baty baty komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá oddechovka. Film jsem nikdy neviděla, ale to se asi teď, po přečtení knihy, změní.

09.09.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tato kniha je snad nejhorší, kterou jsem o holocaustu četla. Mám doma 3 děti a vůbec si nedovedu představit ty hrůzy, co ty ženy musely zažívat. A ten "krásný člověk" Mengele a dozorkyně Mandelová byli nelidská stvoření.
Knihu by se měl přečíst každý, aby si cenil svého života i života všech lidí okolo sebe.

25.08.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Na tuto knihu jsem se chystala několik let a díky čtenáršké výzvě jsem ji přečetla. Moc se mi líbila.
Určitě si přečtu i další knihy této autorky, líbí se mi její styl psaní.

05.08.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha mě naprosto dostala. Na konci jsem se přistihla jak čtu a celé nitro se mi chvěje rozrušením, jestli to George opravdu dokáže udělat. Strhující příběh o dvou přátelích, kteří sní o lepším životě se ale bohužel nevyplní. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

02.07.2021 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Asi nejsem cílovka, tato kniha mě teda vůbec nebavila. Četla jsem jí v rámci výzvy.
Těšila jsem se na ní, ale nakonec jsem byla zklamaná.

29.06.2021 1 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Kniha se mi velmi líbila. Je obdivuhodné, jak všichni snášejí těžkosti té doby. Velmi tuto knihu doporučuji.

26.05.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha, citlivě napsaná. Moc se mi líbila. Doporučuji přečíst.

13.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

10.05.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásný dojemný příběh. Doporučuji si přečíst.

18.04.2021 5 z 5

Knize jsem se velmi dlouho vyhýbala. Také nyní jsem po ní sáhla pouze kvůli výzvě.
Kniha mě pohltila od první stránky a nepustila mě, dokud jsem nedočetla.
Vřele doporučuji a těším se na další díl.

13.04.2021 5 z 5

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Krásně popsaný život naší přední skvělé herečky.

13.04.2021 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Krásná kniha. Zhltla jsem ji za chvilku, moc se mi líbil děj a ilustrace byly taky nádherné. Opravdu povedená oddychovka.

21.03.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, moc jsem si čtení užila. A teď se těším na film, který jsem ještě neviděla.

21.03.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem vzala do ruky díky výzvě. Moc se mi líbila a myslím, že jsem ji nečetla naposledy.

22.02.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha. Zajímavá zápletka, čtení jsem si opravdu užila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorčiny knihy mám moc ráda. Knihu určitě doporučuji.

08.02.2021 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Mám moc ráda vypravěčský styl pana Vondrušky, takže i z této knihy jsem nadšená.

28.01.2021 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Kniha byla nádherná, jsem nadšená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Určitě to nebyla poslední kniha autorky, už teď se těším na další.

28.01.2021 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Nádherná kniha. Četla jsem jedním dechem, autor mě dokázal přikovat do křesla a já se nemohla odtrhnout. Velmi krásně napsaný příběh šťastných shod náhod, díky kterým mohlo vzniknout toto nádherné dílo. Je potřeba připomínat si, jaká zvěrstva se tu konala a knihy lidí, kteří tuto dobu osobně zažili a přežili, jsou to nejcennější, co nám tu mohli zanechat.

04.01.2021 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Tak nevím, asi jsem si od této knihy slibovala víc. Je to takové utahané a nezáživné.

30.12.2020 2 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Filmová podoba se mi líbí víc. Knihu jsem dočítala skoro násilím.

12.12.2020 3 z 5