Volání z hlubin

Volání z hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288617/mid_alea-divka-more-SJJ-288617.png 4 354 78

Alea odjakživa miluje vodu. Zároveň z ní má ale velký respekt. Trpí totiž vzácnou nemocí a kontakt s ledovou vodou by jí mohl způsobit smrt. Alespoň tak to prý řekla její adoptivní matce žena, která ji nechala jako malé děvčátko na pláži, a pak navždy zmizela. Když Aleina nevlastní matka vážně onemocní, dívka začne po své biologické matce pátrat. V přístavu se seznámí s partou dětí, kteří si říkají Alfa cru. I když ví, že riskuje život, přijme pozvání na jejich starou jachtu a vyrazí s nimi na moře. Když jednoho dne přijde bouře a ledová vlna smete Aleu pod hladinu, všechno je najednou jinak…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Alea Aquarius – Der Ruf des Wassers , 2015

CalwenRamones
CalwenRamones
20.03.2024 5 z 5

Přečteno za tři dny, jsem mimo cílovou skupinu ovšem příběh mě doslova vtáhl a nepustil, doslova pohlazení na duši. Všechny děti jsou sympatičtí ovšem nejradši mám Sammyho :)

slay_girl
slay_girl
27.02.2024 5 z 5

Nádherná série...
skvělý děj...

Bookworm345
Bookworm345
04.06.2023 4 z 5

Tohle je dobrý začátek absolutně skvělé série. Pro mě osobně je první díl asi nejslabší, protože mi to přijde jako taková rozjezdovka.(Není tam tolik akce,informací o mořském světě atd...) Zároveň po znovupřečtení jsem měla celou dobu husinu z toho, jak to celé začalo a jak moc se postavy v dalších dílech změní a co všechno tahle parta spolu prožije. Celou posádku Alpha Cru mám moc ráda a tohle je jedna z nej sérií, co jsem kdy četla.

Jami2010
Jami2010
07.02.2023 4 z 5

Knížka byla úžasná. Moc se těším až si přečtu další.

Betulefetule
Betulefetule
01.02.2023 3 z 5

Knížka je vážně pěkná, ale ne zas tak moc, abych si ji přečetla znovu. Možná nebude problém v knížce, ale ve mně. Zápletka i motiv mi přijou dobrý a celkem i originální :-).

Ran
Ran
19.01.2023 5 z 5

Příběh se mi líbil. Je velmi dobře napsaný a vypointovaný. Celkově se mi četl moc dobře.

Pasadenka
Pasadenka
20.08.2022 4 z 5

Knížka pro náctileté od německých hranic. Nevím proč, ale nějak je to z toho cítit. :D Tak zajímaví začátek pohádky ze světa mořských panen. Tanya si celkem šikovně rozvrhla hned několik linek, které otevírají hned několik možností. Dětská parta se bude muset popasovat s dobrodružstvím a mě moc potěšilo, že konečně je zde knížka, která se nesnaží zasáhnout dospělé čtenářstvo, ale cílí opravdu na děti. I když je začátek slibný, pro starší čtenáře tam toho moc není a dál číst nebudu. Nicméně pořád hezké čtení. :)

Astridka
Astridka
22.05.2022 4 z 5

Hezký začátek. Knihu a celou sérii jsem si hned zamilovala. :)

jennefer
jennefer
22.04.2022 4 z 5

Zavzpomínala jsem na dobu, kdy jsem četla Správnou pětku a Tajnou sedmu, kdy jsem ty tenké paperbacky úplně hltala a kdy jsme si je s holkama ve škole na střídačku půjčovaly, když vyšel nový díl, oooooo to byly časy! Alea je část průzkumu, co nabízet časem dětem, až ještě trochu dorostou. A musím říct, že jsem z ní nadšená. A jelikož jsem strašně zvědavá a ani chvilku jsem se u knížky nenudila, rozhodně potřebuji brzy přečíst celou sérii!

Hobitka
Hobitka
04.03.2022 3 z 5

Audioverze
Moc se mi tu líbí vykreslení vody. A oceňuji jak přirozeným a jemným způsobem autorka poukazuje na problematiku znečištění vod.
Zbrklé chování postav a některé jejich (poněkud zabedněné) myšlenkové pochody mě v průběhu čtení postupně iritovaly. Beru, že hrdinové příběhu nejsou léty života ostřílení a moudří kmetové. Ale i tak mi některé skutečnosti přišly natolik do očí bijící, že nerozumím jak jim to mohlo nedojít/nenapadnout.
Všechny ty zvraty jsou na můj vkus trochu moc natěsnané.
Nemám v plánu pouštět se do dalších dílů, ale jako milá oddechovka si ke mě možná ještě cestu najde.
Myslím si, že být o něco mladší a nemít ještě tolik načteného fantasy, dostala by ode mě knížka vyšší ohodnocení :)

AmiD
AmiD
30.12.2021 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Četla jsem celou sérii aspoň 3x.

KláraH.
KláraH.
17.12.2021 4 z 5

Hezká kniha pro holky, dcera je z ní naprosto nadšená. Po Pottrovi hledala co by a padla volba na Aleu. Trvalo jí to den a půl a hned se ptala na další díl. Mně se to ale taky docela líbilo. Když pominu lehkou dětskost Aley, která se naopak u Lennoxe mění ve vyspělost, Bena moc nechápu, ale vlastně mi to zas tak nevadí.
Nenásilně zakomponován i problém plastového znečištění oceánů. Tak jdu rovnou na druhý díl...

hanap
hanap
27.11.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka pro nejen náctileté.

JAnD
JAnD
28.10.2021 5 z 5

Zpočátku nenápadná fantasy pro náctileté se postupně rozvine v dlouhý příběh odehrávající se vlastně během jediných prázdnin. Autorka dobře upozorňuje na problematiku ochrany oceánů a životního prostředí obecně.
A díky nemoci jsem přečetl všech dosavadních 6 dílů během necelého týdne. Těším se na sedmý a osmý díl.

Klarkare
Klarkare
18.10.2021 5 z 5

Jedna z úplne NAJLEPŠÍCH kníh, aké som kedy čítala.

Aninka36
Aninka36
09.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Velmi dobrá kniha s trochu smutným začátkem když Mariane dostala infarkt.
Nejlepší bylo když se Alea proměnila a nechápala co se to s ní děje. :)
Ale vážně by mně rozzuřilo kdybych musela pít furt horký čaj i v létě a pak bych zjistila že žádnou chladovou alergii nemám.
DOPORUČUJI XDD

petuzla5591
petuzla5591
22.06.2021 5 z 5

Kniha mi byla doporučena a páni, jak jsem ráda, že jsem ji nakonec zkusila. Kniha je velice čtivá a poutavá. Postavy jsou skvělé a já se moc těším na další díly.

Eruname
Eruname
10.06.2021 5 z 5

Tuto knihu chci doporučit. Celou dobu mě děj bavil a ani jsem nedokázala přestat číst. Je to velmi dobře napsaná kniha, která je určena spíš pro mladší čtenáře, ale bavit to může i dospělé.

evineckY
evineckY
08.05.2021 4 z 5

Sice se doporučuje od 9 let, ale to bych zrovna neradila. Kniha sice je pro mladší, je to fantasy, ale jsou v ní témata jako rozvody, domácí násilí, odložení dětí a útěky z domu.
Poslouchala jsem jako audioknihu.

zinon
zinon
03.05.2021 5 z 5

Pro menší děti (tak 9-12 let) je to úžasné dobrodružné čtení. I o něco starší kniha nudit nebude.