baty baty komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Mě se kniha moc líbila. Četla jsem ji skoro jedním dechem. Otázka rasismu je velice citlivé téma, ale autorka se toho zhostila bravurně a s respektem. Já knihu určitě doporučuji a určitě to nebyla poslední kniha, kterou jsem si od této autorky přečetla.

20.09.2019 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Mě se kniha líbila. Četla jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi to napětí, které je v knize až skoro hmatatelné. Určitě doporučuji.

14.08.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Mě se poslední díl trilogie líbil. Marii a Paulovi jsem přála, aby se k sobě vrátili, Lise, aby měla vytoužené mimiko a Kitty, aby našla spřízněnou duši. A opravdu jsem nenáviděla chůvu. Takže já jsem spokojená :-)

06.08.2019 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Četla jsem na doporučení mé sestry. Musím říct, že je to super kniha. Už dlouho se nutím do shození pár kil a tady jsem našla tu správnou motivaci jak a kdy začít. Za mě tedy palec nahoru.

25.07.2019 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Po přečtení jsem zůstala chvíli sedět a říkala jsem si, jestli ten svůj život nežiju jinak, než jsem si kdy představovala. Kniha je dobrá na zamyšlení se nad sebou. Myslím, že spoustu lidí může i inspirovat k tomu, aby něco se svým životem udělali. Doporučuji si knihu přečíst.

17.07.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Úžasné pokračování rodinné ságy. Líbí se mi, jak autorka dokáže zamotat děj knihy tak, že se těším na každou další stranu a fandím všem hlavním hrdinům. Opravdu povedená kniha, těším se na další díl.

12.07.2019 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Mě se kniha moc líbila. Bylo zajímavé sledovat vývoj děje a pak to rozuzlení, fakt dobrý. Holkám jsem to moc přála :-) Ráda si přečtu i další knihy této autorky.

27.06.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Ráda čtu tento žánr. Je to takové oddechové čtení a když se k tomu přidá i trochu té romantiky, jsem blažená :-) Líbilo se mi i trochu napětí, jak to vlastně bylo s Marií a její matkou a otcem. Za mě super kniha, těším se, až si půjčím další díl.

18.06.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Na začátku tedy trochu víc. Ale je to oddechovka a zhltla jsem to celkem rychle :-)

06.06.2019 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Doporučuji všem.

31.05.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Než se podívám na film, chtěla jsem si přečíst knihu. Na mnoha místech knihy jsem měla husí kůži a cítila jsem bezmoc uvězněných lidí a také tu obrovskou naději lidí, kteří pracovali pro Oskara Schindlera.
Obdivuji ho za to, že riskoval, aby pomohl lidem odsouzeným na smrt.

29.05.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha. Velmi silný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a na konci jsem uronila i pár slz, jak to bylo dojemné. Doporučuji si knihu přečíst.

16.05.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pěkné vyprávění normálního člověka. Chodíme za panem Czendlikem do Lanškrouna poměrně často a líbí se mi jeho vedení mše i to, jak se chová, když lidí potká mimo kostel. Opravdu rozsévá úsměvy všude, kudy chodí.

12.05.2019 5 z 5

Lásky královské a Sny králů Lásky královské a Sny králů Miloš Václav Kratochvíl

První část knihy byla psána z pohledu žen mocných mužů a to se mi na tom právě líbilo. Druhá část byla psána z pohledu lidí, kteří měli blízko k trůnu a k panovníkům. Moc pěkná kniha.

02.05.2019 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Krásná kniha. Líbil se mi přístup houževnatého děvčátka, které se touží vrátit zpátky ke své mamince.

17.04.2019 5 z 5

Modlitba za matku Modlitba za matku Kjung-suk Šin

Velmi silný příběh. Četla jsem jedním dechem, místy mi až běhal mráz po zádech a dokonce i slzička ukápla.

16.04.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha se mi líbila. Příběh byl poutavý a i já jsem někdy měla chuť vyrazit na trek. Autorku obdivuji, že si troufla na tu cestu sama.

11.04.2019 5 z 5

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Upřímná zpověď ženy, která se dostala do nelehké životní situace. Kniha stojí za přečtení.

24.03.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka se mi líbila, je to takové odpočinkové čtení. Jen jsem se občas ztrácela v postavách.

18.03.2019 4 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky mám moc ráda. Těším se, až si přečtu další díl.

13.03.2019 5 z 5