méně. Ale myslím, že stojí za to si přečíst :)

28.02.2023 3 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Tuhle knížku jsem četla jako mladší, ale myslím, že by mě bavila i teď. Strašidelné mi to moc nepřipadalo, ale byly tam i části, kde jsem byla trochu vyděšená.

27.02.2023 3 z 5

Tátův malý andílek Tátův malý andílek Shani Petroff

Knížka je celkem zábavně napsaná, a měla jsem ji přečtenou téměř hned. Cílová skupina jsou mladší čtenáři, ale i přesto si myslím, že by mohla bavit i dospělé.

27.02.2023 4 z 5

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Naprosto boží knížka. Pamatuji si, jak jsem ji dokázala číst pořád dokola a dokola. Za mě je to jedna z nejlepších knih Bohumila Nohejla.

18.02.2023 5 z 5

Rozum pod lavicí aneb Co v učebnici nenajdeš Rozum pod lavicí aneb Co v učebnici nenajdeš Olga Elmanová

Za mě skvělá a poučná knížka! Setkala jsem se již s několika podobnými, které na rozdíl od téhle byly celkem zmatené. Takže dávám pět hvězdiček :)

18.02.2023 5 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Mně se kniha vážně líbila, i když bez nějakých částí by se to obešlo. Byla trochu předvídatelná, ale to byla i docela velká část jiných knih, které už jsem přečetla. Takže dávám pět hvězdiček :)

06.02.2023 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Knížka je vážně pěkná, ale ne zas tak moc, abych si ji přečetla znovu. Možná nebude problém v knížce, ale ve mně. Zápletka i motiv mi přijou dobrý a celkem i originální :-).

01.02.2023 3 z 5

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

Knihu se teprve chystám přečíst, a celkem doufám, že se Jamie a Lottie dají dohromady. Jenom mi trochu matou ty štítky LGBT+. No, tak uvidím až ji přečtu...

30.01.2023 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Tuhle sérii naprosto miluju! Přivedla mě k ní kamarádka, a jsem za to strašně ráda. Některým lidem možná přijde, že je to kravina, ale prosím berte ohled na to, pro jakou je to věkovou skupinu. Třetí díl je asi trochu lepší než druhý, ale to nemění nic na tom, že jsou všechny díly naprosto boží :)

30.01.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Už dlouho jsem se u knihy netěšila na další díl. A jestli to mám zkráceně popsat? Bylloo tooo skkvvěěěělllýýýýý!!!!!!

26.01.2023 5 z 5