baty baty komentáře u knih

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Pěkně napsaný životopis. Místy jsem byla i napnutá, jak se bude život Marie Antoinetty vyvíjet dál.

13.03.2019 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Styl vyprávění pana Čapka se mi moc líbí. Užila jsem si četbu o jeho putování po Anglii.

02.03.2019 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kniha mě opravdu dostala. Hlavní hrdina měl štěstí, že tu všechnu hrůzu přežil. Když čtu knihy s touto tématikou, úplně cítím tu beznaděj těch lidí. Byla to strašná doba a doufám, že už nikdy nic podobného nenastane...

22.02.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda takovéto románky.

19.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se mi velice líbila. Citlivě napsaný příběh dvou lidí, kteří se potkali snad v té nejhorší možné době. Opravdu doporučuji si tuto knihu přečíst.

04.02.2019 5 z 5

Buď mojí mamkou Buď mojí mamkou Věra Řeháčková

Moje první kniha od autorky. Líbila se mi, četla jsem ji skoro jedním dechem. Ráda si přečtu i další knihy této autorky.

31.01.2019 5 z 5

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

Vždycky když čtu knížky s touto tématikou, jsem znechucena a rozzlobena na ten režim, který panoval v té době. Je dobře, že se dochovalo dost materiálu, abychom si to mohli pořád dokola připomínat a doufat, že tohle už nikdy nenastane...

29.01.2019 3 z 5

Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle Marián Kuffa

Četla jsem to jedním dechem. Je obdivuhodné, co všechno už tento kněz zažil a hlavně co všechno dokázal vybudovat a kolik lidí dokázal ovlivnit.
Myslím, že kdyby si z této knihy každý vzal jednu desetinu, byli bychom Božímu království podstatně blíže.

29.01.2019 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Byla jsem překvapená, že je tato báseň jako samostatná kniha. Mám ji ráda, líbí se mi, i když příběh básně je velice smutný a ponurý.

25.01.2019 5 z 5

Neobyčejné Vánoce Neobyčejné Vánoce Joan Medlicott

Oddechové čtení. Líbilo se mi to.

25.01.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá kniha. Od začátku mě drží v napětí, kdo koho vlastně zabil. Opravdu čtivě napsaná kniha. Vřele doporučuji.

29.11.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Chytla mě za srdíčko. Velmi silný příběh. Doslova jsem cítila tu bezmoc, které byli vystaveni všichni, kdo si museli hrůzu té doby prožít.

29.11.2018 5 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Tyto knihy mě naprosto uchvátily. Vůbec jsem se od nich nemohla odtrhnout. Super čtení, vřele doporučuji :-)

30.10.2018

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Četla jsem to už jako dospívající a teď jsem se k tomu vrátila. Knihy Jaroslava Foglara jsou napsané takovým způsobem, že to můžou číst čtenáři všech věkových kategoríí.
Při zážitcích Rychlých šípů jsem měla husí kůži, srdce až v krku a pocit, že to vše prožívám s nimi.

28.11.2016

Matka Matka Karel Čapek

Naprosto mě ta kniha uchvátila. Nemohla jsem přestat číst, dokud jsem to nedočetla. Absolutně mě to vtáhlo do děje. Úplně jsem se cítila v nelehké roli té matky.

25.07.2016